Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Kupuj domeny na kredyt w Dropped.pl!

Recommended Posts

Nie, nie mylę się :P Poprawiłem natomiast trochę końcówkę mojej poprzedniej wypowiedzi, co powinno rozwiać Twoje wątpliwości.

 

P.S Aktywuj sobie debet, to bardzo szybko zrozumiesz na czym polega "kredyt" w Dropped i ile naprawdę kosztuje :)

 

DD

Jeżeli korzystałeś już z debetu to zerknij do historii operacji na Twoim koncie, zobaczysz że 5-procentowa opłata za korzystanie z debetu naliczana jest każdorazowo po dokonaniu operacji(kupno, przedłużenie, itd.), a nie w chwili wyznaczenia domen pod zastaw. Inaczej mówiąc płacisz za to co wykorzystałeś. Tak jak pisałem wcześniej jeżeli pożyczysz od kogoś 12 x po 1000 zł to w sumie pożyczyłeś od niego 12000 zł, a nie 1000 zł. :)

 

Jeżeli zaciągasz debet i go spłacacisz to w tym momencie przestaje on istnieć - został spłacony. Kolejne zaminusowanie konta, będzie już nowym debetem i każdy taki debet jest oprocentowany takimi samymi odsetkami w wysokości 5%. Nie myl limitu kredytowego z debetem. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wytłumaczę Ci, ale nigdy nie byłem dobrym nauczycielem :)

 

Pożyczam Ci dziś 1000 zł rano a wieczorem oddajesz mi 1000 zł plus odsetki. Codziennie przez rok sytuacja się powtarza. Po roku pożyczyłem Ci 365 tysięcy, tak? Nie, pożyczyłem Ci 365x 1000 zł. To zasadnicza różnica.

 

Nie myl debetu i salda debetowego w Dropped i w banku :)

 

W banku za saldo też nie płacisz, a debet kosztuje 5% w skali roku. W Dropped debet może kosztować 5% w skali dnia, tygodnia albo miesiąca.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowadzona w tym wątku dyskusja od Andro przez Daniela i Pana Grzegorza pokazuje że dropped wprowadza usługę o enigmatycznych zasadach.

Brakuje mi klarowności w tej ofercie.

Przy okazji (jako że nie mam debetu) zastanwiam się nad tym czy jest możliwość aktywowania lub dezaktywowania tej usługi w ramach potrzeb użytkownika.

 

Grzegorz, ostatnie zdanie na blogu z informacją o tej usłudze powinno Ci znacznie ułatwić to o czym piszą Adndro i DD.

 

Edit:

Dzięki DD.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji (jako że nie mam debetu) zastanwiam się nad tym czy jest możliwość aktywowania lub dezaktywowania tej usługi w ramach potrzeb użytkownika.

Tak, aktywacja lub deaktywacja debetu należy w 100% do użytkownika. Także jeśli ktoś z niego korzysta, to całkowicie sam o tym decyduje. Jeśli ma dodatnie saldo, to mimo aktywnego debetu, nie zostanie on użyty.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety potwierdziły się moje przypuszczenia.

W tej chwili - po wzięciu debetu nie opłaca się wpłacać pieniędzy na konto/sprzedawać domen poprzez Dropped - bo spłata debetu nic nam nie daje a kolejne "zaciągnięcie" kosztuje nas znów 5%.

 

#Pan Grzegorz - jeśli np w ciągu roku 12 razy wykorzystałeś 1000 zł (za każdym razem uzupełniając debet zasileniem konta) - to tak naprawdę skorzystałeś tylko z "cudzego" 1000 zł a koszt wyniósł 600 zł czyli 60%. Możesz tego również dokonać w trakcie 1 miesiąca.

 

Oczywiście jeśli 12 razy pożyczysz 1000, dochodząc do 12000 debetu - to koszt wyniesie tylko 5% - ale pod warunkiem - że nie będziesz miał żadnych wpływów gotówkowych w tym czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usługa jest w fazie testów i można przemyśleć zasadę jej działania, to kwestia czasu. Ale przede wszystkim warto jasno określić, czy jest to debet czy kredyt, gdyż nazwa tematu sugeruje, że kredyt, a w praktyce jest to debet, który ze względu na sposób pobierania opłat, nie nadaje się do kupowania "domen na kredyt", co widać po prostych wyliczeniach.

