Jump to content
Alex

telefony*info

Recommended Posts

telefony*info

 

Świeży nabytek. Chętnie zapoznam się z opiniami.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciezko powiedziec ale sadze ze tak okolo +/- 500 zl jesli chodzi o szybka sprzedaz.

Da sie sprzedac Polskie keywordy .info w tych cenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale ja bym dal wiele wiecej niz 500zl... Pomimo, ze to info to mozna postawic ciekawy serwis. A jak widac nie brakuje dobrych serwisow pod innymi domenami niz .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem ale ja bym dal wiele wiecej niz 500zl... Pomimo, ze to info to mozna postawic ciekawy serwis. A jak widac nie brakuje dobrych serwisow pod innymi domenami niz .pl

 

Sadze ze za ta domene mozna dostac o wiele wiecej ale czy sie dostanie :) Osobiscie sadze ze jej bym nie sprzedal za 500 jakby byla moja, ale tyle bym za nia zaplacil jako domainer. I oferty w tych granicach dostaje od czasu do czasu na moje Polskie keywordy .info.

Mozna na niej zbudowac marke jak opony.net, dlatego warto czekac na kogos z taka wizja kto jest w stanie wyplacic znacznie wiecej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybka sprzedaż (okres 1 roku) jest możliwa w przedziale 500 do 1000 zł. Przy dłuższym przedziale czasowym oczekiwanie na klienta może przynieść wyższą kwotę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szybka sprzedaż (okres 1 roku) jest możliwa w przedziale 500 do 1000 zł. Przy dłuższym przedziale czasowym oczekiwanie na klienta może przynieść wyższą kwotę.

a skąd taka pewność, że klient na wyższą kwotę nie pojawi się jutro, tylko minimum za rok? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości zapytam, jakie kryteria przyjmujecie w swoich wycenach?

Pytam dlatego że wartość rynku telefonów w Polsce to chyba nie jest mała. Sprzedaż, usługi, akcesoria itp.

 

Jak podaje Gazeta Prawna, aż 80 procent Polaków posiada telefon komórkowy, a 56 procent stacjonarny.
Polski rynek telefonów komórkowych wart będzie w tym roku około 850 mln euro. Producenci przewidują, że sprzedaż sięgnie 9,5 mln sztuk. Nawet co czwarty sprzedany telefon może być smarftone

 

Nie muszę pytać czy posiadacie telefon komórkowy :D

Chyba też spora część ludzi przed zakupem zasięga informacji o nowych modelach w necie (recenzje, opinie, zdjęcia, video itp) choćby własnie na stronach informacyjnych o telefonach.

 

Zastanawia mnie dlatego skąd wzięło się to przykładowe 500zł? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości zapytam, jakie kryteria przyjmujecie w swoich wycenach?

Pytam dlatego że wartość rynku telefonów w Polsce to chyba nie jest mała. Sprzedaż, usługi, akcesoria itp.

 

 

 

 

Nie muszę pytać czy posiadacie telefon komórkowy :D

Chyba też spora część ludzi przed zakupem zasięga informacji o nowych modelach w necie (recenzje, opinie, zdjęcia, video itp) choćby własnie na stronach informacyjnych o telefonach.

 

Zastanawia mnie dlatego skąd wzięło się to przykładowe 500zł? :)

skoro widzisz tak wielki potecjał to czemu nie postawisz sam serwisu o telefonach , opiniach recenzjach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy mocno przesadzają...

 

średnie xxx? Panowie, to świetny keywoord, końcówka również nie jest zła, jeżeli chodzi o to słowo.

 

Jak dla mnie minimalnie średnie xxxx.

 

Za 500pln sam bym chętnie taką domenę przygarną :)

 

 

No, ale ja się nie znam...

 

# UzywaneTelefony.pl

Edited by aszbks

Share this post


Link to post
Share on other sites
skoro widzisz tak wielki potecjał to czemu nie postawisz sam serwisu o telefonach , opiniach recenzjach ?

