Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anubis

Porządek w dziale "Kupię"

Recommended Posts

Ja najchętniej zamykałbym taki temat i tylko oferty na PW.

i to by bylo najlepsze rozwiązanie...

a inspiracji i przykladowych cen mozna poszukac w dziale sprzedam i na gieldach

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Anubis, to czy dana domena odpowiada kryteriom zapytania podlega ocenie kupującego i sprzedawcy. A jest to ocena subiektywna. Skoro już wspomniałeś o pomarańczowe, to w mojej ocenie jest to nazwa odpowiednia dla agencji interaktywnej = umieszczam ofertę. Skoro w Twojej nie jest, to masz kilka możliwości:

 

1) jako autor tematu / kupujący: nie kupić

2) jako autor tematu / kupujący: zwrócić uwagę, iż nie odpowiada kryteriom lub też te kryteria w temacie uściślić (pożądane / niepożądane słowa etc)

3) jako czytający temat: nie robić OT w temacie

 

Primo- jak wskazują przykłady z życia wzięte (Allegro- aukcje, Pudelek / Plotek / Kotek- plotki, PIS.pl- firma budowlana itd. itp.) serwisy powstają na różnych domenach => różne preferencje właścicieli serwisów. Dla jednego pixelek będzie świetnym brandem na portal o celebrytach, dla innego super nazwą dla drukarni, a trzeci w ogóle się taką domeną nie zainteresuje. Na tym polega wolny rynek i wolność wyboru. Totalitaryzm nie przejdzie w internecie, to drugie primo. A trzecie primo- tylko autor tematu może decydować, czy dana domena odpowiada czy nie odpowiada jego wymaganiom.

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Primo- jak wskazują przykłady z życia wzięte (Allegro- aukcje, Pudelek / Plotek / Kotek- plotki, PIS.pl- firma budowlana itd. itp.) serwisy powstają na różnych domenach => różne preferencje właścicieli serwisów. Dla jednego pixelek będzie świetnym brandem na portal o celebrytach, dla innego super nazwą dla drukarni, a trzeci w ogóle się taką domeną nie zainteresuje. Na tym polega wolny rynek i wolność wyboru. Totalitaryzm nie przejdzie w internecie, to drugie primo. A trzecie primo- tylko autor tematu może decydować, czy dana domena odpowiada czy nie odpowiada jego wymaganiom.

 

Każdy, kogo wywołałem, czuje się urażony że to akurat jego domenę podałem.

 

Powiedz mi Cockney, SUBIEKTYWNIE, czy wg Ciebie domena Pomarańczowe.pl bardziej pasuje na stronę agencji interaktywnej niż moje InteraktywneStudio.pl.

 

Domyślam się że nie tylko ja mam podobne zdanie odnośnie postów w temacie o agencji interaktywnej. Ty bronisz swojej domeny swoją oceną ale tak każdy może mówić wrzucając nawet największe :mellow: lub domeny zupełnie niezwiązane tematycznie z agencją interaktywną. Jesli autor tematu chciałbym promować markę to raczej zajął by się promowaniem nazwy firmy, a nie "pomarańczowe". Podaj mi proszę powód dla którego wrzuciłeś tam tą domenę - wytłumacz mi czym się kierowałeś i jakie powiązanie ma ta domena z agencją interaktywną.

 

I powiedz mi proszę lub podaj przykład "z życia wzięty" agencji interaktywnej która promuję bezsensowną nazwę domeny zamiast własnej marki lub słow/fraz powiązanych tematycznie.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Primo- jak wskazują przykłady z życia wzięte (Allegro- aukcje, Pudelek / Plotek / Kotek- plotki, PIS.pl- firma budowlana itd. itp.) serwisy powstają na różnych domenach => różne preferencje właścicieli serwisów. Dla jednego pixelek będzie świetnym brandem na portal o celebrytach, dla innego super nazwą dla drukarni, a trzeci w ogóle się taką domeną nie zainteresuje. Na tym polega wolny rynek i wolność wyboru. Totalitaryzm nie przejdzie w internecie, to drugie primo. A trzecie primo- tylko autor tematu może decydować, czy dana domena odpowiada czy nie odpowiada jego wymaganiom.

 

Zgadzam się z Tobą, że tylko i wyłącznie od osoby, która założyła dany wątek zależy to czy proponowana domena jej odpowiada czy też nie.

Jeśli komuś nie pasują propozycje składane w takim wątku to najlepiej jak nie będzie wchodził i czytał żeby nie szarpać sobie i innym użytkownikom forum nerwów swoimi komentarzami i żalami.

