Jump to content
bradiaga

Integracja Aftermarket z Allegro.

Recommended Posts

myślę że zwykłe sprzedawanie na allegro - zwykłe w sensie samodzielne wystawianie za 1,55zł przestanie się opłacać:) Co więcej zmniejszy się ilość sprzedanych aukcji na allegro dla usera innego niż AM

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bzdura! są wszystkie z ustawionymi cenami KT!

Nie krzycz tak bo w tym hałasie żart przeoczysz i jeszcze sobie struny palcowe nadwyrężysz :P

a tak naprawdę świetna funkcja i już zaczynam transferować domeny z home do AM :)

Migracja domen po wprowadzeniu prawie każdej nowej funkcji u jakiegokolwiek rejestratora jest bardzo ciekawym zjawiskiem.

Działa nie gorzej niż kiełbasa wyborcza - przyciąga domeny do panelu niczym wyborców do urn, zwłaszcza tych, którzy liczą na poprawę swego losu po zmianie adresu biura poselskiego.

 

Ostatnio mniej śledzę rynek ale Allegro kojarzyło mi się przede wszystkim z miejscem gdzie można tanio kupić a nie korzystnie sprzedać domeny.

Jeśli tak jest nadal to zwiększona podaż domen raczej nie zmieni tej sytuacji.

 

Lecz z pewnością powinna wypromować/utrwalić AM jako miejsce obrotu domen.

I z tego punktu widzenia pomysł należy uznać za trafiony.

 

A tym, którzy liczą na to, że wystarczy wyeksponować swe przeciętne stadko domen w dodatkowym miejscu by znalazły hojnych nabywców, polecam wolną e-rozczarowanie.pl :P

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tym, którzy liczą na to, że wystarczy wyeksponować swe przeciętne stadko domen w dodatkowym miejscu by znalazły hojnych nabywców, polecam wolną e-rozczarowanie.pl :P

każde nawet bardzo przeciętne stadko "reklamowane" w +1 miejscu może przyciągnąć kolejnych kupców :) Więc jeśli nie można poprawić jakości swojego stadka trzeba się promować w jak największej liczbie miejsc :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawa dla Dropped !

 

robi nam się monopolista :) oby technicznie tylko wszystko było ok (jak te tysiące domen trafią do Dropped), bo "monopoliści" typu home zgarniając rynek hostingu niestety nie inwestują w jakość, co jakiś czas wyskakuje błąd 503, nie wspominając o edytorze e-mail ze strony, który sam z siebie krzaczki na początku wiadomości zawsze wysyła (w wysłanych tego nie widać, tylko u odbiorcy), w pomocy technicznej miesiąc temu stwierdzili "wiemy o tym od dawna" - nie ma jak profesjonalizm konkurencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumuję to będzie można teraz niezłą historię cen danej domeny przeglądać...

 

 

Jeszcze jedna mała prośba, jeśli dałoby się udoskonalić skrypt dzielący nazwę domeny na wyrazy, z których się składa to byłoby świetnie. Np. dla domeny aerobikwodny.pl nie rozdziela na "aerobik wodny".

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy możliwe jest również umieszczanie pakietów domen na allegro jeśli mają wspólną jedną cenę KT?

 

Z okazji integracji z allegro chętnie przeniósłbym kilka domen z powrotem do dropped, ale niektóre chcę sprzedać wyłącznie w pakiecie (np IDN+nonIDN).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpiszcie sobie jako hasło reklamowe...JEDNO POLEPSZONE DRUGIE SPIERDZIELONE...siada mobilna wersja AM...wejście w zakładke...SPRZEDAJ DOMENY...graniczy z cudem, wyszukiwanie domen padło tam całkiem jak i wystawianie oraz wyszukiwanie domen nie na sprzedaż leży na łopatach...Co do nowej funkcji to mam swoje zdanie wbrew wiekszosci...na zewnatrz wszystko ładnie pięknie a podstawowe sprawy jak kulały tak kuleją (np. vide: odpowiedzi na ticety) tak że przypomina mi to troche faceta ktoremu ucieło noge i w prezencie dostaje nowe buty zamiast protezy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jeśli chcę sprzedać za inną kwotę poprzez AM to jest możliwość szybkiego anulowania aukcji na allegro?

 

edit

Chyba już wcześniej jest było wyjaśnione, że zmiana ceny w AM zamyka aukcję, zgadza się?

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jeśli chcę sprzedać za inną kwotę poprzez AM to jest możliwość szybkiego anulowania aukcji na allegro?

 

edit

Chyba już wcześniej jest było wyjaśnione, że zmiana ceny w AM zamyka aukcję, zgadza się?

