Jump to content
AW

Przeczytaj zanim zrezygnujesz z odnowienia lub wystawisz za 10PLN na LM

Recommended Posts

Tego posta piszę w dość humorystycznej, aczkolwiek całkiem poważnej konwencji...

 

Jeśli:

- brak funduszy na odnowienia

- z bezradności lub braku determinacji wystawiasz na LM za dychę

- lub co gorsza wypuszczasz

...domeny, zapraszam do przesyłania ofert do DomainBroker*pl

 

Ani ja, ani moi współpracownicy nie mają czasu na siedzenie na forum ani analizę tysięcy aukcji, ale gdy co jakiś czas dowiaduję się za ile poszły przyzwoite domeny i co mogłem kupić, ogarnia mnie śmiech i zdziwienie jednocześnie.

 

Kilka uwag:

- Zastrzegam, że odpowiedzi udziale są tylko na interesujące dla nas oferty - interesujące cenowo oraz jakościowo. Ale proszę nie krępować się z przesyłaniem, gdyż kwestia jakości przez wielu rozumiana jest różnie.

- Oferty "do negocjacji" zazwyczaj pozostają bez odpowiedzi z naszej strony (wiadomo, że prawie wszystko jest do negocjacji w każdym biznesie, a ilość posiadanych domen powoduje, iż nie mam potrzeby zabiegania o każdą zaproponowaną nazwę, nawet jeśli jest dobra).

- Nie kupuję masowo, a jedynie faktycznie ciekawe pozycje, ale pisz, zanim rzucisz swoje domeny na pożarcie ;)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie mamy przesyłać te oferty?

-Kontakt ws. naszych domen

-Kontaktws. usług brokerskich

Adresu e-mail brak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.eu,

 

mail: info@

 

BTW - wszystkie działy obsługuje ten sam email. Kategorie służą wewnętrznemu podziałowi tematycznemu. Sorry za brak odpowiedniej kategorii dla domainerów w formularzu - to ze względu na inny zakres kontrahentów.

 

nadobny,

 

TM?! nie żartuj :) DomainBroker jest firmą wspierającą rozwój przedsiębiorstw. Mamy negatywny stosunek do nieprzestrzegania praw własności intelektualnej etc. Żadne domeny nie są parkowane w tradycyjny sposób, więc większe czy mniejsze revenue nie ma dla mnie znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Każdy poważny inwestor masowy posiada automaty śledzące rynki. Jeżeli jesteście nastawieni na zysk, to byście o coś takiego jako "professionals" zadbali. Rozumiem, że po prostu chciałeś zareklamować swój portal (próbując się bezpodstawnie wywyższać), a większość domeniarzy tylko zmarnuje z nim swój czas. Swoją drogą jesteś przecież znany z wciskania ludziom kitu (np. wycena domeny telewizja.pl dla KK na max. 10k PLN; ciekaw jestem jakie musisz mieć domeny, żeby w takim razie wyceniać swoje portfolio na 10 mln PLN?).

 

@nadobny:

Ostatnio AW chwalił się swoimi czynnościami z podwórka typosquattingu (typos znanej międzynarodowej marki zaparkowany w ND) tutaj na forum. Tyle w temacie jego stosunku do przestrzegania prawa znaków towarowych.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko pytam.

 

Różnie można działać. Jak ktoś jest taki prawilny to może rejestrować domeny z TM i oddawać je "prawowitym" właściecielom za darmo. Może takie domeny licytować na dropped. Albo nie, nie licytować a potem "odzyskiwać" bez porozumienia z właścicielem znaku. To jest pomysł. Ehh..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy poważny inwestor masowy posiada automaty śledzące rynki. Jeżeli jesteście nastawieni na zysk, to byście o coś takiego jako "professionals" zadbali. Rozumiem, że po prostu chciałeś zareklamować swój portal (próbując się bezpodstawnie wywyższać), a większość domeniarzy tylko zmarnuje z nim swój czas. Swoją drogą jesteś przecież znany z wciskania ludziom kitu (np. wycena domeny telewizja.pl dla KK na max. 10k PLN; ciekaw jestem jakie musisz mieć domeny, żeby w takim razie wyceniać swoje portfolio na 10 mln PLN?).

