Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Kupuj domeny na kredyt w Dropped.pl!

Recommended Posts

Kupuję TV na raty - płacę prowizję 5% za kredytowanie zakupu

Oddaję pieniądze i kupuję kolejny TV do kuchni - płacę kolejny raz prowizję 5%

A później (po uprzednim zwrocie pieniędzy) jeszcze kolejny TV do łazienki - kolejne 5% prowizji.

 

Zatem o co chodzi ? ;)

chodzi o to, żeby jak najrzadziej kupować tv na raty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupuję TV na raty - płacę prowizję 5% za kredytowanie zakupu

Oddaję pieniądze i kupuję kolejny TV do kuchni - płacę kolejny raz prowizję 5%

A później (po uprzednim zwrocie pieniędzy) jeszcze kolejny TV do łazienki - kolejne 5% prowizji.

 

Zatem o co chodzi ? ;)

 

Kupujesz TV na raty - płacisz 5% prowizji.

Następnego dnia sprzedajesz rower za 2000.

 

Masz do wyboru: Spłacić pierwszy telewizor i kupić na raty drugi (do kuchni) albo kupić (ten do kuchni) za gotówkę. Tak sobie postaw problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zatem o co chodzi ? :)

 

o to, żeby przeczytać najpierw dokładnie temat i pomyśleć, a wtedy zauważysz, że ten "telewizor", jak ci tak łatwiej zrozumieć, jest ciągle ten sam, i płacisz za każdorazowe jego włączenie, a ten kto ma go włączony cały czas i pobiera energię na koszt Dropped, zapłacił jeden raz przy włączeniu, i będzie czekał tak długo, aż on się zepsuje, lub trzeba będzie zapłacić kiedyś za prąd,

Share this post


Link to post
Share on other sites
o to, żeby przeczytać najpierw dokładnie temat i pomyśleć, a wtedy zauważysz, że ten "telewizor", jak ci tak łatwiej zrozumieć

 

O ... zdecydowanie tak mi łatwiej zrozumieć!

Dlatego też odwiedzam od czasu do czasu to forum internetowe,

bo mogę znaleźć na nim posty poszerzające me horyzonty myślowe ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba przy tym pamietac, ze czesto warto doplacic kilka zl, by zyskac o wiele wiecej... Pieniadz musi pracowac ;-P Nigdzie nie jest napisane, ze ten "kredyt" jest obowiazkowy i ze trzeba z niego ciagle korzystac. Podobnie jak karte kredytowa - mozna uzyc wtedy, gdy nie mamy gotowki, a potrzebujemy nagle pieniedy... Fakt, sa tacy co wpadaja w pulapke kredytowa, badz bez zastanowienia kupuja na kredyt, ale to juz ich wina, ze zbytnio optymistycznie podeszli do swoich mozliwosci finansowych.

 

Wg mnie usluga taka sobie, aczkolwiek lepej, ze jest, niz gdyby jej nie bylo.

 

Jednak trzeba tez uprzedzac kazdego przed korzystaniem z tej opcji. Bo naprawde przy lekkomyslnym uzytkowaniu mozna stracic te trzyliterowki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Tak jeszcze w skrócie:

 

1. Mogę korzystać z domeny kiedy ją zastawię? Nie ma na niej żadnych ograniczeń oprócz tego że nie mogę jej wytransferować?

2. Po jakim czasie to trzeba spłacać? (wiem, wiem, na pewno było ale korzystając z okazji zapytam od razu)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Tak jeszcze w skrócie:

 

1. Mogę korzystać z domeny kiedy ją zastawię? Nie ma na niej żadnych ograniczeń oprócz tego że nie mogę jej wytransferować?

2. Po jakim czasie to trzeba spłacać? (wiem, wiem, na pewno było ale korzystając z okazji zapytam od razu)

 

Wybaczcie podbicie ale naprawdę potrzebuję odpowiedzi przynajmniej na pierwsze pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jeszcze w skrócie:

 

1. Mogę korzystać z domeny kiedy ją zastawię? Nie ma na niej żadnych ograniczeń oprócz tego że nie mogę jej wytransferować?

