Jump to content
Dropped.pl

Program resellerski - zapraszamy!

Recommended Posts

Wszystkimi zgloszeniami i problemami zajmuje sie nasza obsługa klienta :-)

 

Wydaje mi się, że pomimo, że "obsługą" zajmuje się AM - reseller powinien mieć świadomość jakie sprawy są dla jego klientów załatwiane - a więc widzieć w panelu jakie tickety wysłali(jego klienci) a także jaki jest stan rozwiązywania problemu/u kogo jest dany ticket.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że pomimo, że "obsługą" zajmuje się AM - reseller powinien mieć świadomość jakie sprawy są dla jego klientów załatwiane - a więc widzieć w panelu jakie tickety wysłali(jego klienci) a także jaki jest stan rozwiązywania problemu/u kogo jest dany ticket.

Słusznie. Po wprowadzeniu połączenia panelu użytkownika z serwerem ticketów, dodamy to rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mamy za sobą pierwszą sprzedaż domeny na giełdzie w serwisie resellerskim :) Przedstawiciel pewnej firmy wpisał w wyszukiwarkę domen nazwę swojej firmy (bliżej nieokreślony twór słowno literowy - nie TM :o ) - domena była zajęta, ale dostępna na giełdzie. Została dodana do koszyka, zakupiona i opłacona ;)

 

Sytuacja ta pokazuje siłę programu resellerskiego, w którym ponad 40000 domen wystawionych na sprzedaż jest bezpośrednio dostępnych dla klienta końcowego :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW, jeśli widzisz jeszcze literówki, to daj znać, bo testerzy twierdzą że wszystkie wyłapali :)

 

Może to nie literówki ale myślę, że nie były zamierzone.

 

W regulaminie jest info o aftermarket.pl

 

Założyłem jako user konto hostingowe i otrzymałem maila o treści:

 

Twoje konto hostingowe w serwisie Dropped.pl zostało założone z następującymi danymi:

 

... tutaj parametry ...

 

Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług!

Pozdrawiamy,

Zespół Dropped.pl

 

(Hosting - https://www.dropped.pl/dm_hosting.htm )

 

 

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomosc wysylana po zalozeniu hostingu oczywiscie zostala odpowiednio zmodyfikowana. ! ;-)

 

Może to nie literówki ale myślę, że nie były zamierzone.

 

W regulaminie jest info o aftermarket.pl

 

Założyłem jako user konto hostingowe i otrzymałem maila o treści:

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze zdanie z opisu ubezpieczenia:

 

"Ubezpieczenie domeny zapewnie ochronę przed tego typu przykrymi sytuacjami."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję dodać do regulaminu, że nie wolno kupować na własnym serwisie resellerskim.

Bo teraz można tak kombinować i oszczędzać 2.5%, ale myślę, że to jest nie fair do sprzedających.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że w resellerze występuje ten sam problem z otrzymywaniem maili, który ogólnie występuje na Dropped. Jeżeli korzystamy z @wp.pl to maile nie dochodzą lub dochodzą z bardzo dużym opóźnieniem. Kilka godzin temu zarejestrowałem się w resellerze na taki właśnie adres i maila nie ma do tej pory :) Osobiście przyzwyczaiłem się już do korzystania z Dropped i mam taki adres, że wszystko pięknie śmiga, ale jeżeli chodzi o usługę resellera i jego klientów to może być to poważny problem techniczny. Niedochodzące maile lub dochodzące z dużym opóźnieniem to spory minus dla użytkowników końcowych. Sprawa dotyczy także wysyłania Newslettera do swoich użytkowników. Może jest jakaś szansa żeby nad tym popracować? W końcu mail na @wp.pl ma duży odsetek ludzi kupujących pierwszą domenę / serwer.

 

Oprócz wspomnianej wcześniej możliwości wstawienia kodu w stopce, przydałaby się także możliwość wstawienia własnego logo (zamiast tego standardowo wyświetlanego w lewym górnym rogu). Jest to przydatna funkcja wizerunkowa dla firm, które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż domen / hostingu. Jednak myślę, że to już drugorzędna sprawa, więc nie ma z tym ciśnienia aby zdążyć przed wdrożeniem produkcyjnym.

 

Jeszcze z drobiazgów:

 

1. Na liście klientów w moim panelu resellerskim widzę tylko ilość zamówionych przez danego klienta domen. Przydałaby się także informacja na temat zamówionych serwerów.

