Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Kupuj domeny na kredyt w Dropped.pl!

Recommended Posts

W Polsce to by już podpadło pod ustawę antylichwiarską, nie wiem jak na Cyprze jest. :)

Na Cyprze też by podpadło, więc nie wprowadziliśmy tego typu opłat.

 

Korzystanie z salda debetowego nie wiąże się w ogóle z płatnością odsetek. Jedyne opłaty jakie są pobierane, to 5% od operacji wykonywanych na koncie.

 

Natomiast w tej chwili dla bezpieczeństwa maksymalna wysokość salda debetowego na koncie jest ograniczona do 10000 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do wypłaty na konto. Podałem mechanizm. Nie wypłacę pieniędzy bezpośrednio, ale wystarczy, że mój znajomy sprzeda mi domenę i w ten sposób wypłacę cały debet.

Ale debet na pierwszym koncie musisz spłacić. No chyba, że chcesz stracić domeny (które zostały wycenione poniżej rynkowej wartości).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystanie z salda debetowego nie wiąże się w ogóle z płatnością odsetek. Jedyne opłaty jakie są pobierane, to 5% od operacji wykonywanych na koncie.

Tego nie rozumiem. Można jakoś prościej, jak chłop krowie na miedzy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast w tej chwili dla bezpieczeństwa maksymalna wysokość salda debetowego na koncie jest ograniczona do 10000 zł.

No to zmienia postać rzeczy :) Dobrze byłoby to chyba ująć w jakimś miejscu. Może na stronie gdzie się dodaje debet.

 

Pomysł: może maksymalna maksymalna wysokość debetu mogłaby być zróżnicowana między użytkownikami i zależna od stażu, ilości gwiazdek, domen itp.? Już zakres 10-50k PLN byłby w miarę sensowny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli będzie ta opłata 0,3% dziennie czy nie? :) Bo Ty mówisz, że będzie, a Michał, że nie będzie ;)

 

Co do wypłaty na konto. Podałem mechanizm. Nie wypłacę pieniędzy bezpośrednio, ale wystarczy, że mój znajomy sprzeda mi domenę i w ten sposób wypłacę cały debet.

 

DD

 

 

Już ustalone, debet jest nieoprocentowany,

sorry za wprowadzenie w błąd, ale szybko się wszystko zmienia na lepsze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

"W tym momencie nie posiadasz domen, które mogą służyć jako zabezpieczenie salda debetowego."

 

I po problemie :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tego nie rozumiem. Można jakoś prościej, jak chłop krowie na miedzy? :)

OK.

 

Masz 10 zł na koncie. Chcesz przedłużyć domenę, co kosztuje 50 zł. Korzystasz z salda debetowego, czyli wchodzisz 40 zł w debet. Od tego 40 zł płacisz 5 % prowizji, czyli 2 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast w tej chwili dla bezpieczeństwa maksymalna wysokość salda debetowego na koncie jest ograniczona do 10000 zł.

 

 

i co ja sobei za to kupię ? waciki ?

 

popieram pomysł zwiększenia debetemu w zależności od stażu/ilości transakcji,ilosci domen, gwiazdek etc

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to zmienia postać rzeczy :) Dobrze byłoby to chyba ująć w jakimś miejscu. Może na stronie gdzie się dodaje debet.

 

W tej chwili taki komunikat błędu pokazuje się przy próbie ustalenia wyższego debetu. Dodamy tekst na stałe.

 

Pomysł: może maksymalna maksymalna wysokość debetu mogłaby być zróżnicowana między użytkownikami i zależna od stażu, ilości gwiazdek, domen itp.? Już zakres 10-50k PLN byłby w miarę sensowny.

 

Zrobimy to, ale za jakiś czas. Na razie limity są dość niskie, aby uniknąć problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz 10 zł na koncie. Chcesz przedłużyć domenę, co kosztuje 50 zł. Korzystasz z salda debetowego, czyli wchodzisz 40 zł w debet. Od tego 40 zł płacisz 5 % prowizji, czyli 2 zł.

I następnie w jakim czasie muszę spłacić 40 zł debetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I następnie w jakim czasie muszę spłacić 40 zł debetu?

