Jump to content
Sign in to follow this  
roberto_one

Im wiecej odslon tym mniej za klik

Recommended Posts

MAm pare domen zaparkowanych w ND i ostatnio zauważyłem, że im więcej mają klików tym mniejsza jest stawka za klik.

Czy tylko ja tak mam, czy u was sie też to zdarzyło i czym to jest uwarunkowane?

Pozdrawiam

roberto_one

Share this post


Link to post
Share on other sites
MAm pare domen zaparkowanych w ND i ostatnio zauważyłem, że im więcej mają klików tym mniejsza jest stawka za klik.

Czy tylko ja tak mam, czy u was sie też to zdarzyło i czym to jest uwarunkowane?

Pozdrawiam

roberto_one

 

Wytłumaczenie jest dość proste.. otóż Google płaci firmom parkującym za odsłony a nie za kliknięcia.. chyba, że użytkownik wyszukuje czegoś na zaparkowanej stronie (ale to zdarza się dość rzadko). Sposób naliczania opłat za kliknięcia przez firmy typu NameDrive czy Sedo jest tak magiczny, że nawet oni sami do końca nie wiedzą jak to się dzieje :rolleyes:

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - domeny bez opłat za AuthInfo

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytłumaczenie jest dość proste.. otóż Google płaci firmom parkującym za odsłony a nie za kliknięcia..

:rolleyes: tzn ze google palci juz za sama odslone strony a sedo i nd nas robia w baona i placa za klikniecia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytłumaczenie jest dość proste.. otóż Google płaci firmom parkującym za odsłony a nie za kliknięcia..

 

Jakoś trudno mi w to uwierzyć – brak uzasadnienia ekonomicznego takiego działania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś trudno mi w to uwierzyć – brak uzasadnienia ekonomicznego takiego działania.

 

Wiara nie ma tu nic do rzeczy :rolleyes: Obawiam się, że włożyłem kij w mrowisko, dlatego nie zamierzam więcej w nim gmerać ;)

 

P.S Do myślenia niech da fakt znany wszystkim, którzy reklamują się w Google - można wybrać model płatności za reklamy CPM zamiast CPC, czyli można płacić Google za tysiące odsłon na stronach partnerów Google (np. za reklamy wyświetlane na naszej domenie) a nie za kliknięcia. Ale temat jest o wiele bardziej skomplikowany a ja nie czuję się wystarczająco kompetentny, żeby pełnić rolę eksperta..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc może trzeba zastosować prosty skrypt który raz przekieruje na sedo a kolejnym razem na ND ?

Za taki skrypt dostalem bana na ND

Z logow wychodzilo mi ze ND ma bota ktory raz dziennie laduej strone - prawdopodobnie sprawdza zawartosc strony u nich zaparkowanej.

 

[edit]

Sedo to nie obchodzi, mam tam domeny chwilowo przekierowane gdzie indziej a sa w panelu. Wg ich supportu to jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytłumaczenie jest dość proste.. otóż Google płaci firmom parkującym za odsłony a nie za kliknięcia..

 

Zdradziles najwieksza tajemnice ;)

 

Teraz juz wiadomo dlaczego parkingi walcza o domeny z duzym ruchem (zarabiaja na tym),

a czepiaja sie gdy ktos ma za duzy CTR (musza za to placic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za taki skrypt dostalem bana na ND

Z logow wychodzilo mi ze ND ma bota ktory raz dziennie laduej strone - prawdopodobnie sprawdza zawartosc strony u nich zaparkowanej.

Coś mi tu nie pasuje, przeniosłem domeny z ND na bodis.com i nie usuwałem ich z panelu na ND i nie dostałem bana?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś mi tu nie pasuje, przeniosłem domeny z ND na bodis.com i nie usuwałem ich z panelu na ND i nie dostałem bana?

no przeciez geronimo pisal ze za skrypt przekierowujacy raz na sedo raz na nd dostal bana

Share this post


Link to post
Share on other sites
no przeciez geronimo pisal ze za skrypt przekierowujacy raz na sedo raz na nd dostal bana

Nie dostalem maila z informacja ze ban jest za przekierowanie ale byl scisly zwiazek w czasie - zaczalem kombinowac ze skryptami i kilka dni potem ban. Nie dostalem wtedy zadnej odpowiedzi z ich supportu. Skoro sa watpliwosci postaram sie dowiedziec u zrodla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no przeciez geronimo pisal ze za skrypt przekierowujacy raz na sedo raz na nd dostal bana

Może niepotrzebnie dałem ten "?" na końcu zdania - wypowiedź dotyczyła mojej osoby i tego co zrobiłem z domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nielogiczne, wtedy firmy nie starałyby się wprowadzać narzędzi do optymalizacji i tylu templates, a sedo nie dawałaby tak dużej czcionki na linkach, chyba, że to też zmyłka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×