Jump to content
Sign in to follow this  
z223

gdzie najlepiej cgronić swoją prywatność

Recommended Posts

Nie każdy lubi być "gwiazdą internetu" i podawać wszędzie swoje dane by wszyscy wszystko o nim wiedzeli.

Gdzie zarejestrować domenę globalną by dane nie były ogólnodostępne i widoczne dla wszystkich?

Tak jak jest w przypadku domen pl?

 

Widzę masę domen gdzie właściciele popoddawali "John Smith", "Jan Kowalski", ale chce żeby domena była moja a nie Jana Kowalskiego, (poza tym to chyba wtedy nie będę miał żadnych praw do domeny, nie będzie ona prawnie moja...) gdzie więc zarejestrować globalną i przechowywać by uchronić się przed szpiegami i kombinatorami - tymi co wszystko ich interesuje?

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie każdy lubi być "gwiazdą internetu" i podawać wszędzie swoje dane by wszyscy wszystko o nim wiedzeli.

Gdzie zarejestrować domenę globalną by dane nie były ogólnodostępne i widoczne dla wszystkich?

Tak jak jest w przypadku domen pl?

 

Widzę masę domen gdzie właściciele popoddawali "John Smith", "Jan Kowalski", ale chce żeby domena była moja a nie Jana Kowalskiego, (poza tym to chyba wtedy nie będę miał żadnych praw do domeny, nie będzie ona prawnie moja...) gdzie więc zarejestrować globalną i przechowywać by uchronić się przed szpiegami i kombinatorami - tymi co wszystko ich interesuje?

 

 

W Polsce na pewno Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większość rejestratorów oferuje taką usługę za dopłatą.

Szkoda ze dropped nie oferuje takich uslug

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda ze dropped nie oferuje takich uslug

dokładnie, tego brakuje dropped / aftermarket do ideału :mellow:

 

Więc jak ktoś byłby tak miły i powiedział mi - gdzie najtaniej to będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem kiedyś coś takiego że jak ukryję dane w privacy service (lub czymś podobnym) to domena nie będzie moja... - coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie - Czy to prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słyszałem kiedyś coś takiego że jak ukryję dane w privacy service (lub czymś podobnym) to domena nie będzie moja... - coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie - Czy to prawda?

Gdzie Ty to slyszales? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

że "nie będę miał praw do tej domeny" , chyba nawet tutaj ktoś to pisał.

 

A może poprostu w panelu domeny zmienić dane na:

 

Imie: ukryty, Nazwisko: abonent

 

coś w tym stylu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
że "nie będę miał praw do tej domeny" , chyba nawet tutaj ktoś to pisał.

 

A może poprostu w panelu domeny zmienić dane na:

 

Imie: ukryty, Nazwisko: abonent

 

coś w tym stylu?

 

To właśnie wtedy domena nie będzie Twoją własnością, musisz podać swoje prawdziwe dane aby domena była Twoja, a jeśli nie chcesz udostępniać swoich danych w WHOIS to korzystasz z płatnych narzędzi które udostępniają rejestratorzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak myślałem - dlatego chciałbym to w normalny legalny sposób ukryć.

 

Więc jak już pytałem i nikt nie odpowiedział - gdzie zrobię to najtaniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc jak już pytałem i nikt nie odpowiedział - gdzie zrobię to najtaniej?

I po raz kolejny nikt nie odpowiedział :mellow:

 

Zależało by mi żeby to był rejestrator prosty prawnie - z elektronicznymi cesjami, authinfo - prosty bez papierków żebym mógł przenieśc w każdej chwili tak jak np w aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I po raz kolejny nikt nie odpowiedział ;)

 

Zależało by mi żeby to był rejestrator prosty prawnie - z elektronicznymi cesjami, authinfo i transferami wewnętrznymi - prosty bez papierków żebym mógł przenieśc w każdej chwili tak jak np w aftermarket.

Podbijam pytanie - bo przecież nie będe zakładał nowego tematu...

 

Czy godaddy oferuje płatności paypalem?

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podbijam pytanie - bo przecież nie będe zakładał nowego tematu...

 

 

Nie wiem, gdzie zrobisz to najtaniej.

 

Jeśli chodzi o polskich rejestratorów to powtórzę, że taką usługę świadczy Az.pl. Za darmo. Wystarczy zaznaczyć odpowiednia opcję w panelu Klienta.

 

I po raz kolejny nikt nie odpowiedział ;)

 

Zależało by mi żeby to był rejestrator prosty prawnie - z elektronicznymi cesjami, authinfo - prosty bez papierków żebym mógł przenieśc w każdej chwili tak jak np w aftermarket.

 

 

Nigdzie nie będzie tak dobrze jak w Dropped/Aftermarket :P

 

Jednak w Az.pl kody domen są odkryte [a jeśli zakupiłeś domenę w promocji to możesz je odkryć natychmiast, za dopłatą 8 zł + VAT]. Z tego co pamiętam to jeśli zawrzesz odpowiednie porozumienie, to możesz wykonywać elektroniczne cesje z Az.pl - ale nie jestem na bieżąco więc sprawdź to sobie po prostu. Przy transferze do Az.pl wystarczą Ci oczywiście kody domeny.

 

Edit:

 

POPRAWKA: Jednak, skoro w Az.pl są dostępne, "uwolnione" kody to nie widzę problemu przeniesienia stamtąd domeny gdziekolwiek :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak z programem partnerskim w az?

 

Bo TUTAJ Nie jest nic wyjaśnione, ani jak dołączyć, ani ile można zarobić... NIC.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak z programem partnerskim w az?

 

Bo TUTAJ Nie jest nic wyjaśnione, ani jak dołączyć, ani ile można zarobić... NIC.

 

 

... a znalazłeś box po prawej stronie z numerami telefonów i emailami a także emaile podane na dole strony?

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a znalazłeś box po prawej stronie z numerami telefonów i emailami a także emaile podane na dole strony?

Znalazłem, ale czy to znaczy że można sobie pozwolić na takie zaniedbanie w prezentacji informacji klientowi?

 

Więc... Znalazłem i... ? Musze się tam pytać, jakby nie można było odrazu podać - to chcesz powiedzieć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znalazłem, ale czy to znaczy że można sobie pozwolić na takie zaniedbanie w prezentacji informacji klientowi?

 

Więc... Znalazłem i... ? Musze się tam pytać, jakby nie można było odrazu podać - to chcesz powiedzieć?

 

 

Tak. To chcę powiedzieć. Nie podejrzewam Użytkowników di.pl o niechęć w udzielaniu odpowiedzi. Gdybym wiedział to napisałbym Ci w tym wątku to, co wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi raczej o to ze az nie podało takich danych, nie twierdze by ktokolwiek z di musiał to wiedzieć i mi odpowiadać ;) ale przydało by się w az proste poinformowanie o szczegółach przecież ich własnego pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×