Jump to content
Sign in to follow this  
Kokoro

Spadek dochodów w ND

Recommended Posts

U mnie zdecydowany i ciągły wzrost od 24.06.

:)

 

Ja nie narzekam, choć oczywiście mogłoby być lepiej.

 

Przedwczoraj pozytywnie zaskoczyła mnie literówka plpracuj*pl (zawsze miała dobry ctr, ale kliki były po 0,03 - 0,07 USD) - aż tu jeden klik za 1,03 USD. Ech...gdybym miał z 200 zarabiających nieźle na parkingu domen, to rzuciłbym pracę etatową, a tak to muszę się męczyć ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Przedwczoraj pozytywnie zaskoczyła mnie literówka plpracuj*pl (zawsze miała dobry ctr, ale kliki były po 0,03 - 0,07 USD) - aż tu jeden klik za 1,03 USD. Ech...gdybym miał z 200 zarabiających nieźle na parkingu domen, to rzuciłbym pracę etatową, a tak to muszę się męczyć :)

 

Takie gadanie. Pracę lepiej mieć. Człowiek wtedy ma uregulowany system dnia, jest bardziej zadowolony z siebie, pracodawca płaci mu składki ma się dodatkowy zarobek etc..

 

Ja z domen mógłbym się utrzymać teraz bez większego problemu (PÓKI CO bez działalności ale to już w planach), tylko tak:

1. Nie wiadomo ile to potrwa.

2. Nie zawsze możesz liczyć na "grube czasy".

3. W pracy niejednokrotnie, przy rozmowie ze współpracownikami, wpadałem na nowe pomysły.

4. Nie masz ubezpieczenia czy składek opłaconych.

5. Praca daje satysfakcję, domeny nie (przynajmniej w moim wypadku). Są bo są. Pieniądz przynoszą. Jednak żadna sprzedaż nie daje mi tyle radości co 1 pozycja w Google ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie gadanie. Pracę lepiej mieć. Człowiek wtedy ma uregulowany system dnia, jest bardziej zadowolony z siebie, pracodawca płaci mu składki ma się dodatkowy zarobek etc..

 

Ja z domen mógłbym się utrzymać teraz bez większego problemu (PÓKI CO bez działalności ale to już w planach), tylko tak:

1. Nie wiadomo ile to potrwa.

2. Nie zawsze możesz liczyć na "grube czasy".

3. W pracy niejednokrotnie, przy rozmowie ze współpracownikami, wpadałem na nowe pomysły.

4. Nie masz ubezpieczenia czy składek opłaconych.

5. Praca daje satysfakcję, domeny nie (przynajmniej w moim wypadku). Są bo są. Pieniądz przynoszą. Jednak żadna sprzedaż nie daje mi tyle radości co 1 pozycja w Google :)

 

U mnie też był drastyczny spadek dnia 28 czerwca o około 30%.

 

 

@Anubis

 

Chyba nie chcesz nam powiedzieć, że praca na etacie jest lepsza niż własny biznes gdzie nie musisz przychodzić na 8 do pracy i szef nie stoi nad tobą z batem?

 

Wyobraź sobie jak dopiero można mieć uregulowany system dnia jak nie pracujesz na etacie. Już nie mówiąc o zadowoleniu ze swojego trybu życia gdzie możesz poświęcić czas na rodzinę, znajomych, hobby etc.

 

1. Praca na etacie też nie wiadomo jak długo potrwa.

2. Nie wiem dokładnie co masz na myśli ale na parkingu zdarzają się "grube czasy".

3. Ja też niejednokrotnie przy rozmowie wpadałem na nowe pomysły a nie pracuję na etacie.

4. Samozatrudnienie.

5. Ciekawe czy by Ci nie dawały satysfakcji jakbyś zarabiał kilka razy więcej niż na etacie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Chyba nie chcesz nam powiedzieć, że praca na etacie jest lepsza niż własny biznes gdzie nie musisz przychodzić na 8 do pracy i szef nie stoi nad tobą z batem?