 

@nadobny:

Ostatnio AW chwalił się swoimi czynnościami z podwórka typosquattingu (typos znanej międzynarodowej marki zaparkowany w ND) tutaj na forum. Tyle w temacie jego stosunku do przestrzegania prawa znaków towarowych.

 

Masz do mnie jakiś problem Michał? Jeśli tak to wyjaśnijmy go osobiście, gdyż nie zamierzam marnować czasu pisząc na forum.

 

Mój komunikat jest jasny - zainteresowani przyślą propozycje; niezainteresowani zignorują.

 

Dziękuję za przesłane póki co propozycje i zapraszam do pamiętanie o poście w dłuższej perspektywie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
macie ciekawe podejscie do klienta - olewanie z góry

ja dziękuje, mam was w dupie

 

A proszę Cię bardzo, na zdrowie :)

 

Mijasz się z prawdą pisząc o olewaniu.

Klienci DomainBrokera traktowani są z najwyższą starannością, o której wielu z tego forum nie ma pojęcia uprawiając "handel domenami". Później nie dziwcie się, że jak to ktoś napisał, percepcja domainer=hiena. Ja nie mam takiego problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tylko pytam.

 

Różnie można działać. Jak ktoś jest taki prawilny to może rejestrować domeny z TM i oddawać je "prawowitym" właściecielom za darmo. Może takie domeny licytować na dropped. Albo nie, nie licytować a potem "odzyskiwać" bez porozumienia z właścicielem znaku. To jest pomysł. Ehh..

 

Było już kilka firm na polskim rynku domen, które chciały według różnego modelu zarobić na firmach, działając niby na ich korzyść.

Generalnie, pisząc krótko, odradzam jakiekolwiek działania z trademarkami, czy nawet nazwani innymi niż zastrzeżone, ale jednak przynależne do X, jeśli właściciel TM nie udzielił pełnomocnictwa na konkretne działania. Szkoda nadszarpywać wizerunek.

 

Choć są i firmy, także duże na świecie, dla których revenue z parkingu = target :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ani ja, ani moi współpracownicy nie mają czasu na siedzenie na forum ani analizę tysięcy aukcji

 

Pewnie łatwiej by było przeglądać w miarę czytelne listy LM niż to wszystko co spłynie mailowo do serwisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A proszę Cię bardzo, na zdrowie :)

Mijasz się z prawdą pisząc o olewaniu.

Klienci DomainBrokera traktowani są z najwyższą starannością, o której wielu z tego forum nie ma pojęcia uprawiając "handel domenami". Później nie dziwcie się, że jak to ktoś napisał, percepcja domainer=hiena. Ja nie mam takiego problemu.

 

w pierwszym poscie pokazaliscie jakie macie zdanie o domainerach

 

moze wystarczy skupowac to wszystko za dyche z LM zamiast wysmiewac tutaj ludzi

to co dla was jest wartosciowa domena, nie musi byc dla kogos innego, sami skupujcie te wartosciowe na LM zamiast siedziec i czekać na mejla

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
muszę przyznać, że w przeciwieństwie do dropped, tutaj otrzymałem odpowiedź na mojego maila :) więc nie jest źle :)

 

tylko ilu klientow ma dropped a ile oni

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko ilu klientow ma dropped a ile oni

to jedno, ale tutaj było tutaj pisane, że olewają.. a jednak przed chwilą dostałem odpowiedź na moją propozycję. Negatywną ale jednak... a kontakt z klientem to pierwszy i jakże ważny krok każdej inicjatywy

