Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

Dropped vs Premium - ankieta dla domainera

Dropped vs Premium  

91 members have voted

  1. 1. Twój % rozkład utrzymywanych domen Dropped vs Premium

    • Dropped 100% vs 0% Premium
      48
    • Dropped 99% vs 1% Premium (test)
      9
    • Dropped 75% vs 25% Premium
      10
    • Dropped 50% vs 50% Premium
      7
    • Dropped 25% vs 75% Premium
      6
    • Dropped 0% vs 100% Premium
      11


Recommended Posts

Witam,

 

zapraszam do ankiety domainerów, którzy mają powyżej 100 zarejestrowanych/utrzymywanych domen.

 

Dropped swego czasu zaproponował ciekawy bonus za przeniesienie domen z PPD do nich. Jestem ciekawy, czy już czas na krok Premium w tym kierunku, czy może udało im się choć częściowo wygrać gonitwę o klienta bez korzystnego dla nas rozwiązania :)

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ankieta nie jest proporcjonalna i jest lekko tendencyjna :) Poza tym, gdzie inni rejestratorzy i dlaczego tylko dropped i premium?

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inni nie są brani pod uwagę, należy ich pominąć i rozpatrywać tylko domeny zarejestrowany u tych dwóch podmiotów.

Myślę, że wśród domainerów liczą się głównie dwie wyrównione w tej ankiecie firmy.

 

Chodzi tutaj głównie o to, żeby w prosty sposób ocenić czy marketingowo Dropped wygrał przeznaczając na tą wojnę bonus w postaci 5zł za przetransferowaną domenę, czy jednak Premium przekonał do siebie domainerów swoją główną i chyba jak na razie jedyną zaletą, mianowicie powiązaniem z home.pl.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba jak na razie jedyną zaletą

 

Niniejszym kończę czytać to forum. Szkoda mojego zdrowia. Wiem że zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, ale jakoś nie umiem kierować się w biznesie wyłącznie pieniędzmi. To jest pewnie mój błąd - wkładam w rozwój serwisu domainerskie serce zamiast patrzeć tylko na kasę. Stąd też emocjonalnie reaguję na ciągłe marudzenie. Wrócę gdy to się zmieni.

 

Dziękuję za wsparcie wszystkim którzy do mnie na przestrzeni lat pisali pozytywne komentarze i konstruktywne sugestie, zgłaszali błędy po to by panel był lepszy, a nie żeby dostać 5 zł. Dziękuję tym, którzy korzystali z PPD.pl i ponieśli trud by przenieść domeny do premium.pl - przykro mi że było to tak uciążliwe, żałuję że nie udało się załatwić tego jak najprościej. Dziękuję tym, którzy aktywnie korzystają z premium.pl, niezrażeni - wciąż uzasadnionym - znaczkiem BETA. Pozostałych serdecznie pozdrawiam. Zorientuję się czy jest możliwość oddelegowania na forum kogoś z BOK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb nie rób szopki proszę... Nie chcę być obwiniany za Twoje odejście z forum. To co napisałem to tylko moja opinia, biorąc pod uwagę ceny utrzymania domen w obu podmiotach, % pobierany od transakcji Escrow i ogólnego zadowolenia z supportu Dropped. Premium jak na razie mnie nie zachęciło i dla mnie jak na razie tylko współpraca z home.pl jest plusem.

 

Wiem, że wyniki ankiety mogą być dla Ciebie bolesne i ciężko znosi się krytykę, która niejednokrotnie może być nieuzasadniona, ale Twoim zadaniem jest cierpliwość i to anielska cierpliwość.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inni nie są brani pod uwagę, należy ich pominąć i rozpatrywać tylko domeny zarejestrowany u tych dwóch podmiotów.

Myślę, że wśród domainerów liczą się głównie dwie wyrównione w tej ankiecie firmy.

To zle myslisz.

 

Chodzi tutaj głównie o to, żeby w prosty sposób ocenić czy marketingowo Dropped wygrał przeznaczając na tą wojnę bonus w postaci 5zł za przetransferowaną domenę, czy jednak Premium przekonał do siebie domainerów swoją główną i chyba jak na razie jedyną zaletą, mianowicie powiązaniem z home.pl.

 

Premium nie ma tylko jednej zalety. Premium ma mase innych zalet (akurat z wymienionej przez Ciebie nie korzystalem). Widocznie Tobie bardziej pasuje dropped, wiec ich nie dostrzegasz, albo zachlysnales sie drobnymi na przechwytywanie nindż...

 

W dodatku nie wziales pod uwage az.pl, ktory to mial niedawno promocje o wiele lepsza niz dropped.

Nie da sie w prosty sposob ocenic. Jeden woli rybki, inny akwarium.

 

I dlaczego 75% a nie np 61, albo 83??

 

Nastepnym razem, jak zalozysz temat, to 10x sie zastanow...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niniejszym kończę czytać to forum. Szkoda mojego zdrowia. Wiem że zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, ale jakoś nie umiem kierować się w biznesie wyłącznie pieniędzmi. To jest pewnie mój błąd - wkładam w rozwój serwisu domainerskie serce zamiast patrzeć tylko na kasę. Stąd też emocjonalnie reaguję na ciągłe marudzenie. Wrócę gdy to się zmieni.