2. Na Internet Explorerze widok hostingów (/new2.php?package=p0) jest jakiś rozsypany.

3. Stopka w Newsletterze (informacja na temat wyłączenia subskrypcji) jest po angielsku zamiast po polsku.

4. Zakładka „Hosting stworzony dla SEO”: (…) 12 adrsów IP z różnych klas adresowych

5. Zakładka „Rejestruj domeny”: Do zarejestrowania nowej domeny, wprowadź jej nazwę... (trochę nie po polsku ;)

Może tak: „W celu zarejestrowania nowej domeny, wprowadź jej nazwę …...”

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tej pory byłem "wolnym słuchaczem" na DI ale teraz, w związku z Resellerem AM postanowiłem się uaktywnić :)

Mam do przekazania kilka swoich uwag i przemyśleń nt resellera, w którym także biorę swój aktywny udział, jako firma oczywiście (pod adresem: www.serwery.tv). Część moich wypocin może lekko się pokrywać z tym co już było napisane, ale kilka spraw widzę w różnym kontekście - do rzeczy:

1. edytowalna stopka - to nie tylko możliwość zainstalowania statystyk, ale także możliwość wklejenia logo swoich innych produktów/usług/marek, które na wzajem mogą się promować - tym samym wystarczy, że będzie możlwiość edycji bloku HTML na całą szerokość strony (strony, nie ekranu)

2. dział "Dowiedz się więcej" - wydaje mi się, że wskazane będzie umożliwienie resellerowi edycji nazwy wybranej podstrony, bo chyba lepiej gdy podstrona ma nazwę np. reklama.htm niż 13.htm; dodatkowo te podstrony także powinny mieć ustawienia SEO oraz możliwość wyboru ich kolejności

3. zakładka "kontakt" - ktoś już ładnie zauważył, że wg polskiego prawa (a zapewne 3/4 z nas jest polskimi przedsiębiorcami) zawartość tej zakładki jest zbyt uboga; zdecydowanie apeluję do AM o umożliwienie pełnej edycji tej zakładki (np. z wymogiem, że dane się pokrywają z prawdziwymi danymi firmy); edycja pozwoli na dodanie logo, oddziałów, numerów telefonów, faksów, maili, mapki z google, danych z domen .tel czy paru słów o firmie; oczywiście jako kontakt stricte techniczny niech będzie adres ticketowy ale skoro w resellerze proponuję także inne swoje usługi to do zapytań ofertowych jest już potrzebny mój mail...

4. identyfikacja wizualna - nie wyobrażam sobie, iż nie będę miał możliwości wstawienia własnego logo i to nie tylko w topie strony; mam przygotowane różne materiały reklamowe i różnice między tym co jest tam a tym na stronie będą wyglądać mało profesjonalnie, pomijam już fakt ilu innych resellerów wygląda prawie dokładnie jak mój ;)

5. tło - proponuję umożliwić zmianę tła na dowolną grafikę

6. miniserwer - każdy mógłby dostać "parę" MB na właśnie logosy, tło czy inne grafiki użyte w resellerze

7. IE - reseller się rozlatuje...

8. menu boczne - byłbym bardzo zadowolony gdybym miał możliwość wklejenia tam bloków HTML oraz możliwość zmiany kolejności wyświetlanych bloków w tym menu

9. subdomena do wyboru przez klienta - ta powinna być zdecydowanie w domenie serwisu!

10. powiadomienie o rejestracji nowego usera

11. ssl może by się przydało?

12. jako kontakt techniczny we whois miał być reseller a jest Michau...

13. klient końcowy ma ograniczone możliwości operowania domeną, brak np. ważnej opcji przekierowania domeny

14. wystawianie faktur dla klienta końcowego proponowałbym miesięczne bo częstsze doprowadzi nas do bankructwa w księgowości oraz zbytniej papierologii

 

Są to wszystko oczywiście moje przemyślenia i nie wszyscy muszą się z tym zgadzać, ale wydaje mi się, iż czym więcej opcji tym lepiej - nie chcesz czegoś - nie włączasz...

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Resellerów oraz ekipę AM

Artur Dubiel

__________________

DUBIEL CONSULTING

Edited by Dubiel Consulting

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za uwagi, część z nich jest już zaprogramowana (edycja strony kontaktowej), część zlecona programistom, część będziemy jeszcze wdrażać.

 

Faktury nie mogą być wystawiane miesięcznie, gdyż według polskiego prawa mogą być wystawione maksymalnie 7 dni po zrealizowaniu usługi (firmy cypryjskie mają na to miesiąc).

