Jump to content
Sign in to follow this  
domenator

Reklama na Facebooku

Recommended Posts

Czy ktoś z forumowiczów realizował kampanię reklamową na Facebooku? Zastanawiam się nad jej efektywnością. Fajne jest to, że można sprecyzować grupę docelową: płeć, wiek, region czy nawet zainteresowania. No i - podobnie jak w AdWords - płaci się tylko za kliki.

 

Osobiście nie zwracam kompletnie uwagi na te reklamy, prawdę mówiąc dopiero niedawno zauważyłem gdzie są i że w ogóle są :-) W google to co innego, reklamy dotyczą dokładnie tego czego szukasz i nawet dosyć często klikam w linki sponsorowane, w FB wygląda to inaczej. Ciekawe jaka jest efektywność. Ktoś ma doświadczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu testowałem takie kampanie dla serwisu MSP.PL.

Powiem tak - taniej niz w Google ;)

Klików w stosunku do wyświetleń było bardzo mało, jednak większość klików przełożyło się na 'lajkowanie' lub zostanie fanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w FB wygląda to inaczej. Ciekawe jaka jest efektywność. Ktoś ma doświadczenia?

 

przykład z jednej strony:

 

807.112 wyświetleń

 

441 kliknięć

 

uwaga:-) 0.055% CTR

 

od 26 grudnia.

 

łudzę się że przynajmniej ludzie opatrzą się z logiem:-) co prawda dużo zebrałem "like" ale nie ma pewności, że to zasługa reklam na fb

 

możesz przetestować działania reklam na fb, minimalnym kosztem czyli na allegro są kupony promocyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przykład z jednej strony:

 

807.112 wyświetleń

 

441 kliknięć

 

uwaga:-) 0.055% CTR

 

od 26 grudnia.

Fajnie by było znać chociaż tematykę tej witryny, ma to zapewne znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli wychodzi 10 centow za klik a do tego prawie milion wyswietlen :)

Niezly wynik.

Tylko przy takim CTR cena szybko wzrasta. Wydaj mi się, że lepiej zainwestować w Adwords, ale nie mam za dużych doświadczeń.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście nie zwracam kompletnie uwagi na te reklamy, prawdę mówiąc dopiero niedawno zauważyłem gdzie są i że w ogóle są :-) W google to co innego, reklamy dotyczą dokładnie tego czego szukasz i nawet dosyć często klikam w linki sponsorowane, w FB wygląda to inaczej. Ciekawe jaka jest efektywność. Ktoś ma doświadczenia?

 

Odpowiedziałeś sobie sam w pytaniu :)

My robiliśmy 2 kampanie, w zależności od tematyki i atrakcyjności banera wyniki były rożne.

 

Jedna kampania nawet ładnie konwertowała się na fanów, ale niestety na tym się ich droga kończyła.

Do strony dla której ten fanpage powstał mało kto dotarł.

 

Za to AdWords to jest zupełnie inne sprawa.

około 30~40% hot leads dziennej konwersji, ale koszta spore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×