 

Wyobraź sobie jak dopiero można mieć uregulowany system dnia jak nie pracujesz na etacie. Już nie mówiąc o zadowoleniu ze swojego trybu życia gdzie możesz poświęcić czas na rodzinę, znajomych, hobby etc.

 

1. Praca na etacie też nie wiadomo jak długo potrwa.

2. Nie wiem dokładnie co masz na myśli ale na parkingu zdarzają się "grube czasy".

3. Ja też niejednokrotnie przy rozmowie wpadałem na nowe pomysły a nie pracuję na etacie.

4. Samozatrudnienie.

5. Ciekawe czy by Ci nie dawały satysfakcji jakbyś zarabiał kilka razy więcej niż na etacie...

 

Nie jest lepsza, ale jedno drugiego nie wyklucza. A "szef z batem" to już stereotyp, którego próżno szukać w nowoczesnych firmach i agencjach interaktywnych.

 

Ja lubię wstawać o 7 zamiast o 10. Iść, pogadać z ludźmi w pracy bo z nikim innym nie można za bardzo w tym czasie (praca, studia). Mam wtedy poczucie niemarnowania dnia.

 

 

 

1. Ale to zawsze PEWNE pieniądze co miesiąc, które przeznaczysz na mieszkanie, rachunki, internet, paliwo, jedzenie. A pieniądze z domen możesz sobie spokojnie inwestować, bawić się za to czy rozwijać hobby.

2. Pisząc "grube czasy" miałem na myśli bardziej ogólny zakres, kiedy sprzedaje się przez dłuższy okres dużo domen, dużo się zarabia. Sam dobrze wiesz że domeny to biznes, że możesz mieć po 6000-8000 na miesiąc (odliczając przedłużenia etc.) przez kilka miesięcy, a że nagle może przyjść posucha i miesiąc zamyka się z czystym zyskiem na poziomie niskiego XXXX.

3. Praca = Więcej rozmów = więcej pomysłów.

5. Zarabiam kilka razy więcej niż na etacie, ale praca którą włożyłem w domeny nie daję mi takiej radości jak trzymiesięczna batalia o pierwsza pozycję na dobry keyword/fraza. Myślę że mi się po prostu "Praca", zamieniła miejscami z niegdyś "Hobby" jako domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Praca = Więcej rozmów = więcej pomysłów.

 

niezgadzamsie z tym

 

gdy niemialem pracy offline, milaem wtedy wiencej pomyslow i wiencej czasu na szukanie literowek i bylo bardzo super (bylem mlody i zdolny), teraz same rozmowy z klientami i wogule wieczorem tyko do luzka i gdzie tu mozna jakieis tam pomysly dostac

 

 

namedrive zarobki te same, bodis.com znow bije rekordy w tym miesiancu, jak w stare zlote czasy parkingow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba mieć nadzieję, że to tylko jakiś błąd, który bardzo szybko wyjaśnią przedstawiciele ND ...

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
niezgadzamsie z tym

 

gdy niemialem pracy offline, milaem wtedy wiencej pomyslow i wiencej czasu na szukanie literowek i bylo bardzo super (bylem mlody i zdolny), teraz same rozmowy z klientami i wogule wieczorem tyko do luzka i gdzie tu mozna jakieis tam pomysly dostac

 

Zamiast szukania literówek polecam poszukanie słownika.

 

Poza tym szukanie typosów to nie jest jakoś specjalnie pracochłonne zajęcie i nie wymaga nie wiadomo jakiej kreatywności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamiast szukania literówek polecam poszukanie słownika.

 

Poza tym szukanie typosów to nie jest jakoś specjalnie pracochłonne zajęcie i nie wymaga nie wiadomo jakiej kreatywności.

 

Chyba nalezy sie cieszyc, ze osoba z Lotwy umie pisac po polsku, a nie sie madrzyc i zachwycac, jakim to sie jest wspanialym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Chyba nalezy sie cieszyc, ze osoba z Lotwy umie pisac po polsku, a nie sie madrzyc i zachwycac, jakim to sie jest wspanialym :)

 

To kolega jest z Łotwy? Gratuluje! I tym bardziej polecam poszukać słownika.