 

Problemy z filtrami antyspamowymi WP pojawiają się od czasu do czasu - wyślij mi proszę na PM adres email, sprawdzę co stało się z pocztą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udalo sie sprzedac pierwsza moja domene przez serwis resellerski (za 1000zl netto)

Firmie podalem bezposrednio linka do oferty w postaci http://www.alfaprojekt.pl/kup/jakasdomena.pl

 

Wczoraj otrzymalem pieniazki za domene, w historii platnosci jest podzial na wartosc netto i vat23%.

Faktura VAT wystawiona klientowi przez AM (z moimi danymi) tez jest okej.

Jest w panelu do pobrania (narazie html)...mam nadzieje ze kiedys beda .pdfy.

 

 

Na liscie uzytkownikow widac, ktory klient ile ma danych, jego email. Mozna do takich klientow wyslac newslettera (np. z tanimi odnowieniami domen przy transferze do naszego serwisu).

 

Dodam, ze panel klienta w resellerze jest uproszczony do minimum , ale zawiera wszystkie potrzebne informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie bo nie jestem pewien:

Czy zaimplementowana wyszukiwarka domen wynajduje domeny bez ustalonej ceny?

Drugie pytanie: czy zaimplementowana wyszukiwarka domen wynajduje domeny, które mają ustawiony status "nie na sprzedaż"?

 

Byłem pewien, że tak było, ale teraz próbuję i nie mogę odszukać swoich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam do zapoznania się z pierwszą paczką zmian w programie resellerskim na http://beta.aftermarket.pl/

 

Wprowadzone zmiany to m.in:

 

* Lista użytkowników resellera została wzbogacona o liczniki kont hostingowych, ubezpieczeń i zamówień.

* Dostępna jest lista zarejestrowanych domen, kont hostingowych i ubezpieczeń.

* Reseller ma możliwość dokonywania samodzielnych zmian w konfiguracji domen i hostingu.

* Dostępna jest historia wysłanych newsletterów.

 

* Pojawiła się możliwość stworzenia promocji "darmowe X domen do konta hostingowego".

* Na stronie głównej można dodać boks z informacją o uruchomionej promocji.

 

* Możliwe jest wczytanie własnego logo przez resellera.

 

* Dla każdej strony HTML tworzonej przez resellera można podać własny "adres" (nazwę pliku .htm).

* Możliwa jest zmiana kolejności utworzonych stron.

 

* Możliwa jest podmiana tekstów wyświetlanych na stronie głównej celem większego odróżnienia od innych serwisów i optymalizacji SEO.

 

* Można włączyć statystyki Google Analytics na stronie.

 

Zapraszam do testowania nowych funkcjonalności.

 

W przyszłym tygodniu zostanie wydana kolejna wersja beta, w której zostanie dodana możliwość ustawienia wielu serwisów resellerskich na jednym koncie, oraz zmiany właściwości poszczególnych elementów graficznych w szablonie. Potem reseller zostanie wdrożony produkcyjnie :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można zostać resellerem na zasadzie partnerskiej tak samo jak działa white label? Chętnie zagospodarował bym w ten sposób parę domen, ale nie chce mi się zajmować formalnościami jak refakturowanie.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji:

ten link nie działa reseller_theme_settings.php w zakładce View settings

 

Do Logo przydałby się wzór koloru tła - nie wiem jak pobrać. - Ok, już sobie poradziłem

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tan - ten odnośnik to właśnie "zmiany właściwości poszczególnych elementów graficznych w szablonie" które będą wdrożone w przyszłym tygodniu.

 

Jeśli szablon ma gradient w tle, to logo musi być przezroczyste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można zostać resellerem na zasadzie partnerskiej tak samo jak działa white label? Chętnie zagospodarował bym w ten sposób parę domen, ale nie chce mi się zajmować formalnościami jak refakturowanie.

 

hm...faktury vat wystawiaja sie automatycznie, wystarczy je wydrukowac (sa dane moje i klienta ktory kupil)

przy reselerze nie ma zadnej roboty....przynajmniej do tej pory,

 

najszybciej oplacona domena to tak jak w AM ok 2 godzin, i kasa byla na koncie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Udalo sie sprzedac pierwsza moja domene przez serwis resellerski (za 1000zl netto)

 

Czy domena jest utrzymywana przez Aftermarket - Klient rejestrowal sie w Dropped czy u Ciebie?

Gdzie bedzie przedluzal domene - kto to musi obsluzyc?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domena jest utrzymywana przez Aftermarket - Klient rejestrowal sie w Dropped czy u Ciebie?

