Jump to content
Sign in to follow this  
damien

Jaki program do zarządzania domenami?

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Chciałbym spytać, jakie programy do zarządzania zbiorem swoich domen (ale również tymi, które obserwujemy) możecie polecić.

 

Chodzi mi o to, by były czytelnie podane takie informacje jak data ważności, rejestrator, czy kontakt pod którym się domenę zarejestrowało. Niekoniecznie dokładnie te dane, chodzi mi po prostu żeby program był wydajniejszy w użyciu niż arkusz kalkulacyjny. :P

 

Pozdrawiam

Damian

Share this post


Link to post
Share on other sites
... żeby program był wydajniejszy w użyciu niż arkusz kalkulacyjny. :P

 

A już miałem pisać, że Google Docs :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stwórz/zleć stworzenie programu - będziesz mieć program dopasowany do własnych potrzeb...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepsza jest tabelka w wordzie.

 

Żartujesz, prawda? jak się ma 5 domen, to tabelka jest super, ale jak ktoś ma dynamiczne portfolio które stale się zmienia i które zawiera już conajmniej kilkaset ( a nawet kilkadziesiąd ) domen, to nie będzie rzeźbił w wordzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Wiecie, chodziło mi o jakiś program, który sam pobiera dane z whois.

Np. w przypadku zmiany registranta na iluś tam domenach arkusz Excela sam się nie zaktualizuje. :P

 

Chodziło mi raczej o coś takiego, jak jest w PPD. Tyle, że domeny utrzymuję też u innych rejestratorów i pojawia się problem. :P

 

Pozdrówki

D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żartujesz, prawda? jak się ma 5 domen, to tabelka jest super, ale jak ktoś ma dynamiczne portfolio które stale się zmienia i które zawiera już conajmniej kilkaset ( a nawet kilkadziesiąd ) domen, to nie będzie rzeźbił w wordzie.

Mam ok 300 domen i posegregowane według daty rejestracji, co jest najważniejsze, bo zawsze podejrzysz sobnie naprzód, jakie domeny są w najbliższym czasie do przedłużenia. Oczywiście programiści mogą sobie zrobić bajery w stylu, że rano dzwoni budzik a miła Pani głsem nie-IVONy szepcze do ucha, jakie domeny są dziś do przedłużenia. No ale to już tylko granice fantazji wyznaczają co kto sobie zrobi. Mnie wystarczy tabelka w wordzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja używam do domen które trzymam w OVH, ich programu MoM. W ich programie jest podana data rejestracji, data wygaśnięcia. Można także rejestrować domeny bezpośrednio z poziomu programu. Dostępna zmiana DNS jak i edycja poszczególnych pól strefy DNS.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czym się powinien charakteryzować taki program? Chodzi mi dokładniej o jego funkcje. Rozumiem, że miejsce gdzie można dodać wszystkie swoje domeny wraz z informacją o rejestratorze i terminie wygaśnięcia domeny, jakieś sortowanie alfabetyczne, po okresie wygaśnięcia...

 

jakie jeszcze funkcje? i czy to program webowy tzn logujemy się gdzieś i widzimy to wszystko co trzeba czy też program desktopowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czym się powinien charakteryzować taki program? Chodzi mi dokładniej o jego funkcje. Rozumiem, że miejsce gdzie można dodać wszystkie swoje domeny wraz z informacją o rejestratorze i terminie wygaśnięcia domeny, jakieś sortowanie alfabetyczne, po okresie wygaśnięcia...

 

jakie jeszcze funkcje? i czy to program webowy tzn logujemy się gdzieś i widzimy to wszystko co trzeba czy też program desktopowy?

 

Taka aplikacja będzie niebawem dostępna bo ktoś juz nad nią pracuje.

Z istniejących aplikacji wartym polecenia jest np. Domain Punch

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka aplikacja będzie niebawem dostępna bo ktoś juz nad nią pracuje.

Z istniejących aplikacji wartym polecenia jest np. Domain Punch

właśnie dlatego o funkcje pytam :P bo możliwe że po zakończeniu aktualnego projektu może i ja się zacznę zajmować takim programem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czym się powinien charakteryzować taki program? Chodzi mi dokładniej o jego funkcje. Rozumiem, że miejsce gdzie można dodać wszystkie swoje domeny wraz z informacją o rejestratorze i terminie wygaśnięcia domeny, jakieś sortowanie alfabetyczne, po okresie wygaśnięcia...

 

jakie jeszcze funkcje? i czy to program webowy tzn logujemy się gdzieś i widzimy to wszystko co trzeba czy też program desktopowy?

 

Cześć,

 

Nie wiem czego oczekują inni, ale z mojej strony byłyby mile widziane takie rzeczy:

 

Informacje:

-rejestrator

-kontakt na który domena została zarejestrowana

-dane whois jeśli nie zostały ukryte

-data zarejestrowania

-termin wygaśnięcia

-informacja, czy jest założona opcja

-IP serwera, pod który domena jest podpięta

 

Do tego możliwość dodania własnych pól (np. żeby można było ustawiać sobie czy domena jest przez nas przechwytywana czy nie), sortowanie po każdej kolumnie i zamienianie kolumn miejscami.

 

Jeśli chodzi o środowisko, myślę że najlepszym wyjściem byłaby aplikacja webowa, ale instalowana na własnym serwerze. Do tego możliwość podpięcia pod phproxy czy coś podobnego, aby omijać limity odpytywania.

 

Pozdrawiam

D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Byłbym zainteresowany, ale chciałbym kupić go kupić w ogólnodostępnej sprzedaży.

Powodów jest kilka, między innymi wyższa jakość produktu, gdyż więcej osób będzie go recenzować, jak też - nie ma co się oszukiwać - zależy mi na rozsądnej cenie. Nie potrzebuję mieć unikatowego rozwiązania, więc płacenie za skrypt na zamówienie mija się z celem.

 

Pozdrówki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoby zainteresowane zachęcam do sprawdzenia wersji demo mojego menedżera domen.

Linki do dema oraz aukcji znajdziecie w mojej sygnaturze.

Sugestie też mile widziane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugestie też mile widziane.

 

Dodał bym możliwość edycji tytułów nagłówkowych (bo np ktoś będzie chciał zamiast dat wpisać kilka kategorii) i możliwość sortowania każdej kolumny (jak w excelu - czyli np. alfabetycznie po nazwie i spełniające wybrane kategorie domen).

 

Jak propozycje znajdą odzwierciedlenie w kolejnej wersji - dołączam do klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Rzeczą najważniejszą jest obsługa domen innych, niż tylko .pl.

Po drugie możliwość omijania limitów odpytań whois.

Możliwość dodawania nowych kolumn też by była ciekawa. Chciałbym móc sobie zaznaczyć np. domeny, które próbuję przechwycić.

Przydałaby się też możliwość dodawania informacji o kontakcie, na jaki została zarejestrowana domena (najlepiej wybór z listy).

 

Pozdrówki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×