Jump to content
tmi

Rekordy na parkingach

Recommended Posts

Panowie, i moze w tym miejscu male sprostowanie dla poczatkujacych ???

 

Skad takie wyniki? Kilka dolarow za klikniecie? - ja z Adsense mam zaledwie 1 cent od klik...

Kto placi tyle pieniedzy za jedno klikniecie? Czy to wychodzi z zaleznosci pomiedzy odwiedzajacymi a kliknieciami? Czy ktos po prostu tyle przeznacza za 1 klikniecie...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad takie wyniki?

Wpisując adres internetowy ludzie popełniają błędy.

Przy deklarowaniu stawki w adwords też można pomylić przecinek :)

 

Jeśli wpiszę się frazę 'linux' to szacowany średni koszt CPC dla najlepszego wyniku wynosi niecałe 18 PLN.

https://adwords.google.com/select/KeywordTo...l?defaultView=3

 

Jest wielokrotnie lepszy niż dla nieruchomości i dla finansów.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad takie wyniki? Kilka dolarow za klikniecie? - ja z Adsense mam zaledwie 1 cent od klik...

Kto placi tyle pieniedzy za jedno klikniecie? Czy to wychodzi z zaleznosci pomiedzy odwiedzajacymi a kliknieciami? Czy ktos po prostu tyle przeznacza za 1 klikniecie...?

 

Kliknięcie na zaparkowanej domenie - w tym akurat przypadku na NameDrive. Takie kliknięcia nie zdarzają się często.. ale się zdarzają. Taka wartość za klik oznacza, że reklamodawca zapłacił Google pewnie około $40 za ten konkretny klik, bo później Google dzieli się z NameDrive a NameDrive z Tobą. Widać słowo kluczowe, pod jakim reklamował się reklamodawca było dla niego wyjątkowo cenne..

 

@swoj-chlop - to że oprogramowanie jest darmowe nie znaczy, że nie można na nim w ten czy inny sposób zarabiać :) To tylko kwestia modelu biznesowego.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli wpiszę się frazę 'linux' to szacowany średni koszt CPC dla najlepszego wyniku wynosi niecałe 18 PLN.

https://adwords.google.com/select/KeywordTo...l?defaultView=3

 

Jest wielokrotnie lepszy niż dla nieruchomości i dla finansów.

 

Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego, to wytłumaczenie jest bardzo proste - Microsoft płaci za reklamę na frazach związanych z Linuksem / OSS tak by zajmować czołowe pozycje ze swoją kampanią Get the Facts, w której próbuje przekonać odbiorców że Linux jest droższy od Windowsa. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
co nie znaczy, ze namedrive nie zmiani stawki po 3 dniach na 1$ :)

mysle, ze Daniel podal wynik juz po aktualizacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co nie znaczy, ze namedrive nie zmiani stawki po 3 dniach na 1$ ;)

Tak jak napisał rok1978 - to kliknięcie jest z 6 września (co widać na print screenie) - tak więc aktualizacja stawki już nastąpiła ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znów mały rekord, domena .pl - niewielki ruch, ale czasami zdarzają się serie "drogich" kliknięć - obserwuję to zjawisko od początku września.

 

Tematyka - można powiedzieć naukowa..

 

rekord_pl_nd_2.jpg

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od około pół roku obserwuję na Sedo znaczny wzrost cen za kliki literówek dużych, polskich miast (tych od młodych i wykształconych :rolleyes: )

Może mieć to jednak związek z ewentualną, prowadzoną przez nie kampanią AdWords .

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyzby krach na gieldzie mial sprzyjac klikom na sedo? 6,92 Euro za klik - moj rekord

domena .pl branza: pozyczki

Jak widac na screenie, az sie skala rozjechala :)

 

692ft7.jpg

w1280.png">

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli ktoś kliknie w daną reklamę to jest właśnie kilka eurocentów, ale jeśli kliknie i zamówi tą pożyczkę to dostajesz właśnie do tego część prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że jeśli ktoś kliknie w daną reklamę to jest właśnie kilka eurocentów, ale jeśli kliknie i zamówi tą pożyczkę to dostajesz właśnie do tego część prowizji.

Raczej tak to nie działa :) Przynajmniej nie w przypadku parkingów opartych o feed z Google czy Yahoo.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe są to żadne pieniądze ale 4na4 to chyba aż tak często się nie zdarza, napewno nie mi

post-2698-1223989830_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena czteroliterowa z promocji OVH. Dopiero później zobaczyłem, że pod .com.pl jest firma, więc pewnie dlatego takie stawki.

 

Na innej podobnej $0,53 za klik.

post-210-1224003761_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×