Gdzie bedzie przedluzal domene - kto to musi obsluzyc?

 

W miedzyczasie sprzedalem juz kilka domen przez swoja strone resellera.

Narazie kupowali klienci skierowani z mailingu, lub kontaktu telefonicznego.

 

Podawalem im zawsze konkretny link do oferty w resellerze, czyli rejestrowali sie u mnie.

Jak sprzedam domene to zaraz pisze do goscia ze moze przedluzyc domene za 65zl netto (bo ja uciekna ze swoja domena do home, nazwa to juz nic na nim nie zarobisz)

 

Jeden mysli o przedluzeniu, a drugi chcial odrazu na 10lat (nie ma tej opcji w panelu klienta, wiec trzeba troszke emali wymienic z AM).

W przyszlosci, jesli w panelu klienta nie bedzie tej opcji to chyba szyciej bedzie wystawic klientowi wlasna proforme,

i przedluzc mu domene recznie (kazdy reseller widzi domeny klienta, i moze je przedluzyc na max 10 lat bez pomocy AM).

 

Klient chyba nic nie wie o istnieniu AM.

 

Zwykle przedluzenia klient moze sam zleci w swoim panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Klient sam sobie przedluza domene w Twoim panelu czy potrzebna jest Twoja reakcja.

Zastanawia mnie sytuacja, gdy Klient zleci przedluzenie domeny a zawali AM - wtedy Klient bedzie skarzyl i zadal odszkodowania od Ciebie jak mu przepadnie domena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Klient sam sobie przedluza domene w Twoim panelu czy potrzebna jest Twoja reakcja.

Zastanawia mnie sytuacja, gdy Klient zleci przedluzenie domeny a zawali AM - wtedy Klient bedzie skarzyl i zadal odszkodowania od Ciebie jak mu przepadnie domena?

 

klient sam sobie przedluza (generuje proforme, i oplaca, lub placi online)

 

 

wez sobie zaloz konto w swoim reselerze (lub moim) , zarejestruj jakas domene regionalna i bedziesz znal panel klienta. Warto miec ta wiedze, aby wiedziec jakie operacje moze wykonac klient na swojej domenie i w swoim panelu;).

Mala uwaga, jak zarejestrrujesz domene u siebie (os. prywatna) ,to dostaniesz fakture z danymi twoimi jako sprzedawcy i kupujacego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
klient sam sobie przedluza (generuje proforme, i oplaca, lub placi online)

 

Ale w przypadku awarii systemu/serwera jak sie nie przedluzy domena Klientowi to odpowiedzialnosc bedzie po Twojej stronie pewno i to Ty bedziesz musial sie uzerac z Klientem.

Czy helpdesk - wsparcie jest po Twojej stronie czy po stronie Aftermarket?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszę tutaj ponieważ nie wiem czy tylko mi przydała by się taka funkcjonalność, czy może są jeszcze inne osoby którym poniższy pomysł ułatwiłby przekierowywanie swoich klientów do własnej strony Resselera, mianowicie:

 

Świadczę usługi w zakresie tworzenia stron www. Co za tym idzie regularnie rejestruję domeny dla moich klientów i równie często udostępniam im część powierzchni mojego serwera w ramach hostingu. Ponieważ po roku/dwóch od wykonania strony wciąż muszę pamiętać o upływającym okresie abonamentowym dotyczącym hostingu i wygasającej domenie mojego klienta. Chciałbym ten fakt zniwelować za pomocą mojego serwisu resselera.

 

Korzyści są spore, najważniejsza jest taka, że mam mniej pracy, a klient sam opłaca swoje usługi na podstawie automatycznie generowanych faktur. Atutem jest również, fakt iż klient otrzymuje wcześniejsze powiadomienia o wygasających usługach. Co do korzyści nie mam wątpliwości.

 

I tu chciałbym wysunąć swój postulat. Aby wdrożyć funkcjonalność która pozwoli mi jako administratorowi swojego serwisu resselera na:

- założenie konta klientowi

- skonfigurowanie mu usług czyli domeny i serwera

- pierwsze uruchomienie tych usług po cenach bez mojej marży (po skonfigurowaniu wszystkiego jak należy, była by funkcja która przekazuje panel klientowi, a faktury od tego momentu generowane są dla klienta)

- faktury za pierwsze uruchomienie wystawiane są na mnie (to umożliwi wystawienie klientowi za kompleksowy projekt jednej faktury z mojej strony, bo wy tym momencie musiałby otrzymać dwie, jedną za wykonanie strony www o wartości xxxx, a druga za domenę i serwer na kwotę xx i znów trzeba tłumaczyć dlaczego tak dziwnie wystawiam dwie faktury zamiast jednej)