 

Usługę należy rozpatrywać pod kątem aktywnych użytkowników, którzy często korzystają z konta, czyli często zasilają konto, i stale płacą za usługi w serwisie. Ich konto oscyluje pomiędzy 0 zł a kwotami powyżej, dla nich nie opłaca korzystać na stałe z debetu, a jedynie w sytuacjach wyjątkowych. I wtedy trzeba jasno powiedzieć, że tak pożyczone pieniądze, przy takich opłatach, są bardzo drogie, i nie nadają się na "zakupy na kredyt".

 

Warto by usługa jednak dawała pewne możliwości zakupu na kredyt, jeżeli taka jest intencja jej stworzenia. Wówczas potrzebne jest rozważenie sposobu naliczania opłat. Jakie są propozycje naliczania kosztów. Realne oprocentowanie, tak jak kredytu, w zależności od czasu pożyczki, wtedy kredyt musiałby być oprocentowany znacznie powyżej 5% w skali roku, takie rozliczenie byłoby najbardziej ekonomiczne dla użytkowników. Najbardziej czytelne dla serwisu i dla użytkowników, byłaby jednorazowa opłata za aktywację debetu, z którego można by było korzystać wielokrotnie, wg własnego uznania, bez dodatkowych opłat, warunkiem byłoby istnienie zabezpieczenia.

 

Twórcy serwisu powinni sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcą, by dzięki kredytowi zwiększyły się zakupy na giełdzie, czy głównym celem jest pobieranie jak najwyższych opłat za debet, ale wtedy nie da się reklamować tej usługi jako "kredyt na kupno domen".

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, jeżeli będziecie zaciągać co miesiąc debet w wysokości 1000 zł i spłacać go w następnym miesiącu to w ciągu 12 miesięcy pożyczycie od dropped 12 tys. zł, a nie 1 tys. zł. Dowodem na ten fakt jest to, że przez ten czas zakupicie usługi na te 12 tys. Jeżeli uważacie, że dropped pożyczył Wam 1 tys. to dlaczego na Waszym koncie znajdą się usługi za 12-krotność tej sumy?

Sama istota pieniądza sprawia, że ciężko to sobie wyobrazić, ale jest tak że każdorazowo kiedy zaciągacie debet "zużywać" środki pieniężna na wykupione usługi. Jeżeli dropped pożyczałby Wam co miesiąc butelkę wódki, Wy byście ją wypijali, to po miesiącu trzeba by odkupić tę butelkę i oddać z powrotem do dropped. Po 12 miesiącach okazałoby się, że pożyczyliście 12 butelek, co łatwo moznaby policzyć po pustych flaszkach.

Sposób zaciągania debetu ma tutaj innych charakter niż na koncie w banku, różnica polega głównie na tym, że taka pożyczka w dropped jest bezterminowa, dla jednych to lepiej , dla drugich gorzej, ale nie jest tak jak piszecie wielokrotnie oprocentowana.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wyjście z tej sytuacji - założenie nowego konta, transfer tam dobrej domeny, zdobycie debetu, spłacenie po roku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, jeżeli będziecie zaciągać co miesiąc debet w wysokości 1000 zł i spłacać go w następnym miesiącu to w ciągu 12 miesięcy pożyczycie od dropped 12 tys. zł, a nie 1 tys. zł. Dowodem na ten fakt jest to, że przez ten czas zakupicie usługi na te 12 tys. Jeżeli uważacie, że dropped pożyczył Wam 1 tys. to dlaczego na Waszym koncie znajdą się usługi za 12-krotność tej sumy?

No nie, takiej oczywistej nieprawdy nie jestem w stanie zaakceptować ;)

 

Oczywiście, że Dropped pożyczył Ci tylko 1000 zł, a nie 12000 zł.

 

Przykład z wódką - świetnie. Wyobraź sobie, że pożyczasz wódkę, ale jej nie wypijasz, po miesiącu ją oddajesz (no bo taka była umowa). Znowu dostajesz tę samą butelkę wódki i znowu jej nie wypijasz. I tak przez 12 miesięcy. W obrocie jest ciągle ta sama butelka. Załóżmy, że za pożyczoną butelkę co miesiąc umówiłeś się, że dodajesz zwrotnie butelkę piwa. Po roku osoba, od której pożyczasz, oprócz butelki wódki (tej samej!) będzie miała jeszcze 12 butelek piwa. I co - nadal uważasz, że osoba pożyczyła Ci 12 butelek wódki?

 

Ty sam sobie te butelki kupiłeś - co miesiąc jedną wypijałeś i jedną sobie kupowałeś.

