Jump to content
keyword

Znaczy spadek dochodów na Sedo

Recommended Posts

Pytanie do osób parkujących swoje domeny na Sedo .

Czy może również ktoś z was zaobserwował znaczący spadek CTR (do przedziału 10-11 %) i RPM (2,50 € - 3,50 €) zaparkowanych tam domen ?

Dawno już nie zaglądałem do statystyk i sprawdzając je wczoraj, zauważyłem, że od 2-3 tygodni ma miejsce wyraźny trend spadkowy (chodzi głównie o CTR i RPM oraz w mniejszym stopniu EPC)

Chyba nadszedł już najwyższy czas, aby się bardzo poważnie zastanowić nad alternatywnymi możliwościami monetyzacji wygenerowanego przez domeny ruchu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja parkuję domeny w ND i ostatnio wzrósł mi i CTR i RPM. Na Sedo nie parkuję to nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie do osób parkujących swoje domeny na Sedo .

Czy może również ktoś z was zaobserwował znaczący spadek CTR (do przedziału 10-11 %) i RPM (2,50 € - 3,50 €) zaparkowanych tam domen ?

Dawno już nie zaglądałem do statystyk i sprawdzając je wczoraj, zauważyłem, że od 2-3 tygodni ma miejsce wyraźny trend spadkowy (chodzi głównie o CTR i RPM oraz w mniejszym stopniu EPC)

Chyba nadszedł już najwyższy czas, aby się bardzo poważnie zastanowić nad alternatywnymi możliwościami monetyzacji wygenerowanego przez domeny ruchu ;) .

 

 

Jak od nowego roku zaczalem uzywac Firefoxa to ze zgrozą stwierdzilem , ze wszystkie domeny z sedo sa przekierowane na parking google!!!

Polski support odpowiedzial, ze to nowa technologia :P

 

Przez tą nowa technologie, KK nie zauwaza linku "na sprzedaz" !

Dla mnie wazniejsze od zarobkow jest ten link, wiec przestalem uzywac sedo na rzecz ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jak od nowego roku zaczalem uzywac Firefoxa to ze zgrozą stwierdzilem , ze wszystkie domeny z sedo sa przekierowane na parking google!!!

Polski support odpowiedzial, ze to nowa technologia ;)

 

Przez tą nowa technologie, KK nie zauwaza linku "na sprzedaz" !

Dla mnie wazniejsze od zarobkow jest ten link, wiec przestalem uzywac sedo na rzecz ND.

 

To Firefox czy wtyczka Adblock?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To Firefox czy wtyczka Adblock?

 

Dla mnie to nie ma znaczenia, bo ludzi ktorych znam, odrazu instaluja adblocka!!

 

w ND z adblockiem widac link "domena na sprzedaz"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Dla mnie to nie ma znaczenia, bo ludzi ktorych znam, odrazu instaluja adblocka!!

 

w ND z adblockiem widac link "domena na sprzedaz"

 

No ale nie pisz że to wina Firefoxa tylko adblocka.

 

Sam też to już zauważyłem jakiś czas temu i pisałem nawet komuś z forum żeby przeparkował domeny bo ma mniejsze szanse na sprzedaż przez to.

 

Głupota ze strony Sedo ale co zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ale nie pisz że to wina Firefoxa tylko adblocka.

 

Sam też to już zauważyłem jakiś czas temu i pisałem nawet komuś z forum żeby przeparkował domeny bo ma mniejsze szanse na sprzedaż przez to.

 

Głupota ze strony Sedo ale co zrobić.

 

wylaczylem teraz adblocka, i stronka pod IE dziala a pod FF nie !! (moze to wina wlaczenia/wylaczenia javasciptu)

 

Najwazniejsze jest to ze standardowa instalacja FF zle pokazuje domeny zaparkowane. Zwykly user nie bedzie szukal problemow!

 

 

statystyki z mojego google analytics pokazuja ze:

Firefox 53,09%

Internet Explorer 28,71%

Chrome 10,01%

 

wiec teoretycznie tracilem przez jakis czas 50% KK ktorzy mogli nie trafic na link "domena na sprzedaz"

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie do osób parkujących swoje domeny na Sedo .

Czy może również ktoś z was zaobserwował znaczący spadek CTR (do przedziału 10-11 %) i RPM (2,50 € - 3,50 €) zaparkowanych tam domen ?

