Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?  

104 members have voted

  1. 1. Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

    • TAK, to super pomysł!
      45
    • NIE, nie chcę cen minimalnych w aukcjach
      28
    • Jest mi to obojętne
      31


Recommended Posts

Wlasnie, co to jest "komplet powiazanych domen" a co "komplet niepowiazanych domen"?

 

I jaka jest oplata za cene minimalna? (nie moge znalezc tego w cenniku).

 

 

Wprowadzona zostanie dodatkowa opłata za wystawianie aukcji kompletów zawierających niepowiązane domeny. Za domeny niepowiązane uważa się takie, które nie spełniają żadnego z warunków:

 

* Jest to komplet IDN i nonIDN.

* Jest to komplet słów kluczowych rozdzielonych i nierozdzielonych myślnikiem.

* Jest to komplet tego samego słowa kluczowego w różnych TLD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proste pytanie, prosta odpowiedź.

 

Dropped / AM wprowadził ostatnio możliwość podania ceny minimalnej w aukcji.

 

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Dropped?

 

DD

 

 

Hej Danielu, mógłbyś zmienić w tytule tematu Dropped -> AfterMarket.pl

Na Dropped nie będzie cen minimalnych tylko na AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję wszystkim za uwagi dotyczące cen minimalnych w aukcjach.

 

Przede wszystkim chciałbym przypomnieć, iż ceny minimalne od dawna funkcjonują na innych giełdach domen (np. na Sedo). Nasza funkcjonalność jest także podobna - cena minimalna nie jest całkowicie ukryta (jak na Allegro), ale jest podany jej rząd wielkości, tak aby kupujący wiedzieli czego się spodziewać i nie licytowali w ciemno. Ponadto, użycie tej funkcji przez sprzedającego jest dodatkowo płatne, tak aby nie była ona nadużywana.

 

Cena minimalna w aukcjach jest dodatkowym mechanizmem, który daje sprzedającym większe pole manewru przy wystawianiu aukcji. Sprzedający nie musi wcale z niego skorzystać, a kupujący wcale nie muszą licytować w takich aukcjach (i sprzedający też muszą wziąć to pod uwagę). Sprzedawca może zdecydować, czy wystawiać aukcję od wysokiej ceny i nie otrzymać żadnych ofert, czy też od niskiej ceny ale z ceną minimalną, i być może otrzymać oferty (a być może wcale nie, jeśli cena minimalna zniechęci kupujących).

 

Dzisiaj także wprowadzimy zmianę, polegającą na lepszym oznaczeniu aukcji z ceną minimalną na listach ofert.

w takiej formie nie mam nic przeciwko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hej Danielu, mógłbyś zmienić w tytule tematu Dropped -> AfterMarket.pl

Na Dropped nie będzie cen minimalnych tylko na AM.

Mam serdeczną prośbę do całej ekipy Michau'a:

Ustalcie proszę raz na zawsze czym się różni Aftermarket od Dropped by nie robić wszystkim użytkownikom mętliku w głowie.

Do tej pory pojęcia/adresy te były stosowane zamiennie.

Łącznie z tym samym loginem, funkcjonalnościami, opłatami i fakturami.

 

Jeśli pojawiły się jakieś znaczące zmiany, to bardzo proszę o wyjaśnienie tych różnic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że wprowadzenie cen minimalnych chroni interesy sprzedających, znaczy mniej więcej tyle że szkodzi interesom kupujących.

Patrząc całościowo nie jest to jakieś rozwiązanie wybitnie szkodliwe, ale z pewnością jest jednym z kroków w złym kierunku. Które powodują, że Aftermarket zamiast bycia stabilną platforma handlową staje się coraz mniej kontrolowalny i przewidywalny. Już, w tej chwili nie można zaplanować transakcji z nadzieją, że zasady które obowiązują dzisiaj będą obowiązywały jutro. Zamiast wykorzystywać czas na handel domenami użytkownicy muszą go marnować na czytanie i akceptowanie coraz to nowych regulaminów, odhaczenie i zaznaczanie krzyżyków i nieustanne śledzenie zmian.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Mam serdeczną prośbę do całej ekipy Michau'a:

Ustalcie proszę raz na zawsze czym się różni Aftermarket od Dropped by nie robić wszystkim użytkownikom mętliku w głowie.

