Jump to content
jureqm

niemiecki.pl a niemiecki.com

Recommended Posts

Najlepsza byłaby oczywiście niemiecki.pl (za ok. 50k), po niej niemiecki.eu (za ~10k) i niemiecki.com (za 2-5k) – no ale ceny są inne, więc nie ma co się zastanawiać, chyba że udałoby Ci się takie wynegocjować. O .net raczej nie myśl, chyba że w okolicach kilkuset złotych – zaoszczędzoną kasę wydasz na pozycjonowanie (swoją drogą, kilka dni temu wygasła, nawet się zastanawiałem czy ją łapać...). Tak naprawdę naturalny ruch będzie miała tylko .pl, ale wartość .eu tkwi w pozytywnym postrzeganiu tej końcówki przez internautów oraz skojarzenie Niemcy<>Europa, natomiast .com jest akceptowalną alternatywą jako najpopularniejsza końcówka globalna.

 

Z tych tańszych, moim zdaniem najlepsza jest umlaut.pl (powstrzymam się od wyceny, skoro jest własnością osoby uczestniczącej w tym wątku ;-). Reszta jest mało warta, szczególnie dla najlepszego portalu w tym temacie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tej listy najlepsze sprechen.pl i umlaut.pl, choc do pakietu musialbys wziasc literowki :)

 

ja osobiscie wzialbym szprechen.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolne:

lektion.pl

mowaniemiecka.pl

einszweidrei.pl :)

 

Niewolne ;)

Blickpunkt.pl - fajnie się wymawia. znaczy 'punkt widzenia' - można pod to podpiąć praktycznie wszystko co ma związek z niemieckim

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie umlaut.pl

 

+ koniecznie umlalt.pl umlałt.pl :)

(tak to sie chyab wymawia, si?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
+ koniecznie umlalt.pl umlałt.pl :)

(tak to sie chyab wymawia, si?)

 

Witam,

 

z tym umlaut.pl jeszcze pomysle. Pytanie, dlaczego o niemiecki.net zapomniec? nie rozumiem? prosze o wyjasnienie. i jeszcze jedno pytanie, chodzi o ruch na domenie niemiecki.pl i niemiecki.com, rozumiem ze niemiecki.com z gory przegrywa, ale czy przy dobrym wypozycjonowaniu niemiecki.com moze byc druga po niemiecki.pl najlepsza domena? chodzi o to czy kladlaby na ziemie inne domeny typu e-niemiecki.pl czy nie bardzo. (te inne sa zazwyczaj z koncowka pl). chyba wiekszasc internautow jak wpisuje adres strony stawia na .pl a nie na .com. niby .com znana ale nie wiem czy warto..caly czas sie zastanawiam, niemiecki.com za lekko ponad 20 tyś.

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tym umlaut.pl jeszcze pomysle. Pytanie, dlaczego o niemiecki.net zapomniec? nie rozumiem? prosze o wyjasnienie.

 

Chodzi o to, że w zasadzie wszystkie domeny poza niemiecki.pl będziesz musiał pozycjonować (oczywiście .pl też, ale tu na starcie masz już spory ruch naturalny). Więc zamiast wydawać kupę kasy na niemiecki.com czy .net, równie dobrze możesz kupić niemiecki.at czy inną – i tak nikt ci na nie sam nie wejdzie, ruch musisz zbudować sam. Owszem, eu, com czy net wyglądają o niebo lepiej niż biz czy nu czy cokolwiek, ale nie oznacza to, że są warte wydawania na nie fortuny. Gdyby .net była wolna, radziłbym ci ją brać. Ale jeśli miałbyś ją kupić za >1k, to radzę ci dać sobie spokój i lepiej ulokować pieniądze. Ale to są tylko moje opinie, inni mogą to widzieć inaczej (szczególnie właściciel niemiecki.net, który pewnie czyta ten wątek, skoro zaproponował tak niedorzeczną cenę), podobnie ty sam możesz mieć na to zupełnie odmienny pogląd.

 

