Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Szukałem i nie znalazłem. Dosyć duży minus w panelu, aby nie można było hurtowo dla danych domen zlecić zmianę rekordów. Można co jedynie hurtowo zmienić rekordy A, ale dla wszystkich domen co jest trochę ........

Zmieniło się coś w tej kwestii ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś dziś powiadomieniami dosypało ?

Odnawianie jak nigdy trwa długo. Przyzwyczailiście mnie że zawsze było od ręki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niepowodzenie przy odnowieniu domen. Może powodem jest to że kasa nie schodzi  konta? Bo nie ubywa w saldzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ilu domen utrzymywanych w Premium można przechwytywać light? Przetransferowałem część domen, zostało mi ponad 40 i nie mogę dodać domeny do przechwycenia w trybie light... W cenniku +25 jest jak wół podana cena 25 PLN za przechwytywanie light :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem z przechwyceniem. Domena opłacona, na moim koncie powinna być od 11 listopada. Do dzisiaj nie dokonano transferu? Ktoś, coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BigDomains napisał:

dolaczam sie do pytania czarnyelo z 19 listopada - czy ktos jeszcze jest w podobnej sytuacji?

 

Według cenników, które u mnie się wyświetlają, przechwytywanie LIGHT w Premium jest od 100 aktywnych (niewygasających) domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 19.11.2017 o 17:54, szmiko napisał:

Problem z przechwyceniem. Domena opłacona, na moim koncie powinna być od 11 listopada. Do dzisiaj nie dokonano transferu? Ktoś, coś?

A ja się podłączę do powyższego pytania. Mi również nie przekazano przechwyconej i opłaconej przeze mnie domeny. A miała do mnie trafić 4 listopada. Zaczynam się zastanawiać, czy to incydentalne przypadki, czy jakaś zorganizowana akcja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Domenatorix napisał:

A ja się podłączę do powyższego pytania. Mi również nie przekazano przechwyconej i opłaconej przeze mnie domeny. A miała do mnie trafić 4 listopada. Zaczynam się zastanawiać, czy to incydentalne przypadki, czy jakaś zorganizowana akcja...

Ja dostałem odpowiedź od premium, że mają problemy komunikacyjne z NASK-iem...

" Dzień dobry,

uprzejmie informuję, iż opóźnienie spowodowane było błędem komunikacji z NASK. Domena znajduje się już na Pana koncie.

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.
"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie o giełdę: mam konkretną domenę.pl i chcę by na niej nie wyświetlała się jedynie informacja, że domena jest na sprzedaż z klawiszem "Negocjacje - złóż ofertę" tylko aby po wpisaniu domeny.pl od razu wyświetliła się strona giełdy gdzie mam np. dodatkowy opis domeny. Jest to możliwe?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, prezes napisał:

[...] aby po wpisaniu domeny.pl od razu wyświetliła się strona giełdy gdzie mam np. dodatkowy opis domeny. Jest to możliwe?

 

Wydaje mi się, że ja tak mam wszystkie domeny wystawione (przykład: premium.pl/vrd.pl). Po prawej stronie jest okienko "OPIS OFERTY"

Sorry jak źle Cię zrozumiałem ale wydaje mi się, że o to Ci chodziło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, vul napisał:

 

Wydaje mi się, że ja tak mam wszystkie domeny wystawione (przykład: premium.pl/vrd.pl). Po prawej stronie jest okienko "OPIS OFERTY"

Sorry jak źle Cię zrozumiałem ale wydaje mi się, że o to Ci chodziło.

 

Dokładnie, automatycznie trafi do negocjacji wystawiając domenę w ofercie bez podawania ceny: https://pomoc.premium.pl/1339/oferta/ .

 

Dnia 21.11.2017 o 22:06, CzarnyElo napisał:

Ktoś tu jeszcze zagląda z Premium? pb?