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jedno, ale tutaj było tutaj pisane, że olewają.. a jednak przed chwilą dostałem odpowiedź na moją propozycję. Negatywną ale jednak... a kontakt z klientem to pierwszy i jakże ważny krok każdej inicjatywy

hmm... ja zawsze otrzymalem odpowiedz od dropped

piszac ze olewaja mialem co innego na mysli niz kontakt z klientem, poza tym to jednak troche inny profil dzialalnosci, dropped nie szuka KK dla naszych domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmm... ja zawsze otrzymalem odpowiedz od dropped

piszac ze olewaja mialem co innego na mysli niz kontakt z klientem, poza tym to jednak troche inny profil dzialalnosci, dropped nie szuka KK dla naszych domen

ja wysłałem 3 maile z czego nie dostałem odpowiedzi na żaden. Olewka totalna.

a profil działalności... no cóż... i jedni i drudzy trzepią na Nas dużą kasę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wysłałem 3 maile z czego nie dostałem odpowiedzi na żaden. Olewka totalna.

a profil działalności... no cóż... i jedni i drudzy trzepią na Nas dużą kasę :)

ano trzepią, tyle ze w inny sposób, a w tym przypadku jednak na kontakcie z klientem zależeć powinno bardziej autorowi tego wątku niż komukolwiek innemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drodzy Forumowicze,

 

Grupa docelową DomainBroker*pl nigdy nie byli i nie są domainerzy ani rynek wtórny domen.

Domeny są jedynie narzędziem w szerszej działalności firmy, która świadczy usługi od kilku lat, nie tylko pod tą marką. DomainBroker reprezentuje przedsiębiorców przed domainerami, a nie odwrotnie - ot taka subtelna, aczkolwiek diametralna różnica. Dlatego nie rozpatrujcie DomainBrokera jako firmy, która chce sprzedawać Wasze domeny klientom końcowym - od tego macie brokerdomenpl :)

 

Proponuję jedynie rozważenie kupna Waszych domen, nic więcej.

 

ano trzepią, tyle ze w inny sposób, a w tym przypadku jednak na kontakcie z klientem zależeć powinno bardziej autorowi tego wątku niż komukolwiek innemu

 

megal,

Jesteś w błędzie.

Może powyższa wypowiedź Ci to uzmysłowi. Domainerzy nie są klientami domainbrokera.

 

AW

Share this post


Link to post
Share on other sites
ano trzepią, tyle ze w inny sposób, a w tym przypadku jednak na kontakcie z klientem zależeć powinno bardziej autorowi tego wątku niż komukolwiek innemu

to akurat nie ulega żadnej wątpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również dostałem odpowiedź, dosyć wyczerpującą. Jak dla mnie traktują klienta profesjonalnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co cała ta dyskusja? AW wyraźnie napisał, że możecie wysyłać mu ciekawe oferty sprzedaży domen i na takie na pewno odpowie. Nieciekawe oferty też możecie wysyłać, ale nie odpowie na nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem po co cała ta dyskusja? AW wyraźnie napisał, że możecie wysyłać mu ciekawe oferty sprzedaży domen i na takie na pewno odpowie. Nieciekawe oferty też możecie wysyłać, ale nie odpowie na nie.

Dokładnie!

Nie omieszkali nawet w tym temacie wplątać w to wszystko Dropped. :)

Edited by organizer

Share this post


Link to post
Share on other sites
AW wyraźnie napisał, że możecie wysyłać mu ciekawe oferty sprzedaży domen i na takie na pewno odpowie.

 

a nie byloby prosciej gdyby poprostu kupil je na LM ?

 

 

 

ten temat mozna strescic tak : nie sprzedawajcie na LM, chodzcie do mnie - bo nie mam czasu sledzic wszystkich aukcji

widac ze kilka okazji ucieklo im z przed nosa i ten temat jest rozpaczliwym wołaniem, a jednoczesnie autoreklamą

żałosne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×