Jump to content
SebQ

ww.SOS.pl

Recommended Posts

Aukcja była na allegro, ale sprzedaży dokonałem poza allegro

To czekamy na informację kiedy klient zrozumiał swój błąd i rozpoczął dochodzenie swoich praw drogą prawną :)

 

Póki co jednak gratulacje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czekamy na informację kiedy klient zrozumiał swój błąd i rozpoczął dochodzenie swoich praw drogą prawną :)

 

Czemu miałby wstępować na drogę prawną??

 

Kiedy podał mi ofertę napisałem mu, jaka to jest domena i odpowiedział, że zdaje sobie z tego sprawe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już chciałem pisać, że baaaardzo tanio sprzedana....

 

 

Dopiero teraz zauważyłem "kruczek" :P

 

Gratulacje

 

 

Jak wyżej! :P

 

Gratuluję, pierwsza sprzedaż i to w takim stylu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czekamy na informację kiedy klient zrozumiał swój błąd i rozpoczął dochodzenie swoich praw drogą prawną :)

 

Póki co jednak gratulacje :P

Klient był powiadomiony o tym jaka to domena przez maila i odpisał, że zdaje sobie z tego sprawę

Więc nie może już nic zmienić (chyba)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czekamy na informację kiedy klient zrozumiał swój błąd i rozpoczął dochodzenie swoich praw drogą prawną :)

Aukcja była zapewne opisane jaka domena jest jej przedmiotem. Jeśli ktoś liczył że to literówka od www.coś tam.. to się przeliczył a za gapowe się traci:)

 

Jeszcze raz gratuluję że ktoś był gotów tyle zapłacić za taką domenę:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

 

P.s. smakował jak kurczak.

 

 

Generalnie wierzę ludziom.

 

Jednak w przypadku domeny zarejestrowanej 11 kwietnia i do dzisiaj [w Dropped] z niezmienionymi danymi, z równoległą aukcją na Allegro zakończoną 13 kwietnia brakiem ofert a jednak sprzedanej lecz poza Allegro i poza Dropped a kasa już na koncie [duże zaufanie Kupującego, tym bardziej, że konto Sprzedającego w Allegro typu "Junior"] ... W przypadku domeny beznadziejnej, ze świadomością Kupującego o jej beznadziejności i potwierdzoną emailem - ... również proponuję zachować "zimną krew" :) i oczekiwać szczęśliwego potwierdzenia tej sprzedaży.

 

Przepraszam za językowo antypolsko sformułowane powyżej tasiemcowe myśli ale późno już i trudno mi się jest wysłowić :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klient był powiadomiony o tym jaka to domena przez maila i odpisał, że zdaje sobie z tego sprawę

 

nie jestem pewiem czy naprawde wiedzial co kupuje (kwota transakcji wskazuje na to, ze nie mial pojecia co jest przedmiotem aukcji) :)

ale jezeli jest tak jak piszesz, ze nie wprowadziles go w blad (ciekawe jaki byl opis tego tworu???), to jego problem

poczekam jednak na rozwoj sytuacji przed skladaniem gratulacji

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pewnym sensie można się czepić tego, że używałeś słów typu " sprzedam domenę". Powinieneś sprecyzować, że sprzedajesz subdomenę.

No ale to wszystko są szczegóły. Jeśli nawet kupujący się pomylił to jego problem. Mógł dopytać itp.

Także mimo wszystko gratulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to parodia, w tekście akcji nie było ani słowa o tym że sprzedajesz ww.sos.pl. No ale jak sprzedałeś i pieniądze na koncie to gratulacje.

 

Na Twoim miejscu trzymałbym korespondencje meilową, bo może się przydać w sądzie, kiedy kupujący się zorientuje, że nie kupił sos.pl tylko takie dziwadło jak ww.sos.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Dla mnie to parodia, w tekście akcji nie było ani słowa o tym że sprzedajesz ww.sos.pl. No ale jak sprzedałeś i pieniądze na koncie to gratulacje.

 

Na Twoim miejscu trzymałbym korespondencje meilową bo może się przydać w sądzie, kiedy kupujący się zorientuje, że nie kupił sos.pl tylko takie dziwadło jak ww.sos.pl

a ja trzymalbym takze te 1500 pln...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak w przypadku domeny zarejestrowanej 11 kwietnia i do dzisiaj [w Dropped] z niezmienionymi danymi, z równoległą aukcją na Allegro zakończoną 13 kwietnia brakiem ofert a jednak sprzedanej lecz poza Allegro i poza Dropped a kasa już na koncie [duże zaufanie Kupującego, tym bardziej, że konto Sprzedającego w Allegro typu "Junior"] ... W przypadku domeny beznadziejnej, ze świadomością Kupującego o jej beznadziejności i potwierdzoną emailem - ... również proponuję zachować "zimną krew" :) i oczekiwać szczęśliwego potwierdzenia tej sprzedaży.

