Jump to content
korneliusz.com

Trzyliterowa bańka prysła?

Recommended Posts

Czym krótsza domena tym łatwiejsza do zapamiętania, wartość takich domen nigdy nie spadnie poniżej pewnego poziomu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czym krótsza domena tym łatwiejsza do zapamiętania, wartość takich domen nigdy nie spadnie poniżej pewnego poziomu :huh:

 

No właśnie, tylko jaki to jest ten ,, pewny poziom" ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, tylko jaki to jest ten ,, pewny poziom" ? ;)

 

Wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych osoby sprzedającej :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętacie jak trzyliterówki chodziły po 800-1000 zł? Chyba trzyliterowa bańka właśnie pryska.

 

Ktoś chyba wziął sobie do serca to co napisałeś, bo kilka dni temu złożono mi ofertę przez giełdę AZ na domenę kfs.pl na kwotę.. 21 PLN.

A dzisiaj ktoś (być może to ta sama osoba?) napisał "Witam. Z checia wymienie kfs.pl na oryginalny adres 000.pl. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z checia wymienie kfs.pl na oryginalny adres 000.pl. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam."

 

TU masz odpowiedź kto to taki :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiszcie więc, które konkretnie 3-literówki chcielibyście mieć, które waszym zdaniem są wartościowe (pomijając oczywiste tvp, sex, abc...)

Edited by artman

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napiszcie więc, które konkretnie 3-literówki chcielibyście mieć, które waszym zdaniem są wartościowe (pomijając oczywiste tvp, sex, abc...)

 

Liczba 3 literówek jest stosunkowo niewielka. Przyglądnięcie się im i wyrobienie opinii na zasadzie skojarzeniowej oraz na podstawie osobistej wiedzy ogólnej o Świecie + wiedzy uzyskanej na tym Forum z napisanych już postów, nie powinny stanowić problemu. To nie jest wiedza tajemna.

 

Ewentualne rozpoczęcie wpisywania tutaj nazw "cennych" [a to odczucie subiektywne] 3 literówek to wg mnie byłoby sztuczne nakręcanie spirali cenowej. Z pożytkiem dla ich posiadaczy ale ze szkodą dla potencjalnych kupujących inwestorów.

 

Jest parę kur znoszących złote jaja i tyle. Reszta, to nie są jakieś klejnoty rodowe.

 

Ot, domeny :huh:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napiszcie więc, które konkretnie 3-literówki chcielibyście mieć, które waszym zdaniem są wartościowe (pomijając oczywiste tvp, sex, abc...)

 

seo.pl :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre trzyliterówki mogą być warte nieraz tyle co dobre dwuliterówki, ponieważ tak samo często używa się wielu 3-literowych skrótów firm, jak z 2-literowymi. Znam firmy które mają np. domeny .com.pl i oferowały np. 6k za trzyliterówkę .pl, nie mają jej, bo domeniarz chce jeszcze więcej (czy kupią w przyszłości za 15 k to już ryzyko sprzedawcy). Oczywiście nie chcę tu spekulować cenami (są też przypadki realnego odkupienia dwuliterówek za 10 k i wiszą pod nimi miesiącami ND/sedo). Wspomniane przykłady tanich transakcji niczego nie dowodzą. Moim zdaniem sprzedaż D2D nawet bez reklamy na allegro już pogarsza stan sprzedaży, jest wielu amatorów-domeniarzy którzy kupiliby takie kiepskie 3-literówki drożej, ale np. nie śledzą aukcji typu LM. Pamiętajmy też, że wiele aukcji itp. to czysta manipulacja, a nie realne transakcje.

Jeśli miałaby nadejść jakaś rewolucyjna obniżka cen trzyliterówek - czemu wszystkie są zajęte, a opcje nie założono tylko na te ewidentnie należące do domeniarzy?

Jak dla mnie 1, 2 i 3-literówki są zawsze pewną i dobrą inwestycją, ponieważ nawet w przypadku ich możliwie relatywnie niedużej wartości gdyby coś się stało na rynku, zawsze można na takiej domenie rozkręcić często dowolny biznes, mamy wówczas marketingowo dobry adres. Co do domen typu 93.pl, zxo.pl to pozbyłbym się takich z czasem w razie jakieś oferty xxxx pln, ale też nie wypuszczałbym za friko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętajmy też, że wiele aukcji itp. to czysta manipulacja, a nie realne transakcje.

 

Do manipulacji dodałbym także bajkopisarstwo rozkwitające w dziale Sprzedane gdzie niektórzy próbują przy pomocy transakcji typu "Sprzedałem Panu X psa za milion ale nie przyznaję się jednocześnie że kupiłem od Pana X dwa koty po pół bańki" przekonać wszystkich do swoich jedynie słusznych poglądów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście nie chcę Cię w żaden sposób obrazić ale zastanowił bym się pisząc taki post.

