Jump to content
korneliusz.com

Trzyliterowa bańka prysła?

Recommended Posts

po prostu wszystko zalezy jakie literki...

 

oczywiscie korneliusz i Sodeko beda twierdzic, ze banka pekla bo niedawno pozbyli sie swoich trzyliterowek i aktualnie nie na reke bylaby im ich wysoka cena d2d...

Share this post


Link to post
Share on other sites
po prostu wszystko zalezy jakie literki...

 

oczywiscie korneliusz i Sodeko beda twierdzic, ze banka pekla bo niedawno pozbyli sie swoich trzyliterowek i aktualnie nie na reke bylaby im ich wysoka cena d2d...

A ja się nie zgodzę. Trzyliterówki bez niepożądanych liter (h, x, y, z, v, q) to nawet bym powiedział, że ostatnią idą na aukcjach po więcej niż np rok temu (ale oczywiście byłaby tu potrzebna dokładna analiza statystyczna, gdyż to jest tylko moje odczucie).

 

Są też takie okazje jak ta, np., nawet biorąc pod uwagę niepożądaną literę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
po prostu wszystko zalezy jakie literki...

 

oczywiscie korneliusz i Sodeko beda twierdzic, ze banka pekla bo niedawno pozbyli sie swoich trzyliterowek i aktualnie nie na reke bylaby im ich wysoka cena d2d...

Odwrotnie. Pozbyłem się dlatego, że ich cena spadała. Wystarczyło też porównać stosunek cen dwu- i trzyliterówek do stosunku ich ilości. Wiem, że to nie będzie jednak tutaj zbyt popularne, gdyż wielu domeniarzy sporo zainwestowało w te domeny.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odwrotnie. Pozbyłem się dlatego, że ich cena spadała. Wystarczyło też porównać stosunek cen dwu- i trzyliterówek do stosunku ich ilości. Wiem, że to nie będzie jednak tutaj zbyt popularne, gdyż wielu domeniarzy sporo zainwestowało w te domeny.

 

Tyle, że kupić za 400 zł, żeby sprzedać za 400 zł to chyba nie za bardzo inwestycja jest. :) Mam podobne zdanie jak Twoje i przejścia z trzyliterówkami.

 

To lepiej już takie pieniądze włożyć na lokatę 6%. Co innego inwestycja w domeny generyczne.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzyliterówki bez niepożądanych liter (h, x, y, z, v, q ...

Przepraszam, że trochę zbaczam i że pytanie pewnie trochę lamerskie ale dlaczego akurat te literki są niepożądane?

co złego w domenie gzy.pl nie wspominając o xxx?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, że trochę zbaczam i że pytanie pewnie trochę lamerskie ale dlaczego akurat te literki są niepożądane?

co złego w domenie gzy.pl nie wspominając o xxx?

 

Trzyliterowa domena nadaje się najlepiej na skrót, a nie ma polskich słów zaczynających się na q,v,x Co do h i z to zwykłe litery są, nie bardzo istnieje racjonalne wyjaśnienie czemu są wrzucane do jednego worka z "niepożądanymi", ktoś tak wymyślił i już, a potem się rozniosło jak wiele innych miejskich legend. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, że trochę zbaczam i że pytanie pewnie trochę lamerskie ale dlaczego akurat te literki są niepożądane?

co złego w domenie gzy.pl nie wspominając o xxx?

no x w sex.pl jest nomen omen pożądane

 

 

tak jak i y w psy.pl

 

ale w teoretycznych skrótach jakimi najczęsciej sa te domeny x,y,v jako początkowe litery polskich wyrazów są niekorzystne.

 

 

 

 

h,z dla mnie jak najbardziej dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analizując aukcje domen trzyliterowych uważam,że w ostatnim czasie sprzedają się na rynku d2d lepiej niż parę miesięcy temu.

Jak już podajesz ceny Korneliusz to podaj też ceny domen trzyliterowych,które w ostatnim czasie trafiły do KK .

 

Poza tym jedno pytanie: Czy wiesz o każdej transakcji sprzedaży domeny trzyliterowej ?

