Jump to content
jureqm

niemiecki.pl a niemiecki.com

Recommended Posts

Drogi xxx xxx

 

prosimy o zachowanie poniższych informacji:

 

NUMER ID KLIENTA:

XXXXX

SUMA:

39.0 zł + VAT (brutto 47.58 zł)

 

Szczegóły zamówienia - Zamówiłeś u nas:

 

Rejestracja domeny:

 

schule.pl

 

Okres w latach:

1

Suma:

39.0 zł + VAT (brutto 47.58 zł)

 

WRRR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czym powodowane są Wasze teksty, w większości humorystyczne, ale kolejne propozycje proszę przesyłać na PM ( do juregm) , gdyż ten wątek zostaje zamknięty :)

 

Przynajmniej do czasu, aż juregm będzie chciał coś konkretnego wnieść do tematu ( PM me ).

 

EDIT:

odblokowane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czym powodowane są Wasze teksty, w większości humorystyczne, ale kolejne propozycje proszę przesyłać na PM ( do juregm) , gdyż ten wątek zostaje zamknięty :lol:

 

Przynajmniej do czasu, aż juregm będzie chciał coś konkretnego wnieść do tematu ( PM me ).

 

EDIT:

odblokowane ;)

 

Witam, poprosilem admina odblokowanie tego posta. niech niektorzy (mowie tu o jednej osobie) zachowaja troche kultury.

 

Co sadzicie o poszczegolnych domenach? ktora najlepsza?

 

cjn.pl (centrum języka niemieckiego)

naukaniemieckiego.pl

strefaniemieckiego.pl

portalniemiecki.pl

niemieckiportal.pl

szkolaniemieckiego.pl

deutschlernen.pl

 

Jesli masz jakies inne propozycje i mnie zainteresujesz sowja oferta to mozliwe ze kupie domene wlasnie od Ciebie!

Wiadomosc na PW.

 

Serdecznie pzodrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co sadzicie o poszczegolnych domenach? ktora najlepsza?

 

cjn.pl (centrum języka niemieckiego)

naukaniemieckiego.pl

strefaniemieckiego.pl

portalniemiecki.pl

niemieckiportal.pl

szkolaniemieckiego.pl

deutschlernen.pl

 

wg mnie najlepsza naukaniemieckiego.pl ewentualnie strefaniemieckiego.pl :lol:

Więcej zdecydowania i konsekwencji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie odstrasza wciskanie na siłę słowa "niemiecki", proszę o podanie nazw znanych portali opartych ściśle na keywordzie

 

telefony.pl czy orange.pl czy tpsa

komunikator.pl czy gadu-gadu.pl

zakladysportowe.pl czy mecz.pl

szukaj.pl czy google.pl

portal.pl czy onet.pl

 

poza tym domen niemiecki+byleco.pl może być setki, więc portal ma szanse załapać się na 100 pozycję ;)

co nie znaczy, ze fraza nie może być ciekawa, np. KuchniaPolska MadeinPoland i każda inna dobra nazwa, ale do tego trzeba pomysłu, a nie byle co,

 

jak dla mnie żadna z tych domen, na mały portal każda, ale wtedy nie ma co tracić czasu, brać niemiecki.com, net czy pl i z głowy, przynajmniej jasny keyword

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troszke odbiegamy od tematu.. Ale Andro powiedz mi, jaka wartosc w takim razie maja domeny generyczne? Dlaczego ludzie sa w stanie zaplacic za nie tak duze pieniadze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troszke odbiegamy od tematu.. Ale Andro powiedz mi, jaka wartosc w takim razie maja domeny generyczne? Dlaczego ludzie sa w stanie zaplacic za nie tak duze pieniadze?

 

no wlasnie...ja tez nie bardz wiem..

Share this post


Link to post
Share on other sites
telefony.pl czy orange.pl czy tpsa

komunikator.pl czy gadu-gadu.pl

zakladysportowe.pl czy mecz.pl

szukaj.pl czy google.pl

portal.pl czy onet.pl

 

Wydaje mi się, że użyteczny będzie podział stron ze względu na budżety, czyli na "grube ryby" - firmy dysponujące ogromnym kapitałem i "płotki" - projekty również profesjonalne, aczkolwiek posiadające znacznie(!) skromniejsze finanse (pomijam "projekty z ligi okręgowej"). Onet i Google klasyfikują się zdecydowanie w pierwszej grupie. Wspomniane budżety pozwoliły im bowiem na skuteczne wypromowanie tych serwisów, a w szczególności na stworzenie rozpoznawalnych marek. Przyznam, że już spotkałem się z wyrażeniem "guglować (zguglować coś)". Przykład z innej beczki: dlaczego na buty sportowe np. firmy Reebok często mówi się adidasy? Ot, taki wpływ lidera. No właśnie - niedługo możemy dojść do momentu kiedy słowo wyszukiwanie (w internecie) zostanie wyparte przez "guglowanie" - jakkolwiek absurdalnie to dziś brzmi. Do czego zmierzam - jeśli jesteś autorem projektu z drugiej grupy, to powinieneś posiadać domenę typu "keyword". No chyba, że stać Cię na wydanie milionów na promowanie marki? Ale czy wtedy nie będziesz już graczem z pierwszej grupy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nigdzie nie pisałem, że za domeny typu keyword płaci się "za duże pieniądze". Uważam, że za niemiecki.pl należy się sporo, i jest to dobra inwestycja. One mają swoją wartość, jak pisałem, z ruchu, krótka nazwa, do wyszukiwarek (bo internauta patrzy często na co klika), i czasem także jako marka, lub choćby przez dominację w swojej niszy niemiecki.pl = niemiecki (w domyśle język). Powiedziałbym, że to oczywiste.

