Jump to content
Sign in to follow this  
esco

.com w polsce?

Recommended Posts

Witam

 

ile sie czeka na rejestracje .com w polsce?

 

czy ktorys rejestator oferuje rezerwacje na .comy?

 

ile srednio czekaliscie na rejestracje .comow w polsce (np. w active24, az.pl itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W AZ.pl możesz zarejestrować com w ciągu sekundy od kliknięcia 'rejestruj', o ile masz przedpłacone środki w panelu – jeśli nie, to płacisz kartą albo w inny sposób i masz ją zarejestrowaną gdy pieniądze wpłyną do rejestratora. Nie można zarezerwować domen globalnych (wbrew temu, co twierdzą niektórzy rejestratorzy) – kto pierwszy, ten lepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W AZ.pl możesz zarejestrować com w ciągu sekundy od kliknięcia 'rejestruj', o ile masz przedpłacone środki w panelu – jeśli nie, to płacisz kartą albo w inny sposób i masz ją zarejestrowaną gdy pieniądze wpłyną do rejestratora.

Jak zwykle jestes niepoprawnym optymista PB :lol:

Oto jaka informacje otrzymalem ostatnio od AZ.PL, wielokrotnie i na rozne sposoby ;) domagajac sie rejestracji domeny .COM, ktora oplacilem:

"Domeny globalne z polskimi znakami rejestrowane sa w ciagu 48h (bez dni wolnych od pracy) od czasu zaksięgowania należonści na naszym koncie, nie sa rejestrowane w czasie rzeczywistym."

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zwykle jestes niepoprawnym optymista PB :lol:

Oto jaka informacje otrzymalem ostatnio od AZ.PL, wielokrotnie i na rozne sposoby ;) domagajac sie rejestracji domeny .COM, ktora oplacilem:

"Domeny globalne z polskimi znakami rejestrowane sa w ciagu 48h (bez dni wolnych od pracy) od czasu zaksięgowania należonści na naszym koncie, nie sa rejestrowane w czasie rzeczywistym."

:lol:

 

Widocznie IDN-y są wyjątkiem potwierdzającym regułę. ;-)

Obecnie rejestruję .comy w DynaDot (ze względu na tasting i tańsze odnowienia), który też ma akredytację ICANN, i muszę powiedzieć, że rejestrują wolniej niż AZ, od zapłaty (np. ze środków w panelu) do pokazania się moich danych we whois potrafi minąć kilka sekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie rejestruję .comy w DynaDot (ze względu na tasting i tańsze odnowienia), który też ma akredytację ICANN, i muszę powiedzieć, że rejestrują wolniej niż AZ, od zapłaty (np. ze środków w panelu) do pokazania się moich danych we whois potrafi minąć kilka sekund.

 

Nie lepiej name.coml? Rejestracja nowej domeny .com 5,99$ a odnowienie 7,88$. Można zasilić konto (kwotą 25-1000$) i wtedy nie trzeba się za każdym razem logować do PP. Szybkości rejestracji nie mierzyłem z zegarkiem w ręku, ale info o zajętości domeny pojawiało się w bazach WHOIS od razu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie tylko po co rejestrować .com w Polsce, jak za granicą jest szybciej i taniej?

bo nie wszyscy maja potem jak zaplacic za tego coma

Share this post


Link to post
Share on other sites

W XXI wieku? ;) Środki na PayPal można kupić nawet na tym forum, nie trzeba nawet posiadać karty kredytowej. Środki na Moneybookers można śmiało przelewać z polskich kont bankowych. Ja problemu nie widzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaletą rejestrowania w Polsce jest polska faktura. Ja np. nie wrzucam domen rejestrowanych poza UE w koszty, bo nie chce mi się bawić w papierki i jeszcze ryzykować, że się przyczepią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako zielony w tej branży mam pytanko. Gdzie w takim razie najlepiej rejestrować domeny com i eu? Chodzi mi oczywiście o zagranicznych rejestratorów. Z góry dzięki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
.com w godaddy kosztuje $9.99 a w az.pl 9.99zł

 

A jak jest z odnowieniami? Porównywalne ceny jak u nas czy też taniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×