Idę też o zakład, że znajdzie się na tym forum wiele osób, które dzięki propozycjom użytkowników podanym w takich tematach znalazły coś ciekawego dla siebie (choćby inspirację do zarejestrowania innej domeny), nawet jeśli to nie oni założyli dany temat.

 

Co się zaś tyczy zamykania nieaktualnych tematów to wydaje mi się, że zamiast tego lepiej byłoby wprowadzić obowiązek informowania przez ogłoszeniodawcę o zakończeniu ważności oferty, obojętnie czy zakończonej zakupem, czy też nie (mogłoby to być umieszczane przez moderatora w opisie oferty lub/i samym temacie).

To, że osoba dająca ogłoszenie już zakupu dokonała, nie znaczy wcale, że inna osoba nie byłaby zainteresowana w takim temacie i nie mogłaby sobie czegoś wybrać, a po co zakładać nowy temat skoro już jeden taki istnieje i jest wciąż uaktualniany o nowe propozycje.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

OK. Kto chciał to zabrał głos. Dziękuje za zainteresowanie tematem osobom za i przeciw.

 

Rekapitulując: Wg mnie większość osób tutaj po prostu broni swoich bezsensownych pomysłów i stada :mellow: mając nadzieje że akurat jego ninja się sprzeda - jest to moje zdanie i wasze przekonania że "akurat taki miałem pomysł" do mnie nie przemewiają bo można tak KAŻDĄ ninje wytłumaczyć w każdym temacie.

 

Dla mnie dział kupię był, jest i (jak widać) będzie śmietnikiem z kupą bezwartościowych i dennych propozycji o czym pisał np. autor tematu z agencji interaktywnej:

 

Jestem w trakcie selekcji ofert, którymi mnie zasypaliście :D

Pojawiło się kilka ciekawych, jednak większość to nazwy, które nijak mają się do agencji interaktywnej a ceny jakie co niektórzy sobie za nie życzą są z kosmosu (lub po prostu śmieszne).

 

Dla większości to jednak nic nie znaczący post autora tematu bo i tak, ta większość, dalej będzie śmiecić, wrzucać swoje ninje i krzyczeć ceny z kosmosu licząc na cud sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy, kogo wywołałem, czuje się urażony że to akurat jego domenę podałem.

 

Drogi kolego, nie jesteś w stanie mnie urazić czy obrazić, tym bardziej w internecie.

 

Powiedz mi Cockney, SUBIEKTYWNIE, czy wg Ciebie domena Pomarańczowe.pl bardziej pasuje na stronę agencji interaktywnej niż moje InteraktywneStudio.pl

 

Temat nie dotyczy zagadnienia, czy domena X jest lepsza niż Y i czy domena Pana Z jest bardziej odpowiednia niż domena Pana Ę. Każdy z zamieszczających oferty wybiera ze swoich domen. Idąc Twoim tokiem rozumowania np. temat "kupię domenę na serwis aukcyjny PL" miałby dwie oferty: aukcje.pl i serwisaukcyjny.pl, może jeszcze wersja z "-". To, jaka domena bardziej pasuje do danego projektu zostawiam ocenie kupującego. Tylko dobrze mnie zrozum- jestem przeciwny wrzucaniu domen "z czapy" do każdego tematu.

 

Jesli autor tematu chciałbym promować markę to raczej zajął by się promowaniem nazwy firmy

 

Ja tego nie wiem, nie jestem autorem tematu. A Ty? Jesteś czy czytasz tej osobie w myślach?

 

Wytłumacz mi czym się kierowałeś i jakie powiązanie ma ta domena z agencją interaktywną.

 

Za usługi konsultingowe pobieram honorarium :mellow:

 

I powiedz mi proszę lub podaj przykład "z życia wzięty" agencji interaktywnej która promuję bezsensowną nazwę domeny zamiast własnej marki lub słow/fraz powiązanych tematycznie.

 

"Bezsensowna nazwa domeny" bardzo często jest właśnie marką, przykłady podałem w poprzednim poście.

 

Z mojej strony wszystko, pozdrawiam

 

EDYTA: http://www.hotchili.pl/ :D Agencja Interaktywna Gorąca papryczka, jakież to bezsensowne ;)

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
...

 

Jestem w trakcie selekcji ofert, którymi mnie zasypaliście :mellow:

Pojawiło się kilka ciekawych, jednak większość to nazwy, które nijak mają się do agencji interaktywnej a ceny jakie co niektórzy sobie za nie życzą są z kosmosu (lub po prostu śmieszne).

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK. Kto chciał to zabrał głos. Dziękuje za zainteresowanie tematem osobom za i przeciw.

