Jump to content
Sign in to follow this  
DD

SONDA: Statystyki odwiedzin ofert na premium.pl

Statystyki odwiedzin ofert sprzedaży domen w serwisie premium.pl  

56 members have voted

  1. 1. Czy chciałbyś wprowadzenia statystyk odwiedzin ofert sprzedaży domen w serwisie premium.pl?

    • TAK - wprowadźcie statystyki
      45
    • NIE - nie chcę statystyk
      2
    • Jest mi to obojętne
      8


Recommended Posts

Zapraszam do udziału w sondzie: Czy chciałbyś wprowadzenia statystyk odwiedzin ofert sprzedaży domen w serwisie premium.pl?

 

Chodzi o statystyki, w których można byłoby zobaczyć między innymi ilość wyświetleń i przejść do ofert ze strony home.pl, gdzie pojawiają się domeny z premium.pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy by chciał pewnie, jednak jeżeli jest to tylko kilka wejść w miesiącu to nie liczyłbym na to :rolleyes:

Póki nie wiemy, możemy jedynie fantazjować że są to duże liczby i wystawiać na premium.pl

 

Jeżeli jest to jednak większa liczba to z pewnością stanowi dobry argument do transferów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież są statystyki ilości wejść oraz wyświetleń oferty na liście:

https://premium.pl/auction/auction/view/?id=6157

 

Powtarzam, że statystyki przekierowań z home.pl są własnością home.pl - taka jest oficjalna opinia prawna.

 

Liczba wejść z pewnością nie jest powalająca, a dla słabych domen może ich nie być wcale - gdyż obecnie oferta pojawia się tylko gdy nazwa domeny jest wpisana bezpośrednio.

 

Planowane są jednak kolejne kroki integracji, o których będziemy na bieżąco informować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież są statystyki ilości wejść oraz wyświetleń oferty na liście:

https://premium.pl/auction/auction/view/?id=6157

 

Powtarzam, że statystyki przekierowań z home.pl są własnością home.pl - taka jest oficjalna opinia prawna.

Czytaj: home.pl na razie nie chce udostępnić statystyk, więc ich nie udostępnimy. Nie można tak po prostu PB napisać? Taka informacja jest o wiele lepsza niż wykręcanie się opiniami prawnymi. Kropka.

 

Przy okazji - widzę, że licznik zwiększa się po każdym odświeżeniu - może przydałoby się dać jakąś blokadę na IP / cookie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie na TAK, szczególnie jeśli chodzi o przekierowanie z home.pl

Każdy by chciał pewnie, jednak jeżeli jest to tylko kilka wejść w miesiącu to nie liczyłbym na to :rolleyes:

Póki nie wiemy, możemy jedynie fantazjować że są to duże liczby i wystawiać na premium.pl

Święta racja, jeżeli przekierowania z home.pl są nikłe to sam bym ich nie ujawnił będąc na miejscu Premium, bo to w sumie jedyna jak dotąd ich karta przetargowa i wyższość nad Dropped. W pozostałych ważnych kwestiach przegrywają niestety, choćby cennik, a przede wszystkim % od sprzedaży przy transakcji Escrow. Już nawet wyprzedaże nie będą przyciągać, bo stały się stratą czasu w dodatku nieopłacalną.

 

Natomiast jeżeli home.pl zacznie odgrywać tu większą rolę to jestem pewny, że Premium zaaplikuje nam takie statystyki, żeby zgarnąć klientelę. Przecież prawda jest taka, że nie byłoby żadnego problemu, aby takie statystyki stworzyć bez udziału home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Ja wybrałem opcję że jest mi to obojętne. Podchodzę to tej sprawy od strony realnej czyli skoro widać że serwis nie chce wprowadzić tej funkcjonalności (bądź nie ma możliwości albo na rękę im jest że tego nie ma) to znaczy że ankieta ta będąca nie na zamówienie serwisu wnosi niewiele do rzeczy bo dotyczy czegoś czego po prostu nie będzie. Zróbmy ankietę czy chcemy informacji na temat stanu zdrowia prezydenta, dostępnych powszechnie billingów premiera itd. Ja nie mam w premium ani jednej domeny (chętnie bym może przetestował ale i tak nie mam tam cennika promocyjnego bo w PPD nie miałem 20 domen ponieważ wygląd strony mnie męczył) i nie doszukuję się jakiejś wady która zamyka mi do nich drogę. Może zawrzyjcie układ że sfinansujecie udostępnienie takich statystyk albo zapłacicie abonament za udostępnianie Wam takich informacji a wówczas mierzalny będzie realny wpływ statystyk na transfery dokonywane przez domainerów. Wedle mojego mniemania pozytywnego wydźwięku współpracy z home.pl nie będzie widać po statystykach a jedynie po ewentualnych sprzedażach na które trzeba nam poczekać. Widok np 10-15 odwiedzin ze strony home.pl na dobrych domenach będzie prędzej "dowodem statystycznym" na tezę że wejście home.pl na rynek wtórny niewiele wniosło do rzeczy a prawda jest na rynku wtórnym bezlitosna i nie chodzi tu o ilość odsłon oferty a o jej jakość. Ja wolałbym mieć na domenie 5 odsłon miesięcznie za pośrednictwem reklamy w czasopismach branżowych niż 150 wejść z palca. Ilość odsłon trzeba też zweryfikować z kosztem jednej odsłony i wówczas dojdziemy do wniosku że i tak utrzymywać będziecie domeny tam gdzie Wam taniej;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×