Jump to content
jureqm

niemiecki.pl a niemiecki.com

Recommended Posts

Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem ktorejs z tych domen.

obie domeny sa na sprzedaz, z tym ze niemiecki.pl kosztuje w granicach 80 tyś zł (!!!) a niemiecki.com w granicach 20 tyś. To jest 60 tyś różnicy, bardzo dużo. Możecie mi powiedzieć czy są jakieś straszne różnice pomiedzy tymi domenami (oczywiscie poza .pl i .com)? Polecic ktoras z nich? czy niemiecki.com jest zla domena, ogolenie latwa/trudna do zapamietania? moze konkurowac z cztery razy drozsza niemiecki.pl?

 

Czekam na odp. Serdecznie pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe pytanie bo zadane od strony kupującego. Jestem ciekaw jaka jest twoja wiedza na temat domen, skąd dowiedziałeś się że firma musi posiadać dobrą domenę np .pl lub .com i czy kwota 80 tysięcy i 20 tysięcy za adres internetowy nie zniechęca bo przecież można za taki adres kupić samochód (a nawet małe mieszkanie)

 

Najbardziej rozpoznawalna i budząca zaufanie w niemal 12 milionach Polaków korzystających z internetu to końcówka .pl Większość Polskich firm stara się ulokować adres firmy właśnie pod tą końcówką , no chyba że ich działalność obejmuje także inne kraje to wtedy firmy kupują .com ( LOT, Empik) Nie wiem do czego chcesz użyć takiej domeny czy chcesz dawać korepetycje w domu czy też otworzyć szkołę lub duży serwis lingwistyczny. Dla firmy, dużego serwisu czy też szkoły najlepszy jest adres z końcówką .pl i właśnie ta końcówka jest najdroższa na rynku domen. Numerem dwa w hierarchii domen internetowych jest końcówka .com, przez całe lata obecna w Polsce - doskonale rozpoznawalna zwłaszcza przez młodszych internautów i ona także nadaje się do adresu firmowego. Jest parę udanych przedsięwzięć pod domeną .com jednak nigdy ona nie dorówna(w przypadku polskiej frazy) naszej domenie narodowej .pl. Sprawdź sobie inne języki jak hiszpański, rosyjski, francuski itd jak są zagospodarowane domeny .pl i .com w przypadku tych języków, może to Ci pomoże w jakimś stopniu.

 

Tutaj już coś było chyba na temat końcówek:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=6102

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=3706

 

 

# naukaniemieckiego.com

# jezykowy.pl

# kursjezyka.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

co do cen to 80 tyś nawet nie wchodzi w grę, rzeczywiście, za 80 tyś to mamy już małe mieszkanko lub limuzyne (:)) Myslalem o tych 20 tys, przyznam ze to tez bedzie oproznienie mnie z calego portfela i jeszcze nawet myslalem o porzyczce. To ma byc olbrzymi portal zwiazany tylko z jezykiem niemieckim, ma klasc na glebe wszystkie inne portale, i sama stroną ale przede wszystkim treścią, przy okazji chce zarabiać na tej stronie z reklam (i tu caly czas mysle ze zwroci mi sie te 20 tys, byloby tak jakby strona byla super wypozycjonowana (pierwsza strona w google, mase ludzi itp)). Dzieki Ci straszne za podsuniecie tych trzech domen, dwie na wstepie odpadaja bo za bardzo sie nie nadaja do portalu o jezyku niemieckim, trzecia nie jest glupia ale to jeszcze nie to. tak jak mowilem to ma byc olbrzymi, bardzo dobry, zrzeszajacy multum uzytkownikow serwis, dlatego tez chce aby adres byl latwy. masz jeszcze jakies propozycje? czekam na odp.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co myslicie o domenie www.niemiecki4you.pl ? niby fajna i latwa ale odstrasza to ze niemiecki po polsku a potem 4you po angielsku. czekam na odp. pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co myslicie o domenie www.niemiecki4you.pl ? niby fajna i latwa ale odstrasza to ze niemiecki po polsku a potem 4you po angielsku. czekam na odp. pozdrawiam.

 

moim zdaniem straszna...

