Jump to content
apze

3literowe *.pl & 2literowe *.com.pl

Recommended Posts

Nie wiem, czy na takiej zasadzie wolno sprzedawac...

 

Mnie też to wkurza, że ktos wystawiajac na sprzedaz nie informuje o tym ze domena jest zarejestrowana na zasadach promocyjnych.

Nic nie zrobisz. Wiekszość dzieci na allegro tak sprzedaje swoje domeny zarejestrowane za dyche.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie też to wkurza, że ktos wystawiajac na sprzedaz nie informuje o tym ze domena jest zarejestrowana na zasadach promocyjnych.

Nic nie zrobisz. Wiekszość dzieci na allegro tak sprzedaje swoje domeny zarejestrowane za dyche.

 

Problem w tym, że nie można zarejestrować domen po cenie niepromocyjnej. Kilka lat temu była taka promocja: dla osób fizycznych po 20 zł, a dla firm po 50 zł (i oczywiście inne zasady, m.in. brak dopłaty do authinfo), ale to było kiedyś. A teraz rejestrując domenę trzeba się godzić na jednolity regulamin i dopłacać za authinfo (mówię o moim ulubionym – ze względu na wygodę i przyzwyczajenie – rejestratorze, u innych może być inaczej).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u swojego ulubionego rejestratora, biore domeny w normalnych cenach bez dumpingu, którego nie popieram w żadnej branży. Za authinfo nic nie płace. Także można zarejestrować domene po cenie niepromocyjnej. Uważam, że sprzedawca wystawiajac na sprzedaz domene i nie informujac o zobowiazaniach promocyjnych dopuszcza sie oszustwa. To tak jakby sprzedawać rzecz, która jest zastawem pożyczki - "niech ją spłaci kupujący, a co mi tam". Brzydko, bardzo nieładnie tak :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja u swojego ulubionego rejestratora, biore domeny w normalnych cenach bez dumpingu, którego nie popieram w żadnej branży. Za authinfo nic nie płace. Także można zarejestrować domene po cenie niepromocyjnej.

 

Z dwojga złego wolę mieć wygodny panel i API niż wyższe ceny. ;-)

 

 

Uważam, że sprzedawca wystawiajac na sprzedaz domene i nie informujac o zobowiazaniach promocyjnych dopuszcza sie oszustwa. To tak jakby sprzedawać rzecz, która jest zastawem pożyczki - "niech ją spłaci kupujący, a co mi tam". Brzydko, bardzo nieładnie tak :blink:

 

Oczywiście, dlatego zawsze o tym informuję. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z dwojga złego wolę mieć wygodny panel i API niż wyższe ceny. ;-)

Założyłeś, że ja nie mam API i dobrych cen :blink: Mam wszystko. Nawet ceny w przeliczeniu na 2 lub 3 lata mam super. (bo tylko tak mozna porownywac warunki jakie mam z ofertami innych, którzy chcieliby wiązać klienta na 2-3 lata).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Założyłeś, że ja nie mam API i dobrych cen :blink: Mam wszystko. Nawet ceny w przeliczeniu na 2 lub 3 lata (bo tylko tak mozna porownywac warunki jakie mam z ofertami innych, którzy chcieliby wiązać klienta na 2-3 lata) mam lepsze.

 

Jeśli masz rejestrację po kosztach, przedłużenie po 69 zł i API praktycznie bez limitów, to zadzieram kiecę i do ciebie lecę. ;-)

 

Aha, i jeszcze szybką cesję bez ceregieli i transfer wewnętrzny w sekundę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli masz rejestrację po kosztach, przedłużenie po 69 zł i API praktycznie bez limitów, to zadzieram kiecę i do ciebie lecę. ;-)

@pb ja pisałem o swoim ulubionym rejestratorze i warunkach jakie mam ale u niego. Nie musisz zadzierać kiecy i lecieć do mnie :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pb ja pisałem o swoim ulubionym rejestratorze i warunkach jakie mam ale u niego. Nie musisz zadzierać kiecy i lecieć do mnie :blink:

 

No to do was, chyba że wolicie sami zostać. ;-)

 

Ale spoko, jak się zawezmę, to niedługo moim ulubionym rejestratorem będę ja sam. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe:

http://dns.pl/porozumienie/prawab.html

Czy to znaczy, ze przy domenie zarejestrowanej w czasie promocji registrar musi wydac authinfo nieodplatnie?

 

Tyle teorii... wszyscy wiedzą, że pobieranie opłat za authinfo jest niezgodne z tymi warunkami, a jednak wielu rejestratorów ją pobiera (praktycznie wszyscy najwięksi). Co więcej, w nowym regulaminie NASK odcina się od tych praktyk, w pewnym sensie przymykając na nie oko (15. NASK nie jest reprezentowana przez Partnera, ani nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania Partnera.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli jak?

walic do "partnera", zeby wydał kod authinfo bo nie mają prawa żądać odemnie dopłaty do promocyjnej domeny?