 

Oczywiście, że zaglądamy :) Jednak wszystkie zgłoszenia prosimy kierować oficjalnym kanałem kontaktu: https://premium.pl/kontakt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno. Dane konta premium a dane kontaktów abonenckich (których może być kilka) to dwie różne sprawy. Jeśli na moim koncie premium zarejestruję domenę na żonę jako osobę fizyczną i wystawimy ją na aukcję, ktoś kupi domenę to przy opcji faktura VAT od premium, kto potem rozlicza się z premium? Wypłata/umowa/dokumenty są generowane na użytkownika konta premium czy na dane abonenta domeny - czyli rozliczam się z wami ja czy małżonka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, prezes napisał:

Wypłata/umowa/dokumenty są generowane na użytkownika konta premium czy na dane abonenta domeny - czyli rozliczam się z wami ja czy małżonka?

 

Zawsze są generowane na użytkownika konta premium.pl. Kontakty abonenckie kompletnie nie mają w tej kwestii znaczenia i możesz mieć każdą domenę na inne dane abonenckie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ile się odświeża oferta zaciągana z premium.pl na home.pl.

Zauważyłem że po zmianie ceny KT (vide) Logotyp.pl można ją kupić poprzez home w starej cenie przed zmianą.

Zakładając że ktoś kupi po starej a jest nowa cena to jakie jest rozwiązanie ?

 

PS.

Nadal wolę premium od AM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem może się zdarzyć, że ktoś złoży zamówienie w home.pl, a w chwili gdy dociera płatność, po stronie premium.pl oferta nie jest już dostępna albo jest w wyższej cenie - wtedy oczywiście takie zamówienie nie może być sfinalizowane. Co do odświeżania, to pełne odświeżenie jest bodajże 2x dziennie, natomiast indywidualna oferta jest odświeżana (sprawdzana jej aktualność) także w chwili zakupu, więc w tym konkretnym przypadku nie powinno być możliwości zamówienia jej w "starej" cenie.

 

[edit] wydaje mi się, że cena się zgadza - nie wiem jaka była wcześniej, ale obecnie jest ok. nic nie klikałem! ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info z maila:

Przypominamy o konieczności wystawienia faktury za sprzedaże w premium.pl.
Termin wgrania faktur upływa 2018-05-15

 

Info z panelu:

Oczekujemy na wgranie faktury za domeny sprzedane poprzez premium.pl w ubiegłym miesiącu. 
Fakturę należy wgrać do 7.05.2018

 

Jak żyć ?  

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, lufthansa napisał:

Info z maila:

Przypominamy o konieczności wystawienia faktury za sprzedaże w premium.pl.
Termin wgrania faktur upływa 2018-05-15

 

Info z panelu:

Oczekujemy na wgranie faktury za domeny sprzedane poprzez premium.pl w ubiegłym miesiącu. 
Fakturę należy wgrać do 7.05.2018

 

Jak żyć ?  

 

Nawet lepiej, jak klikniesz szczegóły, to jest "Wgraj dokument do .05.2018" ;-)

 

Ustawowy termin to 15 dni po zakończeniu miesiąca, w którym nastąpiła sprzedaż (art. 106i. 1.). Ale im wcześniej wgrasz, tym lepiej dla naszych księgowych. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, pb napisał:

 

Nawet lepiej, jak klikniesz szczegóły, to jest "Wgraj dokument do .05.2018" ;-)

 

Toś mnie pocieszył. Teraz to już nie wiem czy zdążyłem ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki jest aktywny link do wgrania, to zdążyłeś. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzam notorycznie swoich domen, ale dzisiaj po wpisaniu kilku adresów dostałem poniższy komunikat.

Czy premium może się odnieść co się dzieje, nie jest to pierwszy raz.

I w sumie już mam tego dosyć...

 

edit. Żaden adres mi się nie wyświetla. Chociaż jakieś info by się przydało. Dramat.

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer ************.pl odrzucił połączenie.

 

  • Wyszukaj w Google: ****************
ERR_CONNECTION_REFUSED
 
Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×