Jump to content
Dropped.pl

Program resellerski - zapraszamy!

Recommended Posts

Mała literówka: "Czy potwierdzasz sutawienie xxxxxx.pl jako stronę reseller."

 

i tu chyba również: "Domena to ustawienia jako strona reseller:"

 

Swoją drogą czy w przyszłości będzie można zmienić wybraną domenę na inną?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mała literówka: "Czy potwierdzasz sutawienie xxxxxx.pl jako stronę reseller."

 

i tu chyba również: "Domena to ustawienia jako strona reseller:"

 

Swoją drogą czy w przyszłości będzie można zmienić wybraną domenę na inną?

W przyszłości będzie można utworzyć wiele serwisów resellerskich na jednym koncie, w razie potrzeby także zmienimy domenę na inną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Jako domenę główną ustawiłem zamow.net -> niestety wyrzuca 404, przy próbie zmiany na dowolną inną -> zero reakcji.

 

2) Tak więc nie bardzo mam jak przetestować i mam w związku z tym pytanie -> czy z punktu widzenia moich klientów, ich domeny będą w serwisie AfterMarket, czy pod moją marką? Czy na fakturze, która wędruje do klienta pojawi się logo moje czy logo Aftermarket?

 

3) Poprawicie sobie tutaj literówkę -> w cenniku "Funkcjnonalne pl".

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Jako domenę główną ustawiłem zamow.net -> niestety wyrzuca 404, przy próbie zmiany na dowolną inną -> zero reakcji.

 

2) Tak więc nie bardzo mam jak przetestować i mam w związku z tym pytanie -> czy z punktu widzenia moich klientów, ich domeny będą w serwisie AfterMarket, czy pod moją marką? Czy na fakturze, która wędruje do klienta pojawi się logo moje czy logo Aftermarket?

 

3) Poprawicie sobie tutaj literówkę -> w cenniku "Funkcjnonalne pl".

1) Poczekaj na odświeżenie DNS i usuń przekierowanie domeny w panelu.

 

2) Z punktu widzenia klienta będzie wszędzie Twoja marka.

 

3) Dzięki, poprawimy!

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Poczekaj na odświeżenie DNS i usuń przekierowanie domeny w panelu.

 

2) Z punktu widzenia klienta będzie wszędzie Twoja marka.

 

3) Dzięki, poprawimy!

 

1) Nie da rady, zaznaczam "brak przekierowania", klikam "ustaw przekierowanie" i zero reakcji. W dolnym pasku przeglądarki pojawia się kom. "Błąd na stronie".

 

2) No to super, długo czekałem na takiego resselera do samych domen. Szczerze mówiąc to już ok. setki domen moich klientów poszło bokiem, ponieważ nie miałem systemu w którym mógłbym szybko i wygodnie zarejestrować domeny na ich dane, a jednocześnie mieć z tego prowizję. A jak będzie z fakturami dla klientów (moich czyli końcowych), bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem wcześniejsze odpowiedzi w tym wątku? Czy na fakturze w mailu dostaną VAT 23% czy 0%? Jeżeli 0% to trochę lipa, trudno będzie wyjaśnić klientom skąd inna stawka VAT na część "moich" usług... Macie na to jakiś pomysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już widzę Twoją stronę poprawnie - chyba poprzednio miała inne serwery DNS, więc wymaga to odczekania na ich odświeżenie.

 

Faktury oczywiście będą z 23% VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dołączyłem do programu i wszystko jak na razie hula be zarzutów! :)

Mam tylko jedno pytanie - czy domyślne wartości w cenniku już zapewniają godziwy zarobek resellerowi czy trzeba się temu przyglądać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2) No to super, długo czekałem na takiego resselera do samych domen. Szczerze mówiąc to już ok. setki domen moich klientów poszło bokiem, ponieważ nie miałem systemu w którym mógłbym szybko i wygodnie zarejestrować domeny na ich dane ...

Przecież w HRD możesz to już od kilku lat robić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dołączyłem do programu i wszystko jak na razie hula be zarzutów! :)

Mam tylko jedno pytanie - czy domyślne wartości w cenniku już zapewniają godziwy zarobek resellerowi czy trzeba się temu przyglądać?

Trzeba się przyglądać - domyślnie są ustawione ceny z naszego cennika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to w imieniu swoim i jak sądzę nie tylko prosiłbym o uwzględnienie od razu 23% VAT oraz załóżmy 10% prowizji do każdej transakcji.

