Jump to content
MasterofPoland

Masowy atak klonów Groupona!

Recommended Posts

Sukces serwisu Groupon.pl/CityDeal.pl na polskim rynku spowodował powstanie dziesiątek serwisów-klonów , często o śmiesznych nazwach. Komedia pobiła już chyba tą z czasów Podbij.pl.

 

"Innowacyjne" serwisy tanich zakupów to m.in.:

 

Gruper ph34r.gif

 

Grupony ph34r.gif

 

Grupeo ph34r.gif

 

Cuppon ph34r.gif

 

MyGroup ph34r.gif

 

MyDeal ph34r.gif

 

FastDeal ph34r.gif

 

OKazik ph34r.gif

 

Citeam ph34r.gif

 

Malacenka ph34r.gif

 

Dukatek ph34r.gif

 

Kumulator ph34r.gif

 

Okazje-Cenowe ph34r.gif

 

KatCen ph34r.gif

 

WartoRazem ph34r.gif

 

A wy, jakie jeszcze znaleźliście? ;)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymyśliłem Groupona na długo przed tym, zanim ten powstał w USA, ale pomyślałem sobie, że nikt nie rzuci się na zniżkę 5zł na zestawie składającym się kubeczka kawy i ciastka wielkości wymienionej pięciozłotówki. No i się pomyliłem, a Darwin nie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wymyśliłem Groupona na długo przed tym, zanim ten powstał w USA, ale pomyślałem sobie, że nikt nie rzuci się na zniżkę 5zł na zestawie składającym się kubeczka kawy i ciastka wielkości wymienionej pięciozłotówki. No i się pomyliłem, a Darwin nie...

Może masz jeszcze jakieś ciekawe pomysły, które na chwile obecną wydają się abstrakcyjne i chciałbyś się z nimi podzielić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może masz jeszcze jakieś ciekawe pomysły, które na chwile obecną wydają się abstrakcyjne i chciałbyś się z nimi podzielić ;)

 

Dołączam się do pytania :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wymyśliłem Groupona na długo przed tym, zanim ten powstał w USA, ale pomyślałem sobie, że nikt nie rzuci się na zniżkę 5zł na zestawie składającym się kubeczka kawy i ciastka wielkości wymienionej pięciozłotówki. No i się pomyliłem, a Darwin nie...

 

Nie przyznawaj się, bo już nikt nigdy nie będzie robił z tobą interesów, to sukces Groupona w Stanach jest zagadką, ale tam gdzie bieda większa już nie, w Polsce na pewno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wymyśliłem Groupona na długo przed tym, zanim ten powstał w USA, ale pomyślałem sobie, że nikt nie rzuci się na zniżkę 5zł na zestawie składającym się kubeczka kawy i ciastka wielkości wymienionej pięciozłotówki. No i się pomyliłem, a Darwin nie...

 

Nie jestes jedyny na pewno, to ze miales pomysl nic nie znaczy, nawet jakbys go zrealizowal nie znaczy ze bys sie wybil ;) w Polsce bylo 5 serwisow jak nasza-klasa dlugo przed nia i co z tego.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sukces serwisu Groupon.pl/CityDeal.pl na polskim rynku spowodował powstanie dziesiątek serwisów-klonów , często o śmiesznych nazwach. Komedia pobiła już chyba tą z czasów Podbij.pl.

 

"Innowacyjne" serwisy tanich zakupów to m.in.:

 

Gruper ph34r.gif

 

 

 

gruper był pierwszy w Polsce

Share this post


Link to post
Share on other sites

W USA jest 200+ klonów Groupona. Zakupy grupowe rosną z roku na rok, a prognozy są bardzo optymistyczne. Dlatego wszyscy się pchają na ten rynek. Niektórym się powiedzie, innym nie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Owczy pęd"...

Trzymając się teorii "klikaczy" można znajomym podesłać link do zakupów grupowych, w którym ceny nie różnią się od normalnych.

