Jump to content
korneliusz.com

Trzyliterowa bańka prysła?

Recommended Posts

Ja w 3literówkch widzę same sprzeczności. Niby na forum co chwilę ktoś rzuca sprzedażą swojej 3literówki za grube tysiące (czy też dziesiątki tysięcy) i mimo przyszłych zalet finansowych, jakie płyną z posiadania 3literówek, wszyscy na potęgę sprzedają swoje 3literówki jakby te były trędowate. Ciekawa to strategia - sprzedawać zwłaszcza w d2d, gdzie cena końcowa trzyma się niemal sztywno od długiego długiego czasu i nie ma z tego żadnego zarobku.

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=944079

 

Buh

 

Czyli tzw. mach, chmura, ściągnięta z papierosa lub zioła.

- Daj buha.

- Spox.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja w 3literówkch widzę same sprzeczności. Niby na forum co chwilę ktoś rzuca sprzedażą swojej 3literówki za grube tysiące (czy też dziesiątki tysięcy) i mimo przyszłych zalet finansowych, jakie płyną z posiadania 3literówek, wszyscy na potęgę sprzedają swoje 3literówki jakby te były trędowate. Ciekawa to strategia - sprzedawać zwłaszcza w d2d, gdzie cena końcowa trzyma się niemal sztywno od długiego długiego czasu i nie ma z tego żadnego zarobku.

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=944079

 

Buh

 

Czyli tzw. mach, chmura, ściągnięta z papierosa lub zioła.

- Daj buha.

- Spox.

 

"Kolejny buh na przeciwpożarowych schodach, nie ważna pogoda..." :P

 

 

Ja w tym miejscu zgodzę się ze zdaniem Daniela, że jest to dobry sposób na szybki "zastrzyk finansowy" i pewnie dlatego większość takich domen jest sprzedawana 2d2 (najlepiej jednak zapytać bezpośrednio sprzedających czym się kierowali decydując się na taki krok).

 

Co się zaś tyczy samych trzyliterówek to dobrze to ujął thomaso, aby dobrze sprzedać każdą domenę trzeba uzbroić się w cierpliwość, niektórym może po prostu tej cierpliwości najzwyczajniej w świecie brakuje :P

 

Przewaga trzyliterówek jest taka, że w razie potrzeby można je bardzo szybko sprzedać - jeśli nie z zarobkiem, to przynajmniej bez straty. Dla innych domen to już nie jest zasada i ich płynność jest znacznie niższa.

 

DD

 

Bo każda domena będzie sprzedana za porządną kwotę dopiero wtedy, kiedy znajdzie się odpowiedni klient o odpowiednim czasie, co się stało. :P
Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

To należę do nielicznych, którzy nie wyprzedają, przynajmniej jeszcze. :P

Pozbyłem się tylko większości tych z y,x,q,v, zostawiłem sobie np. syp.pl, wax.pl - kilka ciekawych ofert było na tę domenę.

Utrzymuję stały poziom, jeśli chodzi o ilość - ok. 10 % portfolio, jak coś sprzedam, to zaraz jakąś ciekawą kupuję. Tak na marginesie, to najwięcej zapytań mam właśnie o 3-literówki, to mnie pewnie przy nich jeszcze trzyma, pomijam oczywiście kilka ciekawych sprzedaży. :P

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
To należę do nielicznych, którzy nie wyprzedają, przynajmniej jeszcze. :P

Pozbyłem się tylko większości tych z y,x,q,v, zostawiłem sobie np. syp.pl, wax.pl - kilka ciekawych ofert było na tę domenę.

Utrzymuję stały poziom, jeśli chodzi o ilość - ok. 10 % portfolio, jak coś sprzedam, to zaraz jakąś ciekawą kupuję. Tak na marginesie, to najwięcej zapytań mam właśnie o 3-literówki, to mnie pewnie przy nich jeszcze trzyma, pomijam oczywiście kilka ciekawych sprzedaży. :P

 

A co sądzisz o trzyliterówkach IDN? :P Z tego co widzę nie posiadasz takich w portfolio, myślisz że to chybiony pomysł?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co sądzisz o trzyliterówkach IDN? :P Z tego co widzę nie posiadasz takich w portfolio, myślisz że to chybiony pomysł?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :P

Jeśli są to generyki, typu koń.pl, to bardzo ok, cała reszta do wyrzucenia - nie jestem pacjonatem IDN'ów. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następna seria domen trzyliterowych, które nie przekroczyły 350 zł w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy.