 

Rekapitulując: Wg mnie większość osób tutaj po prostu broni swoich bezsensownych pomysłów i stada :mellow: mając nadzieje że akurat jego ninja się sprzeda - jest to moje zdanie i wasze przekonania że "akurat taki miałem pomysł" do mnie nie przemewiają bo można tak KAŻDĄ ninje wytłumaczyć w każdym temacie.

 

Dla mnie dział kupię był, jest i (jak widać) będzie śmietnikiem z kupą bezwartościowych i dennych propozycji o czym pisał np. autor tematu z agencji interaktywnej:

 

 

 

Dla większości to jednak nic nie znaczący post autora tematu bo i tak, ta większość, dalej będzie śmiecić, wrzucać swoje ninje i krzyczeć ceny z kosmosu licząc na cud sprzedaży.

 

 

W moich zasobach nindż nie posiadam ;):D więc pozwolę sobie zabrać głos jeszcze raz, nie będąc adresatem powyżej wyartykułowanych myśli ale w jakiś sposób odnosząc się do nich.

 

Uporządkować Dział "Kupię" w jakiś sposób należałoby i sam o tym pisałem. [Jeśli chodzi o mnie, to nawet może go nie być. Z punktu biznesowego jest on dla mnie nieistotny].

Natomiast, sposób formułowania wypowiedzi i jej precyzji przez Ogłoszeniodawcę i Ogłoszeniobiorcę w obrębie wątku [czyli nadawania "na tej samej fali"], który stanowi konkretne ogłoszenie to jedna kwestia.

 

Inną w ogóle sprawą jest to czy Ogłoszeniodawca uważa, że dana domena jest szrotem czy nim nie jest, czy wg niego jej wartość to 0 zł czy miliony złotych.

Każdy bowiem odpowiadający na ogłoszenie ma prawo ustalić sobie cenę i tym samym wartość domeny na taką, jaką chce.

 

Ewentualne dąsy i "chcenia" Ogłoszeniodawcy , nic tutaj nie dadzą. Są to po prostu prawa rynku, z którymi powinien liczyć się wystawiający ogłoszenie. Jest to wkalkulowane w "ryzyko" zamieszczenia ogłoszenia. Zwłaszcza ogłoszenia zamieszczonego publicznie.

 

I teraz jeszcze w nawiązaniu do poruszonej tematyki "wpychania się" przez osoby trzecie ze swoimi domenami, chciałbym napisać o innym zagadnieniu etycznym, związanym z "osobami trzecimi":

 

Osoby trzecie, zabierające głos w wątku Ogłoszeniodawcy a zwłaszcza osoby prezentujące w tym samym wątku swoje domeny nie powinny odnosić się wartościująco [mówię o cenie a nie o tematyce] do domen pozostałych osób odpowiadających na ogłoszenie.

Jest to również wpychanie się kolokwialnie mówiąc "między wódkę a zakąskę". I naruszeniem, zakłóceniem relacji pomiędzy dwiema stronami.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W każdej społeczności znajdzie się tzw. "użyteczny idiota" (pojęcie na trwałe wpisane do polityki), którego skłonności do "chcenia bycia" takim użytecznym idiotą można bardzo łatwo i szybko wykorzystać - niekoniecznie w dobrych celach.

Suworow określa takich osobników jeszcze dosadniej - "gównojad".

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
W każdej społeczności znajdzie się tzw. "użyteczny idiota" (pojęcie na trwałe wpisane do polityki), którego skłonności do "chcenia bycia" takim użytecznym idiotą można bardzo łatwo i szybko wykorzystać - niekoniecznie w dobrych celach.

Suworow określa takich osobników jeszcze dosadniej - "gównojad".

 

Tak, kolego. Najlepiej siedzieć w ciepłym dołku z gówna i nie robić nic. Skoro jednak lubisz się paplać w gównie, proszę bardzo. Ja nie zamierzam - stąd moje ostatnie apele. Poza tym, Apze w obu tematach wyraził wstępną aprobatę lub obietnicę przedyskutowania tematu z TMI.

 

PS. Suworow miał zupełnie co innego na myśli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w dziale Kupię powinno podawać się obowiązkowo adres email do kontaktu, a temat można zamykać,

Share this post


Link to post
Share on other sites

znalazła się i moja domena temperówka.pl przy agencji interaktywnej I chciałbym się obronić ponieważ jeśli chodzi o agencje to oni akurat mają swoje słowotwory słabo związane ( nie generyczne ) natomiast jest to kreatywny branding.

