Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Muszę przyznać że premium po ostatnich zmianach wygląda BARDZO ładnie - zdecydowanie jest to najlepiej wyglądający portal poświęcony przechwytywaniu. Gdyby AM mogło zrobić coś podobnego a nie tylko skrypty i skrypty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę przyznać że premium po ostatnich zmianach wygląda BARDZO ładnie - zdecydowanie jest to najlepiej wyglądający portal poświęcony przechwytywaniu. Gdyby AM mogło zrobić coś podobnego a nie tylko skrypty i skrypty.

 

Dla mnie natomiast ważniejsza jest funkcjonalność...

 

ładna miska jeść nie daje...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę przyznać że premium po ostatnich zmianach wygląda BARDZO ładnie - zdecydowanie jest to najlepiej wyglądający portal poświęcony przechwytywaniu.

 

Jakieś zmiany graficzne ? Nie zauważyłem .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

plachcik, chociażby strona główna:

 

Wcześniej (słaba jakość by cache google):

indextaq.jpg

Obecnie:

premiumpl.jpg

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
plachcik, chociażby strona główna:

 

Rzeczywiście jest zmiana na głównej jeżeli chodzi o oferty,ale co dalej ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie natomiast ważniejsza jest funkcjonalność...

ładna miska jeść nie daje...

racja

to ma działac a nie wyglądać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, nic tego nie zapowiada ale jeżeli AM dalej będzie wyglądać tak jak obecnie to otwiera się prawdopodobieństwo że KK będą szukać domen w bardziej przystępnych i przejrzystych miejscach - mówię o AI/Usability i dziesiątkach niewiadomych które napotyka nowy użytkownik (niekoniecznie domenator), tego nie naprawi nawet najlepsza encyklopedia czy support 24/7, możliwe że inwestycja 20-50k zł rozwiązała by problem, a efekt byłby lepszy niż obniżenie kosztów.

 

Oczywiście Premium po podwyżce cen jest be - z tym się zgadzam w 200%, ale pb stara się punktować konkurencję w najbardziej widoczny dla inwestora sposób, mam nadzieję że nikomu nie trzeba już tłumaczyć dlaczego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, nic tego nie zapowiada ale jeżeli AM dalej będzie wyglądać tak jak obecnie to otwiera się prawdopodobieństwo że KK będą szukać domen w bardziej przystępnych i przejrzystych miejscach - mówię o AI/Usability i dziesiątkach niewiadomych które napotyka nowy użytkownik (niekoniecznie domenator), tego nie naprawi nawet najlepsza encyklopedia czy support 24/7, możliwe że inwestycja 20-50k zł rozwiązała by problem, a efekt byłby lepszy niż obniżenie kosztów.

 

Oczywiście Premium po podwyżce cen jest be - z tym się zgadzam w 200%, ale pb stara się punktować konkurencję w najbardziej widoczny dla inwestora sposób, mam nadzieję że nikomu nie trzeba już tłumaczyć dlaczego.

Może to przyzwyczajenie ale dla mnie AM wciąż jest dużo bardziej intuicyjne / przejrzyste niż Premium (Az.pl to chyba na skalę się w ogóle nie łapie u mnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mi się wydaje, że to jakaś nowa firma home.pl do przechwytywania domen w premium.pl? :P Widziałem już pierwsze nazwy przechwycone przez tę firmę.

 

Home Business Services Sp. z o.o.

 

To iloma rejestratorami dysponuje teraz premium.pl?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawcie description: "Największa w Polsce giełda domen internetowych. Jedne z najniższych w polsce cen. Nie zastanawiaj się - przenieś do nas domeny już dziś!"

Nie mój serwis, nic mi do treści ale w wynikach google na frazę pojawia się moja domena i opis ma z błędem, co może zniechęcić klienta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Musze przyznać że po ostatnich problemach w AfterMarket, poważnie rozważam przeniesienie się do Premium. Utrzymuję tam obecnie kilkadziesiąt domen, które przeniosłem wyłącznie dla punktów i powiem że różnica jest ogromna (Promocja "1 000 000 złotych" zrobiła swoje :> ).

 

To chyba mój pierwszy post pochwalny dla Premium, na porównanie z AfterMarket, z mojej strony (aż sam się sobie dziwie). Po ostatnich problemach, które de facto już nie są rozwiązywane ASAP tylko się na siebie nakładają, poważnie rozważam zmianę rejestratora. Obecnie jeszcze odkrywam i testuje panel oraz jego opcję i z każdy dniem mi się to coraz bardziej podoba.

 

Ostatnio musiałem skorzystać z pomocy supportu bardzo pilnie. Kontakt telefoniczny to obowiązek i wspaniała rzecz. Możliwość zdefiniowania własnych kont parkingowych ułatwia pracę i oszczędza czas. Zarówno panel jak i cała strona śmiga aż miło.

 

W niedalekiej przyszłości na moich domenach będzie widoczny jedynie formularz kontaktowy z podpiętego hostingu więc sama giełda będzie już dla mnie tylko dodatkiem, a domeny będę chciał sprzedawać głównie przez podanie kodu authinfo. Panel Premium.pl dla klienta będzie na pewno czymś przyjemniejszym (nie mówiąc już o tym, że wygląda profesjonalnie) i transakcje będą przebiegać sprawniej.

 

Jaki cel ma ten post? Czysto pochwalny. Należy się PB takie coś. Brawo!

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jesteście! Człowiek nie ma nawet czasu się podrapać za uchem, a co dopiero opłacić przechwyconej domeny, a Wy już konto blokujecie? Ożesz Wy.. dooobra, macie te 61,5 zł :-)

 

OK, wpłaciłem przez "szybkie płatności" i...? Odblokowanie już nie takie szybkie będzie?