 

Jakby co, to ja Ci chętnie Panie Grzegorz pożyczę 120 tysięcy złotych na takich samych zasadach, ok? Opłata jak w Dropped 5%, czyli 500 zł miesięcznie. Pożyczam co miesiąc na miesiąc kwotę 10000 zł. Pod koniec miesiąca oddajesz z odsetkami i ja pożyczam Ci znowu 10000 zł. I tak przez 12 miesięcy. Deal? ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nie, takiej oczywistej nieprawdy nie jestem w stanie zaakceptować ;)

 

Oczywiście, że Dropped pożyczył Ci tylko 1000 zł, a nie 12000 zł.

 

Przykład z wódką - świetnie. Wyobraź sobie, że pożyczasz wódkę, ale jej nie wypijasz, po miesiącu ją oddajesz (no bo taka była umowa). Znowu dostajesz tę samą butelkę wódki i znowu jej nie wypijasz. I tak przez 12 miesięcy. W obrocie jest ciągle ta sama butelka. Załóżmy, że za pożyczoną butelkę co miesiąc umówiłeś się, że dodajesz zwrotnie butelkę piwa. Po roku osoba, od której pożyczasz, oprócz butelki wódki (tej samej!) będzie miała jeszcze 12 butelek piwa. I co - nadal uważasz, że osoba pożyczyła Ci 12 butelek wódki?

 

Ty sam sobie te butelki kupiłeś - co miesiąc jedną wypijałeś i jedną sobie kupowałeś.

 

DD

Daniel, zgadzam się że teoretycznie Dropped może operować tylko 1 tys. zł(w przedstawionym przykładzie) i mnożyć zyski z niego w nieskończoność. Tylko, że w momencie spłaty debetu umowa debetowa oprocentowana na 5%, którą zawarłeś z dropped przestaje istnieć, zaciągnięcie kolejnego debetu będzie już zawarciem nowej umowy znów oprocentowanej bezterminowo w skali 5%.

 

Zaciągając raz w miesiącu debet na 1000 zł i spłacając go po miesiącu w ciągu 12 miesięcy:

 

- masz realnie do wykorzystania 12000 na zakup usług w dropped

- musisz oddać dla dropped 12600 zł

- minimalna kwota jaką dropped potrzebuje do sfinansowania takich operacji to 1000 zł

- zawarłeś 12 umów każda oprocentowana bezterminowo 5% na pożyczkę w wysokości 1000 zł

- dropped zarobił na Tobie 600 zł przed opodatkowaniem i bez uwzględnienia kosztów

 

 

Ty sumujesz sobie odsetki z każdego debetu, ale nie sumujesz ilości debetów, dlaczego? Logicznie jeżeli zsumowałeś odsetki (12X5%) to znaczy, że debetów też musiało być 12. W ogóle nie można mówić o tym, że Twój debet( 1000 zł) był oprocentowany 60% w skali roku, ponieważ nigdy nie zaciągałeś takiego debetu, zaciągnąłeś 12 debetów każdy oprocentowany na 5%.

 

Jeżeli w tym się nie zgadzamy, to już nie dojdziemy do porozumienia. ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, zgadzam się że teoretycznie Dropped może operować tylko 1 tys. zł(w przedstawionym przykładzie) i mnożyć zyski z niego w nieskończoność. Tylko, że w momencie spłaty debetu umowa debetowa oprocentowana na 5%, którą zawarłeś z dropped przestaje istnieć, zaciągnięcie kolejnego debetu będzie już zawarciem nowej umowy znów oprocentowanej bezterminowo w skali 5%.

Bezterminowe to będzie jak weźmiesz debet i nigdy nie oddasz ;) Jeśli co miesiąc "odnawiasz" to dodaj, że oprocentowanie wynosi 5% miesięcznie, a nie bezterminowo.

 

Zaciągając raz w miesiącu debet na 1000 zł i spłacając go po miesiącu w ciągu 12 miesięcy:

 

- masz realnie do wykorzystania 12000 na zakup usług w dropped

Nie, masz 1000 zł na zakup usług, bo mówimy o 1 miesiącu, a nie o roku. Zresztą w późniejszej części wytłumaczę, że zawsze mówimy o 1000 zł a nie o 12000 zł.

 

- musisz oddać dla dropped 12600 zł

Korekta: pożyczasz 1 stycznia 1000 zł (nie 12000 zł) a 31 grudnia oddajesz 1600 zł.

 

- minimalna kwota jaką dropped potrzebuje do sfinansowania takich operacji to 1000 zł

Minimalna i maksymalna za jednym razem. Tu się zgadza.

