Jump to content
Sign in to follow this  
kompostownik

Rejestracja domeny przez kancelarie

Recommended Posts

Hej,

 

Mam taki przypadek:

Chciałbym zarejestrować pewną domenę zagraniczną. Problem w tym że rejestr posiada pewne sztywne ograniczenia - na przykład musimy posiadać obywatelstwo bądź mieć zarejestrowana firmę w danym kraju.

 

Pomyślałem że pewnym pomysłem jest rejestracja domeny poprzez kancelarie prawną w danym kraju. Pytanie tylko jak się zabezpieczyć aby mi nie świsnęli tej domeny kiedyś? Ktoś próbował w taki sposób rejestrować domeny? Wiem że na forum znajdują się prawdziwi spece od prawa domenowego więc chętnie przeczytam ich opinię na ten temat :-) Czy w tym wypadku warto także zwrócić się do jakiejś polskiej kancelarii która by to zabezpieczyła od mojej strony czy raczej nie kombinować aż tak bardzo?

 

Pozdrawiam

Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiej domeny to dotyczy? Bez tego to jak błądzenie we mgle.

 

Może wystarczy przez AZ.pl lub OVH.pl zakupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z kancelarią nie pomogę, ale rozwiązaniem może okazać się rejestracja poprzez firme, która podkłada za Ciebie adres (eurodns albo marcaria - np. dla .fr).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat u mnie chodzi o końcówkę .my ale podobne restrykcje dotyczą wielu rejestrów (dlatego nie precyzowałem).

 

Udostępnianie samego adresu na nie wiele się zda, generalnie chodzi o zabezpieczenie domeny w taki sposób aby nikt jej nie przejął a przy okazji aby rejestr nie doszukał się jakiś kombinacji (i np. nie skasował albo odebrał domeny).

 

Wiadomo że nie będę zakładał nowe firmy w Malezji tylko po to aby zarejestrować jedną domenę bo to byłoby chore :-)

 

 

Pytanie czy są jakieś konstrukcje prawne które dawałyby mi pełne prawo do zarządzania domeną (jakieś pełnomocnictwa ? ). Tak aby kancelaria reprezentująca miała związane ręce...

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×