Jump to content
Dropped.pl

Program resellerski - zapraszamy!

Recommended Posts

Proszę o dodanie funkcji odpowiedzialnej za generowanie zbiorczego zestawienia faktur wystawionych przez resellera w danym miesiącu (jeden dokument zamiast kilkudziesięciu, kilkuset).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeden z klientów serwisu resellerskiego prosi o uruchomienie poczty gmail ( google apps )

Chodzi więc o zwykłe uzupełnienie wpisów MX, TXT na domenie .

 

W odpowiedzi, na powyższe otrzymuję odpowiedź:

 

 

 

Jak dla mnie szok !!

Oczywiście sprawa została przekazana dalej...

 

edit: czekam już 5 dzień na info...

 

 

Witam

Na tą chwilę zgodnie z mailem nie ma obsługi wpisów DNS u resellerów - co nie zmienia faktu że w najbliższym czasie zostanie to wprowadzone :-)

 

Pozdrawiam

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Na tą chwilę zgodnie z mailem nie ma obsługi wpisów DNS u resellerów - co nie zmienia faktu że w najbliższym czasie zostanie to wprowadzone :-)

 

Pozdrawiam

Michał

 

Dzięki za info.

 

Czy istnieje więc jakiś sposób aby te wpisy ustawić ?

 

Piszę na forum, gdyż odpowiedzi na tickety to raczej w tym miesiącu nie otrzymam :(

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszę na forum, gdyż odpowiedzi na tickety to raczej w tym miesiącu nie otrzymam :(
Wg mnie to powinno działać - ale nigdy nie miałem potrzeby dodać wpisy CNAME albo MX, ale inne dodałem.

 

Teraz testowe dodałem wpis CNAME i co najmniej panel akceptował bez błędu.

 

PS: Wpisy A na pewno działają.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za info.

 

Czy istnieje więc jakiś sposób aby te wpisy ustawić ?

 

Piszę na forum, gdyż odpowiedzi na tickety to raczej w tym miesiącu nie otrzymam :(

 

Spokojnie - tickety wszelkie sa zamykane/odpowiadane w szybkim czasie - dodaj w tickecie jakie dokladnie chcesz wpisy DNS a ustawimy Ci recznie u nas - takie rozwiazanie do czasu az sie to nie pojawi u resellerow :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja napiszę prośbę/propozycje bo odpowiedź suportu mnie nie satysfakcjonuje.

 

Warto było by zaoferować kody zniżkowe tylko na wybrane usługi, np na serwery lub ubezpieczenie a bez domen. Z tego względu, że przy niskich cenach za domeny kod rabatowy xx% spowoduje, że się dopłaca do interesu. Widziałem, że bon można generować od określonej kwoty, ale w tym przypadku ktoś może zakupić 10 domen bez serwera osiągając określoną kwotę i zadziała mu zniżka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że minęło już 4 miesiące ponawiam swoje pytanie:

 

Kiedy udostępnicie Resellera dla firm z poza Polski?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o dodanie funkcji odpowiedzialnej za generowanie zbiorczego zestawienia faktur wystawionych przez resellera w danym miesiącu (jeden dokument zamiast kilkudziesięciu, kilkuset).

Co z tym dokumentem zawierającym tabelkę ze wszystkimi fakturami z danego miesiąca?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy będzie / ewentualnie kiedy program resellerski będzie dostępny dla zwykłych przedsiębiorców ( nie płatników VAT )
Wprowadzimy taki mechanizm, aczkolwiek wymaga on pewnych zmian programistycznych (usunięcia kolumny "VAT" z faktur i listy zamówień), dlatego zostanie wprowadzony nieco później.

Czy jest już wprowadzona możliwość braku vat na fakturze (rachunek)?

Pytam, bo zacząłem się bawić tym systemem na jednej z domen (żeby zobaczyć co to jest) i się mi ludki porejestrowali i nawet są zamówione domeny.

I teraz będzie mała kiszka, gdy dropped zacznie wysyłać za mnie faktury z vat, a ja nie jestem płatnikiem vat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Czy Reseller po kliknięciu w "Kup Teraz" na giełdzie domen oferuję fakturę proforma na rzecz której nabywca opłaca domenę i potem otrzymuje fakturę VAT?