Tak, już to niestety przerobiłem. :)

Poprzednia oferta znika i pojawia się z nowym terminem 29 dni i nową ceną.

Gorzej gdy zrobimy to dla domeny, której termin wygasania jest krótszy niż 35 dni. Taka domena pomimo wcześniejszej obecności w sklepie, po korekcie ceny, "wypada" z rynku Allegro.

W sumie szkoda, że taka informacja nie została podana.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz jednak nie mogę wystawić domeny na LastMinute. Pojawia się komunikat:

 

"Fatal error: Call to undefined function allegro_stop() in /home/svn/production/soap/impl/AfterMarket.class.php on line 888"

 

Na Allegro jednak tej domeny nie widzę.

 

Hełp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz jednak nie mogę wystawić domeny na LastMinute. Pojawia się komunikat:

 

"Fatal error: Call to undefined function allegro_stop() in /home/svn/production/soap/impl/AfterMarket.class.php on line 888"

 

Na Allegro jednak tej domeny nie widzę.

 

Hełp :)

Domena LM na pewno się nie pojawi, bo...

Po pierwsze - sklep AfterMarket na Allegro nie prowadzi aukcji - to jest istota problemu,

Po drugie - domena ma krótszy niż 35 dni termin do wygaśnięcia. Skoro jest LM to ma max. 30 dni do wygaśnięcia.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Fatal error: Call to undefined function allegro_stop() in /home/svn/production/soap/impl/AfterMarket.class.php on line 5135

ja tylko chcialem zmienic cene w ofercie...

popularnosc zabija, serwery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy byłaby może możliwość wyboru dla domeny wystawionej na giełdzie Aftermarket.pl czy po wejściu na samą domenę domyślnie pokaże się oferta na giełdzie Aftermarket.pl czy aukcja Allegro, o ile taka aukcja jest aktualnie wystawiona?

 

Dla oferty na Allegro wystarczy wejść pod link http://allegro.pl/inraukcji.html a nastąpi przekierowanie na pełen adres oferty np. aukcja nr 1565669340, link http://allegro.pl/i1565669340.html (wystarczy litera i przed numerem aukcji Allegro i .html do adresu)

 

Najwięcej osób lub firm będących klientami końcowymi dowiaduje się, że domena jest na sprzedaż / kupuje domeny wchodząc bezpośrednio pod adres domeny, a warto byłoby może sprawdzić, gdzie jest większa szansa na sprzedaż domeny w rozsądnej cenie KT - Aftermarket czy aukcja Allegro. A jeżeli nie ma takiej możliwości to czy jest / będzie możliwość pobrania numeru aukcji Allegro danej domeny poprzez API Aftermarket.pl?

 

EDIT: teraz w sumie po zastanowieniu wyszło mi, że nie opłacałoby się wtedy raczej promować odpłatnie aukcji na Allegro, więc niech sztab marketingowy Aftermarket.pl myśli, co z tym zrobić - ja tylko rzuciłem pomysłem. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy możliwe jest również umieszczanie pakietów domen na allegro jeśli mają wspólną jedną cenę KT?

 

Z okazji integracji z allegro chętnie przeniósłbym kilka domen z powrotem do dropped, ale niektóre chcę sprzedać wyłącznie w pakiecie (np IDN+nonIDN).

 

 

... na ten moment nie jest jeszcze możliwe, ale to kwestia dni.

W nowym cenniku promujemy właśnie takie komplety nazwa IDN + nIDN + różne TLD = komplet domen

 

Działa już zsynchronizowana promocja, czyli wykupując promocję na AM, domena będzie jednocześnie i w tej samej cenie promowana na Allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - co się stanie, jeśli znajomy zakupił właśnie domenę dla klienta swojej firmy z oferty na Allegro za 50 zł (domenę po Escrow ma już u siebie w panelu), a domena jednocześnie jest w takim pakiecie domen, który mam w obserwowanych?

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=932958

 

Chodzi o szafynamiare*pl. Na logikę wychodzi na to, że zwycięzca tej aukcji już nie może otrzymać jednej z zakupionych domen. Chyba dobrze by wtedy było, żeby domeny wystawiane w pakietach jednak nie trafiały na pojedyncze oferty na aukcjach Allegro.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena LM na pewno się nie pojawi, bo...

Po pierwsze - sklep AfterMarket na Allegro nie prowadzi aukcji - to jest istota problemu,

Po drugie - domena ma krótszy niż 35 dni termin do wygaśnięcia. Skoro jest LM to ma max. 30 dni do wygaśnięcia.

Nie chcę wystawić LM na Allegro ale na AfterMarket - jak zawsze to robiłem z listy.

Teraz już i tak za późno, bo już domena zeszła z listy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×