Jump to content
Sign in to follow this  
scav

NameDrive siedziba w UE ?

Recommended Posts

Czy ktoś ma oficjalne potwierdzenie od ND zmiany danych usługobiorcy na Luxemburg ? - Czy może jest to jak z Google Adsense kiedyś, odbiorcą była spółka z USA a płatnikiem "oddział" w Irlandii ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już też jestem głupi z tego wszystkiego.. Nie wiem w końcu na jakie dane mam wystawić fakturę dla ND. Tutaj http://www.namedrive.com/_static/txt_terms...of_service.html nie ma żadnej wzmianki, że właścicielem jest firma z UE, także na jakiej podstawie mam wystawić fakturę Luxemburgowi?

 

PS. A jeżeli chodzi o stawkę VAT w przypadku UE to jest to "np", moja księgowa też tak twierdzi (ale to też zależy od tego czy jest to "usługa cyfrowa" czy "reklama", ponoć coś się tam ostatnio pozmieniało.. kolejne absurdy ue tworzy.. niczego nie można normalnie, prosto zrobić tylko komplikować ludziom działalność i życie eh... )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem w końcu na jakie dane mam wystawić fakturę dla ND. Tutaj http://www.namedrive.com/_static/txt_terms...of_service.html nie ma żadnej wzmianki, że właścicielem jest firma z UE, także na jakiej podstawie mam wystawić fakturę Luxemburgowi?

w płatności jak klikniesz w styczeń 2011 to otworzy Ci się nota już z adresem LUX.

Tyle że żadnej oficjalnej informacji w tym zakresie od ND nie otrzymałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w płatności jak klikniesz w styczeń 2011 to otworzy Ci się nota już z adresem LUX.

Tyle że żadnej oficjalnej informacji w tym zakresie od ND nie otrzymałem.

 

Tak, tą notę widziałem, ale czy to ma być wystarczająca podstawa do wystawienia faktury dla Lux?

Share this post


Link to post
Share on other sites
w płatności jak klikniesz w styczeń 2011 to otworzy Ci się nota już z adresem LUX.

Tyle że żadnej oficjalnej informacji w tym zakresie od ND nie otrzymałem.

 

IMHO Ten adres oznacza płatnika, a nie odbiorcę usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień Dobry,

 

z dniem pierwszego stycznia w NameDrive miały miejsce pewne zmiany. Po nawiązaniu współpracy z BIP zdecydowaliśmy się na przeniesienie biura do Luksemburga i reorganizację.

 

W styczniu wystosowaliśmy do wszystkich Użytkowników, którzy otrzymują od nas płatności odpowiedni email informujący o tej zmianie, a z którego przytoczę jedno zdanie:

 

„Starting with the next parking payout, payouts will be sent from the NameDrive SARL's Luxembourg bank account.”

Zgodnie z powyższym od stycznia wypłaty realizowane są przez:

 

NameDrive IP SARL

1, rue des Coquelicots

L-1356 Luxembourg

Register of commerce: B157522 (RCSL)

VAT-ID: LU24483585

 

Walutą jak zawsze będzie EURO. Jedynie styczniowa płatność została wysłana w USD.

 

W styczniu, lutym i teraz w marcu Użytkownicy otrzymali płatność i otrzymają Credit Note z tej firmy. Także na te dane należy wystawiać faktury.

 

Na stronie głównej w dziale kontaktowym dokonaliśmy już aktualizacji danych firmy, natomiast w regulaminie firma NameDrive, LLC zostanie z końcem marca zmieniona na NameDrive IP SARL, gdy zostaną zakończone konsultacje prawne w tej sprawie. Wtedy wystosujemy także odpowiednie powiadomienie.

Przy tej okazji zdecydowaliśmy się na zmianę serwerów, która potrwa jeszcze kilkanaście dni, przez co w ostatnich dniach mogły występować przerwy i opóźnienia w dostępie do panelu. Jak zawsze w takich okolicznościach ewentualne straty są przez nas rekompensowane.

 

Ponieważ proces reorganizacji i formalności z tym związane jak np.: uzyskanie numerów podatkowych czy zmiana regulaminu to czynności wymagające czasu, prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie przepraszamy za niedogodności w związku z tym powstałe.

 

NameDriver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopię temat, bo fakturę VAT wystawić jako "Wewnątrzunijna dostawa towarów" czy "Świadczenie usług dla podatników VAT-UE w trybie art. 28b" (obie opcje do wyboru w ifirma.pl)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie używam ifirma, ale moja księgowa stwierdziła, że należy powoływać się na art. 28b. Poza tym, jak usługa niematerialna ma być określana jako "dostawa towarów" ? Nie następuje tu żadna dostawa towaru tylko świadczenie usługi, czyli import usług.

 

A w przypadku Namedrive bardzo miło, że poinformowali na forum, ale może by tak poinformować o takich sprawach mailem? Zgodnie z wypowiedzią Namedrive powyżej, sprawdziłem i żadnego maila nie otrzymałem. A wy?

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wystawiałem "Wewnątrzunijna dostawa towarów"

(tak poinformowali mnie w ifirmie)

 

 

Jednak korekta do mojej wypowiedzi.

Powinno być Świadczenie usług dla podatników VAT-UE w trybie art. 28b. (icered ma rację)

Wcześnie w formularzu ifirmy było "Wewnątrzunijna dostawa usług" i to mnie zmyliło jak następnym razem zajrzałem.

Edited by krzywykrzywy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopię temat ponieważ mam jeszcze jedno pytanie: płatność za np. sierpień jest przekazywana net 30 czyli 30 dni później od zakończenia tego miesiąca czyli najpóźniej 1 października(ale często później). Z tego co widzę niektórzy wystawiają fakturę za sierpień ostatniego dnia sierpnia - ale wtedy my jeszcze nie znamy dokładnie zarobków wobec czego ciężko wystawić w tym dniu fakturę jak zarobki są nie podliczone(czasem nawet zdarzają się korekty). Można by wystawiać fakturę do credit note wystawianej przez ND i to uznać za zakończenie usługi z dniem wystawienia tej noty. (Tylko, że NameDrive udostępnia credit note z opóźnieniem dopiero jak wyśle pieniądze w tym przypadku credit note jest z datą 15 września a pieniądze na koncie np. 4 pażdziernika).

W przypadku np. ParkingCrew jest prościej oni płacą net 15 a credit note wystawiają już 10 dnia miesiąca i tą datę można uznać za datę sprzedaży/wystawienia faktury. Z Bodisem płacą net 30. Nie ma credit note - no chyba, że za credit note uznać tego maila od BODIS z przyznaniem zarobków.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak dostanę przelew to wystawiam fakturę z terminem dzień/dwa wcześniej. Inaczej co msc musiałbym robić korektę bo Google teraz ucina jakieś grosze zawsze przed wypłatą w związku z brakiem płatności od reklamodawców albo ban domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×