Jeszcze na zakończenie dopiszę, bo pewnie już nie będę się w tym wątku wypowiadał – ja bym brał niemiecki.pl, tylko starałbym się wynegocjować lepszą cenę. Myślę że bliżej 50k byłaby optymalna, ale nie wiem czy właściciel tak nisko zejdzie. Dlaczego niemiecki.pl? Nie tylko dlatego, że jest to najlepsza domena na taki portal, przede wszystkim ze względu na naturalny ruch, ale także dlatego, że jeśli projekt z jakichś względów nie wypali, to praktycznie cała kwota wyłożona na domenę zwróci ci się bez większych problemów – za kilka lat będziesz w stanie sprzedać ją za sporo więcej niż teraz za nią zapłacisz. A jeśli zaoszczędzisz i wyłożysz te parędziesiąt tysięcy na .com czy .net, albo te parę tysięcy np. na umlaut.pl, to w zasadzie będziesz mógł ją wpisać do bilansu strat, za kilka lat będzie warta tyle samo, i to tylko dla kogoś mającego podobną wizję jak ty teraz... (ponownie zaznaczam, że to moja opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o to, że w zasadzie wszystkie domeny poza niemiecki.pl będziesz musiał pozycjonować (oczywiście .pl też, ale tu na starcie masz już spory ruch naturalny). Więc zamiast wydawać kupę kasy na niemiecki.com czy .net, równie dobrze możesz kupić niemiecki.at czy inną – i tak nikt ci na nie sam nie wejdzie, ruch musisz zbudować sam. Owszem, eu, com czy net wyglądają o niebo lepiej niż biz czy nu czy cokolwiek, ale nie oznacza to, że są warte wydawania na nie fortuny. Gdyby .net była wolna, radziłbym ci ją brać. Ale jeśli miałbyś ją kupić za >1k, to radzę ci dać sobie spokój i lepiej ulokować pieniądze. Ale to są tylko moje opinie, inni mogą to widzieć inaczej (szczególnie właściciel niemiecki.net, który pewnie czyta ten wątek, skoro zaproponował tak niedorzeczną cenę), podobnie ty sam możesz mieć na to zupełnie odmienny pogląd.

 

Jeszcze na zakończenie dopiszę, bo pewnie już nie będę się w tym wątku wypowiadał – ja bym brał niemiecki.pl, tylko starałbym się wynegocjować lepszą cenę. Myślę że bliżej 50k byłaby optymalna, ale nie wiem czy właściciel tak nisko zejdzie. Dlaczego niemiecki.pl? Nie tylko dlatego, że jest to najlepsza domena na taki portal, przede wszystkim ze względu na naturalny ruch, ale także dlatego, że jeśli projekt z jakichś względów nie wypali, to praktycznie cała kwota wyłożona na domenę zwróci ci się bez większych problemów – za kilka lat będziesz w stanie sprzedać ją za sporo więcej niż teraz za nią zapłacisz. A jeśli zaoszczędzisz i wyłożysz te parędziesiąt tysięcy na .com czy .net, albo te parę tysięcy np. na umlaut.pl, to w zasadzie będziesz mógł ją wpisać do bilansu strat, za kilka lat będzie warta tyle samo, i to tylko dla kogoś mającego podobną wizję jak ty teraz... (ponownie zaznaczam, że to moja opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać)

 

 

Dziekuję Ci za Twoja wypowiedz. Szczerze przyznam ze bardzo mi pomogłeś, dałeś do myślenia.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Z tego co wiem zajmujesz się pozycjonowaniem stron, tak? Jakbym już jakąś tam stronę miał, mogę liczyć na twoją pomoc? Oczywiście za opłatą.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lector.pl - lektor niemieckiego, domena kojarzy sie z nauka jezyka, niekoniecznie niemieckiego

deutscher.pl - niemiec, portal o języku naszych sąsiadów, bardzo fajna w wymowie "dojczer"

lehrer.pl - nauczyciel, Twoj najlepszy nauczyciel niemieckiego ;-)

 

Z pozostałych sprechen.pl nie jest zła

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem zajmujesz się pozycjonowaniem stron, tak? Jakbym już jakąś tam stronę miał, mogę liczyć na twoją pomoc? Oczywiście za opłatą.

 

To są jakieś złośliwe plotki, o pozycjonowaniu wiem tylko tyle, że jak się doda gdzieś linka, to więcej osób/botów wejdzie na stronę. :-)

Na znalezienie skutecznego pozycjonera jest tylko jeden dobry sposób: wpisz w google „pozycjonowanie” i wybierz kogoś z pierwszej strony. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To są jakieś złośliwe plotki, o pozycjonowaniu wiem tylko tyle, że jak się doda gdzieś linka, to więcej osób/botów wejdzie na stronę. :-)

Na znalezienie skutecznego pozycjonera jest tylko jeden dobry sposób: wpisz w google „pozycjonowanie” i wybierz kogoś z pierwszej strony. ;-)

Zgadzam sie z pb, nie ma nikogo lepszego w pozycjonowaniu, niz strony wypozycjonowane na swoja fraze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod wpływem dyskusji zarezerwowałem sprechen.pl.

Warto odwiedzać to forum:-)

 

a ja germanisci.pl :-) ale jeszcze się nad nią zastanowię...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jezyk-niemiecki.pl - myślnik odstrasza, aj gdyby to bylo jezykniemiecki.pl ...aj, aj...