 

...a myślisz ze po co ją kupiłem :) lol

(Bardzo mało z tego co kupuję trafia do resale.)

 

Zaciekawiła mnie po prostu IMHO trochę niska wycena dla tak masowego rynku wartego 850 mln euro.

Tymbardziej że telefony.pl sprzedała się za 59 600 pln w kwietniu 2009, i choć wiadomo że .info to nie .pl

to dysproporcja jest nieprawdopodobna.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
a skąd taka pewność, że klient na wyższą kwotę nie pojawi się jutro, tylko minimum za rok? :)

No pewnie, że może się taki klient pojawić. Wszystkie nasze tutaj wypowiedzi są tylko przewidywaniami i wróżbami, czasami popartymi mniejszym lub większym doświadczeniem.

 

Tak z ciekawości zapytam, jakie kryteria przyjmujecie w swoich wycenach?

Z doświadczenia (może niewielkiego, ale zawsze to jakiś punkt oparcia)! Sam za ceny w tym przedziale kupuję i sprzedaję generyki globalne).

 

Jeśli będziesz miał szczęście lub poczekasz odpowiednio długo, to być może trafi się poważny i bogaty klient końcowy. Ale częściej można "spotkać się" z małą jednoosobową działalnością gospodarczą, która próbuje swoich sił na rynku.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a myślisz ze po co ją kupiłem :D lol

(Bardzo mało z tego co kupuję trafia do resale.)

Potwierdzam *resale.pl :) (jakiś czas temu z palca btw)

 

Zastanawia mnie dlatego skąd wzięło się to przykładowe 500zł?

Pewnie pisane pod wpływem emocji... idą święta wszyscy chcą zrobić tanie zakupy :D

 

Bardzo poprawne zestawienie keyword+domena.

Jak dla mnie to albo duża kwota (dla wielu zaporowa) lub zagospodarowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
keyword przedni, końcówka gorsza

 

ale wyceniając ją na 500 czy 1000 pln to przesadzacie grubo. to tak jakby napisać, ze hotele.com, czy kredyty.net są warte 2000 pln. stawiając na niej serwis, zadbałbym jednak o telefony.info.pl http://nazwa.pl/telefony.info.pl,GieldaDom....html?stat=3185

 

Według mnie i tak i nie. Wiadomo, że lepiej by było być posiadaczem domeny telefony.info + telefony.info.pl i stawiać serwis. Ale w tym momencie inwestycja idzie do góry o koszt zakupu tej drugiej.

 

Być może , dlatego iż pracuje w radio w reklamie wierzę, że same telefony.info się obronią. Ludzie mają takie pomysły, że szybciej zarejestrują telefonyyy.pl niż kupią telefony.info za XX.XXX

 

Moja wycena : 5-6 tysięcy i bym ją sprzedał gdybym dostał taką ofertę. ( nie mam wiedzy za ile kupiona ).

 

Edycja:

 

hehe sprawdziłem :

 

REGISTRY WHOIS FOR TELEFONYYY.INFO

Domain Name: telefonyyy.info

Updated: 1 second ago - Refresh

 

Registrar: GoDaddy.com Inc. (R171-LRMS)

Status: CLIENT DELETE PROHIBITED, CLIENT RENEW PROHIBITED, CLIENT TRANSFER PROHIBITED, CLIENT UPDATE PROHIBITED

 

Expiration Date: 2011-04-25 15:05:15

Creation Date: 2009-04-25 15:05:15

Last Update Date: 2010-04-25 12:18:19

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie domena jest bardzo fajna, i raczej za jakieś 500 zł bym jej się nie pozbywał.

Nie wiem dlaczego większość osób patrzy negatywnie na domeny z końcówką .info, .biz, .com (rzadziej).

Dla mnie są to całkiem fajne domenki, które mówią konkretnie, że jest to serwis informacyjny, dotyczący biznesu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem dlaczego większość osób patrzy negatywnie na domeny z końcówką .info, .biz, .com (rzadziej).