Bo w sytuacji gdy ceny z Waszego cennika są obłożone stawką VAT "nie dotyczy" a reseller ma 23% VAT to trochę słabo - rzekłbym bardzo słabo... Może się okazać, że reseller dopłaca do tego biznesu i co wtedy?

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, uwzględnimy to przy tworzeniu nowych serwisów. Dla tych już istniejących trzeba wyedytować cennik samemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam w takim razie prośbę aby opublikować cennik z cenami zakupu przez resselera oraz z tzw. minimalnymi cenami "odsprzedaży" - które mogą być nawet ustawione na 0% zarobku ale żeby to było wyraźnie zaznaczone.

 

PS. jak w takim razie można zatrzymać publikację serwisu "reselerskiego" do czasu ustalenia cen bez obliczania cennika "na piechotę"?

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam w takim razie prośbę aby opublikować cennik z cenami zakupu przez resselera oraz z tzw. minimalnymi cenami "odsprzedaży" - które mogą być nawet ustawione na 0% zarobku ale żeby to było wyraźnie zaznaczone.

Właśnie domyślnie ustawione są ceny z 0% zarobku, i pod każdą masz zaznaczoną naszą cenę do porównania. To, co ustawiasz w panelu resellerskim, to ceny netto - system sam doliczy do tego 23% VAT klientowi, nie musisz tego obliczać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK rzeczywiście zerknąłem na tzw przykładowe modelowe wdrożenie czyli http://www.aledomeny.pl/cennik/ i porównałem z Waszym cennikiem i widzę, że ceny są ustawione na tym samym poziomie!

 

Różnica polega na tym, że brutto u Was to netto u partnera - drobiazg - jedyne 23%, którego nie widać w cenniku resellera. Sorry za zamieszanie...

 

Albo sam tego nie rozumiem albo wersja beta nie uwzględnia "krajowej" specyfiki :) I tak się cieszę, że powstał ten program a wszelkie nieścisłości zostaną rozwiązane w toku jego działania ...

 

Edit...

 

Jeśli ceny "domyślne" są ustawione na poziomie 0% prowizji to najprostszym rozwiązaniem je dodanie "suwaka" lub progów w postaci "check-boxów" z wartościami % - 5, 10, 15, 25 % prowizji dla partnera ...

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK rzeczywiście zerknąłem na tzw przykładowe modelowe wdrożenie czyli http://www.aledomeny.pl/cennik/ i porównałem z Waszym cennikiem i widzę, że ceny są ustawione na tym samym poziomie!

 

Nie możliwe, podwyższałem ceny :-) Weź pod uwagę fakt, iż userzy mający powyżej iluś tam domen mają niższe, hurtowe ceny. Także z tych niższych podwyższyłem a i tak są chyba tańsze przedłużenia niż ma Dropped dla detalicznych klientów..

W sumie to chyba jeszcze zwiększę te ceny, bo za tanio jest heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka pytań:

1. Kto administruje danymi klientów?

2. Rozważyliście sytuację, gdy jeden klient zechce się zarejestrować u kilku resellerów?

3. Na stronie z ceną domeny z giełdy(jeśli szukana jest na giełdzie) nie ma informacji o VAT.

4. Jaki jest podział marży od sprzedaży domen z giełdy?

5. Czy na stronę można będzie wstawić link ? baner?

6. Przydała by się zakładka z wybranymi domenami

7. Co z klientami detalicznymi? Wszystkim wystawiamy faktury?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Na stronie z ceną domeny z giełdy(jeśli szukana jest na giełdzie) nie ma informacji o VAT.

4. Jaki jest podział marży od sprzedaży domen z giełdy?

 

No ale zaraz, jak to? -> czyli jeżeli mój klient zarejestruje w takim resellerze domenę dla swojej firmy, to automatycznie ląduje ona na giełdzie i każdy może ją kupić?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ale zaraz, jak to? -> czyli jeżeli mój klient zarejestruje w takim resellerze domenę dla swojej firmy, to automatycznie ląduje ona na giełdzie i każdy może ją kupić?!

