Jump to content
Sign in to follow this  
Lagmalix

Kilka pytań

Recommended Posts

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się tematyką rejestracji domen. Co nieco już wiem, jednak nadal pozostaje wiele wątpliwości. Mam więc do wszystkich użytkowników parę pytań:

- Jak to jest w przypadku domen o nazwach dwu lub kilku członowych? Z tego co się orientuje mało jest już wolnych nazw jednowyrazowych, wiec automatycznie wartość tych dłuższych powinna podskoczyć?

- Teraz jeśli chodzi o interpretacje wyników jakie daje Niche Bot. Zakładamy, że wpisuje jakieś dwa wyrazy (oddzielone spacją) i wyskakuje mi Count, a to ponad 1 k, a to 200. Czy opłacalnym posunięciem było by zarejestrować taka domenę składająca się z owych dwóch wyrazów (oczywiście bez żadnych myślników miedzy nimi)? I jak owa strona składająca się w zasadzie z „jednego wyrazu” będzie traktowana przez wyszukiwarkę?

- Według polityki serwisów parkujących zaparkowana strona nie może być nigdzie reklamowana etc. W jaki wiec sposób tak naprawdę można na tym zarobić? Oczywiście ruch na niektórych stronach może pochodzić z type in-ów, jednak to raczej rzadkość. Stronę można tez wpierw wypozycjonować, a dopiero potem zaparkować, jednak to może przynieść co najwyżej czasowy ruch na stronę, a jak osiągnąć stały? W zasadzie ciekawi mnie co tak naprawdę robią osoby doświadczone, zarabiające na parkowaniu: wymyślamy nazwę i przeznaczenie domeny, sprawdzamy alexa, niche bot, rejestrujemy, parkujemy i już? Na pewno ominąłem coś istotnego, zwłaszcza pod koniec, bo jakoś nie wierze by ruch wziął się od tak z sufitu i do tego przynosił krociowe zyski.

To na razie tyle, jak cos mi się jeszcze przypomni to na pewno dopiszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- niektóre domeny muszą być 2 wyrazowe np dommaklerski.pl, dobra domena to także tanieksiazki.pl czy komissamochodowy.pl, ale np już fajnegierki.pl nie ma wartości.

- KD 1000 to nie wiele jeżeli sprawdzasz wyraz(y) i chcesz przenieść je na nazwę domeny - czasami się opłaca, musisz sam ocenić.

- niektórzy pozycjonują "delikatnie" cały czas zaparkowaną domenę ale to wbrew regulaminom. Dobrych domen nie trzeba pozycjonować i ruch bierze się sam ale nie z sufitu. Po prostu ktoś szukający komisu samochodowego wchodzi na komissamochodowy.pl i tyle :rolleyes:

 

sprawdzamy alexa, niche bot, rejestrujemy, parkujemy i już

Ja np nie sprawdzam alexy w ogóle, a KD rzadko - przy literówkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że niektóre domeny 2 wyrazowe są bardziej wartościowe to się rozumie samo przez się. Pytałem się raczej o tendencję, czy nie nabierają one powoli wartości (nawet te gorsze), w obecnej sytuacji, gdzie, jak mi się wydaję, większość domen jednowyrazowych jest zajęta.

Pozostaje jeszcze moje pytanie dotyczące wyświetlania danej domeny przez wyszukiwarkę. Rozumiem, że przykładowo nazwa tanie-ksiazki.pl, jest indeksowana wyżej, niż tanieksiazki.pl? Oczywiście ta druga jest cenniejsza pod kątem sprzedaży, jednak która jest lepsza do parkowania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy pozycjonerzy sądzą, że nazwa ma znaczenie w pozycjonowaniu inni nie - ja się tym nie zajmuję więc Ci nie powiem. Możesz wziąć domenę 123abc456.pl i wypozycjonować lepiej niż tanieksiazki.com.pl (nr 1 w google)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce zbytnio zalewać forum nowymi tematami, więc dokładam dwa dalsze pytania:

- poszukuje jakieś stronki, bądź skryptu, gdzie będę mógł sprawdzić dostępność kilku domen .pl, jak i domen globalnych wpisując je po przecinku lub oddzielając enterem. Kiedyś miałem taka stronkę, niestety link uległ zgubieniu, a wpisywanie i sprawdzanie każdej domeny z osobna jest zbyt czasochłonne.

- mam problem z doborem odpowiednich słów kluczowych dla gier przez przeglądarke typu ogame, czy thecrims. Ruch jest (choć nie imponujący), ale klików mało, jakieś sugestie? Zwykle wrzucam tam online web games gry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad1 na home.pl możesz wpisać kilka domen.

 

ad2 Także mam mały ctr na tego typu domenach. Wątpię, że na takich domenach da się wyciągnąć ctr kilkanaście %. Może ktoś sobie z tm poradził ?:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×