 

afw.pl

ajh.pl

aji.pl

akh.pl

alh.pl

asl.pl

awh.pl

azj.pl

blr.pl

cah.pl

ccq.pl

dlz.pl

emm.pl

faj.pl

gjh.pl

jjl.pl

jtj.pl

lwl.pl

ohz.pl

ojd.pl

ojg.pl

omh.pl

ozh.pl

rwz.pl

sjf.pl

thj.pl

whp.pl

wjz.pl

zhz.pl

zjf.pl

zlz.pl

 

Niektóre zostały sprzedane za mniej niż 250 zł. Pewnie też zauważyliście wysyp trzyliterówek z niepożądanymi znakami. Czemu obrońcy trzyliterówek je nadal sprzedają zamiast kupować skoro jest tak tanio? Będzie jeszcze taniej?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 i 3 pozycja to moje zakupy z których jestem bardzo zadowolony, powiem tak jak nie na Dropped.pl to na Allegro sprzedadzą się z nawiązką ;)

 

Po swoich zakupach z ostatnich 6 miesięcy zauważyłem że ceny domen trzyliterowych mają swoje wzloty i upadki tylko trzeba się wstrzelić w dobrą passę ;)

 

------------------------

A jeżeli ktoś chce się pozbyć domen trzyliterowych .pl bez q y h z x v oraz polskich znaków w cenie <250zł zapraszam na PW

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie prysła bańka "trzyliterowa" ale bańka "domenowa". Ceny domen - tak samo dwu- trzyliterowych jak i innych osiągają ostatnio stagnację, jak nie odwrót w złym kierunku. Różnica w tym, że właściciel domeny 2-literowej obiera w miarę możliwości większy opór przed zbyciem domeny, niżeli przed pozbyciem się trzyliterówki - i tak dalej. Ostatnio sporo fajnych "długich" domen poszło tanio, choć miesiącami/latami nie były w ogóle na sprzedaż.

Módlcie się oby był to tylko wielomiesięczny kryzys który się skończy, a nie tendencja stała - związana z rozwojem technologii i tym, że wkrótce pojawi się wiele nowych rozszerzeń (a więc domeny .pl nie będą dla wielu konieczne).

Im mniej osób teraz w panice będzie pozbywać się domen, tym mniejsze ryzyko krachu. Niemniej - bańkę nakręcono sporą (vide liczba domen na liczbę mieszkańców wśród krajów UE).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaka bańka domenowa? w kryzysie zawsze tnie sie koszta i oszczedza czyli wiadomo ze mniej KK zdecyduje sie na zakup dobrej domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Módlcie się oby był to tylko wielomiesięczny kryzys który się skończy, a nie tendencja stała - związana z rozwojem technologii i tym, że wkrótce pojawi się wiele nowych rozszerzeń (a więc domeny .pl nie będą dla wielu konieczne).

...

Moim zdaniem nie chodzi o technologię, a ekonomię i kryzys finansowy. Zobaczymy co będzie po wakacjach - wrzesień/październik. Ty powinieneś już znać sezonowość rynku domenowego. Ja tak sobie spekuluję, że pod koniec roku możne wejść trochę osób szukających dobrej lokaty kapitału, nie obeznanych z rynkiem domen, a szukający ucieczki od pieniądza papierowego. Pieniądz jest non stop drukowany, złoto drogie i mało go już zostało, nieruchomości idą powoli w dół, lokaty są oprocentowane poniżej inflacji a obejście podatku Belki od 2012 r. zostanie zlikwidowane. Pozostaną inwestycje nietypowe, domeny mogą się okazać ciekawą opcją.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Następna seria domen trzyliterowych, które nie przekroczyły 350 zł w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy.

 

afw.pl

ajh.pl

aji.pl

akh.pl

alh.pl

asl.pl

awh.pl

azj.pl

blr.pl

cah.pl

ccq.pl

dlz.pl

emm.pl

faj.pl

gjh.pl

jjl.pl

jtj.pl

lwl.pl

ohz.pl

ojd.pl

ojg.pl

omh.pl

ozh.pl

rwz.pl

sjf.pl

thj.pl

whp.pl

wjz.pl

zhz.pl

zjf.pl

zlz.pl

 

Niektóre zostały sprzedane za mniej niż 250 zł. Pewnie też zauważyliście wysyp trzyliterówek z niepożądanymi znakami. Czemu obrońcy trzyliterówek je nadal sprzedają zamiast kupować skoro jest tak tanio? Będzie jeszcze taniej?