2. Po jakim czasie to trzeba spłacać? (wiem, wiem, na pewno było ale korzystając z okazji zapytam od razu)

 

 

Witaj

ad1 - Tak

ad2 - nie ma terminu, trzeba tylko przedłużać zastawioną domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Witaj

ad1 - Tak

ad2 - nie ma terminu, trzeba tylko przedłużać zastawioną domenę.

 

Dziękuję! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla porównania bardzo podobna usługa w mbank - kredyt odnawialny w rachunku ekonto.

 

- uruchamiany jest na rok,

- prowizja za udzielenie kredytu - 1% (opłata jednorazowa) - związana z kosztami przyznania kredytu ponoszonymi przez bank, w przypadku Dropped odbywa się to automatycznie,

- oprocentowanie (na tym bank zarabia) - od 16,00% (początkowe) do 12,45% (minimalne) w skali roku.

 

Aktualne opłaty za debet w Dropped są bardzo wysokie w przypadku jak ktoś aktywnie korzysta z serwisu. W przypadku debetu na 7 dni, oprocentowanie w skali roku takiego kredytu wyniesie około 52x5%=260%. Jak ktoś ma nieduży debet, ale często zasila konto, oprocentowanie rośnie ekstremalnie. Jak ktoś ma debet i nie korzysta z konta w ogóle, to jest to w praktyce darmowy kredyt.

 

Racjonalne i czytelne rozwiązanie to dzienna opłata za efektywnie wykorzystany debet, przykładowo dla oprocentowania 18% w skali roku, taka opłata wyniosłaby 18%/365=0,05% dziennie, a dla 36%/365=0,1% dziennie.

 

Inne rozwiązanie to opłata roczna za samo uruchomienie całości debetu, niezależnie od jego wykorzystania, rzędu 2-5% (opłata roczna), wtedy rzeczywiste oprocentowanie zależałoby od ilości efektywnie wykorzystanych dni. Jednak dla użytkownika byłaby to duża zaleta, gdyż w momencie podejmowania decyzji o debecie mógłby łatwo oszacować koszty. Aktualne opłaty to rodzaj pułapki.

 

Usługa Dropped została zareklamowana jako kredyt, i tego trzymając się, to aktualnie pobierane opłaty, w przypadku osoby stale korzystającej z usług Dropped, są opłatami lichwiarskimi, w porównaniu do kosztów podobnych usług. I tylko z tego powodu Dropped powinien zmienić zasady tych opłat, dla własnego dobra.

 

Drugi powód jest ważniejszy, wiele usług w Dropped ma poważną wadę, że jest wprowadzanych kosztem jednych użytkowników na rzecz drugich. I tak się składa, że kosztem tych najbardziej aktywnych lub tych, którzy są dłuższy czas w serwisie. To działa bardzo negatywnie wizerunkowo i zniechęca do aktywności w serwisie.

 

Można by tu stworzyć długą listę usług, wprowadzanych od mniej więcej 1-2 lat, które wpisują się w tę politykę. Debet jest dobrym przykładem. A także ostatni pomysł na dawanie bonusu na przechwytywanie dla osób, które przetransferują domeny do Dropped, by podbijać ceny aukcji, zrealizowany kosztem pozostałych użytkowników, którzy biorą udział w aukcjach.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgrzebuje temat bo nie mogę się nadziwić jak wy tak prostego zagadnienia nie mogliście rozwizac.

Mowicie ze ciagle pożyczamy ten sam tysiąc, dlaczego nikt nie zwrocil uwagi na sam początek łańcuszka 1 ruch: pożyczamy tysiąc zl , wiec mamy na koncie -1000 zl, i nie jest tak ze my oddajemy 1000 zl i oni nam pozyczaja nasz tysiąc to jest ich tysiąc zl który my wydaliśmy przy 1 transakcji.

dlatego wam się wyliczenia nie zgadzają

wiec defakto kredujemy się co miesiąc tysiącem ale nie naszym i dlatego usług nakupimy za 12 tys a odamy 600 zl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×