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jesteście! Człowiek nie ma nawet czasu się podrapać za uchem, a co dopiero opłacić przechwyconej domeny, a Wy już konto blokujecie? Ożesz Wy.. dooobra, macie te 61,5 zł :-)

 

OK, wpłaciłem przez "szybkie płatności" i...? Odblokowanie już nie takie szybkie będzie?

 

Z wpłaconej kwoty część zaliczyło na opłacenie innej przechwyconej domeny, która to płatność była chronologicznie przed opłatą za odblokowanie konta, stąd teraz brakuje paru zł na tę opłatę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę ostatnio "testuję" panel premium.pl i prawdę mówiąc przy operacjach na większej liczbie domen serwis działa wolno - operacje są przetwarzane stosunkowo długo, przynajmniej jak dla mnie.

 

W serwisie podaję ceny brutto. Co się stanie, kiedy ulegnie zmianie stawka VAT (co jest bardzo prawdopodobne). Pomyśl pb proszę o możliwości (na życzenie) automatycznego przeliczenia cen po zmianie wysokości podatku VAT.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że w razie zmiany wartości podatku VAT możesz bez problemu napisać do supportu, a zostanie to zmienione hurtowo według ustaleń. Takie dedykowane operacje nie powinny być żadnym problemem.

 

Odnośnie hurtowych operacji to wystarczy wskazać (przy kontakcie z supportem) problemowe, a zostaną poddane optymalizacji lub w razie braku takiej możliwości - wrzucone w tło. Przy dużych ilościach domen już samo przesłanie danych między klientem, a serwerem, wymaga czasu. To co jest poza tym zakresem - jesteśmy w stanie ulepszyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnośnie hurtowych operacji to wystarczy wskazać (przy kontakcie z supportem) problemowe, a zostaną poddane optymalizacji lub w razie braku takiej możliwości - wrzucone w tło. Przy dużych ilościach domen już samo przesłanie danych między klientem, a serwerem, wymaga czasu. To co jest poza tym zakresem - jesteśmy w stanie ulepszyć.

Dzięki za odpowiedź w sprawie VAT, chociaż nie wiem czy jest to rozwiązanie, jeśli każdy z użytkowników będzie musiał napisać email w tej sprawie :) Osobiście wolałbym podawać ceny netto, a w ustawieniach mieć zaznaczone, żeby przeliczał na brutto. Albo system mógłby to robić automatycznie znając siedzibę firmy. Wtedy zawsze podstawą była cena netto, która by się nie zmieniała (przynajmniej nie ze względu na zmiany w stawkach podatkowych). Poza tym wpisywanie cen brutto jest niewygodne, bo trzeba każdą cenę domeny pomnożyć przez 1,23.

 

Co do wydajności. Np. przy dodawaniu na giełdę kilkudziesięciu domen czekanie jest zauważalne. Generalnie na tyle długo to trwa, że w tym czasie spokojnie można coś innego porobić i "wrócić" po paru minutach. Nie jest to wygodne i może faktycznie można byłoby to wrzucić w "tło". Generalnie jestem w stanie z tym przeżyć, ale poddaję pod rozwagę.

 

Aha, automatyczne przypisywanie kategorii do domen działa fatalnie. Pisałem już do pb i mówił, że automat się "uczy", wyniki są korygowane "ręcznie". Ale z tego co widziałem to długa droga jeszcze przed nim.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za odpowiedź w sprawie VAT, chociaż nie wiem czy jest to rozwiązanie, jeśli każdy z użytkowników będzie musiał napisać email w tej sprawie :) Osobiście wolałbym podawać ceny netto, a w ustawieniach mieć zaznaczone, żeby przeliczał na brutto. Albo system mógłby to robić automatycznie znając siedzibę firmy. Wtedy zawsze podstawą była cena netto, która by się nie zmieniała (przynajmniej nie ze względu na zmiany w stawkach podatkowych). Poza tym wpisywanie cen brutto jest niewygodne, bo trzeba każdą cenę domeny pomnożyć przez 1,23.

 

Jeśli miłościwie nam panujący znów zmienią vat, na pewno będziemy na to przygotowani. ;-) Mamy też w planach kalkulatorek pozwalający na wystawienie domeny (domen) w cenie uwzględniającej vat, prowizję itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile razy trzeba potwierdzać transfer domeny, żeby w końcu znalazła się na moim koncie? Nie czepiam się, tak tylko pytam, bo już raz czy dwa potwierdzałem, ale dzisiaj znowu przyszły mi maile do potwierdzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile razy trzeba potwierdzać transfer domeny, żeby w końcu znalazła się na moim koncie? Nie czepiam się, tak tylko pytam, bo już raz czy dwa potwierdzałem, ale dzisiaj znowu przyszły mi maile do potwierdzenia.

 

Jeśli transferujesz na identyczne dane, to wystarczy raz (mail z nask). Jeśli na inne dane (inny mail, inny adres, czy nazwa), wtedy uruchamia się procedura e-cesji i trzeba potwierdzić trzy razy (mail z nask, mail od premium.pl do abonenta, mail od premium.pl do nowego abonenta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba już ktoś o tym wspominał, ale nie jestem pewny i nie wiem czy chodziło o premium.pl

 

Bardzo przydałaby się możliwość umieszczenia na stronie oferty domeny informacji o możliwości dzierżawy lub sprzedaży domeny na raty. Wraz z wstępnymi warunkami, czyli np. na jaki okres, jaka wysokość rat czy kwoty za dzierżawę. Czy premium.pl planuje wprowadzenie takiej funkcjonalności?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×