Jump to content
Dropped.pl

Program resellerski - zapraszamy!

Recommended Posts

Jeżeli już było, to przepraszam

 

Co się dzieje, gdy po roku od rejestracji domeny klient postanowi ją przedłużyć ?

Rozumiem, że "bonus" trafia na konto resellera ?

 

 

ale jesli ustawisz przedluzenie na 60zl netto , to roznica miedzy cena hurtowa a detaliczna idzie na Twoje konto resellera, chyba dobrze mysle ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jesli ustawisz przedluzenie na 60zl netto , to roznica miedzy cena hurtowa a detaliczna idzie na Twoje konto resellera, chyba dobrze mysle ?

 

Tak, a także ilość zarejestrowanych w Twoim resellerze domen, wpływa na ceny przedłużeń.

czyli jeżeli ustawisz przedłużenia na 60pln netto i masz ponad 750 domen, wtedy twój zysk wynosi 18 pln, na Twoje konto wpływa także kwota Vat od 60 pln

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michal napisal: "W tej chwili w serwisach resellerskich dostępne są tylko domeny .pl, .eu i globalne, i tylko te są widoczne w wynikach wyszukiwania."

 

a mi sie wydaje ze domen .eu nie widac w wyszukiwarce, i na gieldzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o możliwość edycji stopki, albo inne sposób, które pozwala dodać Google Analytics albo inne statystyki do strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poproszę o możliwość edycji stopki, albo inne sposób, które pozwala dodać Google Analytics albo inne statystyki do strony.

 

Popieram, i poproszę o mozliwość dodania META, żeby google mógł zweryfikować domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram, i poproszę o mozliwość dodania META, żeby google mógł zweryfikować domenę.

 

domeny mozna zweryfikowac w goole przez wpis TX w rekodzie DNS, robilem to wczoraj....dziala

tylko trzeba poczekac kilka godzin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poproszę o możliwość edycji stopki, albo inne sposób, które pozwala dodać Google Analytics albo inne statystyki do strony.

Jest nowy kod, który należy teraz umieszczać przed zamknięciem </head> (łapie więcej ruchu), poprzednio było przed </html>.

 

Ale dołączam się do apelu - było by jakieś porównanie czy klienci wracają i jak długo spędzają na domenie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poproszę o możliwość edycji stopki, albo inne sposób, które pozwala dodać Google Analytics albo inne statystyki do strony.

To jest jedno z priorytetowych zadań na początek następnego tygodnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje mi możliwości wybierać, co ma się pojawić na stronie kontakt.

 

Teraz niezgodne z Polskim prawem brakuje tam NIP (i nr KRS dla osób prawnych).

 

Przydatne był: inny adres korespondencyjny, wybór czy nr telefonu ma być podane (czy nie), jeśli tak, w jakich godz. itd...

 

Poza tym: Dlaczego centrum pomocy zawiera "Jak zamówić hosting", jeśli reseller nie oferuje hosting (podobne z "Co to jest ubezpieczenie stron WWW") ?

 

Przy okazję chce zapytać, czy regulamin został sprawdzone, czy jest zgodne z prawem konsumenckim, np:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=75

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=31

itd.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brakuje mi możliwości wybierać, co ma się pojawić na stronie kontakt.

 

Teraz niezgodne z Polskim prawem brakuje tam NIP (i nr KRS dla osób prawnych).

 

Przydatne był: inny adres korespondencyjny, wybór czy nr telefonu ma być podane (czy nie), jeśli tak, w jakich godz. itd...

 

Poza tym: Dlaczego centrum pomocy zawiera "Jak zamówić hosting", jeśli reseller nie oferuje hosting (podobne z "Co to jest ubezpieczenie stron WWW") ?

 

Przy okazję chce zapytać, czy regulamin został sprawdzone, czy jest zgodne z prawem konsumenckim, np:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=75

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=31

itd.

 

W panelu jest możliwość dodania stron z treścią. Próbowałeś tego?

Tworzysz i edytujesz stronę i ta pojawia się w lewym menu.

Można dodać pełną wizytówkę, dodatkowe usługi, regulaminy...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brakuje mi możliwości wybierać, co ma się pojawić na stronie kontakt.

 

Poza tym: Dlaczego centrum pomocy zawiera "Jak zamówić hosting", jeśli reseller nie oferuje hosting (podobne z "Co to jest ubezpieczenie stron WWW") ?

 

Racja, ja też mam niepełne dane w zakładce "kontakt" i przydałoby się to pozmieniać wg. moich potrzeb.

