Jump to content
tmi

Skrypt generujący możliwe pomyłki adresów domen internetowych.

Recommended Posts

Witam,

 

Skrypt generuje literowki danej domeny internetowej, dodatkowo sprawdza jej dostepnosc za pomocą hosta. Niebawem będą nowe funkcje. Wszystko można zobaczyć na:

 

 

Zapraszam do komentowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Skrypt generuje literowki danej domeny internetowej, dodatkowo sprawdza jej dostepnosc za pomocą hosta. Niebawem będą nowe funkcje. Wszystko można zobaczyć na:

Zapraszam do komentowania.

 

moim zdaniem jest to najciekawsze urzadzenie z udostepnionych na tym forum (jak dotychczas)

Oszczedza sie mnostwo czasu...

BLAGAM O WIECEJ :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale... z allegro.pl ---> allergo.pl mi pokazuje na zielono a jest zarejestrowana.... to zapewne ta rezerwa na duza dokladnosc a nie calkowita pewnosc

i tak jest niezle. Gratuluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale... z allegro.pl ---> allergo.pl mi pokazuje na zielono a jest zarejestrowana.... to zapewne ta rezerwa na duza dokladnosc a nie calkowita pewnosc

i tak jest niezle. Gratuluje.

 

 

Jak już pisałem sprawdza dostępność wg dostępności hosta. W przypadku allergo.pl:

 

tmi@debian:~$ host allergo.pl

;; connection timed out; no servers could be reached

 

Czy

 

tmi@debian:~$ ping allergo.pl

ping: unknown host allergo.pl

Ta domena pozatym jest zarejestrowana przez Allegro:

 

Domain object:

domain: allergo.pl

registrant's handle: hmns137208 (CORPORATE)

nservers: nms1.onet.pl.

nms2.onet.pl.

created: 2003.11.28

last modified: 2006.11.15

registrar: Home.pl Sp. J.

pl. Rodla 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.801 885 555

info@home.pl

 

option: the domain name has not option

 

Subscribers Contact object:

company: PAYBACK Sp. z o.o.

street: ul. Marcelinska 90

city: 60-324 Poznan

location: PL

handle: hmns137208

last modified: 2006.02.27

registrar: Home.pl Sp. J.

pl. Rodla 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.801 885 555

info@home.pl

 

Whois database last updated: 2007.02.05

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre narzędzie, duże ułatwienie, nie liczyłem na takie udoskonalenia. ;)

I może byłaby możliwa także opcja związana z zamianą liter. Np. gazeta.pl >>>>> litera nr ... (podać nr) >>> f t h v (oddzielenie spacją). Tak by była zmieniana dowolna litera na inne kolejno, bo gdyby było można zmienić 2 litery na raz to rosłaby liczba kombinacji szybko. No i może opcja z www+.

 

Może powinna być podawana także prawidłowa domena, i tak jest sprawdzanych wiele kombinacji, więc jedna więcej nieprzeszkodzi. Choćby po to by robiąc np. wydruk mieć jako pierwszą właściwą domenę. Czy też sprawdzając nowopowstały serwis miec wgląd na główną domenę jak i od razu na literówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście można zaimplementować kolejne funkcje.

Dodanie poprawnej nazwy domeny i przedrostka www to tylko formalność więc powinno pojawić się wkrótce.

Co do opcji zamiany liter to domyślam się że chodzi o zamianę na znaki sąsiadujące ze sobą na klawiaturze. Można wprowadzić takie rozwiązanie automatycznie dla wszystkich znaków w domenie (według tablicy zamian sąsiadujących znaków), choć wymaga to od kodującego trochę więcej czasu i może obciążać skrypt (choć czeka już w kolejce do zakodowania).

Sądzę że opcja ręcznego podawania liter do zamiany jest raczej niewygodna i mało funkcjonalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście zgoda, podałem takie wstępne założenie, z myślą, że przy kodowaniu wybierze się najkorzystniejsze rozwiązania. Nie wiem czy można pomyśleć także o innych domenach krajowych, a także o net, org. Jeszcze jedna literówka do rozważenia to podwójna litera, do tych co już są. Natomiast zastępowanie 1 litery przez litery wokół można zrobić jako zupełnie oddzielny skrypt lub min. funkcję do zaznaczenia, tak by skrypt nie zawiesił się.

 

ps. a jak już pisałem w innym wątku, by był szybki dostęp do narzędzi, mozna w 1 temacie zebrać potrzebne linki, natomiast skrypt ważne jest by nie był przeciążony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planowany jest większy update narzędzia, ale zanim on będzie na forum pojawią się inne, nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydało by się jeszcze coś takiego po uzyskaniu wyników klikało by się jakiś przycisk i pokazywały by się wolne domeny w rządku (oczywiście bez tych napisów nie obok nich) żeby łatwo je szło zaznaczyć i skopiować

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alexa mówi:

Where people go on Di.pl:

* di.pl - 99%

* typo.di.pl - 1% ;)

 

narzędzie jest dobre, czasami z niego korzystam, ale powinno się umieścić info i linka do niego gdzieś na stronie głównej, to samo do innych narzędzi di.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
narzędzie jest dobre, czasami z niego korzystam, ale powinno się umieścić info i linka do niego gdzieś na stronie głównej, to samo do innych narzędzi di.pl.