 

Czemu o tych nic nie mówisz:

ton.pl 4130.00 PLN

hoc.pl 550.00 PLN

skd.pl 705.00 PLN

myj.pl 1555.00 PLN

afu.pl 1210.00 PLN

orb.pl 1500.00 PLN

pyk.pl 850.00 PLN

 

Masz tylko trzyliterówki? Jesteś domeniarzem, który specjalizuje się tylko w tym wąskim zakresie?

 

Mam też inne domeny.

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego, że chodzi mi o rynek domeniarski i kupno domen w cenach inwestycyjnych, a nie przepłacone domeny czy ceny dla KK. Nawet Twoje przykłady dobrych sprzedanych domen ukazują spadek cen.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli teraz waszym zdaniem powinno się trzymać domeny 3 literowe?

 

warto, bo skończą się wakacje, skończy się kryzys i będzie lepiej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nie chodzi o technologię, a ekonomię i kryzys finansowy. Zobaczymy co będzie po wakacjach - wrzesień/październik. Ty powinieneś już znać sezonowość rynku domenowego. Ja tak sobie spekuluję, że pod koniec roku możne wejść trochę osób szukających dobrej lokaty kapitału, nie obeznanych z rynkiem domen, a szukający ucieczki od pieniądza papierowego. Pieniądz jest non stop drukowany, złoto drogie i mało go już zostało, nieruchomości idą powoli w dół, lokaty są oprocentowane poniżej inflacji a obejście podatku Belki od 2012 r. zostanie zlikwidowane. Pozostaną inwestycje nietypowe, domeny mogą się okazać ciekawą opcją.

 

Wszystko co napisał ArturZ jest smutne, ale niestety prawdziwe. Dopóki sytuacja w Europie się nie ustabilizuje, nie ma co liczyć na koniec niepokoju na rynkach walutowych/nieruchomości itd.

 

Należy jednak zadać sobie pytanie jak to się odbije na rynku domen. Już nie raz czytałem na forum o kryzysach, końcu rynku domen itd. jednak jakoś do tej pory wszystko nadal istnieje, ba mało tego cały czas się rozwija i prze do przodu. Myślę, że im więcej będzie się pisało o domenach w TYM tonie to tym więcej osób będzie patrzeć na nie jako metodę alternatywnego inwestowania kapitału. Trzeba pamiętać, że każdy nowy użytkownik forum może być potencjalnym inwestorem chcącym ulokować swój kapitał w domeny. Stąd pisanie o końcu domen itd. jest moim skromnym zdaniem biciem po własnej kieszeni i nie powinno się dla naszego wspólnego dobra tego robić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko co napisał ArturZ jest smutne, ale niestety prawdziwe. Dopóki sytuacja w Europie się nie ustabilizuje, nie ma co liczyć na koniec niepokoju na rynkach walutowych/nieruchomości itd.

 

Należy jednak zadać sobie pytanie jak to się odbije na rynku domen. Już nie raz czytałem na forum o kryzysach, końcu rynku domen itd. jednak jakoś do tej pory wszystko nadal istnieje, ba mało tego cały czas się rozwija i prze do przodu. Myślę, że im więcej będzie się pisało o domenach w TYM tonie to tym więcej osób będzie patrzeć na nie jako metodę alternatywnego inwestowania kapitału. Trzeba pamiętać, że każdy nowy użytkownik forum może być potencjalnym inwestorem chcącym ulokować swój kapitał w domeny. Stąd pisanie o końcu domen itd. jest moim skromnym zdaniem biciem po własnej kieszeni i nie powinno się dla naszego wspólnego dobra tego robić.

Jak kryzys finansowy może mieć wpływ na zakup kilkudziesięciu domen trzyliterowych przez inwestora... ;)

To jest paranoja zapożyczona z mediów. Kilka domen sprzedało się taniej i już chcecie kryzys.

 

Póki nie ma nowych rozszerzeń nie można też mówić o "strachu" przed rozwojem technologii. KK często nie mają pojęcia że takie domeny wchodzą na rynek.

Powodem niskich cen są po prostu wakacje i to że jakiś inwestor puścił trochę domen(mamy przesyt).

Martwić może jedynie niska "chłonność" rynku co daje duże pole do spekulacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sytuacja na rynku domen trzyliterowych uległa "unormalnieniu"

 

Osoby kupujące domeny trzyliterowe na aukcjach zaczęły uważniej przyglądać się możliwościom odsprzedaży danej nazwy do klienta końcowego a nie z myślą o zysku w kolejnej transakcji D2D.