 

- zawarłeś 12 umów każda oprocentowana bezterminowo 5% na pożyczkę w wysokości 1000 zł

Nie, każda oprocentowana na 5% w skali miesiąca. Efektywne oprocentowanie w skali roku: 60%.

 

- dropped zarobił na Tobie 600 zł przed opodatkowaniem i bez uwzględnienia kosztów

Tak, Dropped zarobił 600 zł na każde pożyczone 1000 zł, czyli 60%.

 

Ty sumujesz sobie odsetki z każdego debetu, ale nie sumujesz ilości debetów, dlaczego? Logicznie jeżeli zsumowałeś odsetki (12X5%) to znaczy, że debetów też musiało być 12.

Nie, debet był jeden przez cały rok: 1000 zł, tyle że odnawiany co miesiąc, a każde odnowienie to koszt 5%.

 

W ogóle nie można mówić o tym, że Twój debet( 1000 zł) był oprocentowany 60% w skali roku, ponieważ nigdy nie zaciągałeś takiego debetu, zaciągnąłeś 12 debetów każdy oprocentowany na 5%.

Każdy debet jest oprocentowany 5%, ale w skali miesiąca!! (w tym przypadku). Nieważne jak to nazwiesz. Ważne, że pożyczyłeś od Dropped 1000 zł, a po roku oddałeś 1600 zł. Nazewnictwo nic w tej kwestii nie zmieni ;)

 

Pożyczasz 1000 zł i oddajesz 1600 zł. Nie pożyczasz 12000 zł.

 

Oto dowód:

 

Przykład nr 1: nie korzystasz z debetu Dropped

 

1 stycznia zasilasz konto w Dropped 1000 zł Twoimi własnymi pieniędzmi. Przez miesiąc zużywasz 1000 zł, na koniec stycznia masz 0 zł. 1 lutego znowu zasilasz swoje konto 1000 zł i znowu do końca lutego wydajesz. I tak do końca roku. W sumie wydałeś na domeny 12000 zł. Nikomu już nic nie musisz oddawać. Operowałeś swoimi pieniędzmi.

 

Przykład nr 2: korzystasz z debetu Dropped w wysokości 1000 zł

 

1 stycznie nie zasilasz konta w Dropped swoimi pieniędzmi, aktywujesz natomiast debet w Dropped w wysokości 1000 zł. Wydajesz pieniądze do końca miesiąca. Od 1 lutego robisz już to samo, co w przykładzie nr 1, czyli zasilasz konto Dropped swoimi pieniędzmi: 1000 zł każdego pierwszego miesiąca. 31 grudnia oddajesz Dropped pożyczone 1000 zł i 600 zł odsetek za rok.

 

Jak skorzystać najbardziej optymalnie z debetu w Dropped?

 

Zakładasz nowe konto (na żonę, wujka itd.), transferujesz tam swoje domeny, które są coś warte i mogą stanowić zabezpieczenie debetu, następnie aktywujesz maksymalny debet 10000 zł. Za ten debet aktywowany 1 stycznia kupujesz domenę (lub kilka domen). I na tym koniec. Na tym koncie już nic nie robisz. Ewentualnie przenosisz zakupione domeny na inne konto w Dropped. W ten sposób możesz mieć bezterminowy "kredyt" za 5% prowizji bezterminowo. W wersji bardziej wymyślnej domenę za 10000 zł kupujesz od siebie i w ten sposób masz w rękach gotówkę w wysokości 10000 zł.

 

Powyższy przykład podaję tylko jako teoretyczne przedstawienie działania debetu w Dropped. Nie chcę w ten sposób zachęcić nikogo do korzystania z niego. Każdy wykorzystuje powyższy przykład na swoją własną odpowiedzialność.

 

EDIT: Jedna ważna uwaga: im mniej domen stanowiących zabezpieczenie, tym lepiej, bo je też trzeba będzie po roku przedłużyć, czyli uzupełnić debet. Ewentualnie można zostawić 1000 zł z tych 10000 zł i z nich potrącać co roku opłaty na przedłużenie. Można też przedłużyć domeny na kilka lat z góry przed dodaniem jako zabezpieczenie, ale wtedy kredytujemy NASK.. i tak źle, i tak niedobrze ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś pisze o "oprocentowaniu w skali", to dobrze jakby pamiętał, że trzeba uwzględnić czas, inaczej takie wyliczenia nie mają sensu, oprocentowanie jest zawsze w skali czasu, zwykle roku.