Do tej pory pojęcia/adresy te były stosowane zamiennie.

Łącznie z tym samym loginem, funkcjonalnościami, opłatami i fakturami.

 

Jeśli pojawiły się jakieś znaczące zmiany, to bardzo proszę o wyjaśnienie tych różnic.

 

 

Dropped.pl niedługo zniknie. Wyprze je AfterMarket.pl i zostanie tylko jeden adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped.pl niedługo zniknie. Wyprze je AfterMarket.pl i zostanie tylko jeden adres.

Tere fere ...

Poczekam na bardziej rzeczowe wyjaśnienia Michau'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem przeciwko cenom minimalnym.

 

Uzasadnienie:

 

Cena startowa aukcji = podjęcie ryzyka. Można ustawić cenę startową na odpowiednim poziomie.

 

Cena kup teraz = może być ceną zaporową a wiadomo, w naszej branży negocjacje to podstawa.

 

Cena minimalna to jedynie korzyść dla Dropped ;) (+1PLN do aukcji)

 

Pozdrawiam,

Paweł B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Cena minimalna to jedynie korzyść dla Dropped ;) (+1PLN do aukcji)

 

Zapomniałeś o drobnym szczególe jakim są osoby sprzedające.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped.pl niedługo zniknie. Wyprze je AfterMarket.pl i zostanie tylko jeden adres.

Dropped zawsze kojarzył mi się lepiej... może to nieuzasadniony sentyment ale przyzwyczajenie to druga natura i kroki typu likwidacja czegoś powinno być poprzedzone informacją i to z dużym wyprzedzeniem, bo tak robi się mętlik w głowie użytkownikom, którzy jak nie wiedzą o co chodzi to tracą zaufanie do stabilnej platformy. Na moje może być i samo AM, ale jak nagle coś znika bez uprzedzenia skąd pewność, że tak samo nie zniknie AM.

Moim zdaniem podobny błąd zrobiło PPD - metoda faktów dokonanych, a nie info z wyprzedzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam serdeczną prośbę do całej ekipy Michau'a:

Ustalcie proszę raz na zawsze czym się różni Aftermarket od Dropped by nie robić wszystkim użytkownikom mętliku w głowie.

Do tej pory pojęcia/adresy te były stosowane zamiennie.

Łącznie z tym samym loginem, funkcjonalnościami, opłatami i fakturami.

 

Jeśli pojawiły się jakieś znaczące zmiany, to bardzo proszę o wyjaśnienie tych różnic.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma różnic. Oba serwisy funkcjonują równolegle. Darkowi chodziło zapewne o to, iż nie będzie cen minimalnych w aukcjach domen przechwyconych.

 

Nas też trochę już męczy mętlik związany z funkcjonowaniem obu serwisów równolegle, więc w najbliższym czasie zostanie to ujednolicone (Dropped.pl pozostanie jedynie przekierowaniem na AfterMarket.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Dropped zawsze kojarzył mi się lepiej... może to nieuzasadniony sentyment ale przyzwyczajenie to druga natura i kroki typu likwidacja czegoś powinno być poprzedzone informacją i to z dużym wyprzedzeniem, bo tak robi się mętlik w głowie użytkownikom, którzy jak nie wiedzą o co chodzi to tracą zaufanie do stabilnej platformy. Na moje może być i samo AM, ale jak nagle coś znika bez uprzedzenia skąd pewność, że tak samo nie zniknie AM.

Moim zdaniem podobny błąd zrobiło PPD - metoda faktów dokonanych, a nie info z wyprzedzeniem.

