Jump to content
kulas

Najdrożej sprzedane opcje.

Recommended Posts

Guest radse
O brawo, a u mnie ta opcja była na liście jako "nieprzechwycona". ;)

 

A nie - jakiś błąd komunikatu tylko, bo nawet tam licytowałem i przegrałem - sorry, za dużo tych aukcji. :)

Ja nie planowałem brać udziału w poszczególnych aukcjach ale nie mogłem sobie odmówić akurat tej opcji ponieważ ta domena jest moim cichym marzeniem, które chciałbym zagospodarować;)

 

#Człowiek chce marzenie realizować a domainer zagospodarować:P

Edited by radse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekać teraz aż powstanie po tym poście portal cenyopcji.pl ;)

Ja dziś wygrałem aukcje opcji analityk.pl w cenie 70zł

 

Gdybym wcześniej zauważył, że mnie przebiłeś to by ci z nią tak łatwo nie poszło. ;) Zbyt dużo tych aukcji było dzisiaj, kilka opcji mi przeleciało obok nosa, kilka trzeba było odpuścić ale ostatecznie parę ciekawych wpadło :P Teraz tylko niech zaczną te domeny spadać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybym wcześniej zauważył, że mnie przebiłeś to by ci z nią tak łatwo nie poszło. :) Zbyt dużo tych aukcji było dzisiaj, kilka opcji mi przeleciało obok nosa, kilka trzeba było odpuścić ale ostatecznie parę ciekawych wpadło ;)

 

Ja jestem nawet zadowolony z zakupów, choćby dlatego, że teraz już opcji na tak dobre domeny nie założysz. No ale budżet nie jest z gumy, ja wydałem dużo, dużo więcej niż planowałem na opcje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Gdybym wcześniej zauważył, że mnie przebiłeś to by ci z nią tak łatwo nie poszło. ;) Zbyt dużo tych aukcji było dzisiaj, kilka opcji mi przeleciało obok nosa, kilka trzeba było odpuścić ale ostatecznie parę ciekawych wpadło ;) Teraz tylko niech zaczną te domeny spadać :)

Oj zdaje sobie sprawę że szczęścia troszkę miałem bo w sumie myślę że przynajmniej 100 warta ona była. Czyli reasumując gdybyś nie przeoczył miałbyś ją pewnie za 110;).

Dobrej nocy i życzę Ci dużej trafności w wyborze opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pojedynku na topienie kasy w opcjach, NASK versus Domainerzy 1:1 :) (no dobra, do NASKu jeszcze Wam trochę brakuje ;) )

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korneliusz wytłumacz mi proszę kupienie opcji na g.pl za 550 PLN i opcji na samochod.pl za 1580 PLN. Po prostu ciekawość mnie zżera :) Nie lepiej przekazać pieniądze na jakiś cel charytatywny?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korneliusz wytłumacz mi proszę kupienie opcji na g.pl za 550 PLN i opcji na samochod.pl za 1580 PLN. Po prostu ciekawość mnie zżera :)

 

 

DD

 

Może chodziło o to, że znajdzie się w końcu jakiś mało uświadomiony nowicjusz i zdecyduje się je odkupić ;)

 

Edit: literówka ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
W pojedynku na topienie kasy w opcjach, NASK versus Domainerzy 1:1 :) (no dobra, do NASKu jeszcze Wam trochę brakuje ;) )

 

A dropped 10. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem tylko trzy opcje. Podszedłem do sprawy dość metodologicznie - najpierw wybierałem ciekawe keywordy, a później sprawdzałem co się znajduje pod tymi adresami. Interesowały mnie tylko takie, pod którymi nie było nic ;) Pewnie kupiłbym więcej ale budżecik kiepski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korneliusz wytłumacz mi proszę kupienie opcji na g.pl za 550 PLN i opcji na samochod.pl za 1580 PLN. Po prostu ciekawość mnie zżera :) Nie lepiej przekazać pieniądze na jakiś cel charytatywny?

 

DD

 

Albo odkładać na dobre studia dla córek... Eh.. ;)

Je się cieszę, ze ktoś mnie przelicytował w op.pl i w kilku innych, które nieopatrznie dałem do przechwycenia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja kupiłem tylko trzy opcje. Podszedłem do sprawy dość metodologicznie - najpierw wybierałem ciekawe keywordy, a później sprawdzałem co się znajduje pod tymi adresami. Interesowały mnie tylko takie, pod którymi nie było nic ;) Pewnie kupiłbym więcej ale budżecik kiepski :)

 

Dobra taktyka ;)

 

Wszystko fajnie, szkoda tylko, że mi funduszy brakło już na zabawę z opcjami :P

 

Jednak z drugiej strony to może i lepiej, KK raczej nie zadowoli się opcją hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korneliusz wytłumacz mi proszę kupienie opcji na g.pl za 550 PLN i opcji na samochod.pl za 1580 PLN. Po prostu ciekawość mnie zżera ;) Nie lepiej przekazać pieniądze na jakiś cel charytatywny?