 

Oprocentowanie "pożyczki" i koszt pieniądza dla każdego użytkownika będą różne, w zależności jak często korzysta z konta. Im bardziej aktywny użytkownik, tym więcej zapłaci, z tego punktu widzenia usługa jest mocno niedopracowana.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykład nr 2: korzystasz z debetu Dropped w wysokości 1000 zł

 

1 stycznie nie zasilasz konta w Dropped swoimi pieniędzmi, aktywujesz natomiast debet w Dropped w wysokości 1000 zł. Wydajesz pieniądze do końca miesiąca. Od 1 lutego robisz już to samo, co w przykładzie nr 1, czyli zasilasz konto Dropped swoimi pieniędzmi: 1000 zł każdego pierwszego miesiąca. 31 grudnia oddajesz Dropped pożyczone 1000 zł i 600 zł odsetek za rok.

 

DD

31 grudnia oddajesz 1000 zł jako opłatę za 1000 zł debetu zaciągniętego w grudniu z czego miałeś do dyspozycji 950 zł na zakup usług w dropped. Debet zaciągnięty w styczniu spłaciłem 31 stycznia, na tej samej zasadzie: dropped pożyczył mi 1000 zł, ale realnie miałem do wydania tylko 950 zł, ponieważ po każdej operacji naliczano mi 5-procentową opłatę z wykupionej usługi za wykorzystanie w tym celu środków z debetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 grudnia oddajesz 1000 zł jako opłatę za 1000 zł debetu zaciągniętego w grudniu z czego miałeś do dyspozycji 950 zł na zakup usług w dropped. Debet zaciągnięty w styczniu spłaciłem 31 stycznia, na tej samej zasadzie: dropped pożyczył mi 1000 zł, ale realnie miałem do wydania tylko 950 zł, ponieważ po każdej operacji naliczano mi 5-procentową opłatę z wykupionej usługi za wykorzystanie w tym celu środków z debetu.

Nie mam już do Ciebie siły ;) Twoja kasa, Twoja sprawa ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykładowo, są dwa konta, na każdym debet -50 zł. Jeden użytkownik kupi domenę za 50 zł i ma stan konta -50 zł przez 10 dni, nie robiąc potem żadnych operacji na koncie, a drugi w tym czasie przedłuży 10 domen, codziennie po 1 domenie, schodząc za każdym razem ze stanem konta do -50 zł, kolejnego dnia uzupełniając konto do 0 zł, by móc opłacić kolejną domenę.

 

Ryzyko, usługa i zabezpieczenie są dla serwisu praktycznie te same, ale drugi użytkownik zapłaci x10 razy więcej. Co więcej będzie on krócej korzystał z pożyczki 50 zł, gdyż w okresie 10 dni będzie miał przez pewien czas stan 0 zł.

 

Ta opłata jest źle skonstruowana. wystarczy zadzwonić do dowolnego banku i zapytać o kredyt na koncie (np. do 1000 zł), opłaty są zupełnie inaczej pobierane, płaci się tylko raz za aktywację usługi plus oprocentowanie w skali roku za czas korzystania z pożyczki. W każdym razie opłata za aktywację jest jedna, a nie wielokrotna. I do takiej konstrukcji powinien dążyć serwis, wzorując się na rozwiązaniach o podobnym charakterze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie przepraszam za zajęty czas i dziękuję za dotychczasową cierpliwość.

Czasu nie uważam za stracony, także nie ma problemu ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, jeżeli będziecie zaciągać co miesiąc debet w wysokości 1000 zł i spłacać go w następnym miesiącu to w ciągu 12 miesięcy pożyczycie od dropped 12 tys. zł, a nie 1 tys. zł. Dowodem na ten fakt jest to, że przez ten czas zakupicie usługi na te 12 tys. Jeżeli uważacie, że dropped pożyczył Wam 1 tys. to dlaczego na Waszym koncie znajdą się usługi za 12-krotność tej sumy?

Sama istota pieniądza sprawia, że ciężko to sobie wyobrazić, ale jest tak że każdorazowo kiedy zaciągacie debet "zużywać" środki pieniężna na wykupione usługi. Jeżeli dropped pożyczałby Wam co miesiąc butelkę wódki, Wy byście ją wypijali, to po miesiącu trzeba by odkupić tę butelkę i oddać z powrotem do dropped. Po 12 miesiącach okazałoby się, że pożyczyliście 12 butelek, co łatwo moznaby policzyć po pustych flaszkach.

