Jump to content
Sign in to follow this  
eamb

SEDO = GOOGLE ADSENSE z nałóżonym layoutem

Recommended Posts

Dokonałem ciekawego odkrycia, chociaż zdaję sobię sprawę, że dla części forumowiczów nie będzie w tym nic odkrywczego. Dla mnie było i skłoniło do częsciowej migracji na inny parking.

 

Wejdzcie sobie na jakąś stronkę zaparkowaną w Sedo z wyłączoną obsługą java script (ja użyłem do tego przeglądarki K-meleon). I co widzimy? Widzimy stronkę zaparkowaną w Google Adsense dla domen. Nie zbulwersowałoby mnie to w ogóle bo wiedziałem, że Sedo współpracuje z Google aczkolwiek trochę inaczej sobie to wyobrażałem, niż zwykłe nałożenie szablonu na stronę zaparkowaną w adsense.

 

A dlaczego mnie zbulwersowało? Ano dlatego, że kiedy Sedo zmieniło sposób liczenia wejść dla "naszych wyższych zarobków" jak zapewniało, to trzy moje domeny z ruchem 8-12 tys. uu/miesiąc spadły do... 50-100uu/miesiąc, a zarobki do zera. Po dwóch tygodniach bezskutecznych prób wyjaśnienia problemu przeparkowałem je nie gdzie indziej tylko do google adsense, gdzie ruch i zarobki wróciły do dawnej świetności.

 

I teraz pytanie za 100 punktów, co się działo przez te dwa tygodnie z zarobkami z kliknięć w google adsense z szablonem strony od sedo? Reklamy się wyświetały, kliknięcia jakieś być musiały przy łącznie 20-30 tyś.uu/miesiąc. Samo sedo przyznało mi w mailu, że te domeny nie mają bad traffic (chciałem pozwać kogoś kto mi je sprzedał myślać, że nabijał sztucznie ruch), a ich mniejszy ruch wynika z "innego systemu liczenia". Fakt, bardzo nawet innego.

 

Jako zagorzały przeciwnik spiskowych teorii dziejów, staram się zracjonalizować sobie jakoś tę sprawę ale nie jestem w stanie. Bo wejścia były, reklamy się wyświetlały, i obecnie Google normalnie mi je zlicza i za nie płaci, więc płacił też firmie sedo. Ktoś mnie oświeci? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szablon AdSense for domains włącza się tylko jeśli masz włączonego adblocka (lub wyłączony java script w przeglądarce). Wątek niżej tmi nawiązał praktycznie do tej samej kwestii. Nie wiadomo czy zarobki z tego rodzaju wyświetleń trafiają do właściciela domeny czy może do Sedo. Kwestia wysłania jednego emaila do Sedo. Aczkolwiek zdziwiłbym się gdyby Sedo nie naliczało przychodów swoim klientom.

 

Co do innego liczenia odwiedzin, to java script eliminuje roboty, automaty itp. Więc być może ruch na Twoje domeny był właśnie z takich źródeł. Ale to tylko domysły. Jeśli ktoś powinien odpowiedzieć na Twoje pytania, to chyba Sedo ;)

 

A za samo wyświetlanie reklam Google nikomu nie płaci. Dopiero za kliknięcia.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szablon AdSense for domains włącza się tylko jeśli masz włączonego adblocka (lub wyłączony java script w przeglądarce). Wątek niżej tmi nawiązał praktycznie do tej samej kwestii. Nie wiadomo czy zarobki z tego rodzaju wyświetleń trafiają do właściciela domeny czy może do Sedo. Kwestia wysłania jednego emaila do Sedo. Aczkolwiek zdziwiłbym się gdyby Sedo nie naliczało przychodów swoim klientom.

 

Co do innego liczenia odwiedzin, to java script eliminuje roboty, automaty itp. Więc być może ruch na Twoje domeny był właśnie z takich źródeł. Ale to tylko domysły. Jeśli ktoś powinien odpowiedzieć na Twoje pytania, to chyba Sedo :wacko:

 

A za samo wyświetlanie reklam Google nikomu nie płaci. Dopiero za kliknięcia.

 

DD

 

Dziękuję za odpowiedź, zwłaszcza że od znanej w branży osoby. Zauważyłem np. że te różnice dotyczą niemal wszystkich przechwytywanych domen więc nie sądzę żeby tu chodziło o roboty. Poza tym jak wspomniałem, przy tych pierwszych trzech domenach, ja dostałem bardzo jasną odpowiedź od Sedo, że tam nie ma "bad traffic". Co prawda dopiero po tym jak poinformowałem, że kieruję sprawę do prokuratury, bo ktos mi sprzedał sztucznie "nabijane" domeny (naprawdę tak myślałem, bo od tej samej osoby i cena była bardzo niska). Maila do Sedo właśnie wysłałem, odnosząc sie do ich sugestii o przeparkowanie reszty moich domen. Podarowali mi wczoraj całe trzy godziny promocji aukcji - tej za 39$ za miesiąc - i podesłali arkusz w excelu z listą moich domen, które nie są parkowane u nich (prawdopodobnie zrobiona na podstawie dawniej zaparkowanych). Liczą na magię reguły wzajemności. Spodziewam się kolejnego z treścią "wiemy o Tobie więcej niż ci się wydaje, natychmiast przeparkuj domeny".

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać. To nie do końca prawda, że Google Adsense nie płaci za same wyświetlenia. Płaci i ja mam takie dochody ale nie wielkie w porównaniu do tych z CPC i tylko na niektórych domenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A za samo wyświetlanie reklam Google nikomu nie płaci. Dopiero za kliknięcia.

DD

 

Zapomniałem dodać. To nie do końca prawda, że Google Adsense nie płaci za same wyświetlenia. Płaci i ja mam takie dochody ale nie wielkie w porównaniu do tych z CPC i tylko na niektórych domenach.

 

Zgadza się ...AdSense płaci za CPM dla reklam niektórych targetowanych:

 

CPM ads in Google Adsense compete against pay-per-click (or CPC, cost per click) ads in the ad auction, so only the highest performing ads will be served to your pages. If an advertiser wants to specifically target your site, they will need to bid high enough to beat out the CPC ads that are already in the auction in order to show up on your page. Google pays you each time a CPM ad is shown on your page. But you won’t earn additional revenue for clicks on these ads.

 

 

CPM ads can be either text or image ads, and are always site-targeted. CPM text ads will expand to take up the entire ad unit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×