Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Przechwycona domena miała być na mojej liście w panelu 02-08-2015 a wciąż "dynda" u "partnera". To taka forma reklamy, coby częściej zaglądać do serwisu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechwycona domena miała być na mojej liście w panelu 02-08-2015 a wciąż "dynda" u "partnera". To taka forma reklamy, coby częściej zaglądać do serwisu? ;)

 

Już przeniesiona :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypełnienie formularza kontaktowego na zaparkowanej domenie (niewystawionej na giełdzie) powoduje wyświetlenie błędu:

 

wsTEJiX.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypełnienie formularza kontaktowego na zaparkowanej domenie (niewystawionej na giełdzie) powoduje wyświetlenie błędu:

 

Już jest Ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę rozważyć zmianę organizacji newslettera "Polecane domeny Premium". Obecnie proponowane domeny w newsletterze są wybierane na 25 dni przed ich wygaśnięciem. Wcześniej, przed wydłużeniem czasu wygasania przez NASK wybierane były na 10 dni przed wygaśnięciem i już wtedy 50-60% domen z newslettera było reaktywowanych. Uważam, że po wydłużeniu czasu wygasania newsletter w takiej postaci nie ma większego sensu, ponieważ wskaźnik odnowień wzrośnie do 80-90%. W związku z powyższym newsletter jest bezcelowy. Uważam, że tego typu newsletter powinien zawierać domeny co najwyżej na 3-5 dni przed ich wygaśnięciem.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, rozważymy. Natomiast jest prosty sposób "obejścia" tego. Na liście spadów (https://premium.pl/catch/add.html) można zaznaczyć sobie opcję "tylko polecane" i wtedy można przeglądać te same domeny, które są w newsletterze, wg własnych preferencji - np. tylko wygasające jutro (domeny są odświeżane kilka razy w trakcie wygasania, więc większość odnowionych powinna już zniknąć).

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek jest to na pewno jakieś rozwiązanie, ale w tym momencie ignorujemy newsletter i sami musimy pamiętać, aby powiedzmy codziennie sprawdzić sobie domeny polecane przez Premium na 3 dni przed wygaśnięciem i newsletter staje się zbędny. A po co mamy pamiętać o sprawdzaniu, tracić czas na ustawianie filtrów, dat, jak Premium mogłoby to robić automatycznie w postaci wysyłki newslettera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Po to", że Ty wyrażasz swoją osobistą opinię, że chciałbyś żeby newsletter był wysyłany 3 dni przed wygaśnięciem domen w nicm zawartych, zaś inni klienci mogą mieć inne preferencje. Być może ktoś zajmuje się przeglądaniem newsletterów tylko w soboty i obecnie może raz w tygodniu ogarnąć wszystkie wygasające domeny, a po wprowadzeniu w życie Twojej sugestii traciłby domeny z połowy tygodnia? W premium.pl staramy się oznaczać domeny jak najwcześniej po publikacji listy przez NASK i pobraniu przez system potrzebnych danych, tak aby "polecenia" były dostępne jak najdłużej i dla jak największej liczby osób, czy to w postaci newslettera, czy pogrubienia na liście. Jak się domyślasz, osoba/osoby które to robią nie pracują w ramach darmowego wolontariatu (tak, wiem że można to robić "maszynowo", ale wolę w newsletterze jakość, a nie ilość), więc im więcej osób skorzysta z "poleceń", tym większy sens ma ich tworzenie.

 

