Jump to content
Sign in to follow this  
Pan_Grzegorz

piaskowanie*pl

Recommended Posts

piaskowanie*pl

 

Co sądzicie o tej domenie. Jakiej kwoty mogę oczekiwać od klienta. Wszystkie "normalne" rozszerzenia zajęte, a nawet tak egzotyczne jak .co. ruch 400-500 uu.

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie, chętnie poznam Wasze wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym nie sprzedał poniżej 20,000 zł.

I to kompletne minimum.

 

Rynek usług piaskowania ...od usuwania graffiti, oczyszczania rdzy z elementów konstrukcyjnych, czyszczenia elementów budowlanych, przygotowania do chromowania, malowania, piaskowania dekoracyjnego etc etc etc jest potężny.

 

Nie zdziwiłbym się wcale jakbyś znalazł klienta za wysokie xx xxx

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wyżej ale co do kwoty to trochę może przesada, powyżej 5k zł był bym bardzo zadowolony.

Zgadzam się z taką wyceną, przy odrobinie szczęścia może 7k PLN.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena - tylko pozazdrościć. Rynek bardzo pojemny, na której działa wiele firm - od małych firm działających na rynku reklamowym, poprzez potentatów tego rynku, po wielkie firmy działające w branży budowlanej. Myślę, że domena ma potencjał by zostać sprzedana za co najmniej niskie XX XXX a przy mniejszym parciu na sprzedaż doczekać możesz średniego XX XXX.

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wyżej ale co do kwoty to trochę może przesada, powyżej 5k zł był bym bardzo zadowolony.

 

Piaskowanie małego mostku przed malowaniem to parę godzin i koszt 4-5K

Oczywiście odliczając koszty trochę mniej. Wiec 5 tys. zarobisz przy 2-3 zleceniu.

Nie wiem czy chciałbym rozstawać się z tą domeną za kilkudniowy zarobek KK.

 

Nawet stawiając katalog z firmami oferującymi te usługi, 5K zwróciłoby się pewnie w miesiąc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Alexem, 20K to minimum.

 

Kolega piaskował sobie ostatnio płot zapłacił prawie 3 koła i 2 ludzi pracowało 2 h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporo trzeba wołać. Tyle powiem. :)

 

Jak wyżej ale co do kwoty to trochę może przesada, powyżej 5k zł był bym bardzo zadowolony.

 

5k w D2D raczej.

Edited by qrka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rynek usług piaskowania ... jest potężny.

Nie zdziwiłbym się wcale jakbyś znalazł klienta za wysokie xx xxx

Generalnie należy przyznać Tobie rację.

Ale wartość rynku nie zawsze przekłada się na wartość domen ( choć powinna )

Spójrzmy dla porównania na rynek reklamy w Polsce.

Szacowany jest na poziomie kilku do kilkunastu miliardów PLN rocznie.

Czyli na pewno znacznie więcej niż rynek usług piaskowania.

A domena reklama.pl została sprzedana tylko za 55 tys. PLN ( brutto ) link

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie należy przyznać Tobie rację.

Ale wartość rynku nie zawsze przekłada się na wartość domen ( choć powinna )

Spójrzmy dla porównania na rynek reklamy w Polsce.

Szacowany jest na poziomie kilku do kilkunastu miliardów PLN rocznie.

Czyli na pewno znacznie więcej niż rynek usług piaskowania.

A domena reklama.pl została sprzedana tylko za 55 tys. PLN ( brutto ) link

 

Za takacenę to nie sprzedana tylko "oddana za darmo".

Sam bym kupił gdybym wiedział że jest na sprzedaż.

 

Podejrzewam że te 55 tyś już się zwróciło.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasowałoby jeszcze ustalić ile kosztuje urządzenie do piaskowania, materiał itp. Bo na zasadzie przedstawianych tutaj wycen, to na domenę telewizja.pl musiałby sie Polsat wspólnie z TVN zrzucić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pasowałoby jeszcze ustalić ile kosztuje urządzenie do piaskowania, materiał itp.
Żeby kupić dobry sprzęt do piaskowania trzeba wydać ok (60 tyś zł najtańszy nowy i za 15 tyś można kupić coś używanego)

źródło

 

kabiny do piaskowania

ceny piaskowania

piaskowanie zębów 60-100 zł

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piaskowanie małego mostku przed malowaniem to parę godzin i koszt 4-5K

Oczywiście odliczając koszty trochę mniej. Wiec 5 tys. zarobisz przy 2-3 zleceniu.

Nie wiem czy chciałbym rozstawać się z tą domeną za kilkudniowy zarobek KK.

 

 

Takie rozumowanie NIE ma do końca sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pasowałoby jeszcze ustalić ile kosztuje urządzenie do piaskowania, materiał itp.

Rozpiętość cenowa urządzeń jest bardzo duża, od stosunkowo tanich dodatków na myjki ciśnieniowe i urządzeń do usuwania graffiti pracujących w obiegu zamkniętym po wysoce profesjonalne urządzenia do piaskowania statków, mostów, czy dużych konstrukcji stalowych. Koszt materiału jest niski w stosunku do kosztu materiału alternatywnych metod czyszczenia.