 

Ale domeny podporządkowane są także zasadom marketingowym z realnego świata, dotyczy to najbardziej firm dużych, ale nie tylko, nawet właściciel firmy przywiązuje się do nazwy, tym bardziej internauci, ułatwia to im identyfikację i zapamiętanie (co istotne). Więc marka to podstawa, dobra nazwa jest ważna nawet dla małej firmy, a tu mówimy o "dużym projekcie". Więc warto pomyśleć o dobrej nazwie, a nie na siłę wciskać słowo niemiecki. Kwestia co jest dobrą nazwą, zależy od indywidualnego wyczucia.

 

Więc mówienie, że aby zaoszczędzić weźmy keyword+cokolwiek.pl nie jest celowe. Jak nie ma pomysłu to dobrym wyjściem jest wziąć właśnie pojedynczy keyword (gdzie tld ma wpływ na cenę), bo on ma swoją wartość (także net czy info), niż słabą nazwę bazującą na frazie, byle był keyword. Ale dużo lepiej pomyśleć co pasuje do takiego portalu, co nie jest standardowe jak tutaj słowo "niemiecki", i co jest dobrą nazwą.

 

cytat z ksiązki "Triumf i klęska dot.comów 11 niezmienionych praw budowania internetowej marki" Al i Laura Ries

"Wszystkie najpopularniejsze i najbardziej wartościowe marki na świecie mają oryginalne niepowtarzalne nazwy. (...)" I dalej autorzy piszą, że keywordy były typowo stosowane na początku internetu, bo tak jest najłatwiej wystartować, ale dzisiaj gdy są miliony serwisów, nazwa pospolita jest "wata funta kłaków". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Wiecie może kto jest właścicielem germanista.pl?

Strony nie ma, kontaktu z właścicielem też nie, może ktoś z forum?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Wiecie może kto jest właścicielem germanista.pl?

Strony nie ma, kontaktu z właścicielem też nie, może ktoś z forum?

 

Pozdrawiam.

 

Uważam jureqm że ta druga domena jest lepsza...ech że też ja na nią nie wpadłem :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uproszczę ci sprawę....

 

Jeżeli twoj portal ma charakter globalny to .pl nie jest ci potrzebna do szczęścia.

Jeżeli twój głowny odbiorca to Polski klient wtedy .pl jest wskazane

Bardzo dobrą domeną jest także domena z końcówką .info ponieważ jest bardzo ogólna i globalna.

Być może .info nie jest tak popularne jak .com czy .pl ale bardzo ładnie się komponuje merytorycznie.

 

Ja na Twoim miejscu nei koncentrowałbym się na jakichś tam schule, umlautach itp. tylko kupił keyword domain która będzie się ładnie pozycjonować w przglądarkach.

A do takich właśnie należą: niemiecki.com, niemiecki.pl, niemiecki.info, naukaniemieckiego.pl / .info / .com itp itd

 

Jezeli debatowałeś nad wydaniem 10tys to niemiecki.info będzie w twoim zasięgu i nazwa jest naprawdę dobra i tłumaczy sama siebie

80 tyś za nazwę typu niemiecki.pl to przesada. Nie jest to aż tak komercyjna nazwa żeby cena była czymkolwiek uzasadniona.

To raczej strzelanie na ślepo aż siętrafi frajera....przepraszam "klienta"

Share this post


Link to post
Share on other sites
a germaniec.pl ??

Równie dobrze mógłbyś kupić proponowanego tu szwaba.pl albo dziadkazwermachtu.pl :lol:

Germaniec nie brzmi najlepiej. Germano już tak. Zresztą, znasz przecież niewątpliwe zalety tej drugiej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Germaniec nie brzmi najlepiej. Germano już tak. Zresztą, znasz przecież niewątpliwe zalety tej drugiej

Nie wspomnę nawet, że z dobrej ręki domena :lol:

 

Jerzy, Ty to już nakombinujesz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ani jedna, ani druga. Deutscchlernen.pl mało kto wpisze poprawnie (zwłaszcza Ci którzy chcą zacząć naukę z niemieckim), słysząc gdzieś nazwę strony wpiszą dojczlernen.pl, deuczlernen.pl itp.

Niemiec.info lepsza, ale mniej profesjonalna. Pod dobry serwis, konieczna jest dobra domena :P

 

Może jako nazwy spróbuj użyć jakiegoś skrótu, gry słów, bądź czegoś, co się z Niemcami kojarzy? GutenMorgen.pl masz wolną :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ani jedna, ani druga. Deutscchlernen.pl mało kto wpisze poprawnie (zwłaszcza Ci którzy chcą zacząć naukę z niemieckim), słysząc gdzieś nazwę strony wpiszą dojczlernen.pl, deuczlernen.pl itp.

Niemiec.info lepsza, ale mniej profesjonalna. Pod dobry serwis, konieczna jest dobra domena :)

 

Może jako nazwy spróbuj użyć jakiegoś skrótu, gry słów, bądź czegoś, co się z Niemcami kojarzy? GutenMorgen.pl masz wolną ;)

 

 

 

gutenmorgen.pl juz nieaktualne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

niemiecki.net.pl info.pl ? za male pieniadze napewno ... ps powodzenia z portalem jak bedzie bil na glowe wszystkie inne to niekoniecznie musi to byc mega domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×