Jak więc już pisałem, aby uniknąć dodawania do przechwycenia domen, które mogą być w przyszłości przedłużone - najlepiej dodawanie oprzeć na samodzielnym przeglądaniu listy, na której również oznaczone są domeny z newslettera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie opcja przez API która umożliwi rejestrację domen? Jak byłby taka opcja to z chęcią u was będę dziennie rejestrować ~10 domen. I do tego potrzebuje polecenia API które zwróci informacje ile zostało zapytań do wykorzystania z limitu dziennego. Czy jest cień nadzieji żeby takie polecenia powstały?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś się psuje ostatnio w Premium. W piątek widziałem na liście aukcji z ofertami „aukcję”, na którą nie mogłem wejść (prawdopodobnie była to świeżo sprzedana po negocjacjach domena), wczoraj widziałem na liście aukcji aukcje domen czekających na oferty, a dzisiaj nie mogę wejść na aukcję domeny przechwyconej, chociaż dostałem wiadomość o przebiciu mojej oferty w tej aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero zauważyłem, że w dzisiejszej wiadomości „Nowe aukcje: Wszystkie - Newsletter premium.pl” są trzy takie dziwne aukcje bez ceny początkowej :). Niestety przy próbie zaproponowania ceny pojawia się komunikat „Historia negocjacji jest niedostępna” :huh:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Widziałem aukcję", "nie mogę wejść na aukcję" - takie informacje nie dają żadnej szansy na zdiagnozowanie problemu. Wyślij proszę ticket z konkretnymi informacjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem. Sprawdzę co możemy z tym zrobić.

 

Proszę o informacje czy będzie wdrażana do API funkcja rejestracji, jeżeli tak to w jakim terminie ? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś już ten problem zgłaszałem tu na forum. Jak przechodzi się do zakładki "sprzedaż" w liście domen i po ustawieniu większej listy niż 200, nie można zapisać wyników zmiany cen. Trzeba robić po 200 sztuk bo system nie wczytuje np. 400 czy 500. Męczące gdy ktoś ma +1000 domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potwierdzam, sam też mam z tymi zakładkami na wielu stronach (aukcje, wystawianie na sprzedaz, ustawianie cen)

czasem działa 100, czasem 200..500)

 

najgorsze jest to ze wystawiam aukcje ..500 szt..i okazuje się ze jest bład ...biała strona, wiec wracam do poprzedniej a tam nie daje się czesto ustawić mniejszej wartości...i trzeba od nowa ustawiać filtry...tylko ile wybrać 200...czy może jednak dla bezpieczeństwa 100.....

 

 

co jakiś czas przenoszę do premium wiecej domen...często przez to coś sie sprzedaje

 

teraz przeniosłem ok 2 tys....i takiej udręki dawno nie miałem......

 

wystawianie na sprzedaż, na aukcję 200 domen...potrafi trwać 2-3 godziny...w aftermarket.pl 500 wystawia się w kilka min

aby ustawić ceny, aukcje tych 2 tys domen, potrzebowalem 2-3 dni...

 

 

dodatkowo jak skończą się aukcję..to domeny mają ustawione dla KK "złoż ofertę" ...zamiast poprzedniej ceny.....i znów trzeba spędzić cały dzień zeby je wystawić z ceną kup teraz....

 

w logach premium może to sobie sprawdzić.......

 

pisałem do supportu...ale zawsze odpowiedz: "nijaka"...tak jest i już....w wolnym tłumaczeniu........

 

 

 

i ostatnia rzecz "rejestracja domen" ( wygasających rezerwacji)

 

rejestracja 20 domen...zajmuje kilka - kilkanascie min.....w tym samym czasie AM (kilka sek)

w czasach kiedy liczą się sekundy podczas rejestracji to zbyt długi czas

 

 

ps.ktoś wie gdzie znaleźć w premium ...listę operacj wykonywanych w tle ? przeklikalem panel....wczoraj, dziś...i nie znalazlem tego.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

czasy rejestracji domen:

zlecenie (20domen)

09.09.2015 09:45, email o zakończeniu 11:11

 

09.09.2015 09:58 (13 domen) email o zakonczeniu 10:59

 

 

jak patrzalem na stronę gdzie na bieżąco pokazuje sie co się zarejestrowało...to w 5 min zarejstrrowaly się 2 domeny....potem przegladarka mi się zamkneła........

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps.ktoś wie gdzie znaleźć w premium ...listę operacj wykonywanych w tle ? przeklikalem panel....wczoraj, dziś...i nie znalazlem tego.....

 

Jest coś takiego jak "historia obiektów" ale nie wiem czy o to Ci dokładnie chodziło.

 

https://premium.pl/object/history.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×