Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Skąd premium bierze parametry domen na liscie do przechwycenia, takie jak pr i alexa?... Z racji posiadania oprócz domeniarskiego portfolio takze sporego zaplecza pozycjonerskiego, codziennie widze na tych listach swoje wlasne, puszczane domeny z pr0 badz w ogóle zbanowane z pr5 itd :)

Owszem, kiedys taki byl - rok czy dwa wczesniej...

Najbardziej irytuje mnie to ze premium traktuje mnie jako potencjalnego oszusta i przy kazdym dodaniu domen do przechwycenia widze taki komunikat:

 

 

 

Zabawne, bo ten paragraf mówi zdaje się o karaniu za wprowadzenie w błąd w celu uzyskania korzyści.

Czy jak klient zleca domene do przechwycenia i jej nie opłaci, to odnosi korzyść?

A czy premium podajac wyssane z palca parametry nie wprowadza w błąd, na którym póżniej zarabia?...

 

Bo dość przewrotnie, to ja się czuję oszukany - kilkadziesiąt przechwyconych domen za XXXX zł okazało się dla mnie bezwartościowych. Widząc codziennie swoje domeny z pr0 lub z banem na tej liscie z pr4 lub pr5 wyglada to dla mnie tak jakby premium nie obchodzilo to ze jak te parametry wygladaja w rzeczywistosci. 2 lata temu na liscie spadow bylo z pr5, dzis powinno byc zero? No to co, wstawmy ładniejsze dane sprzed 2 lat :) zlecasz do przechycenia - rzuc moneta, czy parametry sa akutalne czy sprzed roku lub dwóch :) a moze wiecej, bo sumie nie wiem i pisze po to aby dowiedziec sie, jak to działa?

 

Gdyby chodziło o 1 czy 2 to pewnie bym nic nie mowil, ale takie kwiaty widze codziennie. I co gorsza, ze ktos na nie wywala kase na przechwycenie - ba, nawet wielokrotnie wiecej na aukcjach.

I dalej - ja tez przechwytuje bezwartosciowe domeny wprowadzony w blad - jesli nie celowo to jak to mozliwe ze domeny majace od roku pr0 lub bana sa na listach do przechwycenia z wysokim pr?

 

Aby zobaczyć o czym mówię wystarczy spojrzeć na liste domen do przechwycenia wg pr z dowolnego okresu czasu u dowolnych "przechwytywaczy". Listy w AZ i AM są zawsze kilkukrotnie krótsze... Kiedyś myślałem iż to dlatego bo premium ma najlepsze i najpełniejsze listy - dziś wiem że ma najgorsze, a te parametry nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Ja równiez jakby zostałem oszukany przez firme Premium.pl a teraz straszony windykacją, chos w regulaminie który mnie obowiązywał do akceptacji a nie jakis tekst z paragrafem 286 .Regulamin nie mówi nic jakby o windykacji. więc jak to jest ??

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś złoży nam propozycję zakupu domeny, a my zaktualizujemy ofertę i wystawimy domenę w pakiecie z innymi, to proponowana kwota jest iloczynem oferty i liczby domen z tego pakietu :)

 

Przykład - pan Heniek sprzedaje domenę premium.pl, otrzymał ofertę na 100 PLN od pana Janka. Sprzedawca wystawia domenę w pakiecie z 15 nindżami zarejestrowanymi z palca (czyli razem 16 adresów), po czym przechodzi do strony propozycji kupna premium.pl i akceptuje ofertę nie na 100 PLN, ale już na 1600 PLN :) Pan Janek został delikatnie wybzykany.

 

Nie wiem czy to błąd, czy it's not a bug, it's a feature, ale łatwo można wykorzystać takie coś do nadużyć - jak zaprezentowałem na przykładzie.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie na zmianach czuję sie wyr*** ale jak w końcu kiedyś ceny dojda do chociaż 300 netto to poślę po dobrej butelce whisky wszystkim 3 łapaczom (a następnie kupię własne serwery i napiszę skrypty do łapania) :P

Przechwytywanie nie powinno być dostępne dla wszystkich (KK), kropka

 

Edycja:

ups! nie ta zakładka... post miał być w tym topiku:

http://di.pl/topic/95834-przechwytywanie-light-w-premiumpl/

 

uprzejmie proszę modów o przeniesienie ;)

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugestie! W sumie to same pierdoły i kosmetyczne poprawki, ale jeżeli nie wymagają dużego nakładu pracy, to można by je wdrożyć - ot, żeby było profesjonalnie. Zawsze można zamknąć webmastera w piwnicy i karmić ogórkami, wzorem pana Józka - znanego hodowcy drobiu :D

 

1. Sesje: Chociaż jestem zalogowany na premium.pl (na 14 dni), to na sklep.premium.pl ochoczo wita mnie Zalogowany jako: Gość. Fajnie byłoby to połączyć, o ile nie wiążą się z tym duże nakłady finansowe.