Projekt nowego skinu obejmuje rozwijane menu z tymi linkami tuż obok "SZUKAJ" "POMOC" jednak trzeba będzie na niego trochę poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak już pisałem sprawdza dostępność wg dostępności hosta.

To zamiast "host domena.pl" powinien sprawdzać "host -t NS domena.pl" wtedy zwróci ci dane nawet jeśli DNS nie jest skonfigurowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nastąpiła spora aktualizacja skryptu. Teraz to prawdziwy kombajn! :(

Trochę na wzór: http://www.ovthistory.com/typos.html

O zmianach nie będę się rozpisywał ponieważ jest ich sporo. Zapraszam do komentowania i testowania :P

 

www.typo.di.pl

 

wg mnie skrypt wymiata :P

jestem w szoku jesli chodzi o szybkosc jego dzialania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pomarudze ;)

 

przyklad google.pl, zaznaczona opcja 'Zamiana na sąsiadujące znaki (wszystkie).'

 

Skrypt generuje glupie nazwy:

 

go9gle.pl

go0gle.pl

 

Znacie kogos, kto podczas wpisywania dwoch 'o' pod rzad przy jednym sie pomyli?

 

googla.pl

googlf.pl

 

'a', 'f'? Kto pomyli 'e' z 'a' lub 'f'? To nie sa klawisze sasiadujace.

 

 

Zastanowcie sie kto popelnia literowki w nazwach domen. Chodzi o literowki polegajace na wcisnieciu sasiedniego klawisza. Moim zdaniem myla sie jedynie osoby, ktore podczas pisania nie patrza na klawisze.

 

Projektujac ten skrypt, ktos na pale spisal sasiadujace klawisze nie zastanawiajac sie, ze kombinacje sa niemozliwe do uzyskania.

 

Hint: osoba, ktora nie patrzy na klawiature podczas pisania uzywa tryby tzw. dziesieciopalcowego. Klawiatura wirtualnie podzielona jest na dwie polowki, kazda w zasiegu jednej reki. Polozcie obie dlonie na klawiaturze - palec wskazujacy lewej dloni musi siegac klawisza T a prawej Y. Dlonie polozcie tak, aby mozliwe bylo nacisniecie wskazanych liter, czyli nie na plask. Zwroccie teraz uwage na to, ze ulozenie palcow uniemozliwia wystapienie pewnych pomylek. Zwlaszcza pomylenie litery E z F w googlf.pl :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, na początku z programistą pisałem o tym, żeby odwzorowal skrypt ktory podalem w linku jednak doszlismy do wniosku ze jest tam zbyt wiele niepotrzebnych błedow, ktore zdecydowalem sie usunąć jednak o tym zapomnialem. W wolnej chwili wyedtuję.

Dzieki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja pomarudze ;)

 

przyklad google.pl, zaznaczona opcja 'Zamiana na sąsiadujące znaki (wszystkie).'

 

Skrypt generuje glupie nazwy:

 

go9gle.pl

go0gle.pl

 

Znacie kogos, kto podczas wpisywania dwoch 'o' pod rzad przy jednym sie pomyli?

 

googla.pl

googlf.pl

 

'a', 'f'? Kto pomyli 'e' z 'a' lub 'f'? To nie sa klawisze sasiadujace.

Zastanowcie sie kto popelnia literowki w nazwach domen. Chodzi o literowki polegajace na wcisnieciu sasiedniego klawisza. Moim zdaniem myla sie jedynie osoby, ktore podczas pisania nie patrza na klawisze.

 

Projektujac ten skrypt, ktos na pale spisal sasiadujace klawisze nie zastanawiajac sie, ze kombinacje sa niemozliwe do uzyskania.

 

Hint: osoba, ktora nie patrzy na klawiature podczas pisania uzywa tryby tzw. dziesieciopalcowego. Klawiatura wirtualnie podzielona jest na dwie polowki, kazda w zasiegu jednej reki. Polozcie obie dlonie na klawiaturze - palec wskazujacy lewej dloni musi siegac klawisza T a prawej Y. Dlonie polozcie tak, aby mozliwe bylo nacisniecie wskazanych liter, czyli nie na plask. Zwroccie teraz uwage na to, ze ulozenie palcow uniemozliwia wystapienie pewnych pomylek. Zwlaszcza pomylenie litery E z F w googlf.pl :ph34r:

 

 

Rozne rzeczy sie dzieja ;)

gpogle.pl jak podal 'tmi' podczas testow mialo prawie 200 wejsc.

Czasem ludzie robia takie pomylki, ze ciezko na to wpasc, a ich wyobraznia nie zna granic :P

 

PS. Swoja droga zaje*** skrypt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×