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mam dużo trzyliterówek, ale te co mam zachowam dla KK nawet jeśli to potrwa te 10lat

jak jest mniejsze zainteresowanie tymi domenami na rynku to jest to dobry czas na zakup ciekawych domen w bdb cenach np. mun.pl za 425zl

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie 3-literowych, jeśli ktoś by kupił jakąś z myślą, że będzie ona kiedyś osobną końcówką globalną (np. .med czy .mov), to mógł by wtedy zostać takim quasi-rejestratorem na Polskę, sprzedając poddomeny typu xxx.med.pl czy yyy.mov.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Analizując aukcje domen trzyliterowych uważam,że w ostatnim czasie sprzedają się na rynku d2d lepiej niż parę miesięcy temu.

Jak już podajesz ceny Korneliusz to podaj też ceny domen trzyliterowych,które w ostatnim czasie trafiły do KK .

 

Poza tym jedno pytanie: Czy wiesz o każdej transakcji sprzedaży domeny trzyliterowej ?

Nie podawałem cen tylko podawałem jedną cenę. Potraktujmy moje odczucia jako subiektywne, gdyż nie mam zamiaru niczego udowadniać. Oczywiste jest, że nie mogę wiedzieć o wszystkich transakcjach, tak samo jak Ty i każdy inny. Nie analizuj też wszystkich cen transakcyjnych, gdyż czasem nie są one prawdziwe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze będzie chwalił ten trzyliterówki co je ma, a gardził nimi ten co ich się pozbył lub ich w ogóle nie miał :)

 

Dużo też zależy gdzie się wystawia domenę, kiedyś kupiłem domenę która nie była promowana na Allegro.pl za 30zł po 3 dniach wystawiłem jako promowaną (Koszt ok 15zł) i sprzedałem ją za 110zł.

 

Na początku marca kupiłem domenę orb.pl (obecnie czekam aż wygaśnie ponieważ przedłużam przez opcję bo zbyt dużo dokumentów chcieli) literówka od org.pl z Alexa Traffic Rank: 4,619,998 za dosłownie 340zł

 

Sądzę że dużo za leży gdzie się wystawia domenę, z jaką ceną startową itp. Więc dużo jest okazji i zawsze znajdziemy coś co można podać jako przykład w tym temacie.

Edited by dex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętacie jak trzyliterówki chodziły po 800-1000 zł? Chyba trzyliterowa bańka właśnie pryska.

http://www.dropped.pl/bid.php?newtab=buying&id=928715

 

zacytowales wybrana aukcje, zeby potwierdzic swoja teorie

posluze sie tym samym manewrem

 

dzisiaj GLP.pl

 

https://www.dropped.pl/bid.php?newtab=buying&id=930546

 

1010 pln

 

jak zwykle zalezy to od jakosci trzyliterowki a nie od dlugosci domeny :)

 

rozumiem to, ze kazdy szuka potwierdzenia slusznosci swojego dzialania (sprzedalem - to wszystkie trzyliterowki sa zle)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Nie analizuj też wszystkich cen transakcyjnych, gdyż czasem nie są one prawdziwe. :)

 

Uważaj z tym tematem na "publicznym" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu za fkp*pl zapłaciłem 1500 zł, akurat chciałem mieć tę domenę u siebie, co nie zmienia faktu, że można też kupić inne po 300, 400 zł. Domena, domenie nie jest równa. Wiele przechwyconych domen na aukcjach kończy się na poziomie 700-800 zł, LM schodzą taniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem fenomen trzyliterówek... Ale widzę tu wielu fanów... Niech mi to wytłumaczy ktoś, kto potrafi.

 

Serdecznie

Arek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są takie trzyliterówki za które dałbym i 5 tys. zł (jak abc, faq, txt itd.) qzx i wariacje są w moim mniemaniu bezwartościowe niestety, co pewnie oznacza że ktoś inny zarabia na nich setki złotych :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem fenomen trzyliterówek... Ale widzę tu wielu fanów... Niech mi to wytłumaczy ktoś, kto potrafi.

 

Serdecznie

Arek

 

Też tu można powiedzieć o Twoich fenomenach za xxx xxx zł

 

Oczywiście nie chcę Cię w żaden sposób obrazić ale zastanowił bym się pisząc taki post.

Edited by dex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem fenomen trzyliterówek... Ale widzę tu wielu fanów... Niech mi to wytłumaczy ktoś, kto potrafi.

 

Serdecznie

Arek

 

Poczujesz ich wartość jak kilka z nich kupisz :huh:

Wielokrotnie już były przytaczane argumenty co powoduje, że trzy litery mają wartość. Rynek to potwierdza, a ceny oczywiście wahają się jak we wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×