Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Chyba już ktoś o tym wspominał, ale nie jestem pewny i nie wiem czy chodziło o premium.pl

 

Bardzo przydałaby się możliwość umieszczenia na stronie oferty domeny informacji o możliwości dzierżawy lub sprzedaży domeny na raty. Wraz z wstępnymi warunkami, czyli np. na jaki okres, jaka wysokość rat czy kwoty za dzierżawę. Czy premium.pl planuje wprowadzenie takiej funkcjonalności?

 

Już teraz jest taka możliwość, spójrz np. na opis tej oferty:

http://premium.pl/zv.pl

opis można ustawić dla wszystkich domen, odpowiednie ceny uzyskując z użyciem zmiennych, tutaj: https://premium.pl/preferences.html?section=sell

 

Natomiast prawdopodobnie już niedługo będą dodane dla dzierżawy oraz kupna na raty takie same okienka jak dla kup teraz i licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgadzam sie z poprzednikami:

 

- przydalaby sie mozliwosc wpisywania cen netto

- klient moglby widziec cene netto i brutto, kwota netto moze byc mniejszymi cyferkami

- kwota miesiecznej dzierzawy moglaby byc widoczna na stronie (pod kup teraz) ...lub gdziekolwiek

- wystawianie na gielde 100 domen trwa b.dlugo.....czasem pojawi sie pusta strona bez bledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli na inne dane (inny mail, inny adres, czy nazwa), wtedy uruchamia się procedura e-cesji i trzeba potwierdzić trzy razy (mail z nask, mail od premium.pl do abonenta, mail od premium.pl do nowego abonenta).

 

Niestety, z jakiegoś powodu to tak nie działa. W sytuacji korzystania z procedury e-cesji (przy zmianie abonenta, kiedy to dane obecnego abonenta sa rozne od danych nowego abonenta), w praktyce mail od premium.pl z linkiem potwierdzajacym cesje wysylany jest wylacznie do obecnego abonenta. Oczywiscie, przy transferze z jednoczesna procedura e-cesji dochodzi mail z nask.

 

Gdy zauwazylem to po raz pierwszy, mocno sie zdziwilem, ze nowy abonent w przypadku e-cesji jako jej strona nie potwierdza swojej woli - zglosilem telefonicznie problem do BOK, ale w trakcie rozmowy nie otrzymalem zadnego wyjasnienia dlaczego tak sie dzieje poza dosc niejasna informacja, ze z jakiegos powodu planuje sie odejscie od procedury e-cesji (ale mialem wrazenie, ze pracownik, ktory to mowil nie do konca orientowal sie w temacie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, z jakiegoś powodu to tak nie działa. W sytuacji korzystania z procedury e-cesji (przy zmianie abonenta, kiedy to dane obecnego abonenta sa rozne od danych nowego abonenta), w praktyce mail od premium.pl z linkiem potwierdzajacym cesje wysylany jest wylacznie do obecnego abonenta. Oczywiscie, przy transferze z jednoczesna procedura e-cesji dochodzi mail z nask.

 

Gdy zauwazylem to po raz pierwszy, mocno sie zdziwilem, ze nowy abonent w przypadku e-cesji jako jej strona nie potwierdza swojej woli - zglosilem telefonicznie problem do BOK, ale w trakcie rozmowy nie otrzymalem zadnego wyjasnienia dlaczego tak sie dzieje poza dosc niejasna informacja, ze z jakiegos powodu planuje sie odejscie od procedury e-cesji (ale mialem wrazenie, ze pracownik, ktory to mowil nie do konca orientowal sie w temacie).

 

Czy opisana sytuacja ma miejsce przy transferze z zewnątrz, czy przy transferze wewnętrznym? Przy zmianie abonenta w obrębie jednego konta jest tak, że mail z potwierdzeniem wysyłany jest tylko do starego abonenta, a nowy (lub użytkownik - właściciel konta - w imieniu nowego abonenta) składa oświadczenie woli przy inicjowaniu zmiany abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- klient moglby widziec cene netto i brutto, kwota netto moze byc mniejszymi cyferkami

 

póki nie jest to inaczej rozwiązane: kwotę netto można podać opisie używając zapisu "{cena:10000/123}"

przykład: https://premium.pl/arbat.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast prawdopodobnie już niedługo będą dodane dla dzierżawy oraz kupna na raty takie same okienka jak dla kup teraz i licytacji.