Nie. Na giełdzie lądują te domeny, które są wystawione na sprzedaż w AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka pytań:

1. Kto administruje danymi klientów?

2. Rozważyliście sytuację, gdy jeden klient zechce się zarejestrować u kilku resellerów?

3. Na stronie z ceną domeny z giełdy(jeśli szukana jest na giełdzie) nie ma informacji o VAT.

4. Jaki jest podział marży od sprzedaży domen z giełdy?

5. Czy na stronę można będzie wstawić link ? baner?

6. Przydała by się zakładka z wybranymi domenami

7. Co z klientami detalicznymi? Wszystkim wystawiamy faktury?

1. My.

2. Każdy serwis resellerski ma osobną bazę klientów.

3. Jeśli jest szukana na giełdzie, to akurat właśnie jest napisane że to cena netto :( Faktycznie trzeba dodać przy wyszukiwaniu wolnych domen.

4. 2.5% dla resellera, 2.5% dla nas.

5. Można w tej chwili wstawić własny blok HTML na stronie głównej z dowolną treścią, sukcesywnie będziemy dodawać kolejne elementy personalizacji.

6. Jak miałaby działać?

7. Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadziliśmy pierwszą poprawkę zaproponowaną przez użytkowników: możliwe jest wyłączenie sprzedaży serwerów oraz giełdy domen. Dalsze poprawki w drodze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. My.

2. Każdy serwis resellerski ma osobną bazę klientów.

3. Jeśli jest szukana na giełdzie, to akurat właśnie jest napisane że to cena netto :( Faktycznie trzeba dodać przy wyszukiwaniu wolnych domen.

4. 2.5% dla resellera, 2.5% dla nas.

5. Można w tej chwili wstawić własny blok HTML na stronie głównej z dowolną treścią, sukcesywnie będziemy dodawać kolejne elementy personalizacji.

6. Jak miałaby działać?

7. Tak.

 

3. Chodziło mi dokładnie o sytuację wyszukiwania wolnych i pojawienia się informacji o dostępności domeny na giełdzie.

 

6. Podstawowa - "tylko moje domeny"

inne możliwości - nieograniczone, można np byłoby dodawać domeny ręcznie(wyłącznie z dostępnych na AM rzecz jasna), usuwać ręcznie(np nie życzę sobie literówek na mojej stronie, to je usuwam, dodawać działami (np tworzę stronę z domenami medycznymi)

 

 

Przydała by się też jakaś umowa - żeby wiedzieć co będzie jak zechce zrezygnować reseller a co jeśli z resellera zrezygnuje AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież w HRD możesz to już od kilku lat robić.

 

Odnośnie HRD oraz ogólnie umów z Resellerami: http://www.di.pl/index.php?showtopic=45883

 

Nie wiem czy to prawda czy tylko prowokacja usera, który założył konto aby pogrążyć konkurencję, ale tak czy inaczej wolę Dropped, co do którego mam 100% zaufanie w kwestii uczciwości i rzetelności. Jeżeli nawet system gdzieś się sypie, to zawsze sprawa jest odpowiedzialnie załatwiana i to jest na duży plus.

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnośnie HRD oraz ogólnie umów z Resellerami: http://www.di.pl/index.php?showtopic=45883

 

Nie wiem czy to prawda czy tylko prowokacja usera, który założył konto aby pogrążyć konkurencję, ale tak czy inaczej wolę Dropped, co do którego mam 100% zaufanie w kwestii uczciwości i rzetelności. Jeżeli nawet system gdzieś się sypie, to zawsze sprawa jest odpowiedzialnie załatwiana i to jest na duży plus.

 

Rejestrowałem w HRD sporo domen i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, nie dostałem również żadnych maili o przedłużenia. (byłem jednocześnie klientem)

Zresztą HRD to nie jedyna firma która umożliwia Reselling. Natomiast Dropped daje możliwość połączenia sprzedaży domen, hostingu i giełdy - a więc produkt kompletny - i takiego dotąd na rynku nie spotkałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli już było, to przepraszam

 

Co się dzieje, gdy po roku od rejestracji domeny klient postanowi ją przedłużyć ?

Rozumiem, że "bonus" trafia na konto resellera ?

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli już było, to przepraszam

 

Co się dzieje, gdy po roku od rejestracji domeny klient postanowi ją przedłużyć ?

Rozumiem, że "bonus" trafia na konto resellera ?

Nie - za przedłużenia domen przez klientów resellera w tej chwili nie przyznajemy bonusów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×