Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?  

104 members have voted

  1. 1. Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

    • TAK, to super pomysł!
      45
    • NIE, nie chcę cen minimalnych w aukcjach
      28
    • Jest mi to obojętne
      31


Recommended Posts

Nie chcecie to nie wystawiajcie aukcji z ceną minimalną i nie bierzcie w nich udziału.

Dzięki temu zrobi się allegro z AM. Dzięki aby że wystawienie oferty 'coś' kosztuje bo inaczej spam byłby niesamowity.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki temu zrobi się allegro z AM. Dzięki aby że wystawienie oferty 'coś' kosztuje bo inaczej spam byłby niesamowity.

 

Nie zrobi, jeśli będą aukcje oznaczone już na liście i możliwość filtrowania takich aukcji po cenach minimalnych / bez.

 

Na Allegro nie ma możliwości pokazania aukcji bez ustalonych cen minimalnych, a ceny minimalne są totalnie ukryte, więc nie ma tego rozwiązania nawet co porównywać (o ile będzie już filtrowanie i ikonka na liście, co dropped.pl obiecał kilka postów wyżej z tego, co widzę, a Allegro.pl olało - mimo licznych próś:).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

"spam aukcyjny" latwo jest opanować oplatami za wystawianie, a teraz przynajmniej widac czy wogóle warto brac udzial w aukcji

Share this post


Link to post
Share on other sites
"spam aukcyjny" latwo jest opanować oplatami za wystawianie, a teraz przynajmniej widac czy wogóle warto brac udzial w aukcji

Oprócz opanowania spamu z cenami minimalnymi na Aftermarket.pl (błagam, wprowadźcie filtry - najlepiej, żebym mógł po prostu wszystkie takie aukcje ukryć i żeby mi się nie pojawiały na Aftermarket.pl, dobrze żebym ich też w newsletterach nie widział, albo chociaż jakieś oznaczenia przy takich aukcjach w newsletterze) przydałoby się też wprowadzić w regulaminie di.pl zapis o konieczności informowania o cenie minimalnej:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=67376...mp;#entry415729

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Oprócz opanowania spamu z cenami minimalnymi na Aftermarket.pl (błagam, wprowadźcie filtry - najlepiej, żebym mógł po prostu wszystkie takie aukcje ukryć i żeby mi się nie pojawiały na Aftermarket.pl, dobrze żebym ich też w newsletterach nie widział, albo chociaż jakieś oznaczenia przy takich aukcjach w newsletterze) przydałoby się też wprowadzić w regulaminie di.pl zapis o konieczności informowania o cenie minimalnej:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=67376...mp;#entry415729

 

DD

Forsujesz Daniel, nie ma co :D

 

 

 

Ja wystawiłem parę aukcji z CM i jestem BARDZO zadowolony z wprowadzenia jej na AM :) Good job!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę że przez wprowadzenie cen minimalnych na aukcjach domeny trzyliterowe stracą na wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Forsujesz Daniel, nie ma co :D

 

Ja wystawiłem parę aukcji z CM i jestem BARDZO zadowolony z wprowadzenia jej na AM ;) Good job!

Jak wszyscy tak kochają ceny minimalne, to niech sobie zostają ;) Ja (i parę innych osó:) po prostu chciałoby móc z niej nie korzystać, a będzie to możliwe, jeśli aukcje z CM przestaną mi się wpychać "podstępnie" pomiędzy "normalne" aukcje ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Ja (i parę innych osó:) po prostu chciałoby móc z niej nie korzystać, a będzie to możliwe, jeśli aukcje z CM przestaną mi się wpychać "podstępnie" pomiędzy "normalne" aukcje :D

 

DD

 

Rozumiem Danielu Twoje rozgoryczenie jednak uważam że, pomimo doświadczenia oraz rangi w branży, nie jesteście świętymi krowami żeby robić giełdę "pod was".

 

Na listach aukcji jest przecież oznaczenie że aukcja jest z ceną minimalną i nie jest to żadne "podstępne" wpychanie się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem Danielu Twoje rozgoryczenie jednak uważam że, pomimo doświadczenia oraz rangi w branży, nie jesteście świętymi krowami żeby robić giełdę "pod was".