Sposób zaciągania debetu ma tutaj innych charakter niż na koncie w banku, różnica polega głównie na tym, że taka pożyczka w dropped jest bezterminowa, dla jednych to lepiej , dla drugich gorzej, ale nie jest tak jak piszecie wielokrotnie oprocentowana.

 

Ja mam dla Ciebie w takim razie znacznie korzystniejszą propozycję:

Pożyczę Ci w ciągu roku 12 razy po 1000 zł, możesz je wykorzystać jak chcesz. Bez oprocentowania!!

Zasada jest prosta: Pożyczam Ci w pierwszym, Ty oddajesz w ostatnim dniu każdego miesiąca.

Po 12 miesiącach - wykorzystałeś 12 000 - masz na to przecież rachunki więc pożyczyłem Ci 12 000. Po roku oddaj mi je zupełnie bez odsetek.

Zgoda?

 

Jest wyjście z tej sytuacji - założenie nowego konta, transfer tam dobrej domeny, zdobycie debetu, spłacenie po roku ;)

To jest oczywiste od początku, myślę, że dyskutujemy po to, żeby nie trzeba było kombinować.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam dla Ciebie w takim razie znacznie korzystniejszą propozycję:

Pożyczę Ci w ciągu roku 12 razy po 1000 zł, możesz je wykorzystać jak chcesz. Bez oprocentowania!!

Zasada jest prosta: Pożyczam Ci w pierwszym, Ty oddajesz w ostatnim dniu każdego miesiąca.

Po 12 miesiącach - wykorzystałeś 12 000 - masz na to przecież rachunki więc pożyczyłem Ci 12 000. Po roku oddaj mi je zupełnie bez odsetek.

Zgoda?

Przekombinowałeś. ;) Z tego, co napisałeś wynika, że miałbym Tobie oddać pieniądze 2-krotnie: co miesiąc po 1 tys i na koniec roku 12 tys. Jakie to ma odniesienie do oferty dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak czytam ten temat, to słabo mi się robi...

Po co ktoś miałby co miesiąc korzystać z takiego debetu, żeby pod koniec miesiąca spłacać jego równowartość... gdzie tu logika ?!

To zróbcie sobie miesiąc głodówki - bez debetu, a na początku kolejnego kupujcie już za swoje 1000 zł.

 

Nikt Was nie zmusza do korzystania z tej funkcjonalności.

Niech każdy sobie sam policzy i odpowie na pytanie - czy to mu się opłaca.

Od siebie mogę powiedzieć, że przydaje się, kiedy np. bank ma przerwę techniczną, a sytuacja wymaga szybkiego zasilenia konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekombinowałeś. ;) Z tego, co napisałeś wynika, że miałbym Tobie oddać pieniądze 2-krotnie: co miesiąc po 1 tys i na koniec roku 12 tys. Jakie to ma odniesienie do oferty dropped?

 

Właśnie zrozumiałeś o co chodzi - czyli ile tak naprawdę pożyczasz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie zrozumiałeś o co chodzi - czyli ile tak naprawdę pożyczasz:)

Nie zrozumiałem ;) Gdzie jest napisane, że na koniec roku muszę jeszcze oddać jakąkolwiek kwotę w dropped? Przecież mój dług jest regulowany w momencie doładowania konta i na tym koniec, czyli tak jakbym u Ciebie spłacał co miesiąc. Różnica pomiędzy debetem(kredytem) u Ciebie, a w dropped polega na 2 rzaczach:

*dropped pobiera odsetki, Ty nie pobierasz

* Ty oprócz comiesięcznych spłat chcesz jeszcze dodatkowo roczną spłatę, a dropped nie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest wyjście z tej sytuacji - założenie nowego konta, transfer tam dobrej domeny, zdobycie debetu, spłacenie po roku ;)

Po co spłacać po roku? Osobne konto to chyba najlepsze wykorzystanie. Np. zastawiasz domene na 1000zł i masz na odnawianie jej przez 25 lat bez ponoszenia opłat (poza opłatą 5% czyli 50zł). Sprzedasz domenę to spłacasz, a do tego momentu odnowienia nie są kosztem. ;)

a.

Edited by ams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupuję TV na raty - płacę prowizję 5% za kredytowanie zakupu

Oddaję pieniądze i kupuję kolejny TV do kuchni - płacę kolejny raz prowizję 5%

A później (po uprzednim zwrocie pieniędzy) jeszcze kolejny TV do łazienki - kolejne 5% prowizji.

 

Zatem o co chodzi ? ;)

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×