2. Informacje dodatkowe: Przegląd oferty na giełdzie mógłby zawierać niektóre dane z przechwytywarki - np. PR, liczbę wyników i linków w Google, datę wygasania domeny - myślę, że to byłoby pomocne.

3. Wystawianie domen zewnętrznych, jak na AM: Wbrew pozorom to fajny feature - możemy wystawić swój adres w więcej niż dwóch miejscach - parkujemy na AM/Premium, wystawiamy na giełdę + to samo, ale jako domenę zewnętrzną na drugim serwisie + przekierowujemy adres na Sedo/ND/PD - a co za tym idzie, maksymalizujemy szanse na sprzedaż.

4. Checkmarki: W przechwytywarce możemy dodać domenę poprzez kliknięcie na zielony przycisk "+" po lewej stronie pozycji - ale nie możemy go w ten sposób usunąć, bo po dodaniu domeny pojawia się tam checkmark, a mógłby np. button "-". To samo tyczy się domen już dodanych, ale jeszcze nie zaakceptowanych (tam nad polem Dodaj domeny z treści). Czasami zdarza się, że dodamy kilkanaście pozycji, ale po głębszym zastanowieniu się część z nich nas nie satysfakcjonuje - i zaczyna się klikanie pojedynczo na "Usuń". Sugerowałem już kiedyś, aby dorzucić tam checkboksy przy każdym wpisie, które dawałyby możliwość hurtowego "wywalania" adresów.

5. Jeżeli dodamy powiedzmy 5 adresów do przechwycenia "lajt", ale jeden z nich nie może zostać przechwycony w ten sposób (bo np. ktoś już to zrobił), to system poinformuje nas jakoby wszystkie z dodanych domen miały już jakiegoś amatora - dlaczego nie jest tak, że cztery pozostałe lecą na listę za 25 PLN, a jedna zostaje z ostrzeżeniem, iż już ktoś zlecił jej zajęcie?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad 5 - jeśli dodajesz 5 adresów light, z których jeden ma już zamówienie, to 4 są poprawnie dodawane, a jeden 'wraca' na listę do akceptacji - tak powinno być, jeśli u Ciebie jest inaczej, to podeślij dokładną listę i screeny.

 

ad 2 - na stronie oferty są wszystkie wymienione dane, zaś na liście domen (jednokolumnowej) możesz włączyć pokazywanie dodatkowych danych w filtrach

 

ad 4 - myślę że trochę by to wprowadziło zbędnych komplikacji (tickboksy, przycisk do usuwania), ale pomyślimy czy można jakoś usprawnić te kwestię

 

ad 1 - sprawdzę co się da z tym zrobić, nie powinno być trudne

 

ad 3 - temat jest na tapecie "od zawsze", jednak nie wprowadzimy go dopóki nie uzyskamy 100% równowagi między wygodą a bezpieczńestwem transakcji. nie chemy dopuszczać do sytuacji takich jak na allegro czy AM, że można kupić domenę, ale jej nie otrzymać - nie mówiąc już o licytacjach domen, do których sprzedający nie ma żadnego prawa. dobra wiadomość jest taka, że jesteśmy coraz bliżej. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W emailu:

Monitorowanie x.com.pl - zmiany

Przydały się link do usunięcia domeny z monitoringu bez potrzeby logowania i szukania w panelu zakładki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie od klienta - czy zakup domeny w Premium (sklep.premium.pl) wymaga rejestracji w portalu?

Jeżeli nie - jak wygląda taka transakcja pomiędzy sprzedawcą a niezarejestrowanym kontrahentem krok po kroku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klient klika "kup teraz", wypełnia swoje dane i płaci. konto zakłada się automatycznie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś przedłuża się wypłata środków z Premium. Zawsze były następnego dnia. Teraz wypłata zlecona 23.09 i jeszcze nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potwierdziłeś linku z maila, inne wypłaty poszły standardowo, a przy Twojej jest "Oczekuje na potwierdzenie". ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potwierdziłeś linku z maila, inne wypłaty poszły standardowo, a przy Twojej jest "Oczekuje na potwierdzenie". ;-)

hehe, takie bajery. To pewnie teraz pójdzie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje mi możliwości wystawienia domeny na giełdę wyłącznie z opcją dzierżawy. Mam na myśli widoczną dla klienta kwotę miesięcznego czynszu, bez podawania KT dla domeny (de facto adres niedostępny do sprzedaży, a możliwy tylko do najmu).