 

Na listach aukcji jest przecież oznaczenie że aukcja jest z ceną minimalną i nie jest to żadne "podstępne" wpychanie się.

To nie rozgoryczenie, po prostu dla mnie aukcje z cenami minimalnymi to strata czasu.

 

A oznaczeń nie ma i nie jestem pierwszy, który o tym pisał. Jak pojawią się oznaczenia i możliwość odfiltrowywania, to naprawdę nie ma problemu. Przedstawiciele Aftermarket.pl mówili, że wkrótce będą, więc czekam cierpliwie i spokojnie :)

 

Na razie nie ma:

http://www.aftermarket.pl/auctionsearch.php?do=1&bids=1

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to mi się coś na AM przywidziało jednak:

http://img685.imageshack.us/img685/2370/123ogg.jpg

Nie wiem gdzie te "dymki" wyskakują, ale nie na Aftermarket.pl (link wskazałem powyżej).

 

Poza tym dymki to nie jest dobre rozwiązanie. Domyślam się, że jest przejściowe, zanim nie będzie normalnego oznaczenia.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Nie wiem gdzie te "dymki" wyskakują, ale nie na Aftermarket.pl (link wskazałem powyżej).

 

Poza tym dymki to nie jest dobre rozwiązanie. Domyślam się, że jest przejściowe, zanim nie będzie normalnego oznaczenia.

 

DD

 

To nie tylko dymki. Aukcja jest oznaczoną jakimś bohomazem (ikona przypinająca zapakowany prezent?) przy Apartamentyrewa.pl

 

Poza tym Danielu, odnoszę wrażenie (po Twoich ostatnich postach) że jedno z rozwiązań które by cię uszczęśliwiło wyglądałoby tak:

http://img405.imageshack.us/img405/9389/86716035.jpg :)

 

Bez urazy oczywiście :D

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Link od Daniela ma tabelkę w stylu z Dropped. Nie wiem, jak tam trafił (przez Dropped?), ale jeśli wchodzę przez AM, to wszystkie ikonki się wyświetlają (że cena minimalna, że kup teraz...).

Przykładowo:

https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php...&auctions=1

Podałem link z głównej AM: wszystkie aukcje z ofertami.

 

Kliknąłem na Twój link i faktycznie są oznaczenia. Szkoda, że nie ma szans na rozróżnienie jednej ikonki od drugiej (na pierwszy rzut oka). Dla mnie filtr byłby idealny. Ale rozumiem, że jestem w mniejszości, więc po prostu moja strata. Trudno - jakoś przeżyję :)

 

Przyznacie jednak, że kuriozalne jest to, że aukcja jest od 10 PLN, kiedy wiadomo jest, że domena ma cenę minimalną ****. To już lepiej, żeby cenę startową miała 1000 PLN, skoro wiadomo, że na pewno mniej nie kosztuje :D

 

Ale kupujący nie są głupi i najczęściej w takich aukcjach nie ma po prostu ofert.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Przyznacie jednak, że kuriozalne jest to, że aukcja jest od 10 PLN, kiedy wiadomo jest, że domena ma cenę minimalną ****. To już lepiej, żeby cenę startową miała 1000 PLN, skoro wiadomo, że na pewno mniej nie kosztuje :)

Nie przyznam.

 

Ale kupujący nie są głupi i najczęściej w takich aukcjach nie ma po prostu ofert.

 

Mylisz się Danielu. Bardzo się mylisz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz się Danielu. Bardzo się mylisz :)

Pewnie tak.. Mylić się jest rzeczą ludzką.

 

Ja tylko porównałem kilka (naście) aukcji trzyliterowych z cenami minimalnymi i bez. Widać też rozbieżności, kiedy cena minimalna jest ***, a kiedy ****. W tym drugim przypadku osiągane ceny są znacznie niższe niż dla domen z **** (jako ceny osiągane rozumiem ceny na chwilę obecną, bo aukcje się jeszcze nie zakończyły).