 

 

(chyba można by odzielić to na osobny temat :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było już o tym na forum. Partner MUSI wydać AuthInfo, ale nie zwalnia to Klienta z wywiązania się z umowy i jeśli dodatkowe opłaty były zawarte w regulaminie promocji, w której domena została zakupiona, to taki Klient musi post factum dokonać stosownych opłat.

 

Na marginesie dodam, że rejestrując domeny w serwisie http://www.active24.pl w promocji Klient nie jest zobowiązany do jakichkolwiek dodatkowych opłat - również w przypadku przeniesienia domeny do innego rejestratora.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy można prosić o wygenerowanie aktulanej listy 3-literówek?

jeśli jeszcze zostały jakies :unsure:

z góry dziękuję

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy można prosić o wygenerowanie aktulanej listy 3-literówek?

jeśli jeszcze zostały jakies :unsure:

z góry dziękuję

Podpisuję się pod prośbę kolegi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już żadnych, dziś sprawdzałem. :-P

wg ok 50 jeszcze jest (glownie w rezerwacji)

wolnej do zarejestrowania nie ma zadnej na ta chwile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo prawdziwe będzie popularne na allegro stwierdzenie, iż nie ma już 3literówek :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista trzyliterówek zarezerwowanych, zablokowanych po nieprzedłużeniu, zablokowanych po wygaśnięciu rezerwacji oraz i z innych powodów (nazwy regionalne lub widzimisię NASK) – stan na 13.08.2007. Mogło się zapodziać parę zarejestrowanych:

 

acy.pl
aex.pl
aho.pl
ams.pl
apy.pl
atz.pl
avy.pl
axi.pl
bli.pl
bxd.pl
bxx.pl
cbj.pl
ccy.pl
cfd.pl
chy.pl
cwy.pl
dfy.pl
dkw.pl
dty.pl
dvv.pl
dya.pl
dyd.pl
dyi.pl
dyo.pl
dyu.pl
ebu.pl
een.pl
efd.pl
ehc.pl
erk.pl
ers.pl
ewm.pl
fmw.pl
fxc.pl
gac.pl
ghc.pl
gmy.pl
gnb.pl
gva.pl
gzy.pl
iad.pl
igy.pl
iin.pl
imu.pl
ipe.pl
ipl.pl
iqb.pl
izs.pl
izw.pl
jjl.pl
jlr.pl
jnt.pl
jtm.pl
juk.pl
kaw.pl
ktw.pl
kuj.pl
lgm.pl
lkc.pl
lmo.pl
lok.pl
lwm.pl
mfs.pl
mla.pl
mlc.pl
mqi.pl
msq.pl
mth.pl
muc.pl
myj.pl
mzq.pl
nbb.pl
ndp.pl
nhx.pl
nnd.pl
nnm.pl
ntj.pl
ntv.pl
nty.pl
nuq.pl
nur.pl
nvm.pl
obx.pl
odq.pl
ogq.pl
oqe.pl
oqi.pl
oqj.pl
oqk.pl
oqn.pl
oqp.pl
oqx.pl
oqy.pl
owd.pl
pdy.pl
pfb.pl
piu.pl
pmd.pl
pni.pl
pyo.pl
qit.pl
qkt.pl
qum.pl
qus.pl
qxb.pl
rhz.pl
rjg.pl
rmi.pl
rna.pl
rot.pl
rqd.pl
sby.pl
scq.pl
siy.pl
smx.pl
snf.pl
spn.pl
ssr.pl
suq.pl
syi.pl
syp.pl
syx.pl
tbg.pl
tef.pl
teq.pl
thz.pl
tlo.pl
ttg.pl
ufd.pl
umm.pl
und.pl
uvb.pl
vtr.pl
wby.pl
wcd.pl
whe.pl
wmg.pl
wne.pl
wxm.pl
xea.pl
xit.pl
xwd.pl
xyv.pl
zbu.pl
zdi.pl
zhw.pl
zkv.pl
zuj.pl
zws.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
149 3 literówek i żadnej wolnej nie znalazłem ;D

 

ostatnia moja 3literowke cfd.pl skrypt zarejestrowal wczoraj :unsure:

wiec czasem jeszcze spadaja jakies normalne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy zupelny juz brak wolnych oznacza ze wartosc pojdzie wykladniczo w gore? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
149 3 literówek i żadnej wolnej nie znalazłem ;D

 

Przecież napisałem, że nie ma wolnych. Ale upieraliście się przy liście, więc wkleiłem listę niezarejestrowanych. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×