Niemiecki + cyfra + angielski + .pl :) poniekąd zależy to od serwisu który będziesz tam tworzył, ale jeśli ma to być coś wyłącznie 'niemieckiego' to domena absolutnie odpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem straszna...

Niemiecki + cyfra + angielski + .pl :) poniekąd zależy to od serwisu który będziesz tam tworzył, ale jeśli ma to być coś wyłącznie 'niemieckiego' to domena absolutnie odpada.

 

no wlasnie...zgadzam sie. a jakies inne propozycje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam na sprzedaż nowyformat.pl i .com :)

 

hm, jakby to cos z j. niemieckim bylo to moze, ale tu nic a nic. aj aj. czekam na dalsze propozycje domeny na strone o j. niemiecki,.

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co myslicie o domenie www.niemiecki4you.pl ? niby fajna i latwa ale odstrasza to ze niemiecki po polsku a potem 4you po angielsku. czekam na odp. pozdrawiam.

Nigdy w życiu!

 

Pokombinuj - znasz del.icio.us? :)

 

http://tiny.pl/jv25

 

Domeny .ki (Kiribati) - kosztują co prawda około 1000$ rocznie, ale to nadal 2,5 a nie 20 albo 80 tyś. PLN.

 

A swoją drogą, że niemiec.ki całkiem fajnie wygląda (i wolna). Ciekawe, jak google by to ugryzło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
allesgut.pl ? :)

 

allesgut.pl odpada na wstepie ;) co do tej niemiec.ki to nie glupie, mozle troche udziwnione ale szybko sie zapamietuje no i oczywiscie unikalna nazwa. (rozumiem ze takiego typu domeny nie sa za bardzo jeszcze przynajmniej u nas rozpowszechonione? i pytanko bardzo wazne, czy nie wyglada to smiesznie? mianowicie czy moze na takiej domenie stac z powodzeniem jakis prestizowy serwis?) Co do ceny to te 20 tys i 80 tys to ceny jednorazowe, potem bym za utrzymanie domeny co rok placil max 40-50 zl. A tu mi wychodzi okolo 2400 za rok to jest okolo 200 zł za MIESIAC. przyznam ze domena mi sie podoba, cena tylko troszke odstrasza. prosze o rady, i ewentualnie dalsze propozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A niemiecki.eu? Wprawdzie nie jest na sprzedaż, ale nie zaszkodzi zapytać, może wyjdzie taniej. ;-)

 

Na sprzedaż jest też niemiecki.info za raptem $200 (chyba że jest jakaś ukryta cena minimalna?) – info nie jest zła na to o czym mówisz.

http://www.afternic.com/name.php?domain=niemiecki.info

 

Wolne:

niemiecki.tv

niemiecki.cc

Share this post


Link to post
Share on other sites
allesgut.pl odpada na wstepie ;) co do tej niemiec.ki to nie glupie, mozle troche udziwnione ale szybko sie zapamietuje no i oczywiscie unikalna nazwa. (rozumiem ze takiego typu domeny nie sa za bardzo jeszcze przynajmniej u nas rozpowszechonione? i pytanko bardzo wazne, czy nie wyglada to smiesznie? mianowicie czy moze na takiej domenie stac z powodzeniem jakis prestizowy serwis?) Co do ceny to te 20 tys i 80 tys to ceny jednorazowe, potem bym za utrzymanie domeny co rok placil max 40-50 zl. A tu mi wychodzi okolo 2400 za rok to jest okolo 200 zł za MIESIAC. przyznam ze domena mi sie podoba, cena tylko troszke odstrasza. prosze o rady, i ewentualnie dalsze propozycje.

Wiem, wiem, to był skrót myślowy :) Niemniej jednak za cenę 20k PLN możesz opłacić domenę niemiec.ki na 8 lat.

