Jump to content
DESiGNER

Przechwytywanie w Premium.pl

Recommended Posts

Wyprzedaż funkcjonuje w ramach giełdy: https://premium.pl/tanie/

OK, dzięki. miałem ustawione filtry wyszukiwania i przez to praktycznie nic nie mogłem znaleźć. Teraz już wszystko działa. Tak czy owak, giełda i aukcje w Premium.pl są coraz trudniejsze do ogarniecia pod kątem usability.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To zaszłość z ppd.pl, pracujemy nad tym by przypisanie lub start aukcji następowały od razu po przechwyceniu (jeszcze przed przeniesieniem), więc nie ma sensu naprawiać czegoś co jest chwilowe.

 

Tu od trzech lat chyba nic się nie zmieniło. Zleciłem w Premium do przechwycenia jedną domenkę. Przechwycono 14.02 a w panelu informacja:

Domena opłacona, oczekuje na transfer

(transfer zostanie przeprowadzony 19.02.2014)

 

domena to literówka z ruchem który chciałem monetyzować więc przez te kilka dni jestem stratny a zapłaciłem za cały rok a nie rok bez kilku dni. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start aukcji obecnie następuje od razu po przechwyceniu, a więc po zakończeniu aukcji i opłaceniu domena przechodzi od razu. Natomiast w przypadku przechwytów z pojedynczym zleceniem nic się nie da zrobić - transfer jest blokowany na 5 dni przez NASK.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to normalne, że dodaje domenę do przechwycenia w premium, a ta zostaje przechwycona w AM w opcji "tylko próba rejestracji" ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Czy to normalne, że dodaje domenę do przechwycenia w premium, a ta zostaje przechwycona w AM w opcji "tylko próba rejestracji" ? :blink:

 

Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Light po 15 zł netto jest od 500 domen. Jakiś nieszkodliwy chochlik się ujawnił. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy cena przeszło 120 zł za przechwytywanie dla początkujących to nie jest lekka przesada ? Dwa razy drożej niż u konkurencji? Dlaczego tak ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to normalne, że dodaje domenę do przechwycenia w premium, a ta zostaje przechwycona w AM w opcji "tylko próba rejestracji" ? :blink:

Za to dobrze im idzie przechwytywanie domen nie dodawanych nigdzie do przechwycenia ;)

Znajdziesz je w zakładce "wyprzedaż" (obecnie ponad 50 tysięcy rezerwacji) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mindryl, tak, cytat z dns.pl "za każdą próbę rejestracji nazwy domeny bądź testu, a także za nieudaną próbę rezerwacji automatycznie pobierana będzie opłata w wysokości 10 gr"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start aukcji obecnie następuje od razu po przechwyceniu, a więc po zakończeniu aukcji i opłaceniu domena przechodzi od razu. Natomiast w przypadku przechwytów z pojedynczym zleceniem nic się nie da zrobić - transfer jest blokowany na 5 dni przez NASK.

 

Dzisiaj dodałem do przechwycenia domenę (jako jedyny) i po opłaceniu nie muszę czekać 5 dni aż NASK zwolni blokadę tylko mam ją od razu w panelu. Jak to w końcu jest? Bo już teraz tego nie rozumiem czemu raz jest tak a raz inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem domeny są łapane bezpośrednio przez partnerstwo premium i wtedy faktycznie są od trzy w panelu, ale to rzadkość, większość łapią partnerzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w najbliższym czasie Premium zamierza podnieść poziom przechwytywania domen ?

Tak na szybko:

Liczba aukcji domen przechwyconych :

1. Premium: 1 aukcja https://premium.pl/aukcje/przechwycone/

2. Aftermarket : 122 aukcje https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?cat=0.7.&listings=0&auctions=1

3. Az: 7 aukcji https://domeny.az.pl/aukcje-domen-przechwyconych.html

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widzę 23 aukcje pod tym linkiem. Liczba przechwyconych domen zależy przede wszystkim od liczby zamówionych, jak najbardziej jestem za tym, żeby zamówień było więcej. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widzę 23 aukcje pod tym linkiem. Liczba przechwyconych domen zależy przede wszystkim od liczby zamówionych, jak najbardziej jestem za tym, żeby zamówień było więcej. ;-)

 

a ja tylko jedną :(

ale te 23 to trochę mało w porównaniu do 122 :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak trochę OT oraz IMHO to straszne "pasztety" z tych domen na wykazie domen przechwyconych w Premium, aż dziw że to ktoś dodał do przechwycenia. No może poza pasztetowa_pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczba przechwyconych domen zależy przede wszystkim od liczby zamówionych, jak najbardziej jestem za tym, żeby zamówień było więcej. ;-)

 

Skuteczność słabsza, ceny wyższe to czemu zamówień miałoby być więcej? :-)

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuteczność słabsza, ceny wyższe to czemu zamówień miałoby być więcej? :-)

Bo są za punkty ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jak dodam w premium domenę na normalnym priorytecie a inny użytkownik na wersji light to czy stworzy się aukcja tej domeny czy przejmę ją jako ten "wyższy"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli w chwili przechwycenia domeny będzie na nią złożone więcej niż jedno zamówienie, wówczas wystartuje aukcja - niezależnie czy jest to zamówienie light, czy normal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.. czyli idąc tym tokiem to zawsze opłaca się klikać wersję light? No bo albo trafią na aukcję (przy dobrych domenach w sumie zawsze) albo i tak je zarejestrujemy w momencie gdy się uda przechwycenie danej giełdzie. Dobrze myślę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie tak, jedyna wada to potencjalnie mniejsze szanse na skuteczne przechwycenie, bo łapanie light jest opracowane tak, aby zapłacić naskowi jak najmniejszy haracz, a od wysokości haraczu jest właśnie zależna skuteczność. Tak że jeśli masz podejrzenie, że na daną domenę nie będzie innych zleceń (także u innych rejestratorów), to spokojnie możesz dodawać w trybie light. Poza tym warto domenę do złapania dodać jak najwcześniej, bo może być tak, że ktoś inny mógłby ją też chcieć złapać w trybie light, ale w pełnopłatnym już nie, więc jeśli slot light będzie już zajęty, to zrezygnuje z dodania i pozostaniesz jedynym zamawiającym.

 

Może się wydać dziwnym, że namawiam do używania trybu light, skoro normalny jest droższy - ale różnica tkwi właśnie w ilości kasy oddawanej naskowi przy danym trybie, a nie tak bardzo w wysokości marży. W takim razie dlaczego tryb light nie jest dostępny dla wszystkich? Po prostu uważam, że nie należy detalistów przyzwyczajać do niskich cen. Jeśli ktoś jest zainteresowany domeną, która niedługo wygasa, a jest na giełdzie wystawiona powiedzmy za 300 złotych - i miałby do dyspozycji przechwycenie za 20 złotych - to pewnie by w tę stronę kombinował (a wiem że jest wiele osób świadomych cyklu życia domen, bo niejednokrotnie dostaję maile z zapytaniem o cenę tuż po odnowieniu/reaktywacji domeny - widać więc, że zwklekali z tym licząc na spad). Jeśli zaś cena przechwytywaia wynosi 99 zł netto, to różnica jest już dużo mniejsza. De facto uważam, że wciąż jest to niska cena - na rynku globalnym złapanie domeny kosztuje 59-69 USD, gdzie jest 50+ USD czystej marży, a rejestr nie pobiera żadnego haraczu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×