 

Spowodowało to, że zmalał popyt na nazwy domen, które po analizie literek oraz wyszukiwaniach w Google nie rokują dużych nadziei na znalezienie KK -> normalna / właściwa sytuacja rynkowa ;)

 

- Ci co zarejestrowali kilka lat temu z palca domeny trzyliterowe -> nie stracili

- Ci co złapali domeny trzyliterowe z opcji (z dobrą skutecznością) -> nie stracili

- Ci co kupili ciekawe skróty/literki/etc. na aukcjach po ok. 500 zł -> pewnie też nie stracili

- Ci co kupili domeny trzyliterowe na górce po 700-1000 zł tylko dlatego bo 3 literki -> zapewne stracili

 

Temat mnie osobiście trochę drażni, bo jego tytuł mówi o pęknięciu bańki, a to jest zbyt skrajna sugestia:

- po pierwsze mowa jest tylko o transakcjach D2D, a nie ma przecież mowy o drastycznym spadku cen dla KK

- mniejszy popyt na nieciekawe literki jest wyrazem dojrzewania rynku, w którym dochodzi głos rozsądku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powoli widze wyciagacie wnioski panowie. O tym ze trzyliterowki to lipny biznes i nieoplacalny (tak tak) , bylo wiadome, lecz wielu z dalo sobie naiwnie wmowic. A ci co namawiali , w wiekszosci hurtem je sprzedawali, bo czuli ze na tym nie zarobia, a dokarmiac stado nindz trzeba co roku.

 

Podobna tendecje beda mialy i maja od 2 lat domeny dwuliterowe. Na Allegro gosc usilnie probuje pchnac 4 domeny dwuliterowe za 99K, w dodatku z dobrym ruchem i zarabiajace. Chetnych brak. Wnioski oczywiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby mówić o ewentualnym "pryskaniu bański" trzeba by się najpierw zastanowić czy w ogóle była jakaś bańka.

 

Co do rozwoju technologi - przy każdym nowym pojawiającym się TLD słyszę, że to już koniec, katastrofa i armagedon ale jakoś tego nie widać. Ani .eu, ani IDN-y ani nic innego nie spowodowało drastycznej deprecjacji cen "peelek" tak jak niektórzy przewidywali. Większy wpływ na wolumen obrotu domenami ma ogólna koniunktura na rynku i wspomniana już przez Artura sezonowość niż jakiś wykreowany kryzys.

 

A przeciętny Kowalski nadal nie ma nic przeciwko, żeby strona jego firmy była pod domeną e-kwiaciarnia24.wroclaw.pl (a "kwiaciarnia.pl" leży odłogiem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że ta dyskusja nic nie wniesie:

- właściciele 3-literówek będą twierdzić, że ich domeny rosną w siłę

- osoby, które nie mają 3-literówek (a pewnie by chciały, żeby trochę spadło) będą opowiadać o jakiejś "bańce"

- ciekaw jestem zachowania posiadaczy 2-literówek, czyżby krytykowanie 3-literówek miało na cel napędzić na krótsze domeny? Nie tędy droga...

Niezależnie od tego, jakie wrażenie ma "wykreować" ten wątek, jako ciekawostka powiem, że paru moich znajomych posiadających 3-literówki (o 2-literówkach nie wspomnę bo tu sytuacja jeszcze inna) jest zalewanych przedłużanymi opcjami z automatu na ich domeny. Komuś jak widać zależy na zdobyciu (nawet z takim ryzykiem jak opcja) 3-literówek za niską cenę...

Zresztą popatrzcie sami na daty opcji 3-literówek i daty opcji wygasłych. Albo - ile jest 3-literówek na które opcje padły w tym samym czasie. Opcje są pozakładane czasem na naprawdę beznadziejne sytuacje (patrząc na content pod domeną - ktoś chyba liczy tylko na śmierć właścicieli).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem sytuacja na rynku domen trzyliterowych uległa "unormalnieniu"

 

- Ci co kupili domeny trzyliterowe na górce po 700-1000 zł tylko dlatego bo 3 literki -> zapewne stracili

zgadzam się. myślę, że wątek nie służy domainingowi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

korneliusz przestan podniecac sie tym ze sprzedales swoje trzyliterowki

spadek cen dotyczy wszystkich domen a nie tylko krotkich

co spowodowane jest mniejszym popytem na domeny

 

Dlatego, że chodzi mi o rynek domeniarski i kupno domen w cenach inwestycyjnych, a nie przepłacone domeny czy ceny dla KK. Nawet Twoje przykłady dobrych sprzedanych domen ukazują spadek cen.

 

moze zaczniesz inaczej myslec po zakonczeniu aukcji Twojej agencja.pl

nie bylo szalu czy to znaczy ze trzeba je wszystkie sprzedac po cenie D2D ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×