Jump to content
eamb

SZKOLENIE DO 13 TYS. POTRZEBNE NA WCZORAJ

Recommended Posts

Jak w tytule. Pośredniak płaci (ja płacę, Ty płacisz, Pani płaci, wszyscy płacimy). Ja mam je tylko sam sobie znaleźć. Miejsce: Warszawa i okolice. Temat związany z domenami, ew. ebiznesnem. Bez tego trudniej mi będzie o dofinansowanie założenia działalności.

 

Kotokolwiek słyszał, ktokolwiek wie lub ma działalność, stronkę i referencje czy cokolwiek innego wiarygodnego dla PUPu, proszony jest do tablicy.

 

Problem w tym, że o terminie wizyty zapomniałem. Idę tam dzisiaj i cokolwiek muszę powiedzieć w temacie szkolenia. Tzn. czeka mnie nie wiążaca rozmowa z Paniami, które i tak nie wiedzą o czym mówie ale są bardzo zainteresowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz w taki sposób planować i prowadzić biznes, to może lepiej pomyśl o czymś innym.

Za xx xxx PLN to chyba tylko szkolenie indywidualne wchodzi w grę, całe studia lub przekręt.

Kilkudniowe szkolenie to koszt zazwyczaj nie większy niż 2 tys. PLN ( przykład ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

po szkoleniu za 13 tys to niech się Latona i Schwartz zacznynają bać konkurenta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W PKD mam wpisane szkolenia. Jeśli nie są wymagane jakieś specjalne wymagania, to mogę przeszkolić :)

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pośredniak płaci (ja płacę, Ty płacisz, Pani płaci, wszyscy płacimy). Ja mam je tylko sam sobie znaleźć.

 

Oczywiście, wszyscy płacą...z naszych podatków. :)

 

Miejsce: Warszawa i okolice. Temat związany z domenami, ew. ebiznesnem. Bez tego trudniej mi będzie o dofinansowanie założenia działalności.

Znajdź znajomego, niech założy firmę Szkolenia Domenowe. Będziesz miał od razu "dofinansowanie" ...

 

Nie miej skrupułów - nasi politycy robią tak od 20 lat ...

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę domainerów mieszka w Warszawie . Zgłoś się do któregoś to Ci zrobią szkolenie za 20000 zł .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja piernicze.. Ktoś nieźle zapieprza przez cały rok, żeby zarobić na 13 tys. zł podatku, a tu sobie ktoś lekką ręką te pieniądze wydaje na jakieś lewe szkolenie, byle wydać. Co za kraj... Szlag mnie trafia jak widzę co się dzieje. A jeszcze bardziej kiedy wiem, że i tak tępy lud zagłosuje znowu na socjalzłodziei z PO i tych innych bandziorów...

 

A niby nie ma pieniędzy np. na leczenie chorych dzieci. No nie ma, bo przecież trzeba dać komuś na "szkolenie"!

 

Mnie by było najzwyczajniej WSTYD w ogóle sięgać po te pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Mnie by było najzwyczajniej WSTYD w ogóle sięgać po te pieniądze.

Pretensje kieruj raczej do urzędników. On się tylko stara o dotacje na otwarcie własnej działalności gospodarczej. A że w przepisach jest, że musi przejść szkolenia (chyba też dofinansowane) to już nie jego wina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On się tylko stara o dotacje na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Tyle, że autor wątku wydaje się nie być gotowym na otwarcie własnej działalności skoro nawet nie potrafi znaleźć szkolenia.

Ja mam je tylko sam sobie znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja piernicze.. Ktoś nieźle zapieprza przez cały rok, żeby zarobić na 13 tys. zł podatku, a tu sobie ktoś lekką ręką te pieniądze wydaje na jakieś lewe szkolenie, byle wydać. Co za kraj... Szlag mnie trafia jak widzę co się dzieje. A jeszcze bardziej kiedy wiem, że i tak tępy lud zagłosuje znowu na socjalzłodziei z PO i tych innych bandziorów...

Podobno to jest kraj równych szans :) Podobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W PKD mam wpisane szkolenia. Jeśli nie są wymagane jakieś specjalne wymagania, to mogę przeszkolić :)

 

@ArturZ - z okazji nici :-( oprócz pkd, ewentualna firma szkoleniowa musi mieć wpis na listę firm szkoleniowych men. a tego się nie da "w chwilę" załatwić.