No i właśnie o to chodzi :)

 

Nie chodziło mi o opis, bo jego nikt nie przeczyta. Chodzi właśnie o okienko, w którym klient ma już podaną cenę za dzierżawę / płatność ratalną i w prosty sposób może zdecydować o zakupie / wydzierżawieniu domeny z pomocą takiej formy finansowania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodziło mi o opis, bo jego nikt nie przeczyta. Chodzi właśnie o okienko, w którym klient ma już podaną cenę za dzierżawę / płatność ratalną i w prosty sposób może zdecydować o zakupie / wydzierżawieniu domeny z pomocą takiej formy finansowania.

 

Lada dzień będzie, dajcie spokojnie przeżyć święta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lada dzień będzie, dajcie spokojnie przeżyć święta. :)

Spokojnie, my tylko zgłaszamy uwagi / prośby ;) Nie są to krytyczne funkcjonalności i bez nich też da się korzystać z serwisu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spokojnie, my tylko zgłaszamy uwagi / prośby :) Nie są to krytyczne funkcjonalności i bez nich też da się korzystać z serwisu.

 

 

Tym bardziej że póki co można te informacje podać w "automatycznym" opisie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w trakcie trwania dzierzawy domeny przeprowadzanej za posrednictwem Premium.pl, istnieje mozliwosc przedluzenia okresu dzierzawy o kolejne miesiace (za zgoda obu zainteresowanych stron), bez koniecznosci oczekiwania na zakonczenie dotychczas okreslonego okresu i ponownego inicjowania dzierzawy?

 

Chodzi mi o funkcjonalnosc, ktora pozwalalaby dzierzawiacemu zainicjowanie w swoim panelu przedluzenia okresu dzierzawy o wybrana ilosc miesiecy, po czym np. na mail abonenta domeny wysylany bylby link w celu potwierdzenia checi przedluzenia okresu obecnemu dzierzawcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę ostatnio "testuję" panel premium.pl i prawdę mówiąc przy operacjach na większej liczbie domen serwis działa wolno - operacje są przetwarzane stosunkowo długo, przynajmniej jak dla mnie.

 

W reakcji na zgłoszenie, wrzuciliśmy wystawianie domen na giełdę/aukcję (w większych ilościach) w tło. Teraz wystawienie nawet 500 domen na raz, powinno być dużo szybsze niż dotychczas (ładowanie strony wystawiania trwa teraz zwykle do kilku sekund przy takich ilościach). Tak więc różnica w czasach ładowania "cięższych" stron serwisu względem pozostałych nie powinna być już zauważalna, a wystawione domeny pojawiają się na giełdzie zwykle w ciągu kilku minut. Cała operacja zostaje potwierdzona wiadomością e-mail.

 

Od teraz wszystkie strony serwisu będą automatycznie monitorowane pod względem szybkości ładowania i jeśli tylko pojawią się miejsca lub sytuacje, w których użytkownicy zbędnie tracą czas - zajmiemy się tym. Tak więc jeżeli jeszcze gdzieś zauważysz spowolnienie - system poinformuje o tym administrację, a optymalizacja będzie priorytetem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, widzę też, że checkboxy zostały zamienione na standardowe - dobrze, bo poprzednie spowalniały tylko działanie przeglądarki.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb nie chcę śmiecić w pozostałych tematach...

 

Czy jest szansa na wprowadzenie takiego sortowania jak pisałem/liśmy w innym temacie (tu i tu)

 

Powiedz jak wygląda sprawa aktualizowania listy spadów w Premium pod kątem tego tematu.

 

z góry dzięki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb nie chcę śmiecić w pozostałych tematach...

 

Czy jest szansa na wprowadzenie takiego sortowania jak pisałem/liśmy w innym temacie (tu i tu)

 

Powiedz jak wygląda sprawa aktualizowania listy spadów w Premium pod kątem tego tematu.