Ja myślę, że Korneliusz ma po prostu za dużo kasy ze sprzedaży tshirt.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja muszę pogratulować Michau niezłego interesu, kto by pomyślał, że tyle kasy można zarobić na spadach opcji, przyznam, że parę lat wstecz nie wyobraził bym sobie takiej absurdalnej sytuacji heh. Jak widać marzenia o domenach można wycenić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny opcji osiągane na aukcjach przypominają mi liczby zespolone. Definicja opcji brzmiałaby w takim wypadku "domeny będące elementami rozszerzenia ciała domen rzeczywistych o jednostkę urojoną" ;-)

 

@Pitter: fakt, najwięcej wygrywa tutaj Michau. I teraz tak co 3 lata niezły zastrzyk €€€

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Pitter: fakt, najwięcej wygrywa tutaj Michau. I teraz tak co 3 lata niezły zastrzyk €€€

 

Do 1 sierpnia (pół roku) wg listy dropped.pl wygasa opcji:

 

Znalezionych opcji: 11828

 

średnio 65 opcji dziennie. Ciekawe czy ktoś będzie na tyle szalony ryzykantem, żeby to wszystko dodać do przechwycenia. :(

 

EDIT: 11828 x 40 zł (po najniższej) = 473210 zł. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja muszę pogratulować Michau niezłego interesu, kto by pomyślał, że tyle kasy można zarobić na spadach opcji, przyznam, że parę lat wstecz nie wyobraził bym sobie takiej absurdalnej sytuacji heh. Jak widać marzenia o domenach można wycenić :(

 

Ja bym poszedł krok dalej i powiedział, że teraz przechwytywanie domen jest passé, a na top wysuwa się przechwytywanie opcji ;)

 

@Pitter: fakt, najwięcej wygrywa tutaj Michau. I teraz tak co 3 lata niezły zastrzyk ???

 

Nie tak do końca, chyba większość z tych spadających opcji była założona przez Dropped, a może się mylę? Teraz od szczęśliwych posiadaczy złapanych i wylicytowanych opcji zależy czy je ewentualnie kiedyś przedłużą, więc za 3 lata może nie być takiego dużego spadu.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy ktoś będzie na tyle szalony ryzykantem, żeby to wszystko dodać do przechwycenia. :(

 

Myślę, że wtedy już gdyby ktoś przypadkiem dodał jakieś opcje do przechwycenia nie mógłby mówić raczej o takim szczęściu jak teraz miał domenator ;)

 

Je się cieszę, ze ktoś mnie przelicytował w op.pl i w kilku innych, które nieopatrznie dałem do przechwycenia ;-)

 

Edit: literki ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz od szczęśliwych posiadaczy złapanych i wylicytowanych opcji zależy czy je ewentualnie kiedyś przedłużą, więc za 3 lata może nie być takiego dużego spadu.

 

Wydaje się, że to będzie podlegać takim samym prawom jak:

- większość domen rejestrowanych "z palca" po 12 zł jest puszczana po roku,

- większość zakupionych domen na aukcjach od niskiego xxx zł w górę jest przedłużana po roku.

 

Analogicznie:

- większość opcji rejestrowanych po 32 zł będzie puszczona po 3 latach,

- większość opcji zakupionych na aukcjach od niskiego xxx zł w górę będzie przedłużona po 3 latach.

 

Oczywiście zakładając, że przedłużenie opcji za 3 lata będzie jeszcze możliwe, bo przy domenach jest to raczej pewne - przy opcjach już nie. :(

 

W sumie w wyliczeniach trzeba pominąć przy opcjach początek lutego, ale dalej w rok już nie wygasają opcje na tak dobre domeny i wydaje się, że niewiele opcji będzie przedłużanych.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korneliusz wytłumacz mi proszę kupienie opcji na g.pl za 550 PLN i opcji na samochod.pl za 1580 PLN. Po prostu ciekawość mnie zżera :( Nie lepiej przekazać pieniądze na jakiś cel charytatywny?

 

DD

Poczekam, aż Cię zeżre do końca. ;) A na poważnie to czasem inwestuję mniej, a czasem bardziej ryzykownie. Teraz było bardziej, ale i tak nie uważam, że 1% wartości to zbyt dużo. Mam nadzieję, że sumarycznie to się opłaci i będę mógł w przyszłości bardziej pomagać.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poczekam, aż Cię zeżre do końca. ;) A na poważnie to czasem inwestuję mniej, a czasem bardziej ryzykownie. Teraz było bardziej, ale i tak nie uważam, że 1% wartości to zbyt dużo. Mam nadzieję, że sumarycznie to się opłaci i będę mógł w przyszłości bardziej pomagać.

Cóż, gratuluję odwagi i życzę pozytywnego zwrotu z inwestycji :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Opcja na Marka.pl sprzedana za 615zł.

Dla porównania opcja na domenę branding.pl sprzedana w tym samym czasie za 60zł.

Edited by radse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcja na Marka.pl sprzedana za 615zł.

Dla porównania opcja na domenę branding.pl sprzedana w tym samym czasie za 60zł.

Może dlatego, że na stronie marka.pl biją po oczach słowa typu "likwidacja", "koniec pracy biura" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×