 

http://www.alfaprojekt.pl/kiedy_faktura.htm - według tej pomocy tak, ale czy to na pewno obejmuje giełdę domen?

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź.

 

Jeżeli klient resellera zakupi domenę z giełdy otrzyma najpierw fakturę proforma a po jej opłaceniu fakturę Vat.

Oba rodzaje faktur ma dostępne w swoim panelu po zalogowaniu w serwisie resellera.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o odpowiedź na pytanie z postu wyżej, bo nie wiem czy przedłużać mam domenę z programu reselskiego (wypowiedzenia złożyć nie zdążę (1 miesiąc), a na Last Minute wystawić nie mogę (zablokowane).

A czy mogę ją wytransferować?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest już wprowadzona możliwość braku vat na fakturze (rachunek)?

Dołączam się do pytania. Kiedy będzie możliwość uruchomienia programu resellerskiego dla osób fizycznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie.

 

 

Dlaczego rejestracja w resellerze odbywa się bez weryfikacji ?

W sensie - na podany adres email powinna przychodzić wiadomość z linkiem aktywującym.

 

Obecnie wystarczy tylko podać adres email. Po rejestracji przychodz wyłączniei wiadomość,iż konto zostało założone.

 

 

Efekt: jeden z klientów przez pomyłkę podał zły adres email.

Zamówił hosting, dane dostępowe poszły się...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 1 stycznia jestem płatnikiem VAT, prowadzę sklep internetowy. Jakie PKD musiałbym dopisać do działalności, aby zostać resellerem Dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z perspektywy czasu oceniam całą platformę resellerską źle. Strony hostowane często są niedostępne, klienci żądają zwrotu pieniędzy, tłumaczymy się przed nimi bezpośrednio my sami (wolą zadzwonić niż pisać "jakiegoś ticketa" gdyż to my im to uruchomiliśmy, poleciliśmy swoje usługi itd. Dodatkowo by ticket był skuteczny klient powinien go puścić bezpośrednio przez DirectAdmin by trafił do pomocy technicznej).

 

I teraz ważne pytanie do twórców. Czy będziecie coś robić by rozwijać platformę resellerską i polepszać wydajność? Obenie wygląda jakby było upchnięte tam zbyt wiele stron i co chwila wszystko pada.

 

Utrzymujemy na tej platformie raptem paru klientów. Tłumaczenie typu:

 

Przed około 15 minutami wystąpiło krótkotrwałe przeciążenie serwera spowodowane przez jednego użytkownika. Problem został sprawnie usunięty przez naszych administratorów i w chwili obecnej nie powinien już występować.

 

Korzystają Państwo z usługi hostingu współdzielonego - na serwerze uruchamiane są usługi dla wielu klientów. Nie jesteśmy w stanie wykluczyć ani przewidzieć chwilowego przeciążenia usługi przez któregoś z użytkowników serwera (nie ma takiej możliwości technicznej), posiadamy natomiast procedury szybkiej reakcji w takich przypadkach. Tak było również w tym przypadku - po otrzymaniu z systemu monitoringu informacji o problemach z serwerem nasi administratorzy podjęli niezwłoczne działania zmierzające do zlokalizowania źródła przeciążenia, stabilizacji usługi oraz podjęcia niezbędnych działań względem użytkownika powodującego przeciążenie.

 

Przepraszamy za usterkę, staramy się jednak jak najsprawniej reagować na podobne incydenty.

 

Można zrozumieć, ale w przypadku innych hostingów takie zdarzenia mają miejsce bardzo rzadko. Utrzymujemy w wielu różnych firmach zarówno własne mniejsze strony, strony zapleczowe pod pozycjonowanie jak i strony klientów.

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podtrzymuje swoją powyższą wypowiedź (po kilku miesiącach). Zabieram strony klientów, którzy za moim pośrednictwem resellerskim wykupili hosting lub domenę z serwera (biorąc na siebie koszty z tym związane) i nigdy w życiu nikomu nie polecę hostingu w AM. Podobnie jak zabieram ostatnie 40 domen, które pozostały mi w AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że projekt resellerski jest spisany na straty z chwilą wprowadzenia przez AM możliwości wystawiania faktur VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×