Jump to content
domenator

Premium.pl - padł???

Recommended Posts

Coś od kilkunastu minut nie ładują się strony główne z ofertą domen po wejściu bezpośrednio... też tak macie ?

Jeszcze godzinę temu każda strona/domena działała mi poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwilowy problem z restartem jednego z serwerów, za chwilę wszystko powinno wrócić do normy. Przepraszamy za utrudnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwilowy problem z restartem jednego z serwerów, za chwilę wszystko powinno wrócić do normy. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Działało 10 minut temu dobrze i znowu padło.... wyskakuje jakiś błąd... mam nadzieję, ze to tylko chwilowe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie występują jakieś problemy z komunikacją z NASK - nie można rezerwować wolnych domen, pobierać kodów authinfo itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie tylko w PREMIUM bo w AM jest to samo :)

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK leży od paru godzin i nic nie wiadomo o tym, kiedy wstanie (potwierdzone telefonicznie w NASK - próbują zlokalizować problem). gTLD działają jakby co. ;-)

 

[edit] wygląda na to, że już działa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb: dzięki za informację.

 

Swoją drogą NASK w takich sytuacjach powinien pozwalać na odnawianie domen, które wygasły w trakcie niedostępności, bo nie można było ich przedłużyć - w regularnych cenach, bez 10% "opłaty karnej" doliczanej dodatkowo w przypadku przedłużania domen w stanie BLOCKED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie uwzględniliby reklamację, jeśli masz taką sytuację, to podeślij listę, przekażę do nich.

Gorzej by mogłoby być z domenami czy rezerwacjami, które całkiem wygasły z powodu niemożności reaktywacji, ale takich sytuacji, mam nadzieję, nie było. Osobiście nie rozumiem ludzi, którzy zostawiają np. reaktywację do ostatniej chwili - ja już raz się nastresowałem jak nie mogłem odnowić paru opcji z powodu całonocnego padu nask, ostatecznie pospadały i tylko niektóre mi się udało "odzyskać". :-( Teraz staram się wszystko odnawiać tak z 24h wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już badam sprawę.

 

Edycja:

Były jakieś chwilowe problemy z hostem operatora (Plus). Już wszystko powinno działać. Poza tym widzę w logach tylko jedną próbę, klikałeś "spróbuj ponownie"?

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś szczegóły? Dziś w nocy były prace konserwacyjne PayU, może coś spieprzyli (ostatnim razem po "pracach konserwacyjnych" płatności przez tydzień szwankowały). :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już badam sprawę.

 

Edycja:

Były jakieś chwilowe problemy z hostem operatora (Plus). Już wszystko powinno działać. Poza tym widzę w logach tylko jedną próbę, klikałeś "spróbuj ponownie"?

 

Tak , klikałem ze dwa razy oraz kilkukrotnie próbowałem się ponownie połączyć

 

btw - znowu jest ten sam problem - nie dostaję sms-ów..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak , klikałem ze dwa razy oraz kilkukrotnie próbowałem się ponownie połączyć

 

btw - znowu jest ten sam problem - nie dostaję sms-ów..

 

Ja zrezygnowałem z logowania za pośrednictwem sms po tym jak jednego razu sms do zalogowania dotarł już po zakończeniu aukcji, w której chciałem licytować ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był błędny link ponownej wysyłki SMS, poprawiliśmy. Co do problemów z dostarczeniem SMS to występują stosunkowo rzadko, ale będziemy zgłaszali każdy taki przypadek do operatora. Odpowiedź od API operatora jest pozytywna (SMS został wysłany), tak więc poza kontaktem nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Nie korzystamy również z pośredników, a więc drążymy problem u samego źródła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś szczegóły? Dziś w nocy były prace konserwacyjne PayU, może coś spieprzyli (ostatnim razem po "pracach konserwacyjnych" płatności przez tydzień szwankowały). :-/

 

To była taka półgodzinna przerwa... później wszystko było OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był błędny link ponownej wysyłki SMS, poprawiliśmy. Co do problemów z dostarczeniem SMS to występują stosunkowo rzadko, ale będziemy zgłaszali każdy taki przypadek do operatora. Odpowiedź od API operatora jest pozytywna (SMS został wysłany), tak więc poza kontaktem nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Nie korzystamy również z pośredników, a więc drążymy problem u samego źródła.

 

Dodam jeszcze że nie widać informacji że SMS został wysłany ( ten na zielono w panelu premium.pl )

 

Obecnie powiadomienia smsami działaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że nie widać informacji że SMS został wysłany ( ten na zielono w panelu premium.pl )

 

Obecnie powiadomienia smsami działaja.

 

W logach operatora bramki (plus) mamy informację że wszystkie smsy do Twojego numeru zostały doręczone. To musiał być jakiś dziwny przypadek, na przyszłoś, jeśli możesz, zrób screen jak to wygląda, z dokładnym timestampem (to dotyczy w zasadzie wszelkich zgłaszanych błędów). O ile oczywiście problem się powtórzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie coś u mnie musi być nie tak bo gdy wchodzę na PREMIUM przez mozille to wygląda jak wersja mobilna a na chrome jest ok :huh:

 

E: Już jest ok :)

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile można czekać na e-mail potwierdzający przy transferze do premium? Pytam, bo zazwyczaj miałem je w ciągu kilku minut, a teraz czekam juz prawie 2 godzi i nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj mi na PW domenę i login, sprawdzę czy coś po naszej stronie.

 

Edycja:

Znalazłem pod Twoim loginem dwie domeny oczekujące na kliknięcie w link od NASK. Ponowiłem wysyłkę, potwierdź czy teraz doszły. Czasami maile od NASK są chwilę zatrzymywane przez filtry antyspamowe.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×