 

Dodatkowe parametry w filtrach listy spadów są zakolejkowane na liście do zrobienia i cierpliwie czekają na swoją kolej. ;-)

 

Listy są aktualizowane tak często jak limity nask pozwalają. Ale dokładnie nie powiem, bo nie ma jakichś sztywnych reguł dla każdej domeny. Na pewno między pojawieniem się na liście a spadnięciem (lub nie) każda jest odświeżana kilka razy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Premium.pl planuje moze integracje z Allegro (WebAPI), umozliwiajaca wystawianie domen utrzymywanych w Premium.pl dodatkowo na aukcjach (lub sklepie) Allegro bezposrednio z panelu? Obok Premium.pl jako glownego kanalu sprzedazy, wynikach w wyszukiwarce domen Home.pl oraz planowanej wkrotce integracji z Sedo, byloby to dodatkowe narzedzie (platne lub bezplatne) zwiekszajace szanse na dotarcie do klienta. Natomiast mozliwosc wyboru np. z kilku gotowych szablonow aukcji w stylistyce Premium.pl oraz mozliwosc zarzadzania sprzedaza z jednego miejsca z pewnoscia ulatwilaby zycie domainerom. Takie centrum sprzedazy mi sie marzy, ehh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Premium.pl planuje moze integracje z Allegro (WebAPI), umozliwiajaca wystawianie domen utrzymywanych w Premium.pl dodatkowo na aukcjach (lub sklepie) Allegro bezposrednio z panelu? Obok Premium.pl jako glownego kanalu sprzedazy, wynikach w wyszukiwarce domen Home.pl oraz planowanej wkrotce integracji z Sedo, byloby to dodatkowe narzedzie (platne lub bezplatne) zwiekszajace szanse na dotarcie do klienta. Natomiast mozliwosc wyboru np. z kilku gotowych szablonow aukcji w stylistyce Premium.pl oraz mozliwosc zarzadzania sprzedaza z jednego miejsca z pewnoscia ulatwilaby zycie domainerom. Takie centrum sprzedazy mi sie marzy, ehh :)

 

Może... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po sprawdzaniu dostepnosc domen w przypadku gdy domena jest zajeta brakuje opcji whois. Planujecie wprowadzc tego rodzaju uaktualnienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

w miejscu zaznaczonym czarną linią przy wynikach wyszukiwania domen przydała by się opcja WHOIS.

Często z niej korzystam i już męczy mnie przechodzenie do działu narzędzie.

 

Poza tym najprawdopodobniej macie jakiś błąd często, gęsto gdy sprawdzam whois na waszej stronie w narzędziach przekierowuje mnie na stronę rejestracji domen, nie wiem czym to jest spowodowane.

 

 

hvmu.jpg

 

 

No i jeszcze jedna uwaga, pomyślcie o przeniesieniu opcji FILTR WYSZUKIWANIA na górę strony np. na stronie PRZECHWYĆ, filtr jest na dole a wg. mnie ułatwieniem było by gdyby na górze, nie było by problemu z przewijaniem całej strony. To samo w dziale GIEŁA DOMEN po wyszukaniu domeny pojawia się lista, tu też filtr jest na dole.

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

No i jeszcze jedna uwaga, pomyślcie o przeniesieniu opcji FILTR WYSZUKIWANIA na górę strony np. na stronie PRZECHWYĆ, filtr jest na dole a wg. mnie ułatwieniem było by gdyby na górze, nie było by problemu z przewijaniem całej strony. To samo w dziale GIEŁA DOMEN po wyszukaniu domeny pojawia się lista, tu też filtr jest na dole.

Dolaczam do tej prosby. Ew zrobcie tak, by filtr zostawal zapamietywany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast prawdopodobnie już niedługo będą dodane dla dzierżawy oraz kupna na raty takie same okienka jak dla kup teraz i licytacji.

 

Bardzo podoba mi się w/w pomysł. Kiedy można spodziewać się wprowadzenia tej funkcjonalnosci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
WitajXXXX

 

Informujemy, że Twoja oferta (XXXX.pl) została wyróżniona przez nasz zespół. Dzięki temu będzie ona promowana na stronie home.pl (zobacz boks).

 

Home.pl to lider rynku usług internetowych oraz e-commerce. Promocja pomoże dotrzeć do 2 milionów potencjalnych klientów, mamy nadzieję że przyczyni się to do korzystnej sprzedaży domeny.

 

Pozdrawiamy,

Zespół premium.pl

 

http://home.pl/domeny

 

boks po lewej stronie. Podoba mi się to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informujemy, że Twoja oferta (XXXX.pl) została wyróżniona przez nasz zespół.

 

A na jakiej zasadzie domeny zostają wyróżnione?

 

Edit:

 

Czy byłaby możliwość aby okienko:

 

UWAGA: Teraz musisz zatwierdzić wybrane domeny.

 

w którym należy zaakceptować regulamin pojawiało się również na dole strony? Na ogół przegląda się od góry do dołu i później trzeba zaś do góry wracać aby go zaakceptować :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×