 

Co do tematu oferty na PW odpadają gdyż inne osoby mogą być zainteresowane określonym działem. Mnie bardziej bolą czcze dyskusje nie związane z tematem....

 

oferta wylistowane domen z cenami/bez i tyle... niepotrzebne są jakieś dyskusje jak bardzo komuś się podoba bądź nie dana domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że dostałem 10 % za wyrażenie swojego zdania w temacie: " kupie mocna domene do 8 tys PLN "...

Dalej uważam , ze większości domen z tego tematu nawet bym nie zarejestrował.

 

Od kiedy jestem na forum zawsze pojawiały sie podobne komentarze, z tego co wiem, jakoś nie szło w %...

Skoro tam zaczynamy bawić się na forum , to ok.

 

To może % wreszcie zaczną lecieć za zbędne posty w dziale Domeny Polskie // Domeny Zagraniczne ?

 

edit:

01# Odpowiadając w danym wątku nie należy odchodzić od głównego tematu (tworzenie OT - Off Topic).

 

W którym momencie mój post nie był związany z tematem ?

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='polmajk' date='czw, 31 mar 11' post='407014']

[...]

Dalej uważam , ze większości domen z tego tematu nawet bym nie zarejestrował. [...]

 

 

Z całym szacunkiem Polmajk, ale na takie opinie nie powinno być miejsca w wątkach, w których jedyna relacja jaka powinna zaistnieć to relacja "Ogłoszeniodawca - Ogłoszeniobiorca".

 

 

[..] osoby, które zaśmiecają podobne tematy swoimi :) w k PLN

 

[...]

 

Powtórzę choć to nie do mnie :): są to prawa rynku i prawo dowolności wyceny konkretnej domeny przez jej właściciela/abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Tylko na PW to też zła opcja wg mnie. Czasem ktoś inny może kupić domenę z tematu bo akurat będzie potrzebował podobnej.

dlaczego nie zalozysz wlasnego forum ? wtedy bedziesz wprowadzal wlasne regulacje

 

imo trzeba liczyc na zdrowy rozsadek userow, a jak czasami go brak, to po prostu nalezy opuscic irytujacy watek i to wszystko ; forum zbyt restrykcyjne nie bedzie po prostu atrakcyjne

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Rozumiem, o co Ci chodzi.

 

Dlatego w takim wypadku wypadałoby doprecyzować regulamin.

Widzę, że jest dość losowo egzekwowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Od kiedy jestem na forum zawsze pojawiały sie podobne komentarze, z tego co wiem, jakoś nie szło w %...

Skoro tam zaczynamy bawić się na forum , to ok.

A skąd wiesz że nie szło? Ja niejednokrotnie dostawałem % za podobne wybryki. Nie czuj się urażony bo złamałeś regulamin.

 

To może % wreszcie zaczną lecieć za zbędne posty w dziale Domeny Polskie // Domeny Zagraniczne ?
Dlatego w takim wypadku wypadałoby doprecyzować regulamin.

Widzę, że jest dość losowo egzekwowany.

Jak już pisałem do Korneliusza - Raportuj, a nie wymagaj od administracji by czytała całe forum od deski do deski.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie czuj się urażony bo złamałeś regulamin.

 

Nie jestem urażony :) Źle mnie odebrałeś. Zwyczajnie "zdziwiony"

 

Całe życie bez mandatu, a tu takie coś :)

( oczywiście żart )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje 3 gr:

 

Powinno być ograniczenie czasowe na wątki w dziale kupuj 7-14-21 dni. Teraz zanim ewentualnie odpiszę, to muszę czytać cały od A do Z: z kiedy wątek, co autor pisał/dopisywał, czy wybrał/nie wybrał.

 

Dodatkowo sugerowałbym ostrzeżenie dla autorów za brak info o wyniku :)

 

Jeżeli chodzi o ninje nie pasujące do zapytań, to sprawa śliska - kto i wg jakich kryteriów oceniałby pasuje/nie pasuje? Jestem na nie, ale fakt, że niektóre propozycje są mocno (i bardzo) naciągane - oczywiście moje są OK:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego w takim wypadku wypadałoby doprecyzować regulamin.

Widzę, że jest dość losowo egzekwowany.

właśnie....

 

a pierwsze % juz dawno dostalem... uwazam ze w wiekszosci nieslusznie

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Całe życie bez mandatu, a tu takie coś :)

( oczywiście żart )

 

Też do tego właśnie momentu nie miałem żadnych % ;)

 

Moje 3 gr:

 

Powinno być ograniczenie czasowe na wątki w dziale kupuj 7-14-21 dni. Teraz zanim ewentualnie odpiszę, to muszę czytać cały od A do Z: z kiedy wątek, co autor pisał/dopisywał, czy wybrał/nie wybrał.

