Jump to content
Alex

telefony*info

Recommended Posts

Guest Michal

Przecież tutaj to się wycenia takie domeny jak komórki.pl+nonIDN na parę tys., więc nie ma się co dziwić wycenom tej domeny na 500 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie powyżej 10k PLN.

 

telefony.pl moim zdaniem poszły za bardzo dobrą kwotę z punktu widzenia kupującego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciezko powiedziec ale sadze ze tak okolo +/- 500 zl jesli chodzi o szybka sprzedaz.

 

bardzo dobry keyword, napewno warty duzo wiecej niz 1k nawet w .info

BTW Alex: w wielu innych watkach na temat wyceny domen to Ty sprowadzales wyceniajacych na ziemie, wiec moze pamietajac to, wyceniajacy te domene zanizaja jej cene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bardzo dobry keyword, napewno warty duzo wiecej niz 1k nawet w .info

BTW Alex: w wielu innych watkach na temat wyceny domen to Ty sprowadzales wyceniajacych na ziemie, wiec moze pamietajac to, wyceniajacy te domene zanizaja jej cene ;)

 

Nie podejrzewałbym Użytkowników o takie małe złośliwostki ;)

Uważam, że to raczej pochodna pewnej "szkoły", mówiącej (w skrócie) że liczy się tylko .pl.

 

 

[...] tak jakby napisać, ze hotele.com, czy kredyty.net są warte 2000 pln. [...]

 

Najgorsze albo najlepsze jest to, że znalazłyby się pewnie osoby, które tak uważają :P

 

 

 

#polisy.net

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież tutaj to się wycenia takie domeny jak komórki.pl+nonIDN na parę tys., więc nie ma się co dziwić wycenom tej domeny na 500 zł.

jak sprzedasz ją za wyższą kwotę to daj proszę znać na forum albo zacznij publikować również swoje sprzedaże na cenydomen.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami jest rożnie. Jedne dotyczą branży bardzo komercyjnej i dochodowej (np. telefony, kredyty, urlopy, bilety) drugie są po prostu dobrym keywordem ale nie dotyczą aż tak masowego klienta (np. opakowania, kolczyki, diody, hamaki).

Ta konkretnie wpadła mi w oko ponieważ zarówno branża jest bardzo popularna jak i zapamietywalność domeny tego typu jest bardzo duża.

Nawet jak ktoś zapomni samą nazwę ale wie że szuka informacji o telefonach to jest sobie w stanie łatwo przypomnieć że chodzi o telefony*info

 

Przynajmniej tak to u mnie działa ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że to raczej pochodna pewnej "szkoły", mówiącej (w skrócie) że liczy się tylko .pl.

 

Zapomniałeś dodać że liczy się tylko IDN.pl. Przecież wszystkie poważne serwisy stoją na IDN a na 100 najdrożej sprzedanych domen 99 to IDN ;)

Podobno Bruno Valsangiacomo gdy tylko dowiedział się o tej jedynie słusznej prawdzie objawionej, podjął energiczne działania celem zmiany domeny Onetu na Óńet.pl ;)

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] podjął energiczne działania celem zmiany domeny Onetu na Óńet.pl ;)

 

 

... I nie na Óńet.pl tylko na Óńęt.pł :P

 

 

 

Edit:

 

Zapomniałem przez chwilę, że ja też poważnie podchodzę do IDN-ów .pl ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadanie dodatkowych końcówek traktuję bardziej jako zabezpieczenie przed próbą wejścia konkurencji, która chciałaby podpiąć się pod mój "brand", niż jako próbę przechwycenia tego faktycznie śladowego ruchu, który na tych końcówkach może występować. Z tego właśnie powodu warto je mieć - choć faktycznie zgadzam się, że mając "gdansk.tv" niekoniecznie trzeba mieć "gdansktv.pl".

 

Dokładnie tak :) Choć w tym przypadku imo za telefony.info.pl na pewno nie dałbym tyle;)

 

Bardzo fajne, sensowne zestawienie słowa z końcówką - jak dla mnie cena min. 10k zł

 

 

#mobilne.info

#mobilne.info.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie opinie. Projekt na razie w inkubatorze ale dam znać jak wystartuje.

Ci co dodali się na FB zostaną powiadomieni tą drogą :D

 

telefony_banner_300x250.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keyword bardzo dobry , natomiast "końcówa" pozostawia trochę do życzenia .

 

Serwis o charakterze informacyjnym pod taką domeną ma sens , życzę powodzenia !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Keyword bardzo dobry , natomiast "końcówa" pozostawia trochę do życzenia .

 

[...]

 

 

... a jaka wg Ciebie nie pozostawiałaby do życzenia [oprócz np. .pl]?

 

Edit:

 

Pytanie może "prowokacyjne" :D. Niemniej w sytuacji gdy wiadomym jest, że najpierw .pl a później długo nic ... to w zasadzie każda inna "cywilizowana" końcówka pozostawia "trochę do życzenia". I właściwie być może odpowiedziałem za Ciebie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a jaka wg Ciebie nie pozostawiałaby do życzenia [oprócz np. .pl]?

 

Edit:

 

Pytanie może "prowokacyjne" :D. Niemniej w sytuacji gdy wiadomym jest, że najpierw .pl a później długo nic ... to w zasadzie każda inna "cywilizowana" końcówka pozostawia "trochę do życzenia". I właściwie być może odpowiedziałem za Ciebie.

 

Dla polskojęzycznych keywordów będzie to zawsze .pl .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla polskojęzycznych keywordów będzie to zawsze .pl .

 

 

... ależ to jest tak "oczywista oczywistość", że powtarzanie jej nie kreuje jakiejś nowej rzeczywistość czy obrazu sytuacji ...

 

Kiedy jednak przy wycenie domen z innym rozszerzeniem niż .pl widzę powtarzane zdania typu np. "wszystko ok, tylko ta końcówka ..." to mam wrażenie, że jest to rozmowa o jakimś widocznym dla każdego aksjomacie.

 

Właściwie, to w zasadzie przy każdym nowym temacie związanym z wyceną domen innych niż .pl możnaby więc "wklejać' np. jakiś tekst standardowy, że "wszystko byłoby ok gdyby nie ta końcówka". I na tym zakończyć wycenę.

 

To ostatnie zdanie nie jest skierowane do Ciebie ponieważ merytorycznie wypowiedziałeś się w kwestii zastosowania rozszerzenia "info" [konkretnie, o serwisie informacyjnym] przy tym właśnie keywordzie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wycenić taką domenę na 500 zł to naprawdę trzeba się trochę znać na rynku domen...:)

Czemu nie licytowałeś? Trzeba było łapać i przebijać Alexa w licytacji.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wycenić taką domenę na 500 zł to naprawdę trzeba się trochę znać na rynku domen...:)

tzn. jak? Zle czy dobrze sie znac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś kto wycenia taką domenę na 500 zł nie ma pojęcia o rynku domen i/lub otaczającej go rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×