Przypuszczam, że sprzedaż będzie większa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Niezłe" wyniki citeam.pl na start ;)

 

Warszawa: sandwicze w restauracji Subway: 44

Wrocław: sushi: 18

Cała Polska: liczba sprzedanych koralików (domyślnie kuponów): 15

Katowice: mikrodermabrazji diamentowej lub peelingu kawitacyjnego: 0

Kraków: aromaterapeutyczny rytuał wraz z relaksacyjnym masażem głowy: 0

Poznań: mikrodermabrazji diamentowej oraz maseczkę regenerującą na twarz: 0

Trójmiasto: kurs dowolnego tańca towarzyskiego: 0

 

To się chyba nazywa porażka?

 

Swoją drogą to kto im dobiera te oferty firm??!!! Na początek dali by coś co się sprzedaje: restauracje itp. Chociaż jak pokazuje Wrocław - nawet sushi nie bardzo pomogło. A w Warszawie też raczej szaleństwa nie ma.

 

Jak widać duża firma z dużym budżetem to nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze jakiś pomysł i umieć go dobrze zrealizować.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się, że na otwarcie będzie duży wybór ofert, i to ofert extra promocyjnych, do tego mocna kampania reklamowa... a tu ani reklam, ani spotów w TV.

Generalnie wrażenie jest takie, jakby autorem projektu nie była doświadczona na erynku firma tylko jakiś świeżak... (z wynajętym programistą ja bym to chyba lepiej zrobił ;) )

Edited by tehet

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku aukcji, których synonimem stało się w Polsce allegro, tak grupon/gruper są w kategorii zakupów grupowych. Dopóki ktoś nie przeznaczy super budżetu reklamowego albo nie zaproponuje czegoś ciekawszego to będzie ciężko się wybić. ale jak pokazuje przykład ebay.pl to i tak nie musi się udać;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem do czynienia z kilkoma "z drugiej strony"

 

groupon (najlepsza sprzedaż ale zaczeli kombinowac "bo za mało zarabiamy")

 

mydeal (kiepska sprzedaż )

 

gruper (dobra sprzedaż ale pojawił sie znowu problem z niska ceną wyjściową)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj Xevin Investments poinformował,że zainwestował w Cuppon.Argumentują to szybko rosnącym,dużym rynkiem.Poza tym,jak na razie groupon ma aż 80% rynku.Klony walczą o większy kawałek tortu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że wiadomości o sukcesie "Groupona" może nie są tyle przesadzone, co przede wszystkim niesamowicie wypromowane. Groupon osiągnął sukces bo był pionierem w swojej kategorii. Mam wrażenie, że polski biznes internetowy polega na obserwowaniu co sie dzieje w stanach i kopiowaniu rozwiązań na rynek polski. (odkrywczy jestem dziś wyjątkowo). Ale czy Groupon ze swoimi ofertami kremów z alg czy czegośtam oraz zbiorowymi zaproszeniami do SPA jest w stanie trafić w gust polskiego konsumenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że polski biznes internetowy polega na obserwowaniu co sie dzieje w stanach i kopiowaniu rozwiązań na rynek polski. (odkrywczy jestem dziś wyjątkowo).

 

Och nie tylko Ty odniosłeś takie wrażenie ;) tak niestety jest nie tylko w dziedzinie biznesu, najlepszym przykładem tego jest nasza telewizja ;)

 

Swoją drogą byłem ostatnio bardzo zdziwiony jak dowiedziałem się, że Familiada też nie jest nasza ;) a byłem święcie przekonany, że to nasz produkt.

 

Ale czy Groupon ze swoimi ofertami kremów z alg czy czegośtam oraz zbiorowymi zaproszeniami do SPA jest w stanie trafić w gust polskiego konsumenta?

 

No pewnie, że jest! Wystarczy, że zacznie oferować alkohol w promocyjnych cenach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest tak, że sukcesu nie odnieśli, bo dziś każdy mówi o "grouponie". Ale boom na zakupy zbiorowe może szybko się skończyć jeśli oferta serwisu nie będzie odświeżana i jeśli nie będą poszukiwać nowego targetu odbiorców. Co mamy tam teraz?