 

nie przesadzajamy, nie taki myslnik straszny, jak go malują :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
CYTAT(jureqm @ nie, 09 gru 2007 - 22:59) post_snapback.gifjezyk-niemiecki.pl - myślnik odstrasza, aj gdyby to bylo jezykniemiecki.pl ...aj, aj...

 

"jeżyk niemiecki" ? :)

 

[ laska (łaska), zadanie (żądanie), zle (złe, źle), lek (lęk) ]

 

Wiem wiem, że to trochę za wcześnie, ale....

Może już czas przestać się bać polskich liter ;)

Szczególnie dla końcówki .PL

 

Pisałem wczoraj, że językniemiecki.pl wolna (KD nawet ma w/ext)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o niemiecki.pl to warto poznać ruch, zanim podejmie się decyzję. Nie wiadomo, czy jest dostatecznie duży, jak za taką cenę. Bo liczy się rachunek zysków bieżących.

 

Co do ruchu, inaczej jest teraz, gdy nie ma serwisu, a inaczej jak już będzie. Własnie z tego żyja ludzie rejestrujący literówki. Jeżeli weźmiemi popularny serwis, którego nazwę ciężko zapamiętać: to ludzie będą wymyślać podobne nazwy i wpisywac z błędami, dlatego nazwa powinna łatwo się kojarzyć także po polsku, bo łatwiej ja zapamiętają, niz typowo niemieckie słowo.

Tak samo jeżeli idzie o mniej znane tld: jak jest np. Serwis.cc, to ludzie nie pamiętając tld, wpiszą najpierw pl, potem com (bo jest ich najwiecej na świecie), dalej net (bo też jest trochę polskich serwisów), i potem pewnie org, z innymi to już gorzej, serwisów eu nie znam w ogóle. Dlatego nie jest tak, ze nie ma znaczenia jakie tld poza pl. Tak jest np. z londynek.net nazwę ludzie pamiętają, ale tld nie zawsze i wpisują inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brac niemiecki.com za te 20 tys..? oplacaloby sie? wkoncu niemiecki.com to z domen o niemieckim chyba ma drugie miejsce po niemiecki.pl...tak? czy sie myle?

 

Serdecznie pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam zadecyduj bo widzę, że im więcej mówimy tym większe masz wątpliwości.

Tak na marginesie to mam wrażenie, że od początku tak na prawdę brałeś pod uwagę tylko domeny wskazane przez Ciebie na początku wątku.

A my się tu dwoimy i troimy:-)

Męska decyzja:-) no chyba, że kobieta:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepiej wymyśleć jakąś łatwą do zapamiętania nazwę, a pieniądze przeznaczyć na wysoką jakosć i funkcjonalność serwisu, internauci nie zapłaca za właściwą domenę

 

warto, tez zrobić sondę na jakimś forum dla germanistów jak oceniają nazwę, bo internet podlega też tradycyjnym zasadom, czyli czy nazwa ma marektingową nazwę, mamy Money.pl czy Bankier.pl i lepiej to zapamiętać od Bank.pl

Niemiecki to jak dla mnie za mało nośna nazwa w ogóle na portal. To tak jedzenie.pl czy to coś oryginalnego ?, chyba już lepsza KuchniaPolska.pl. Choć inwestując w domeny kazdy wyberze jedzenie.pl bo to jest 1 słowo, zupełnie inaczej sprawa wygląda jak już jest tam serwis i ludzie go rozpoznają. Inwestując w domeny cięzko ocenić czy ta domena komuś się spodoba jako nazwa, o tym decyduje właśnie twórca serwisu i potem internauci, natomiast inwestor szuka pewnej inwestycji i do tego są pojedyncze słowa. Ja bym na pewno nie wziął za takie pieniądze żadnego niemca, bo to słowo u nas kojarzy się raczej z Grunwaldem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest co mówi Andro.

Też wolałbym serwis pod domeną KuchniaPolska.pl niż jedzenie.pl

Ja radziłbym podobnie aby pieniądze, które chcesz wydać na niemiecki.com przeznaczyć na lepszy serwis, pozycjonowanie itd.

Ale...męska decyzja:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrze, a przy zalozeniu ze domena niemiecki.com kosztuje 20 zl, warto kupowac, nie warto? powiecie warto, ale dlaczego? jakie sa plusy takiej domeny? czy za kilka lat bedzie ona jeszcze cenniejsza tak jak niemiecki.pl czy pozostanie caly czas przy swojej wartosci?

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem zaczynasz trochę marudzić:-)

pozdrawiam

 

No mnie się już na poprzedniej stronie znudziło odpowiadanie któryś raz na to samo pytanie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×