 

:) Zastanów się nad czasem nad tym, czy jeśli zaprzeczasz sam sobie, pisząc do mnie to, co już napisałeś, to nie obrażasz przypadkiem sam siebie;). Jak będziesz bardziej nieuprzejmy, to Twoje trzyliterowce nie staną się dla mnie bardziej wartościowe;).

 

Z wyrazami szacunku i życzeniami miłych świąt

Arek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest parę kur znoszących złote jaja i tyle. Reszta, to nie są jakieś klejnoty rodowe.

Ot, domeny :)

 

Ben trovato, Yarowa. Bardzo dobrze powiedziane.

Arek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzy tysiaki za tak fajną trzyliterówkę to wcale nie wysoka kasa. Myślę że inwestor może dość szybko sprzedać z zyskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

104 - Tyle osób śledzi spady dobrych trzyliterówek w Polsce :ph34r: DFI kojarzy mi się przede wszystkim z producentem płyt głównych, ale on raczej nie będzie zainteresowany. Jest natomiast tyle możliwości rozwinięcia tego skrótu że właściciel na pewno nie będzie stratny.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
104 - Tyle osób śledzi spady dobrych trzyliterówek w Polsce :) DFI kojarzy mi się przede wszystkim z producentem płyt głównych, ale on raczej nie będzie zainteresowany. Jest natomiast tyle możliwości rozwinięcia tego skrótu że właściciel na pewno nie będzie stratny.

To obecnie chyba najdroższa trzyliterówka w Polsce :D

http://www.aftermarket.pl/domena/dfi.pl

 

A tutaj trzyliterowa domena .pl, której jeszcze jakiś czas temu nikt nie chciał za 450 PLN, a teraz sprzedała się za 1735 PLN:

https://www.dropped.pl/bid.php?id=933142

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

vat.pl

pit.pl

dog.pl

pkd.pl

krs.p

pcv.pl

 

i kilka innych.

 

Napiszcie więc, które konkretnie 3-literówki chcielibyście mieć, które waszym zdaniem są wartościowe (pomijając oczywiste tvp, sex, abc...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tutaj trzyliterowa domena .pl, której jeszcze jakiś czas temu nikt nie chciał za 450 PLN, a teraz sprzedała się za 1735 PLN:

https://www.dropped.pl/bid.php?id=933142

 

DD

Niebywałe, jak Ci inwestorzy dziś prężnie działają i zdobywają wiedzę ! Proszę bardzo - wczoraj założył konto na AM, a już poczynił pierwszą inwestycję. No chyba, że mamy do czynienia z KK, ale wówczas jestem niemalże pewny, iż w najbliższym czasie ujrzymy profesjonalny serwis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opłacona i przetransferowana :)

Nie powiem bo jestem w bardzo dużym szoku ale pozytywnym.

 

Przez moment miałem strach że nie zostanie opłacona i domena wróci na moje konto.

Edited by dex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opłacona i przetransferowana :)

Nie powiem bo jestem w bardzo dużym szoku ale pozytywnym.

 

Przez moment miałem strach że nie zostanie opłacona i domena wróci na moje konto.

 

To gratulacje, fajna sprzedaż - pewnie klient końcowy. ;) Nowi to albo są klienci końcowi albo niepoważni licytanci (tak 50/50) np. tu:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=937009

 

Jak będę kiedyś przypadkiem w Ułan Bator to temu licytantowi nie omieszkam skopać rzyci, myślę zresztą, że nie tylko ja, bo przez kilka dni sporo aukcji podbił i wylicytował, pewnie nic nie opłacił jak go "skreśliło" lub pousuwało z aukcji. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
To gratulacje, fajna sprzedaż - pewnie klient końcowy. :) Nowi to albo są klienci końcowi albo niepoważni licytanci (tak 50/50) np. tu:

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=937009

 

Jak będę kiedyś przypadkiem w Ułan Bator to temu licytantowi nie omieszkam skopać rzyci, myślę zresztą, że nie tylko ja. :D

 

Właśnie takiego wyniku bardzo się obawiałem a tu mała niespodzianka kiedy wszedłem drugi raz pieniążki były już na moim koncie.

 

Spodziewałem się ceny końcowej max 600zł a tu 1000zł więcej.

Prędzej domena wystawiona na aukcji od 450zł jak DD pisał i barak chętnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie takiego wyniku bardzo się obawiałem a tu mała niespodzianka kiedy wszedłem drugi raz pieniążki były już na moim koncie.

 

Spodziewałem się ceny końcowej max 600zł a tu 1000zł więcej.

Prędzej domena wystawiona na aukcji od 450zł jak DD pisał i barak chętnych.

 

Bo każda domena będzie sprzedana za porządną kwotę dopiero wtedy, kiedy znajdzie się odpowiedni klient o odpowiednim czasie, co się stało. :)

 

W sumie to mnie przekonało, żeby dać jeszcze jedną szansę też temu motokramowi, może w kolejnym roku znajdzie się poważniejszy nabywca i za więcej niż te 65 zł. :D Jeszcze raz gratuluję sprzedaży buu.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×