- restauracje

- kosmetyki

- salony wizażu

- wycieczki

- bilety do kin

 

No przepraszam, ale nie interesuje mnie nic z powyższego. Jakby była możliwość grupowych zakupów np. gier komputerowych (bartxx86 - albo alkoholu:) ) albo nie wiem - nawet chemii gospodarczej to konsumenci od razu odkryliby ten serwis dla siebie. Jesli polityka firmy nie zmieni się, nie wróże grouponowi przyszłości. Zdobyć rynek to jedno, ale utrzymać się na nim to dopiero sztuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest tak, że sukcesu nie odnieśli, bo dziś każdy mówi o "grouponie". Ale boom na zakupy zbiorowe może szybko się skończyć jeśli oferta serwisu nie będzie odświeżana i jeśli nie będą poszukiwać nowego targetu odbiorców. Co mamy tam teraz?

- restauracje

- kosmetyki

- salony wizażu

- wycieczki

- bilety do kin

 

No przepraszam, ale nie interesuje mnie nic z powyższego. Jakby była możliwość grupowych zakupów np. gier komputerowych (bartxx86 - albo alkoholu:) ) albo nie wiem - nawet chemii gospodarczej to konsumenci od razu odkryliby ten serwis dla siebie. Jesli polityka firmy nie zmieni się, nie wróże grouponowi przyszłości. Zdobyć rynek to jedno, ale utrzymać się na nim to dopiero sztuka.

 

im zalezy na sprzedaży drogich rzeczy

 

 

żeby wogóle zaczeli współprace musisz zrobić co najmniej 50% rabatu na swoją usługe

 

ich prowizje tez sa kilkudziesiecio procentowe także wolą sprzedaz 20 karnetów do spa za 400 pln niz 100 jakis drobnostek za 20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedają głównie drogie luksusowe usługi lub produkty, ciężko im by było wprowadzić na tych samych zasadach produkty pierwszej potrzeby czy nawet drugiej (gry, alkohole) gdzie konkurencja cenowa już jest wyśrubowana i dystrybutorzy mogą sobie pozwolić na kilku% a nie 50% upusty... nie wygrają z Tesco, Realem i Biedronką ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą byłem ostatnio bardzo zdziwiony jak dowiedziałem się, że Familiada też nie jest nasza ;) a byłem święcie przekonany, że to nasz produkt.

Ja jestem powiedzmy ciut starszy od Ciebie i dla mnie końcem dzieciństwa, była prawda którą odkryłem, że Pszczółka Maja nie jest polską produkcją (jest to austriacko-japońsko-niemiecko-portugalsko-hiszpańsko-kanadyjskie anime) ;)

 

Można mieć genialny pomysł, ale liczy się z jakiego kraju ten pomysł pochodzi (USA, w ostateczności Anglia) inaczej marne szanse na globalny sukces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczą się jedynie Stany, z pewnego punktu, do którego inni nie mogą jakoś dotrzeć - marketing na kierowany na filmy, seriale i gwiazdy amerykańskie. Cały świat ogląda ich filmy i słucha ich muzyki, a tam jak telefon, to iphone, jak laptop, to mac, każdy tam tweetuje, gada o facebooku i wszystko gładko wbija się do młodych głów. Młodzi ludzie są bardzo emocjonalnie nastawieni do tego co oglądają i słuchają, wystarczy więc tylko pchnąć ich w odpowiednim kierunku i pozamiatane ;)

Edited by trzeźwy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jestem powiedzmy ciut starszy od Ciebie i dla mnie końcem dzieciństwa, była prawda którą odkryłem, że Pszczółka Maja nie jest polską produkcją (jest to austriacko-japońsko-niemiecko-portugalsko-hiszpańsko-kanadyjskie anime) ;)

 

Można mieć genialny pomysł, ale liczy się z jakiego kraju ten pomysł pochodzi (USA, w ostateczności Anglia) inaczej marne szanse na globalny sukces.

 

No to teraz mnie rozwaliłeś. Jak to pszczółka Maja nie polska?! Chociaż, jaki Wodecki taka kreskówka.