 

A jeśli chodzi o samą domenę, to nie wydaje mi się, żeby nazwa była bardziej udziwniona niż rmf.fm czy tok.fm (końcówki .fm też są przecież egzotyczne), czy wspomniany wcześniej del.icio.us (serwis z tego co mi wiadomo daje sobie doskonale radę ;)). mieszkaniowy.as, krak.us (choć ta druga w rękach prywatnych, to wygląda nieźle i myślę, że jakiś krakowski portal by pod tym adresem użarł).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a może dojcz.pl ? :) spolszczona nazwa, polska końcówka, łatwe do zapamiętania i często używane pojęcie ( z doświadczenia wiem )

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety niemiecki.info mial cene minimalna, cos okolo 3 tys dolarow, i cena wciaz rosnie (to aukcja).

hmm, z tym niemiec.ki to daloby rade np taka strone na pierwsza str w google wypozycjonowac czy bylby klopoty?

co do tego dojcz.pl...hmm, brzmi chyba troche niepowaznie? jak sadzicie? bo nazwa fajna ale chyba malo powazna.

co do niemiecki.cc to myslalem nad tym, czy taka domene tez daloby rade wypozycjonowac w google na pierwsze strony?

 

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet rozowylizaczek.pl możesz wypozycjonować na pierwsze miejsce wyszukiwarce pod hasłem 'niemiecki', pytanie - po co?

Moim zdaniem niemiec.ki jest dobre dla geeków, dla normalnych ludzi dużo lepsze będzie niemiecki.cokolwiek.

cc ładnie wygląda, tv jest modne, parę innych też jest wolnych. Ja bym się nie bawił w nie.miec.ki czy inne wygibasy, szczególnie w takiej cenie.

No i domenę ze słowem kluczowym dużo łatwiej będzie wypozycjonować niż taką z kawałkiem słowa kluczowego. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmm, z tym niemiec.ki to daloby rade np taka strone na pierwsza str w google wypozycjonowac czy bylby klopoty?

[...]

co do niemiecki.cc to myslalem nad tym, czy taka domene tez daloby rade wypozycjonowac w google na pierwsze strony?

Jak pisał guardiola - za 20 tys. to nawet blachodachowki.eu można wypozycjonować pod (niemal) dowolną frazą ;)

 

Znowu przykład del.icio.us - dla frazy "delicious" jest pierwsze w googlach. Zauważ, że dla frazy "niemiecki" wcale pierwszą stroną nie jest niemiecki.pl ani niemiecki.com, a e-deutsch.pl. Ba, szóstą pozycję zajmuje jakaś 6ka.pl ;)

 

Moim zdaniem niemiec.ki jest dobre dla geeków, dla normalnych ludzi dużo lepsze będzie niemiecki.cokolwiek.

Jak Kaczyńscy, "my" i "oni", "wykształciuchy" i "prości ludzie", "geeki" i "normalni" :)

 

Co zaś się tyczy dojcz.pl - raczej, jeżeli myślisz o serwisie dla młodych ludzi. Mnie się podoba, moja nauczycielka niemieckiego z LO pewnie by się zapowietrzyła ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do tego dojcz.pl...hmm, brzmi chyba troche niepowaznie? jak sadzicie? bo nazwa fajna ale chyba malo powazna.

 

nie sądze zeby była to nazwa niepoważna, prosty zapis fonetyczny, myślę że trafiłby do użytkownikow... no ale nie ja jeden żyję na świecie, wiec poczekajmy na zdanie innych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozumiem. a ten dojcz.pl? glupie czy moze sie sprawdzic?

 

Moim zdaniem beznadziejna.

 

Inne wolne końcówki niemiecki.*: nu, at (kraj niemieckojęzyczny), it, tm, fm

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozumiem. a ten dojcz.pl? glupie czy moze sie sprawdzic?

 

pozdrawiam.

 

oj, koniec dyskusji o dojcz.pl - domena zajeta, strony nie ma , zadnego kontaktu z wlascicielem. hmm, szukam dalej..to chyba ten niemiec.ki tez odpada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie dojcz.pl to jakas parodia.

Mysle ze fajna nazwa to jakies niemieckie slowo w koncowce pl, bo to do Polakow ten serwis ma być skierowany?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie dojcz.pl to jakas parodia.

Mysle ze fajna nazwa to jakies niemieckie slowo w koncowce pl, bo to do Polakow ten serwis ma być skierowany?

 

Tak, dla polakow..hm, pomysle nad tym slowem, to tez moze byc nie glupie :)

A co myslicie o domenie dfd.pl (taki np skrot od Deutsch Fur Dich)

 

czekam na kolejne propozycje i dziekuje za wasza pomoc.

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×