 

Sporo licytujących osób w aukcjach z minimalną **** pewnie też po prostu nie zauważyła, że tam jest ta cena minimalna. Jak się skończy trochę aukcji, to się pewnie dowiedzą i wezmą poprawkę na przyszłość :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Sporo licytujących osób w aukcjach z minimalną **** pewnie też po prostu nie zauważyła, że tam jest ta cena minimalna. Jak się skończy trochę aukcji, to się pewnie dowiedzą i wezmą poprawkę na przyszłość :)

 

Strasznie gdybasz sobie Danielu zamiast poczekać spokojnie i popatrzeć jak się funkcja przyjmie. Daj ludziom też trochę czasu zamiast wróżyć z kuli i pisać w stylu "to złe bo już widać".

 

Ja wystawiłem aukcję z CM i nie narzekam na brak licytujących :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również nie jestem pasjonatem aukcji z CM - to pewnie jakiś uraz po Allegro, sam nie wiem. Tam omijam szeroko wszystkie tego typu aukcje. Tutaj przynajmniej jest rząd wielkości, co jednak wpływa na to, że totalnie nie rozumiem licytujących, którzy widzą:

xxxx

a dają:

10 zł

20 zł

30 zł

itd. nabijają ofert sprzedającemu. Z punktu widzenia sprzedającego CM jest chyba dobrym rozwiązaniem (nie sprawdzałem), jako kupujący też bym się ucieszył z filtra dla cen minimalnych.

 

Na ten link (podany wyżej) wszedłem przez menu:

Kupuj domeny -> Aukcje.

 

Tam dla przykładu kliknąłem na:

Przejdź do listy wszystkich aukcji

 

i to wkleiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że zakończone aukcje z ceną minimalną pokazują się na "Przejdź do listy zakończonych aukcji" nawet jeśli nie osiągnęły ceny minimalnej. To pomyłka czy "tak ma być" ? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
szkoda tylko tego przejrzystego layoutu Dropped.pl, większość operacji prowadziłem na szablonie Dropped. Ten design w codziennej pracy sprawdza się bardziej niż kolorowe tabelki Aftermarket

popieram, dostaję wysypki jak zostaję przeniesiony do dropped...

 

a dla CM np w All znalazłem zastosowanie inne od zamierzonego: po prostu zamiast dodawać aukcję do obserwowanych składam ofertę i nie muszę potem przeglądać 2 folderów ( licytacje i obserwowane - wystarczy zajrzeć do licytacji - niby niewiele ale ułatwia życie - zwłaszcza jeżeli ktoś ma rozległe zainteresowania a panel platformy staje się coraz bardziej rozbudowany = mało przyjazny i intuicyjny )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest minimalna to może się zrobic jak na allegro - "koleżeńskie" podbijanie aukcji bez ryzyka..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak jest minimalna to może się zrobic jak na allegro - "koleżeńskie" podbijanie aukcji bez ryzyka..

 

wtedy szybko będziemy wiedzieli kto ma i ilu kolegów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję zniesienie tych oznaczeń ***, **** itd. wtedy licytacje będą bardziej wiarygodne. Licytujący nie będzie wiedział czy cena minimalna ma dwa zera, trzy czy więcej. Dlatego też nie będzie składał swojej oferty tylko po to by pokazać się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję zniesienie tych oznaczeń ***, **** itd. wtedy licytacje będą bardziej wiarygodne. Licytujący nie będzie wiedział czy cena minimalna ma dwa zera, trzy czy więcej. Dlatego też nie będzie składał swojej oferty tylko po to by pokazać się.

 

Nawet jeśli to chęć pokazania się to chyba nie ma nic złego w tym a sugerowany przedział ceny jest cenną informacją dla tych którzy konkretnie są zainteresowani jakąś nazwą.

 

Osobiście chciałbym aby użytkownicy się pokazywali, promowali, aby ustawili sobie strony "o mnie" i wybrali ładne biznesowe Nicki, bo czasem mi wstyd kiedy rozmawiam z poważnym KK o zakupie domeny a on mi mówi, że już chciał kupić sam jakąś domenę na giełdzie ale kiedy zobaczył Nick sprzedającego pt "Sprzedawca", "user jakiś tam" albo jeszcze inny rodem z piaskownicy - to się odmyślił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zobaczył Nick sprzedającego pt "Sprzedawca", "user jakiś tam" albo jeszcze inny rodem z piaskownicy - to się odmyślił.

no fakt, niektóre rodem z pisakownicy, inne z kabaretu a niekóre nawet rodem z rynsztoka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×