 

Przyznam rację przedmówcom. Dlaczego na przykład polski serwis Wrzuta nie osiągnął ratingu YT? Albo Nasza Klasa? Przecież przetłumaczyć serwis na język angielski to jest tydzień roboty. Mamy serwisy jak Onet. wp.pl. interia... A ona wszystkie są klonami amerykańskiego Yahoo (który też swojego czasu okrzykiwany był monopolistą). Gwarantuję wam, że gdyby polskie serwisy społecznościowe czy informacyjne powstały 5 lat przed amerykańskimi odpowiednikami i tak zostałyby zepchnięte w dół. Jedyne co możemy robić w Polsce to klonować najlepsze pomysły amerykańskie i tworzyć ich polskie wersje. Smutne ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to teraz mnie rozwaliłeś. Jak to pszczółka Maja nie polska?! Chociaż, jaki Wodecki taka kreskówka.

 

Przyznam rację przedmówcom. Dlaczego na przykład polski serwis Wrzuta nie osiągnął ratingu YT? Albo Nasza Klasa? Przecież przetłumaczyć serwis na język angielski to jest tydzień roboty. Mamy serwisy jak Onet. wp.pl. interia... A ona wszystkie są klonami amerykańskiego Yahoo (który też swojego czasu okrzykiwany był monopolistą).

Polska to maly pikus z malymi zasobami gotowki. Nawet gdyby serwis byl robiony na cala Europe, to potrzeba co najmniej kilku wersji jezykowych, jak i o wiele drozsza bylaby reklama. Zeby zaistniec na swiecie, trzeba kierowac swoj projekt na rynek USA, wtedy jest szansa globalnego zaistnienia.

 

Gwarantuję wam, że gdyby polskie serwisy społecznościowe czy informacyjne powstały 5 lat przed amerykańskimi odpowiednikami i tak zostałyby zepchnięte w dół.

Polacy mieli swojego FB, popularnego nawet poza granicami. Zwalo sie to grono.net (nazwa swietna, koncowka tez globalna i nawiazujaca do grona sieciowego), jednakze polityka zarzadzania i marketingowa byly na tyle beznadziejne (chozi mi m.in. o dawne *&^%$%^& zaproszenia, bez ktorych nie dalo sie tam zalozyc konta, jak i brak pozyskiwania zagranicznego kapitalu), ze dzisiaj serwis ten pozostaje niszowcem na wymarciu.

 

 

Jedyne co możemy robić w Polsce to klonować najlepsze pomysły amerykańskie i tworzyć ich polskie wersje. Smutne ;(

 

Nie no, Polacy maja jakas wyszukiwarke rapidów itp ktora ma ogromna odwiedzalnosc, a jest robiona w Szczecinie ;-)

 

Pocieszajace jednak jest to, ze te amerykanskie serwisy robione sa poniekad przez Polakow... Hindusow... Ukraincow... itd ;)

 

Zeby polskie pomysly mogly zaistniec na swiecie, potrzeba zmiany nauczania. Wystarczy popatrzec, jak jest to zrobione w USA. Tam wiekszosc innowacyjnych produktow powstaje na wyzszych uczelniach. Biznes widzac szanse na wykorzystanie jakiegos pomyslu, sponsoruje dany projekt. Co u nas? U nas zamiast inwestowac kase w rozwoj, stawia sie pomniki i rozdaje kase klerowi... Totez pomimo tylu magistrow, Polska jest narodem ciemniakow bez polotu, bo nie liczy sie faktycznie pasja i pomysl, tylko papierek. Totez nie dziwmy sie pozniej, ze robimy za murzyna dla jakiegos hamerykanskiego koncernu za psie grosze ;-) Sami jestesmy sobie winni...

 

Ale zeby smutno nie bylo, to nikt lepszej wodki i kielbasy od nas nie robi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przepraszam, ale nie interesuje mnie nic z powyższego.

Trudno trafić w potrzeby wszystkich.

Przy zakupach grupowych istnieje widać podobne ryzyko jak przy seksie grupowym.

Można zostać pominiętym ...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×