 

Czyli klient wchodzi na giełdę, widzi info, że domena dostępna do dzierżawy w cenie np. 1 PLN / m-c (sprzedawca wcześniej określa cenę i minimalny / maksymalny okres dzierżawy, od np. 1 m-ca na czas nieokreślony, lub np. od minimum 6 m-cy), klient widzi info o ewentualnej możliwości zakupu po okresie najmu lub info o braku takiej możliwości, określony jest harmonogram płatności lub dostępne do wyboru opcje ( co miesiąc, raz na kwartał, z góry za cały okres etc.), określony jest czas wcześniejszego wypowiedzenia i jego warunki (np. z miesięcznym okresem bez opłaty karnej).

Takie rozwiązanie:
1) pozwala na dywersyfikację przychodu, zarówno dla domainera jak i platformy premium

2) automatyzuje proces

3) zwiększa przychód, większy odsetek klientów zdecyduje się na wydanie np 100 PLN / m-c niż zakup za 5000 PLN

4) jest usługą innowacyjną, więc PR premium.pl dodatni
5) jeśli byłoby powiązane z wyświetlaniem domen do dzierżawy przy wyszukiwaniu w Home to już w ogóle miód ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cockney - dzięki za sugestię, mamy coś podobnego już opisane w TODO, swoim postem potwierdzasz słuszność tego pomysłu. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cockney - dzięki za sugestię, mamy coś podobnego już opisane w TODO, swoim postem potwierdzasz słuszność tego pomysłu. ;-)

 

Honorarium za wniosek racjonalizatorski jak zwykle do odbioru w kasie firmy?

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, widzę tu 70 stron sugestii... już widzę te kolejki przed sekretariatem :D Byś musiał sprzedać jedną ze swoich słodszych domen, co by wszystkim wystarczyło ;)

 

 

edit: pb - tak myślałem, że nie macie sekretariatu ;)

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potwierdziłeś linku z maila, inne wypłaty poszły standardowo, a przy Twojej jest "Oczekuje na potwierdzenie". ;-)

Kasa po 15 minutach na koncie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze, gdy sprawdzam listę domen do przechwycenia i wybiorę 10-30 domen, to około 30% z nich jest odnowiona od kilku dni.

W premium.pl zatem zdecydowanie jest zbyt słabe odświeżanie listy domen do przechwycenia. A przecież tutaj nie trzeba skanować whois. Na dobrą sprawę można to robić co godzinę, chociażby przez hosta, ewentualnie później "checkiem".

Przykładowy ISBN.pl odnowiono 3 dni temu, a wanilia.pl 2 dni temu. Szkoda więc czasu szystkich domainerów na przeglądanie listy, gdzie 30% wyników jest nieaktualna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,


mam wrażenie, że od pewnego czasu home.pl nie pobiera cen nowych domen wystawionych na sprzedaż w premium.pl i nie aktualizuje zmian cen.

Jeżeli trzeba to puszczę listę domen na PW


Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Witam,
mam wrażenie, że od pewnego czasu home.pl nie pobiera cen nowych domen wystawionych na sprzedaż w premium.pl i nie aktualizuje zmian cen.
Jeżeli trzeba to puszczę listę domen na PW

 

Był chwilowy problem z odświeżaniem, już poprawione. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem zgłosić taką uwagę dotyczącą domen .eu.

 

Zauważyłem dziwną rzecz dziejącą się z domenami .eu w premium.pl, a mianowicie po zakończeniu okresu rozliczeniowego i przejściu w kwarantannę domeny całkowicie znikły z panelu np. domena karnety.eu przeszła w status QUARANTINE i w tym samym momencie znikła całkowicie z listy domen - tak jak wszystkie inne domeny .eu, dla których zakończył się okres rozliczeniowy. Gdybym jednak chciał przedłużyć jakąś domenę .eu (bo nie byłaby ona na odsprzedaż, a miałbym tam serwis - wtedy miałoby to sens) za tę cenę 150 zł netto w 40-dniowym okresie kwarantanny to nie jestem w stanie tego zrobić w żaden sposób, co więcej byłbym w stanie łatwo "zgubić" taką domenę - skoro jestem jeszcze przez 40 dni jej abonentem, a jednak jej nie mam już w panelu.

 

Wydaje mi się, że takie domeny .eu powinny jednak zostawać na liście domen do ostatniego dnia kwarantanny (przez dodatkowe 40 dni) i dopiero wtedy być usuwane z listy. U wszystkich innych rejestratorów, z których korzystałem domeny .eu w kwarantannie były normalnie na liście domen stąd mnie to trochę dziwi.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety wyciągnięcie z kwarantanny w tucows jest operacją ręczną, stąd taka domena nie może być w panelu właśnie dlatego, że nie można dla niej samodzielnie wykonać odnowienia - wtedy dopiero byłoby to mylące. Ale jak już pisałem, z chwilą podpięcia partnerstwa EURid, takie niedogodności zostaną wyeliminowane.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×