Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?  

104 members have voted

  1. 1. Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

    • TAK, to super pomysł!
      45
    • NIE, nie chcę cen minimalnych w aukcjach
      28
    • Jest mi to obojętne
      31


Recommended Posts

Osobiście chciałbym aby użytkownicy się pokazywali, promowali, aby ustawili sobie strony "o mnie" i wybrali ładne biznesowe Nicki, bo czasem mi wstyd kiedy rozmawiam z poważnym KK o zakupie domeny a on mi mówi, że już chciał kupić sam jakąś domenę na giełdzie ale kiedy zobaczył Nick sprzedającego pt "Sprzedawca", "user jakiś tam" albo jeszcze inny rodem z piaskownicy - to się odmyślił.

 

Dla mnie nie miało to nigdy szczególnego znaczenia.

 

Jeśli kupuje domenę to kieruję się wyłącznie jej nazwą, a nie nickiem sprzedającego...

Oczywiście mówimy tylko o AM, gdzie transakcje ją zagwarantowane ( escrow )

Share this post


Link to post
Share on other sites
wtedy szybko będziemy wiedzieli kto ma i ilu kolegów :)

I co z tego?

AFAIK to nie jest zabronione - i bez ryzyka: jeśli cena minimalna ma xxxx mogę licytować 10, 100, 250 itd. ?

 

PS: I potem taka aukcja będzie wysoka, jeśli sortuję po "ilość ofert"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że zakończone aukcje z ceną minimalną pokazują się na "Przejdź do listy zakończonych aukcji" nawet jeśli nie osiągnęły ceny minimalnej. To pomyłka czy "tak ma być" ? :)

 

DD

Odpowiedzi się nie doczekałem i widzę, że kolejne aukcje z ceną minimalną trafiają na listę zakończonych. Rozumiem w takim razie, że tak ma być. Dziękuję za tą niemą odpowiedź :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny minimalne tylko zniechęcają do walki na giełdzie. Jestem na NIE.

Jesteś w mniejszości, więc Twój głos zostanie pominięty :)

 

Tyle, że 99%, które wzięły udział w ankiecie na di.pl zapewne jest głównie sprzedawcami, a nie nabywcami (a już na pewno nie nabywcami końcowymi, na których wszystkim najbardziej zależy). Ciekawe jakie byłoby zdanie nabywców co do cen minimalnych? :)

 

A ciekawe dzięki komu cały rynek wtórny domen głównie działa - dzięki nabywcom czy sprzedawcom? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ciekawe dzięki komu cały rynek wtórny domen głównie działa - dzięki nabywcom czy sprzedawcom?

 

jak będą sami sprzedawcy to z AM zrobi się ŚWISTAK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrowersje wokół ceny minimalnej są dlatego, że sprzedający uzyskuje przewagę nad kupującym, a także dlatego, że zaburzone są zasady normalnej licytacji. Jeżeli nie widać ceny minimalnej uczestniczenie w aukcji to loteria, może okazać się, że bierzemy tylko w promocji aukcji. Wprowadzenie teraz cen minimalnych to skutek braku tej opcji na początku istnienia giełdy.

 

Najlepiej jak jest równowaga sił pomiędzy stronami. Warto więc wprowadzić jawną cenę minimalną. Kupujący widząc jej wysokość wiedziałby wtedy czy warto licytować. Cena minimalna powinna być widoczna dopiero po wejściu na aukcję. Ponieważ jest to wyjście na przeciw kupującym, by znali reguły aukcji, potrzebny jest także krok z drugiej strony. Tak by osiągnąć cel jakim jest zwiększenie ofert dobrych domen na giełdzie. Dlatego na początek testowania takiego rozwiązania nie powinno się odróżniać na liście tych aukcji od normalnych licytacji i zobaczyć jak to sprawdzi się.

 

Te rozwiązanie jest bliskie aukcji z ceną startową w wysokości ceny minimalnej. Jednak jest pewna różnica - marketingowa. Na liście aukcja widnieje na początku z niską ceną, pojawiają się licytujący, to zmienia postrzeganie aukcji.

 

Większym problemem giełdy nie są ceny minimalne, a brak ofert sprzedaży dobrych domen i płynności rynku domen. Także głównym celem powinno być zwiększenie oferty dobrych domen.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×