 

Zamiast tego ograniczenia czasowego wystarczyłoby wprowadzić informowanie o tym, czy jest ono nadal aktualne dla ogłoszeniodawcy w temacie/treści posta (jak już wspominałem TU) Nie ma aż tylu takich tematów, aby to było niemożliwe do kontrolowania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o ninje nie pasujące do zapytań, to sprawa śliska - kto i wg jakich kryteriów oceniałby pasuje/nie pasuje? Jestem na nie, ale fakt, że niektóre propozycje są mocno (i bardzo) naciągane - oczywiście moje są OK:)

 

Moje 3 grosze:

 

Wszystkie są ok, każda jedna z każdego tematu (naprawdę nie da się tak łatwo ocenić co jest ninją co nie, że domena się nie podoba i już jest ninją, bo zakładającemu wątek może się akurat spodobać), a już na pewno jeśli chodzi o te wywołane "do tablicy" agencje interaktywne, bo ja np. tu:

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&...32a34e8edb797aa

 

i tu:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=64979

 

Naprawdę nie widzę różnicy - może ktoś inny widzi, ale ja nie, tu i tu jest cała menażeria nazw. :) A to:

 

Powinno być ograniczenie czasowe na wątki w dziale kupuj 7-14-21 dni. Teraz zanim ewentualnie odpiszę, to muszę czytać cały od A do Z: z kiedy wątek, co autor pisał/dopisywał, czy wybrał/nie wybrał.

 

Dodatkowo sugerowałbym ostrzeżenie dla autorów za brak info o wyniku :)

 

Popieram jak najbardziej, bo właściwie to tylko raz widziałem, żeby kupujący pochwalił się, że cokolwiek kupił z tematu i raptem kilka razy, że kupujący napisał, że jest nieaktualne (niektóre takie tematy były odkopywane i po pół roku).

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a już na pewno jeśli chodzi o te wywołane "do tablicy" agencje interaktywne, ...

 

wg mmnie to skrajny przypadek i tu nie można się czepiać, bo wielu myli - mniej lub bardziej świadomie - interaktywne z kreatywne... i takie (te drugie) daje propozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wg mmnie to skrajny przypadek i tu nie można się czepiać, bo wielu myli - mniej lub bardziej świadomie - interaktywne z kreatywne... i takie (te drugie) daje propozycje.

 

Tym bardziej dziwi (przynajmniej mnie), że tylko on został przytoczony. :) Bo akurat nazewnictwo agencji to jest kreatywny branding i nie ma właściwie żadnych ograniczeń dla nazw, tylko wyobraźnia i polot, a jak tych chwilowo brakuje to można podeprzeć się inspiracją z wątku lub odkupić którąś z tych potencjalnie gorszych domen za kilkaset zł i wykreować na niej brand.

 

A co do sztucznego regulowania ogłoszeń typu "kupię domeny z branży obuwniczej" i karanie posiadaczy "gorszych" domen ostrzeżeniami - dla mnie jest to jednak absurdem, bo tego się nie da kompletnie ocenić czy domena jest lepsza, gorsza, jest ninją czy nie. Zresztą wiadomo, że jak będzie precyzyjnie sformułowane ogłoszenie np. domeny finansowe czy obuwnicze to będą odpowiednie dla niego domeny (lepsze lub gorsze), traktujmy się jak ludzie poważni, każdy jest inwestorem na miarę swoich możliwości kreatywnych czy finansowych i każdy chce sprzedać swoje domeny (lepsze lub gorsze). A jak ktoś ma akurat w chwili odpowiedzi na wątek skojarzenie swojej domeny z wątkiem to jego sprawa, często nie jest ono przypadkowe i nikt "na chama" na pewno nie wciska się z domenami w żaden wątek dotyczący zakupu domen.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zresztą wiadomo, że jak będzie precyzyjnie sformułowane ogłoszenie np. domeny finansowe czy obuwnicze to będą odpowiednie dla niego domeny (lepsze lub gorsze)

 

Tu się zgodzę z przedmówcą. Celem uniknięcia słowotwórstwa wystarczy precyzyjnie poinformować o tym warunku. Dodać można też preferowane zwroty, synonimy jakie mogą danego ogłoszeniodawcę interesować aby wiedzieć na czym się skupić i w jakim kierunku przeczesywać nasze portfolia :)

 

Edit: A jeśli ktoś ewidentnie będzie się mijał ze wskazanymi kryteriami upominać oczywiście.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×