 

Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie rozumowanie NIE ma do końca sensu.

 

A niby dlaczego? ;) Ustalenie że jest to bardzo duży komercyjny rynek i określenie kosztów popularnej usługi chyba są bardzo sensownym elementem w wyceny domeny.

Jak myślisz dlaczego domeny typu opony.pl, lekarze.pl, urlopy.pl itp oscylują na wysokich pułapach cenowych? Dlaczego pizza.com została sprzedana za $2.4 mln?

Z tych samych powodów. Duży komercyjny rynek i koszty usługi które szybko pokrywają koszty zakupu domeny.

 

Jeżeli takie rozumowanie "Nie ma do końca sensu" to jakie ma?

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

No fajnie, cenę znamy, teraz tylko znaleźć klienta który zapłaci XX.XXX.

Aha, tylko jeszcze trzeba ustalić czy te XX.XXX ma być w PLN, USD, EURO czy w innej walucie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A niby dlaczego? ;) Ustalenie że jest to bardzo duży komercyjny rynek i określenie kosztów popularnej usługi chyba są bardzo sensownym elementem w wyceny domeny.

Jak myślisz dlaczego domeny typu opony.pl, lekarze.pl, urlopy.pl itp oscylują na wysokich pułapach cenowych? Dlaczego pizza.com została sprzedana za $2.4 mln?

Z tych samych powodów. Duży komercyjny rynek i koszty usługi które szybko pokrywają koszty zakupu domeny.

 

Jeżeli takie rozumowanie "Nie ma do końca sensu" to jakie ma?

 

Zrobię po Twojemu. Nie odpowiem na pytanie a podam przykład:

domena stonerestoration.com (branża ta sama) jest do sprzedania przez buydomains.com (nie byle kto) za $2400

To jest póltora, może dwa dni pracy (po kosztach).

 

Co dalej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrobię po Twojemu. Nie odpowiem na pytanie a podam przykład:

domena stonerestoration.com (branża ta sama) jest do sprzedania przez buydomains.com (nie byle kto) za $2400

To jest póltora, może dwa dni pracy (po kosztach).

 

Co dalej?

 

Branża nie ta sama, słowo nie to samo, ranga nie ta sama. Chcesz porównywać keyword do keyworda to proszę bardzo:

 

piaskowanie <---> sanding

Share this post


Link to post
Share on other sites
Branża nie ta sama, słowo nie to samo, ranga nie ta sama. Chcesz porównywać keyword do keyworda to proszę bardzo:

 

piaskowanie <---> sanding

 

branża "construction"

słowo nie to samo - to wiem ;)

zreszta, wiesz o co mi chodzi i troche Ci racji przyznaje, że tak powinno się prawidłowo wyceniać domeny, jednak pomysł na stronę z katalogiem z firm jest bardziej korzystniejszy.

 

sanding.com nie będzie kosztował tyle(srednie XX.XXX) w przeliczeniu na $$

Share this post


Link to post
Share on other sites
branża "construction"

słowo nie to samo - to wiem ;)

zreszta, wiesz o co mi chodzi i troche Ci racji przyznaje, że tak powinno się prawidłowo wyceniać domeny, jednak pomysł na stronę z katalogiem z firm jest bardziej korzystniejszy.

 

sanding.com nie będzie kosztował tyle(srednie XX.XXX) w przeliczeniu na $$

 

Oj uwierz mi, sandblasting.com (nie sanding - pomyłka) spokojnie może osiągnąć niskie $xxx.xxx

...a co do branży to ciężko piaskowanie ceramiki stomatologicznej czy piaskowania felg samochodowych podciągnąć pod budownictwo ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj uwierz mi, sanding.com spokojnie może osiągnąć niskie $xxx.xxx

 

 

nie ma takiej opcji i nic na to nie wskazuje ;)

będę miał chwilę to sprawdzę dokladnie

 

...a co do branży to ciężko piaskowanie ceramiki stomatologicznej czy piaskowania felg samochodowych podciągnąć pod budownictwo ;)

 

jeżeli już z tej strony atakujesz to uwierz mi że nikt kto piaskuje felgi nie kupi domeny za srednie XX.XXX ;)

 

 

wiem do czego zmierzasz, jednak nie do końca popieram - po prostu wyprzedzam Cię o kilka postów ;)

także, Grzesiek pownien pomyśleć o katalogu z ew. informacją o sprzedaży domeny (poza kasą domena będzie zyskiwać na ruchu i wynikach)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma takiej opcji i nic na to nie wskazuje ;)

 

 

(sprostowanie nie sanding tylko sandblasting - tak to jest jak się pisze po nocy ;) )

ale to bez znaczenia. wystarczy spojrzeć co się sprzedaje za $xxx,xxx i porównać

 

jeżeli już z tej strony atakujesz to uwierz mi że nikt kto piaskuje felgi nie kupi domeny za srednie XX.XXX ;)

 

nie byłbym tego taki pewny. Zobacz na dole na 1wsze i 2gie miejsce w wyszukiwaniu fraz w Google:

http://www.google.com/insights/search/#q=p...o=PL&cmpt=q

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×