Hehe, rzeczywiście tempo transakcji było(jeżeli było?) niespotykanie ekspresowe. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa z ta domeną sos.pl (domena funkcjonalna) właścicielem jest NASK a domena zarówno sos.pl jak i www.sos.pl przekierowuje na domenę liniazycia.pl stojącą na parkingu.

To nask też zaczął zarabiać na parkingach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie to parodia, w tekście akcji nie było ani słowa o tym że sprzedajesz ww.sos.pl. No ale jak sprzedałeś i pieniądze na koncie to gratulacje.

 

Na Twoim miejscu trzymałbym korespondencje meilową, bo może się przydać w sądzie, kiedy kupujący się zorientuje, że nie kupił sos.pl tylko takie dziwadło jak ww.sos.pl

Odrazu na początku aukcji jest

Mam na sprzedaż krótką bardzo dobrą i dużo wartą domenę ww.sos.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odrazu na początku aukcji jest

Mam na sprzedaż krótką bardzo dobrą i dużo wartą domenę ww.sos.pl

Tyle, że to jest subdomena a nie domena główna, ale nazwa domena dotyczy tego i tego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle, że to jest subdomena a nie domena główna, ale nazwa domena dotyczy tego i tego

nie zgodzę się. Patrząc chociażby na statystyki ilości domen na dns.pl widzimy : "statystyki liczby domen zarejestrowanych w NASK (2011-04-15)" nazwa sfery : ... i tam min jest .sos.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt świadomie by nie kupił czegoś co wygląda tak: www.ww.sos.pl bez jaj.

 

Zgadzam się, a już na pewno za taką kwotę.

Sprawa może mieć - niestety - dalszy ciąg. Czuję, że na całej sprawie zarobić mogą jedynie prawnicy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, a już na pewno za taką kwotę.

Sprawa może mieć - niestety - dalszy ciąg. Czuję, że na całej sprawie zarobić mogą jedynie prawnicy :)

 

 

Natomiast ja uważam, że na tej sprawie nie zarobi nikt. Dosłownie nikt.

 

 

 

CYTAT(roberto_one @ pią, 15 kwi 11) *

Tyle, że to jest subdomena a nie domena główna, ale nazwa domena dotyczy tego i tego

 

name='Icebreaker' post='411561' date='pią, 15 kwi 11']

 

nie zgodzę się. Patrząc chociażby na statystyki ilości domen na dns.pl widzimy : "statystyki liczby domen zarejestrowanych w NASK (2011-04-15)" nazwa sfery : ... i tam min jest .sos.pl

 

Icebreaker

uważasz zatem, że jest to np. domena najwyższego rzędu?

 

Jeśli bowiem jest to domena drugiego poziomu to znaczy, iż stanowi ona subdomenę domeny najwyższego poziomu.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Icebreaker

uważasz zatem, że jest to np. domena najwyższego rzędu?

 

Jeśli bowiem jest to domena drugiego poziomu to znaczy, iż stanowi ona subdomenę domeny najwyższego poziomu.

Myślę, że nie do końca. Jednak uważam że traktuje się jako domeny nie sub... chociażby przez to, że pośrednio rejestruję się w NASK'u

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że nie do końca. Jednak uważam że traktuje się jako domeny nie sub... chociażby przez to, że pośrednio rejestruję się w NASK'u

 

Może i się je traktuje jak domeny. Zapewne tak.

Ja traktuję je jak subdomeny. Mamy zarejestrowane tylko dwie i to ze względu na Klienta, który "zamówił" wyszukanie obojętnie jakiej byle z określonym słowem kluczowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i się je traktuje jak domeny. Zapewne tak.

Ja traktuję je jak subdomeny. Mamy zarejestrowane tylko dwie i to ze względu na Klienta, który "zamówił" wyszukanie obojętnie jakiej byle z określonym słowem kluczowym.

IMHO porównywanie np (eu.pl - rejestracja za 99zł bodajże czy .co.pl ) z com.pl / .net.pl / waw.pl itd.. jest niesprawiedliwe...

A za com.pl itd.. nieco dalej ( ze względu na popularność ) jest także np .sos.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×