Dla mnie są to całkiem fajne domenki, które mówią konkretnie, że jest to serwis informacyjny, dotyczący biznesu ...

 

No co też za herezje Kolega sieje?! :D Tylko .pl i nic więcej nie ma wartości...

Jak Kolega nie wierzy w jedynie słuszne .pl to zaraz znajdzie się Pan A. i Pan B. którzy napiszą że domena xyz.pl została sprzedana za XX XXXzł (kupił pan B od A) ale "zapomną" poinformować o tym że równolegle doszło do 2 transakcji czyli pan A kupił od B domenę zyx.pl za kwotę o dziwo taką samą :)

 

A co do telefony.info to za mniej niż górne XXXX bym jej nie sprzedawał

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale po co ta domena telefony.info.pl? mam gdansk.tv i domene gdansktv.pl puscilem, w ogole nie byla potrzebna... ludzie coraz bardziej kumaja wiec nie beda mieli problemu zapamietac domeny telefony.info

 

jak dla mnie to alex dobrze robi, ze chce postawic na niej serwis... telefony to jest przyslosc, coraz wiecej bajerow wiec jest o czym pisac i co sprzedawac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
telefony*info

 

Świeży nabytek. Chętnie zapoznam się z opiniami.

 

 

Myślałem, że ją monitoruję ale przegapiłem :)

 

8-10k

 

 

 

--

#wiara.info

#huta.info

#uzdrowisko.info

#limuzyny.info

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
, zadbałbym jednak o telefony.info.pl

 

ale po co ta domena telefony.info.pl? mam gdansk.tv i domene gdansktv.pl puscilem, w ogole nie byla potrzebna... ludzie coraz bardziej kumaja wiec nie beda mieli problemu zapamietac domeny telefony.info

 

Tak jak napisał pitreq

Okazuje się że ruch z pomyłek na tego typu domenach jest śladowy. Robiliśmy zresztą testy na paru innych domenach i sytuacja się potwierdziła.

Przekonanie że trzeba kupić inne domeny / końcówki nie ma już chyba zastosowania.

 

Sam kiedyś dokupywałem takie "zabezpieczenie" ale okazuje się że przeciętny internauta jest sprytniejszy niż zakładał ten scenariusz i albo wpisuje poprawnie, albo ma w ulubionych albo my wyszukiwarka podpowiada w autosugestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak napisał pitreq

Okazuje się że ruch z pomyłek na tego typu domenach jest śladowy. Robiliśmy zresztą testy na paru innych domenach i sytuacja się potwierdziła.

Przekonanie że trzeba kupić inne domeny / końcówki nie ma już chyba zastosowania.

 

Sam kiedyś dokupywałem takie "zabezpieczenie" ale okazuje się że przeciętny internauta jest sprytniejszy niż zakładał ten scenariusz i albo wpisuje poprawnie, albo ma w ulubionych albo my wyszukiwarka podpowiada w autosugestii.

 

Posiadanie dodatkowych końcówek traktuję bardziej jako zabezpieczenie przed próbą wejścia konkurencji, która chciałaby podpiąć się pod mój "brand", niż jako próbę przechwycenia tego faktycznie śladowego ruchu, który na tych końcówkach może występować. Z tego właśnie powodu warto je mieć - choć faktycznie zgadzam się, że mając "gdansk.tv" niekoniecznie trzeba mieć "gdansktv.pl".

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiec nie ma co sie zamartwiac i dokupowac te domeny... a konkurencji tez nie ma co sie bac, moze wyjsc nawet na dobre ;) dlatego caly czas nie rozumiem, ze tutaj przyjelo sie, ze trzeba dokupowac te koncowki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

biorąc pod uwagę ujawnione sprzedaże *.info z tego roku, celowałbym w wysokie xxxx,

biorąc pod uwagę te nieujawnione, to z milion ;)

 

reklama.info 8 000,00 PLN

firma.info 6 220,00 PLN

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×