 

w tym kontekście bardziej to wygląda na zbieżne z opinią @Kangura "Za xx xxx PLN to chyba tylko szkolenie indywidualne wchodzi w grę, całe studia lub przekręt." Ludzie w PUP to nie jest banda idiotów a takie zagranie zwiększa Twoją szansę @eamb na wpadkę.

 

to już jak się w takie coś pakować to pomyśl @eamb bardziej o cyklu szkoleń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobno to jest kraj równych szans :) Podobno.

Szanse zawsze były i są równe. Banda urzędników tworzy po prostu nierówne przeszkody, które powodują takie zjawiska jak: "wykluczenie społeczne", "wykluczenie zawodowe", a z którymi to Państwo walczy tworząc kolejne bandy urzędników. Państwo zawsze z czymś musi walczyć. Wróg to nieodłączny partner dla urzędników.

"Aktywizacja bezrobotnych" to chory system - to tak jakby bezrobotnych prądem popieścić aby garnęli się do pracy. Efekt jest taki, że pracodawca ma darmowego pracownika/stażystę a do jego miejsca pracy dopłacają podatnicy.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Aktywizacja bezrobotnych" to chory system - to tak jakby bezrobotnych prądem popieścić aby garnęli się do pracy. Efekt jest taki, że pracodawca ma darmowego pracownika/stażystę a do jego miejsca pracy dopłacają podatnicy.

 

Dokładnie. Z tego co kiedyś czytałem czy widziałem w tv szkolenia dla bezrobotnych polegają głównie na nauce pisania dobrego cv, listu motywacyjnego czy szkolenia z rozmów kwalifikacyjnych. Ale czy od tego taki bezrobotny staje się lepszym, konkurencyjnym _pracownikiem_? Albo czy pracodawca zatrudni więcej ludzi bo potrafią dobrze napisać cv? ;-)

Od takich szkoleń nie przybywa miejsc pracy...

Dlatego te urzędy są o d**ę otłuc. Powinno się je zlikwidować, a z zaoszczędzonych pieniędzy obniżyć podatki przedsiębiorcom, żeby mieli więcej na inwestycje, a co za tym idzie nowe miejsca pracy. Albo nawet na konsumpcje, co spowoduje zatrudnienie w innych branżach.

Te szkolenia to takie przelewanie z pustego w próżne za nasze pieniądze.

 

Kurcze, i jeszcze cichaczem ZUS podnieśli.. a media nic tylko PJN, sondaże i Smoleńsk...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurcze, i jeszcze cichaczem ZUS podnieśli.. a media nic tylko PJN, sondaże i Smoleńsk...

 

I od weekendu nowy temat - wypadek Roberta Kubicy.

 

No i zapomniałeś o najważniejszym - trucie du** coraz to nowszymi sondażami wyborczymi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a co za tym idzie nowe miejsca pracy..

Ależ są nowe miejsca pracy - armia urzędników się rozrasta. A to dobry elektorat, raczej niezdolny do samodzielnego myślenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ależ są nowe miejsca pracy - armia urzędników się rozrasta. A to dobry elektorat, raczej niezdolny do samodzielnego myślenia :)

Za to wszyscy - już niedługo niepracujący - emeryci przejdą na inna stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie eamb prosi o informacje na temat szkolenia a nie opinie czy wydawanie pieniedzy podatnikow w taki sposob jest moralne czy nie

Niestety ja nie znam takiego szkolenia i nie moge pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym podzwonił po firmach szkoleniowych (ewentualnie Google - przykładowo szkolenia.net ) czy nie mają czegoś na już. Zapłacisz, wyszkolisz się w marcu a papier podpiszą teraz z datą z wcześniejszej tury szkoleń. I wilk syty i owca cała (w znaczeniu "sumienie").

Share this post


Link to post
Share on other sites
Efekt jest taki, że pracodawca ma darmowego pracownika/stażystę a do jego miejsca pracy dopłacają podatnicy.

 

oczywiście pracodawca musi kogoś wcześniej zwolnić

Share this post


Link to post
Share on other sites
oczywiście pracodawca musi kogoś wcześniej zwolnić

 

zerknij do regulaminów. to jest własnie zabezpieczone i pracodawca aby starać się o doposażenie nie może zwolnić nikogo w ciągu ostatnich najczęściej 6 mcy

Share this post


Link to post
Share on other sites
zerknij do regulaminów. to jest własnie zabezpieczone i pracodawca aby starać się o doposażenie nie może zwolnić nikogo w ciągu ostatnich najczęściej 6 mcy

 

inaczej mówiąc kombinuje, albo przyjmuje pociotka, albo strategicznie planuje i zwalnia odpowiednio wcześniej, nic tylko czytać regulaminy, czyli biznes inaczej

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musi zwalniać skoro nowy pracownik wszystko ma opłacane z PUP - za Nasze podatki.