 

Nie traktuj tego jako 100% prawdę - nie pracuję w Dropped. Wyraziłem tylko swoje zdanie którego jestem po prostu pewny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nas też trochę już męczy mętlik związany z funkcjonowaniem obu serwisów równolegle, więc w najbliższym czasie zostanie to ujednolicone (Dropped.pl pozostanie jedynie przekierowaniem na AfterMarket.pl).

 

szkoda tylko tego przejrzystego layoutu Dropped.pl, większość operacji prowadziłem na szablonie Dropped. Ten design w codziennej pracy sprawdza się bardziej niż kolorowe tabelki Aftermarket

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co masz pisać jako "pracownik" :)

 

Pine nie jest pracownikiem tylko freelancerem a także domainerem i może wyrażać swoje zdanie.

Od siebie dodam, że właśnie to jest urocze we współpracy z Michuem, że nie liczy na nasz poklask tylko uzasadnione własne zdanie :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena minimalna - ma swoje plusy i minusy, co wyjdzie w praktyce. Byłem zdania, że cena minimalna powinna być wprowadzona od początku istnienia giełdy, gdyż była bardziej potrzebna na wstępnym etapie istnienia serwisu, kiedy było mało licytujących. Teraz można by było wyciągnąć już wnioski, i przykładowo zmienić na inne rozwiązanie.

 

Argument, że sprzedający podejmuje ryzyko wystawiając dobrą domenę za 10 zł, jest dla mnie nietrafiony, biorąc pod uwagę stan rozwoju giełdy i rynku. Jeżeli giełda chce rozwijać się, w ogóle nie może patrzeć na argumenty tylko jednej strony. Jak dotąd giełdzie nie udało się wyjść poza etap polowania na okazje przed kupujących. Daleko jest jeszcze do płynnego obrotu, dającego kupującemu gwarancję, że sprzeda domenę za cenę porównywalną do ceny kupna.

 

Natomiast argument, że tak jest na sedo, miał duże uzasadnienie przy powstawaniu giełdy. Teraz już takiego nie ma, gdyż serwis powinien mieć lepsze rozwiązania niż sedo. Ponieważ działa na niszowym rynku, który jest dużo trudniejszy. Fakt jest taki, że co prawda serwis się rozwija, ale bez przechwytywania nie mógłby rozwinąć się nawet w części tak jak jest teraz. Polski rynek wtórny domen jest nadal za słabo rozwinięty, by na giełdzie był płynny obrót. Także potrzeba jest więcej dobrych rozwiązań pozwalających na rozwój giełdy. Rozwiązań, które będą odpowiedzią na sytuację na tym rynku.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mniej więcej tak wygląda aukcja:

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=937492

 

A tak mniej więcej wyglądają (nie wyglądają) oferty na aukcji trzyliterówki z ceną minimalną x.xxx:

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=938929

 

Zawsze było dużo ofert na trzyliterówkach. Czyli chyba jednak Daniel miał dużo racji w kwestii sensu poświęcenia czasu dla licytacji domeny a licytacji tylko "dla sportu", mnie w sumie trochę zdziwiło, że jednak nikt nie licytuje takiej domeny, która ma jakąś tam umowną cenę d2d xxx zł, bo cena minimalna jest wyższa. Zresztą rozwiązanie i tak o niebo lepsze niż to z Allegro, gdzie cena minimalna może wynosić zarówno sto złotych jak i milion złotych - nigdy nie wiesz.

 

Aha, a jeśli chodzi o mój głos to zagłosowałem w sumie mimo wszystko na TAK, bo ceny minimalne (szczególnie takie z podaną orientacyjną kwotą) sprawdzą się w niektórych sytuacjach. Na pewno na tej liście https://www.aftermarket.pl/auctionsearch.ph...&order=date przydałaby się ikonka określająca, że aukcja domeny ma cenę minimalną i możliwość filtrowania listy po aukcjach z ceną minimalną / bez, co mogłoby się przydać i zwolennikom i przeciwnikom tej opcji.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×