 

Powodów do radości nie widzę. Widzę jedynie błędy od których aż oczy bolą. Na dodatek przeglądarki mają teraz korektę w standardzie, która podkreśla błędy na czerwono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że już średnia stawka PPC za 28 czerwca została skorygowana i wróciła do odpowiednich poziomów :) Przynajmniej u mnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie 28.06 słabo :)

Rozpoczęte liczenie 29 i na razie jest lepiej.. ale nie ma co zapeszać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może mnie ktoś oświecić jak działa całe to naliczanie dochodów w namedrive?

 

Wczoraj według namedrive miałem na jednej domenie 1$ dochodu, dzisiaj ta kwota spadła do 0,17$. Klików było 10, więc wychodzi na to, że jeden klik był śmiesznie tani.

 

Dzisiaj do tej pory namedrive wyświetla na tej domenie 0,7$, ale jutro pewnie wyjdzie z tego jakaś śmiesznie niska kwota znowu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mnie ktoś oświecić jak działa całe to naliczanie dochodów w namedrive?

 

Wczoraj według namedrive miałem na jednej domenie 1$ dochodu, dzisiaj ta kwota spadła do 0,17$. Klików było 10, więc wychodzi na to, że jeden klik był śmiesznie tani.

 

Dzisiaj do tej pory namedrive wyświetla na tej domenie 0,7$, ale jutro pewnie wyjdzie z tego jakaś śmiesznie niska kwota znowu.

to się nazywa aktualizacja :D

Ale spoko, nie ma co dramatyzować, czasem potrafi pozytywnie zaskoczyć

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mnie ktoś oświecić jak działa całe to naliczanie dochodów w namedrive?

 

Wczoraj według namedrive miałem na jednej domenie 1$ dochodu, dzisiaj ta kwota spadła do 0,17$. Klików było 10, więc wychodzi na to, że jeden klik był śmiesznie tani.

 

Dzisiaj do tej pory namedrive wyświetla na tej domenie 0,7$, ale jutro pewnie wyjdzie z tego jakaś śmiesznie niska kwota znowu.

 

 

na początku każdy klik liczony jest za 0,10 $ następnego dnia jest korekta na właściwe stawki mi się zdarza że mam klik za całe 0$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy komuś spadły, tak jak mi, sierpniowe dochody ND?

 

Lipec:

 

CTR- 11,56%

PPC- 0,05Euro

RPM- 5,47Euro

 

Sierpień:

 

CTR- 11,27%

PPC- 0,03Euro

RPM- 3,89Euro

 

Dodatkowo, może jestem przewrażliwiony :rolleyes: , dokładnie od początku sierpnia - nie ważne ile klików dziennie i tak wyjdzie, po aktualizacji, na tą sama kwotę zarobków (plus/minus 15%)

 

Ktoś ma podobnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnie 2 aktualizacje znaczący wzrost zarobków

 

U mnie znacząco "wzrosło" w dniu dzisiejszym. Z marnego PPC dla portfela 0,03 do 0,12Euro za dziś (najwyższe dzienne w sierpniu - 0,06)

Nawet sobie pomyślałem, że ktoś z ND śledzi di.pl i reaguje na niezadowolenie... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie znacząco "wzrosło" w dniu dzisiejszym. Z marnego PPC dla portfela 0,03 do 0,12Euro za dziś (najwyższe dzienne w sierpniu - 0,06)

Nawet sobie pomyślałem, że ktoś z ND śledzi di.pl i reaguje na niezadowolenie... :lol:

 

U mnie spadek za klik jest straszny nawet tego nie chce pisać ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze stabilnego średniego PPC 0,09-0,10USD dla polskiego feed, przez ostatnie kilka dni spadek o ca. 50% do 0,04-0,05USD.

Może ktoś potwierdzić podobne zjawisko ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 centów za klik to jeszcze mam, ale po kilku dodanych niedawno domenach testowych (i np. 5 klikach wczoraj na jednej z nich) spodziewałem się trochę więcej ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×