Może przy okazji jakiś zysk wypracuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ale rozmowę wywołałem.

Na wstępie oświadczam co następuje:

1. Wszystkich gimnazjalistów serdecznie przepraszam, iż nie zaznaczyłem, iż adresatem ogłoszenia są inwestorzy domenowi, co do zasady ludzie na tyle rozumni, żeby czytać między wierszami. Gdy widzą wyraźna sugestie (napisałem co jest potrzebne żeby mieć szanse na akceptacje PUP).

2. Nigdzie nie napisałem, że szukam szkolenia za 11 tys. zł Napisałem, że PUP wolno finansować do tej ceny, a dziś się dowiedziałem, że tyle było wolno w zeszłym roku, na ten nie ma jeszcze kryteriów.

3. Nigdy nie prosiłem o szkolenie, chciałem założyć działalność której profil całkowicie uzasadnia wrzucenie znacznej części pozyskanych środków w zakup domen. Dla Pań z PUP (a właściwie nie ich samych tylko wytycznych) jestem osobą nie kompetentną do jej założenia tzn. mam małe szanse ale bynajmniej nie chodzi o zbyt krótkie doświadczenie, zbyt małą ilość posiadanych domen itp. Ktoś kto ma 8 lat stażu i 10 tys. domen, jeśli nie ma papieru że jest fachowcem (jakby papier o czymkolwiek innym niż ścinka drzew świadczył) też jest w oczach PUP nie kompetentny. Żałuje, że wcześniej nie wiedziałem, bo bym wydrukował na papierze kredowym dyplom z napisem "FACHOWIEC" i mały podtytuł "ŁOD DOMEN", odbił orzełka z 5 zł i byłoby po jabłkach.

4. Podziwiam ludzi obdarzonych darem określania do jakich zawodów ktoś ma lub nie ma predyspozycji przeczytawszy kilka zdań. Ciekaw jestem, czy umieją wróżyć z ręki i czy zachodzi korelacja między tymi dwoma darami. Jeśli napisałem, że "zapomniałem", to po to żeby uniknąć pytań "i dopiero teraz się pytasz?" z jednej strony i rozpisywania się na tematy zbędne i nudne pt. "jak do tego doszło.." z drugiej.

 

Kolega Domenator rozumiem z UPR? Co prawda nadal uważam się za liberała, ale poglądy UPR-owskie miałem ostatnio 10 lat temu. Nie znam kolegi wieku ale jest takie powiedzenie. ze z UPR-u się wyrasta. I proszę nie odbierać tego jako zniewagę, bo ja bardzo szanuję ludzi o liberalnych poglądach (jest to oznaka samodzielnego myślenia) bez względu na to jak blisko im do ściany. Problem w tym, że ład o którym opowiadał mi kiedyś jeden dziennikarz z Najwyższego Czasu był możliwy w czasach bardzo dawnych, na pewno przedindustrialnych. Chociaż jego pogląd że powinno istnieć tylko prawo karne nie spełniałby nawet kryteriów Cesarstwa Rzymskiego. Podobnie twierdził, że zbędne jest prawo adm. a na pytanie, kto w takim razie ma wydawać dowody, odp. a po co komu dowód? A teraz sobie wyobraź, że chcesz w takim państwie kupić domenę. Nie masz dowodu, nie ma regulacji dot. Internetu, nie ma prawa cywilnego ergo nie istnieje prawa własności...

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie eamb, nikt nie posądza Ciebie o złe intencje. :rolleyes:

 

Chodziło tylko o to żeby wyrazić niezadowolenie, tym że tak łatwo marnuje się pieniądze podatników.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Nigdzie nie napisałem, że szukam szkolenia za 11 tys. zł Napisałem, że PUP wolno finansować do tej ceny...

3. Nigdy nie prosiłem o szkolenie...

Proponuję abyś dokładniej czytał swoje posty.

SZKOLENIE DO 13 TYS. POTRZEBNE NA WCZORAJ.

Jak w tytule ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×