Jump to content
korneliusz.com

Trzyliterowa bańka prysła?

Recommended Posts

Nie wiem czy zauważyliście, ale 06.07 spada ponad 2000 trzyliterówek z niechcianymi znakami q x y v itp...

Ciekawy jestem po kim to? ;)

EuroDNS

 

kiedyś sporo im spadło .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

spadnie albo nie spadnie.....

 

Raczej spadną, bo część (bez niechcianych znaków) reaktywowali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzyliterówki mówią bye bye

Wątpię. Raczej mówiłbym o przebiegu sinusoidalnym lub cyklu.

Te domeny po prostu znalazły się w nieodpowiednim miejscu i czasie ( dla sprzedawców ).

Wystarczy odpowiedni impuls...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię. Raczej mówiłbym o przebiegu sinusoidalnym lub cyklu.

Te domeny po prostu znalazły się w nieodpowiednim miejscu i czasie ( dla sprzedawców ).

Wystarczy odpowiedni impuls...

 

Pytanie, czy nawet kilka wysokich sprzedaży jest w stanie cokolwiek zmienić? Wartość raczej wcześniej była dyktowana pozytywnymi nastrojami domeniarzy w stosunku do tych domen. Nastroje obecnie są pesymistyczne - pewnie większość i tak w przypadku pozytywnego scenariusza próbowałoby sprzedać po wyższej cenie, a następstwem może być jeszcze większy spadek wartości domen trzyliterowych. Oczywiście sensownych rozwinięć domen trzyliterowych kryzys raczej nie złapał i nie złapie, więc można się pokusić stwierdzeniem, że reszta to była czysta spekula.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny domen na rozwiniętym rynku oczywiście nie podążają po jakichś sinusoidach i nie tworzą stałych cyklów tylko są wypadkową sytuacji gospodarczej. Jeżeli poprawią się nastroje i wystąpią realne podstawy do wzrostu to przedsiębiorcy zaczną również kupować domeny, co wpłynie na ożywienie rynku. Jak widać na razie nic na to nie wskazuje.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy cały czas swoje srutututu na temat sytuacji na rynku domen (w tym trzyliterowych) a sytuacji gospodarczej, ożywienie, recesja, wielcy znawcy ekonomicznych trendów, bla bla bla. Bzdety patykiem pisane. Czekam na jakieś empiryczne korelacje, a tu nic, nikt nic nie pokazuje w skali makro.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównaj i przedstaw nam swe wnioski, Korneliusz.

 

Swoją drogą inwestowanie w duża ilość domen tylko dlatego, że mają małą ilość znaków, to często mocno niewystarczający argument aby liczyć na zyski. Z tego co pamiętam jest 17 576 kombinacji trzyliterowych. Nie wiem ile z nich jest jeszcze niezagospodarowanych ale jeśli u kogoś domeny takie stanowią przeważającą ilość, to zyski mogą być mniejsze niż koszty.

Pamiętam, że PB pisał, że wychodzi na plus ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile domen 3-literowych, akronimów nie tworzących słownikowego znaczenia, sprzedaje się średnio rocznie w naprawdę dobrych cenach ? Więcej niż 20-30 ? Wydaje mi się, że nie.

Nie wiem ile jest 3-literówek dostępnych na rynku wtórnym ale szacuję, że kilka tysięcy.

Statystycznie potrzeba więc naprawdę wielu lat zanim one wszystkie zostaną sprzedane w dobrych cenach i docelowo zagospodarowane.

Warto więc zostawić sobie tylko te, do których jest się faktycznie przekonanym, dywersyfikując zasoby a nie opierać się na trzyliterowych.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedynie super okazja, wystarczy popatrzeć na ostatnie sprzedaże za 500, 700 czy 900 PLN ...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedynie super okazja, wystarczy popatrzeć na ostatnie sprzedaże za 500, 700 czy 900 PLN ...

 

Dokładnie. Chyba, że ktoś w to wątpi to hurtowo w tej cenie mogę skupować :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda. Dzisiaj trzyliterówki bez sensu nie mają bytu i znajdą się jeszcze wolne z palca. Sam sprawdzałem ostatnio, że bez cyferówek można znaleźć.

Ja ostatnią trzyliterówkę jaką miałem w zeszłym roku, sprzedałem za ok. 600 zł. W tej chwili mam u siebie dwie, ale raczej nie wróżę im świetlanej przyszłości znając polski rynek. Nie jestem starym wyjadaczem, ale widzę co się dzieje. To zupełnie inna bajka, niż sprzedaże zagranicznych literówek czy nawet cyferówek, które chodzą za grube dolary :)

U nas liczy się dobry generyk i domeny, które w przyszłości zadowolą pewien rynek odbiorców, bo zacznie się akurat popyt i sezon na produkty i usługi. Taka prawda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie, ze nie prysla jednak. ciagle sa kk na trzyliterowe, dobre skrotowce, tj. z odpowiednimi literami. trzyliterowki to specyficzny 'segment' i tutaj trzeba moim zdaniem wykazac sie wieksza wiara i cierpliwoscia w swoje domeny. to moze poplacac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W obecnej chwili niestety zauważyłem, że popyt na skrótowce nie jest tak duży, jak kiedyś. Obecnie bardziej interesujące są dłuższe domeny generyczne. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Algorytmy wyszukiwania Google zmieniają się dynamicznie co chwilę i słowa kluczowe są najpotężniejszym narzędziem. Osobiście wolałbym zarejestrować domenę generyczną, niż jakieś sgr.pl, bo nic mi ona nie mówi. Chyba, że wykupi ją jakaś firma o nazwie Spółka Globalizacji Roślin np :)

 

Zresztą jak każdy może sprawdzić, wiemy jakie ceny na aukcjach osiągają domeny trzyliterowe czy też znakowe. Większość z nich jest po prostu bezużyteczna. Poza tym jest jeszcze wiele trzyliterowych domen w rozszerzeniach .com.pl, więc po co mam płacić tysiące za .pl? Dobrze pozycjonowana strona się obroni i rozszerzenie wcale jej nie będzie przeszkadzało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×