- ważne było by też zabezpieczenie aby po przekazaniu panelu klientowi nie mieć pełnej kontroli nad jego kontem, bo to jest już później niepotrzebne

 

Generalnie chodzi mi o funkcjonalność która wspomagałaby pierwszy kontakt klienta z serwisem, bo skoro ja wykonuję mu stronę to i tak w jakiś sposób muszę mu przygotować domenę i serwer, a w tym momencie robiąc to w moim systemie resselera muszę to robić przez konto klienta, płacąc za usługi jakie uruchamiam ceny z moją marżą. W tym przypadku oczekiwałbym właśnie trochę wygodniejszego rozwiązania.

 

Piszę na forum ponieważ nie wiem, czy tylko ja mam taką potrzebę czy jest nas więcej:) Może też jest jeszcze lepsze rozwiązanie tego problemu, jeśli tak chętnie bym je poznał!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale w przypadku awarii systemu/serwera jak sie nie przedluzy domena Klientowi to odpowiedzialnosc bedzie po Twojej stronie pewno i to Ty bedziesz musial sie uzerac z Klientem.

 

najpierw ludziska chca miec wlasny brand, zeby nie bylo widac ze sprzedaz jest przez AM (i tak teraz dziala reseller), a teraz narzekasz ze trzeba bedzie sie uzerac z klientem!!!!

cos za cos, zawsze mozesz sprzedawac przez AM, i masz spokoj.

 

 

 

 

> Czy helpdesk - wsparcie jest po Twojej stronie czy po stronie Aftermarket?

 

 

techniczne wsparcnie jest po stronie AM,

ale klienci jakos dostaja moj email, bo po zakupie domeny mieli moj email,i czasem pytali sie o jakies szczegoly.

 

 

zaleta resellera nad AM jest to ze jak klientowi sprzedales domene, to juz kolejne uslugi kupowal w AM (przedluzenia, hosting)

a tutaj mozesz mu po zakupie napisac, ze sa tanie przedluzenia. Jak dobrze zakrecisz to klient bedzie chcial przedluzenia na kilka lat, zawsze to dodatkowa kasa.

Po przedluzeniu moze uciekac z domenami tam gdzie mu sie podoba (gdy ma hosting w home, netart, az).

Share this post


Link to post
Share on other sites
- faktury za pierwsze uruchomienie wystawiane są na mnie (to umożliwi wystawienie klientowi za kompleksowy projekt jednej faktury z mojej strony, bo wy tym momencie musiałby otrzymać dwie, jedną za wykonanie strony www o wartości xxxx, a druga za domenę i serwer na kwotę xx i znów trzeba tłumaczyć dlaczego tak dziwnie wystawiam dwie faktury zamiast jednej)

 

Rzeczywiście byłoby to pewne ułatwienie. Ja również mam wielu takich klientów, których trzeba prowadzić za rękę i którzy proszą o to aby założyć im zarówno hosting, jak i podłączyć domenę, następnie wgrać wykonaną stronę i jeszcze założyć maila ;) Jednak wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś konto hostingowe oraz domenę założył sam (na dane klienta), a następnie wystawił jedną fakturę z trzema pozycjami (serwis www, hosting, domena).

 

Z ostatnich testów:

1. W kontakcie mamy takie zdanie: "Jeśli chcesz skontaktować się z nami, napisz na adres: zamow.net@ticketserver.pl" a poniżej dane mojej firmy. Jest to mocno mylące dla klientów, którzy będą pisać na powyższy adres sądząc, że piszą bezpośrednio do mojej firmy czyli także we wszystkich sprawach niezwiązanych z hostingiem i domenami. Lepsze byłoby sformułowanie "We wszelkich sprawach związanych z hostingiem i domenami, prosimy o kontakt z naszym działem technicznym pod adresem zamow.net@ticketserver.pl" ...

 

2. Przydałoby się aby wstawione logo również było podlinkowane. Myślę, że jeżeli jest logo, to można też schować nazwę domeny obok obrazka.

 

3. Ktoś założył konto w moim serwisie i kupił hosting (przyznam szczerze nie wiem jak to się stało i skąd ten klient pochodzi) ale pytanie jest takie - dlaczego w katalogu z fakturami nie ma żadnej faktury? No chyba, że to jakiś klient testowy dodany przez Dropped?

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×