Nie ma na to ograniczeń. Dopóki masz na swoim koncie domeny na zabezpieczenie, dopóty możesz trzymać debet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to debet na przedłużenia - nie zakupy ;)

 

Tyle, że jak ktoś bierze kredyt na zakupy (powiększenie portfolio) to jeszcze można zrozumieć, ale wzięcie kredytu "na przedłużenia" to już stąpanie po jakiejś bardzo cienkiej linii. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle, że jak ktoś bierze kredyt na zakupy (powiększenie portfolio) to jeszcze można zrozumieć, ale wzięcie kredytu "na przedłużenia" to już stąpanie po jakiejś bardzo cienkiej linii. :)

Powiedz to wszystkim korzystającym z kart kredytowych, kredytów i pożyczek konsumpcyjnych itp...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle, że jak ktoś bierze kredyt na zakupy (powiększenie portfolio) to jeszcze można zrozumieć, ale wzięcie kredytu "na przedłużenia" to już stąpanie po jakiejś bardzo cienkiej linii. :)

widzisz - domainer myśli od razu o powiększeniu portfolio na kredyt a serwis dropped zrobił chyba to z myślą o doraźnej drobnej pomocy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz każda ninja przechwycona będzie droższa o 20%. Za "cudze" się łatwiej licytuje :)

 

Gratulacje dla Dropped. To świetna funkcjonalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedz to wszystkim korzystającym z kart kredytowych, kredytów i pożyczek konsumpcyjnych itp...

 

DD

 

Tak, tyle, że z pieniędzy zakupionych "z kart kredytowych, kredytów i pożyczek konsumpcyjnych" możesz sobie kupić coś, za co nie będziesz musiał dołożyć za kolejny rok. :)

 

Np. jakiś ładny mebel, co od czasu do czasu tylko odkurzysz. ;) Tylko dlatego uważam to za mocno hazardowe, bo nie wiadomo czy za kolejny rok nie będzie podobnej sytuacji i weźmiesz kolejny.

 

Co innego kiedy ktoś ma jakąś płynność względną finansową, a trafia się np. okazja zakupić domenę okazyjnie na aukcji za 10% jej wartości i potrzeba na szybko większej gotówki, wtedy to ma już bardzo dużo sensu. ;) Funkcja bardzo przydatna, ale jak z każdym pożyczaniem pieniędzy trzeba do tego rozsądnie podejść.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz 10 zł na koncie. Chcesz przedłużyć domenę, co kosztuje 50 zł. Korzystasz z salda debetowego, czyli wchodzisz 40 zł w debet. Od tego 40 zł płacisz 5 % prowizji, czyli 2 zł.

Jeszcze jedno pytanie. W którym momencie płace 5% prowizji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedno pytanie. W którym momencie płace 5% prowizji?

W momencie wykonania operacji na koncie (w tym wypadku - odnowienia).

Share this post


Link to post
Share on other sites
W momencie wykonania operacji na koncie (w tym wypadku - odnowienia).

 

Mam 10 zł na koncie. Chcę przedłużyć domenę, co kosztuje 50 zł. Wchodzę w zarządzanie finansami i wybieram jedną domenę jako zabezpieczenie salda do 1000 zł. Następnie korzystając z salda debetowego wchodzę 40 zł w debet. Od tego 40 zł płacisz 5 % prowizji, czyli 2 zł. Zatem od teraz moje saldo wynosi -42 zł?

 

Tak to działa na przykładzie? :)

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam 10 zł na koncie. Chcę przedłużyć domenę, co kosztuje 50 zł. Wchodzę w zarządzanie finansami i wybieram jedną domenę jako zabezpieczenie salda do 1000 zł. Następnie korzystając z salda debetowego wchodzę 40 zł w debet. Od tego 40 zł płacisz 5 % prowizji, czyli 2 zł. Zatem od teraz moje saldo wynosi -42 zł?

 

Tak to działa na przykładzie? :)

Tak jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się bardziej opłaca niż dawać zarobić NASK-owi 5 zł na wygasającym przedłużeniu, zwłaszcza przy IDN-ach.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×