 

Dziękuję za wsparcie wszystkim którzy do mnie na przestrzeni lat pisali pozytywne komentarze i konstruktywne sugestie, zgłaszali błędy po to by panel był lepszy, a nie żeby dostać 5 zł. Dziękuję tym, którzy korzystali z PPD.pl i ponieśli trud by przenieść domeny do premium.pl - przykro mi że było to tak uciążliwe, żałuję że nie udało się załatwić tego jak najprościej. Dziękuję tym, którzy aktywnie korzystają z premium.pl, niezrażeni - wciąż uzasadnionym - znaczkiem BETA. Pozostałych serdecznie pozdrawiam. Zorientuję się czy jest możliwość oddelegowania na forum kogoś z BOK.

Gdybyś szanował to co mówią klienci, to zamiast ciągłego marudzenia miałbyś tylko marudzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niniejszym kończę czytać to forum. Szkoda mojego zdrowia. Wiem że zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, ale jakoś nie umiem kierować się w biznesie wyłącznie pieniędzmi. To jest pewnie mój błąd...

Myślę że na forum jest dużo większe poparcie dla Premium, niż to wynika z tekstów - jak wiadomo pisze się o problemach, nie mówi o tym co jest oczywiste, czyli fajne. Może właśnie na forum lub na Premium przydało by się miejsce na postulaty user-ów co do wyglądu, funkcjonowania, unowocześniania itd, itp Premium

 

U mnie w firmie prezes posunął się do tego - że raz w miesiącu wypłacał 0,5K premii za najlepszy pomysł usprawniający firmę - decyzję zostawiał sobie, mógł też nie nagrodzić niczego w danym miesiącu. Było jeszcze parę innych motywujących rzeczy - wtedy każdy myśli o konkretach a nie o marudzeniu.

 

No i jak to mówi przysłowie, kto nic nie robi, ten nie popełnia błędów - co do beta, dla mnie oznacza, że poziom czujności co do możliwych usterek softwarowych ma poziom "red" :)

I nie widzę w tym nic złego, mimo że też spotkało mnie parę ciekawych rzeczy na Premium, typu kupienie 2 razy tej samej domeny jednocześnie, ale reakcja suportu zawsze była OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten post byłby może i całkiem fajny jakby do końca wiadomym było o co w nim chodzi. Ankieta w stylu...Czy krokodyl jest bardziej długi czy bardziej zielony ?...a treść postu wskazuje na to kto lepszy. Jak już coś robisz w tym temacie to rób to porządnie, przejrzyście i czytelnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Bijcie się.

 

 

U mnie póki co 100 Dropped, 0 Premium ale w niedługim czasie liczby te zamienią się miejscami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o temat: praktycznie całe moje stadko domen (nie jest to jakaś oszałamiająca liczba) jest w Dropped. Po prostu jest taniej.

 

Nie sposób nie docenić jednak premium.pl za dużą konkurencję dla Dropped jeśli chodzi o przechwytywanie. Tylko błagam wprowadźcie w końcu jasne komunikaty przy przechwytywaniu (liczę pb, że ten wątek czytasz, jestem wręcz o tym przekonany). Czemu muszę czekać 6 dni (w przypadku domeny przechwyconej przez partnera) na informację czy domena pójdzie na moje konto czy trafi na aukcję? A wystarczyłby komunikat taki jak w Dropped "Przechwycona, oczekuje na aukcje" i już wszystko wiem, a tak...Tłumaczysz to pb zaszłościami z ppd. Pora to jednak jak najszybciej zmienić. To jest dla mnie główny mankament premium.pl. Jest jeszcze drugi - brak obsługi domen innych niż .pl, co niejako zmusza do korzystania z oferty konkurencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nic, wszystkim serdecznie dziękuję za wzięcie udział w tej jakże prostej, ale mocno przemawiającej ankiecie.

 

Niedawno do walki na bonusy poderwało się AZ, wysyłając swoją dość podchwytliwą ofertę 6+6.

 

Czekamy więc na ruch Premium, które prędzej czy później zdecyduje się na taki krok i wypowie ostatnie słowo.

 

Pozdrawiam!

 

PS. PB co złego to nie ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
pb nie rób szopki proszę... Nie chcę być obwiniany za Twoje odejście z forum.

 

to sie dopiero nazywa miec halucynacje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnej domeny w premium/ppd.pl, ale jestem mega zadowolony, że jest serwis konkurencyjny dla dropped'a i niezadowolony, że tylko jeden. W tym momencie jedyną rzeczą, która trzyma mnie przy dropped jest cena - skąd się biorą różnice cenowe - większość z nas wie.

 

 

Co do jednego serwisu konkurencyjnego - owszem jest jeszcze idące w dobrą stronę az.pl.

Edited by qrka

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym momencie jedyną rzeczą, która trzyma mnie przy dropped jest cena - skąd się biorą różnice cenowe - większość z nas wie.

tak - dropped nie ma supportu, dropped nie testuje swoich aplikacji i ogólnie jakieś dziwne akcje to codzienność

podczas mojej przygody z PPD zawsze wszystko działało, a w dropped niestety zawsze coś

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×