Dawno już nie zaglądałem do statystyk i sprawdzając je wczoraj, zauważyłem, że od 2-3 tygodni ma miejsce wyraźny trend spadkowy (chodzi głównie o CTR i RPM oraz w mniejszym stopniu EPC)

Chyba nadszedł już najwyższy czas, aby się bardzo poważnie zastanowić nad alternatywnymi możliwościami monetyzacji wygenerowanego przez domeny ruchu ;) .

 

Ze wszystkimi domenami to będziesz miał trochę roboty "przenoszeniowej".

Przy porannej kawie zawsze przenoszę kilka na Bodis.com ale się opłaca.

Polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę teraz, że nie tylko u mnie taki trend, ale trochę zdziwiłem się, że po przyzwoitym lutym i wczesniejszych miesiącach, marzec był mocno spadkowy.

 

porównując te miesiące jest widoczny spadek zarobków o min 15%,

(gdyby porównać miesiące o takiej samej ilości dni to spadek były większy o ponad 20%)

 

dalsze zmiany spadkowe dla marca przy większym ruchu to gorszy rpm o (2-3€) ctr o (2%), na szczęście te zmienne jeszcze nie przekroczyły 10 € i %

 

Podsumowując, zmiany są znaczne i w zasadzie kwiecień/maj to będą miesiące obserwacji mam nadzieję, że nie będę musiał zmieniać parkingu.

 

Czy może również ktoś z was zaobserwował znaczący spadek CTR (do przedziału 10-11 %) i RPM (2,50 € - 3,50 €) zaparkowanych tam domen ?

Dawno już nie zaglądałem do statystyk i sprawdzając je wczoraj, zauważyłem, że od 2-3 tygodni ma miejsce wyraźny trend spadkowy (chodzi głównie o CTR i RPM oraz w mniejszym stopniu EPC)

Chyba nadszedł już najwyższy czas, aby się bardzo poważnie zastanowić nad alternatywnymi możliwościami monetyzacji wygenerowanego przez domeny ruchu sad.gif .

Mam pytanie, piszesz na swoim przykładzie o spadku RPM do poziomu (2,50 € - 3,50 €)? jesli można wiedzieć z jakiego pierwotnego poziomu?

 

Wspominasz o alternatywach monetyzacji to masz już coś na myśli? mini-serwisy, inny parking?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostawiam domeny na Sedo, tylko ze wzgl. na giełdę. Od kilku dni przymierzam się do zmiany ich dns - ów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może niekoniecznie to związane z parkingiem ale w swoim serwisie zauważyłem w ostatnim czasie dramatyczny spadek przychodów z Adsense. Ruch w serwisie mam 2,5 krotnie większy niż w zeszłym miesiącu a zarobki spadły o kilkanaście procent! RPM poleciał w dół trzykrotnie i przez to zarobki mam mniejsze pomimo znacznego wzrostu ruchu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie, piszesz na swoim przykładzie o spadku RPM do poziomu (2,50 € - 3,50 €)? jesli można wiedzieć z jakiego pierwotnego poziomu?

 

Wspominasz o alternatywach monetyzacji to masz już coś na myśli? mini-serwisy, inny parking?

 

 

Masz PW .

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już zrezygnowałem praktycznie z Sedo jeśli chodzi o parking. Wg mnie to co się tam wyprawia to jest lekka przesada - tak jest bynajmniej w moim przypadku ale też dostaje sygnały jeśli chodzi o potwierdzenie tej sprawy od innych użytkowników. Parking w Sedo odpada jednak giełda jest ok - można całkiem nieźle sprzedać swoje domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla domen zaparkowanych na sedo dla Firefoxa u mnie wyświetla się parking sedo, w Chromie kiedy jest włączony Adblock następuje przekierowanie na reklamy Google, kiedy Adblock jest wyłączony to jest normalny parking sedo.

 

Dla Adblocka Chrom w opcjach, można akceptować reklamy tekstowe, wtedy trzeba to zaznaczyć. Jeżeli pozostawi się normalne ustawienie, wtedy nawet reklamy w wyszukiwarce Google są blokowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwiecień wyjątkowo pod względem zarobków na Sedo sporo w górę w porównaniu do poprzednich miesięcy. A jak u Was?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwiecień wyjątkowo pod względem zarobków na Sedo sporo w górę w porównaniu do poprzednich miesięcy. A jak u Was?

 

DD

 

święta.... słabe staty są w kwietniu

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×