 

Natomiast jeżeli chodzi o linki widoczne w lewym panelu pomocy, to musisz wyłączyć hosting (oraz ubezpieczenia) nie tylko w głównym menu resellera, ale także w zakładce Twoja oferta / dostępne usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W panelu jest możliwość dodania stron z treścią.
Wiem o tym, ale jako klient spodziewam się pełne dane kontaktu w zakładce "Kontakt" - i nie, że muszę ich poszukać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jaki sposób uczestnik programu resellerskiego może dowiedzieć się iż na jego e-mail kontaktowy xxxxxxxx.pl@ticketserver.pl dotarła jakaś wiadomość? Wysłałem testową wiadomość i otrzymałem tylko potwierdzenie zgłoszenia na maila który podałem podczas wysyłania ticketa. Dołączam się do prośby o wprowadzenie możliwości dopisania dodatkowych informacji w Kontakcie.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałaby się opcja wyboru czy chce się w programie resellerskim mieć wszystkie oferty z giełdy domen czy tylko ze swojego portfolio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jaki sposób uczestnik programu resellerskiego może dowiedzieć się iż na jego e-mail kontaktowy xxxxxxxx.pl@ticketserver.pl dotarła jakaś wiadomość? Wysłałem testową wiadomość i otrzymałem tylko potwierdzenie zgłoszenia na maila który podałem podczas wysyłania ticketa. Dołączam się do prośby o wprowadzenie możliwości dopisania dodatkowych informacji w Kontakcie.

 

Pozdrawiam,

 

Wszystkimi zgloszeniami i problemami zajmuje sie nasza obsługa klienta :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem o tym, ale jako klient spodziewam się pełne dane kontaktu w zakładce "Kontakt" - i nie, że muszę ich poszukać.

Słusznie, dodamy tę opcję w tym tygodniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy będzie / ewentualnie kiedy program resellerski będzie dostępny dla zwykłych przedsiębiorców ( nie płatników VAT )

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy będzie / ewentualnie kiedy program resellerski będzie dostępny dla zwykłych przedsiębiorców ( nie płatników VAT )

Rozumiem, że chodzi o osobę prowadzącą działalność gospodarczą, ale niebędącą płatnikiem VAT?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że chodzi o osobę prowadzącą działalność gospodarczą, ale niebędącą płatnikiem VAT?

 

 

Tak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że na tym etapie trudno podać konkretną datę, ale czy wiadomo chociaż orientacyjnie ile potrzeba jeszcze czasu na zamknięcie wersji "beta" i uruchomienie w pełni funkcjonalnego Resellera? Absolutnie nie popędzam, zdecydowanie wolę poczekać dłużej ale za to otrzymać w pełni przetestowany i sprawnie działający system. Jednak dobrze by było wiedzieć czy będzie to gotowe za tydzień, miesiąc czy może kilka miesięcy?

 

Mam też drugie pytanie związane z tematem - czy na tym etapie można już pozyskiwać klientów bez obawy, że ich baza zostanie skasowana podczas uruchamiania finalnej wersji? Pytam, ponieważ mam kilka domen do zarejestrowania, co do których nie muszę się obawiać, że komuś będzie przeszkadzał brak kontaktu czy literówka w jakimś tam miejscu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak

Wprowadzimy taki mechanizm, aczkolwiek wymaga on pewnych zmian programistycznych (usunięcia kolumny "VAT" z faktur i listy zamówień), dlatego zostanie wprowadzony nieco później.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyślam się, że na tym etapie trudno podać konkretną datę, ale czy wiadomo chociaż orientacyjnie ile potrzeba jeszcze czasu na zamknięcie wersji "beta" i uruchomienie w pełni funkcjonalnego Resellera? Absolutnie nie popędzam, zdecydowanie wolę poczekać dłużej ale za to otrzymać w pełni przetestowany i sprawnie działający system. Jednak dobrze by było wiedzieć czy będzie to gotowe za tydzień, miesiąc czy może kilka miesięcy?

 

Zamknięcie wersji beta i wdrożenie produkcyjne nastąpi za dwa tygodnie. Mam listę uwag od obecnych użytkowników, i zadania do zrobienia są już w większości rozpisane pomiędzy programistów. Część jest już zaprogramowana i testuję je na środowisku deweloperskim. Za ok. półtora tygodnia nastąpi uaktualnienie bety o zrobione poprawki, a potem za kilka dni wdrożenie produkcyjne.

 

Mam też drugie pytanie związane z tematem - czy na tym etapie można już pozyskiwać klientów bez obawy, że ich baza zostanie skasowana podczas uruchamiania finalnej wersji? Pytam, ponieważ mam kilka domen do zarejestrowania, co do których nie muszę się obawiać, że komuś będzie przeszkadzał brak kontaktu czy literówka w jakimś tam miejscu.. :)

 

Tak, beta jest w pełni funkcjonalna, i baza klientów itp. wszelkie ustawienia oczywiście pozostaną zachowane po wdrożeniu produkcyjnym.

 

BTW, jeśli widzisz jeszcze literówki, to daj znać, bo testerzy twierdzą że wszystkie wyłapali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×